Jump to content

antipsihotici i dobijanje na kilazi

tablete gojenje debljanje

• Please log in to reply
86 replies to this topic

#41 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 10 April 2015 - 10:07

Verovala sam da se nikada ne mogu ugojiti, ali nakon oko 4 nedelje eftila i olanzapina sam se ugojila oko 5 kg. Obično sam bila teška oko 45, ali me je period nakon prve epizode malo već usporio i tu sam se verovatno ugojila par kilograma. Ne dopada mi se to što sam se ugojila i trudiću se što pre da dođem na staro.

#42 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 10 April 2015 - 11:03

ih olanzapin je poznat po gojenju
moraces bas da se potrudis

#43 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 10 April 2015 - 17:42

Evo ovde ostaje uklesano da ću vratiti kilažu na 48 u roku od mesec dana. Pa da vidimo. Suviše sam se bila opustila oko tih lekova, priznajem. Nisam uopšte razmišljala koliko sam samo ždrala u lazi ovih dana.

#44 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2015 - 11:07

meni su od eftila porasle grudi, inace pise da je to nuspojava za muskarce. doktor odmah ukinuo

nisam mzda rekla da sam , tj mozda jesam na staroj temi, da mi je ginekolog jedna prepametna budala dao lek bromokriptim da bi mi zaustavio prolaktin lucenje, tj nisam mogla posle dojenja da se resim mleka, pa mi je uprkos tome sto sam povracala od leka davao duple doze a inace taj lek piju zene koje hoce da menjaju pol,meni su poceli da rastu brkovi i brada , da se preznojavam (i dalje se preznojavam zestoko i imam nocu temperature povisene ne znam zasto) i nisam posle leka imala ciklus DVE GODINE i suzili su mi se kukovi i ne mogu biti teza od 47 kilograma na visinu 168. a imala sam pre 50 i izgledala mrsavo, ali ne i anoreksicno.

i imala sam depreolanilaciju i svasta od tog leka na ovu oj vec sjebanu dijagnozu.

#45 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 13 April 2015 - 13:59

Nemoj molim te da me plašiš. Za sada podnosim okej ovu terapiju i nadam se da ću je podneti bez nekih težih posledica. Za mene neće biti problem da skinem nekoliko kila viška, ali se nadam da neće nešto teže da se javi kao posledica, pa posle opet druga terapija... to bi me izludelo.

#46 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 13 April 2015 - 17:57

nista se ne brini :glasses:

#47 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 13 April 2015 - 20:53

A što je tih "par kila" uopšte problem naspram mentalnog zdravlja?
Svako ima svoje prioritete, ali ja sam bez dileme prihvatila par kila (desetak, tačnije) od Remerona jer je alternativa bila da budem i dalje sjebana i depresivna.

#48 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 17 April 2015 - 15:05

Mislim da meni neće biti problem da jedem manje. Već mi se čini da sam na putu da povratim svoju težinu, a za neki mesec sigurno ću uspeti u tome. Ovo je trenutno stvar da nisam razmišljala i pre svega prvi put sam jela tri puta dnevno, što svakodnevno nikada ne radim.

#49 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 17 April 2015 - 16:39

pa zavisi sve od toga koliko jedes.meni je AP otvorio, kao, apetit, ali meni je mrsko da zvacem hranu pa se valjda zbog toga nisam ugojila

#50 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 17 April 2015 - 17:28

Da ali na primer sve do ovog sada boravka u bolnici ja sam mogla da jedem koliko hoću, kilaža bi bila uvek niža. Prošli put u bolnici sam isto jela mnogo, ali se nisam ugojila... Tamo sam se mnogo više kretala i stalno imala slobodne vikende, mislim da je u tome stvar. Sustra idem da se raspitam i odradim jedan trening u gym-u, baš me interesuje kako ću na to reagovati.

#51 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 11 December 2015 - 15:05

Samo da javim da nisam uspela da smršam. Nisam nešto preterano jela, ali se nisam ni lišavala hrane preterano. Definitivno Onzapin uzrokuje gojenje i veliko je pitanje kako se uopšte pod njim mogu izgubiti kilogrami.

#52 Brute

Brute

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 73 posts

Posted 11 December 2015 - 15:09

View PostGuestE4, on 17 November 2012 - 23:18 , said:

leponex deblja to je dokazano.. preobaj preci na neki drugi antipsihotik.. zyprexa?
Ja pijem zyprexu i dobio sam 20 kg, vježbam ali ne pomaže, stalno imam osjećaj gladi

#53 justice

justice

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 142 posts

Posted 11 December 2015 - 19:19

View Postdaissy, on 11 December 2015 - 15:05 , said:

Samo da javim da nisam uspela da smršam. Nisam nešto preterano jela, ali se nisam ni lišavala hrane preterano. Definitivno Onzapin uzrokuje gojenje i veliko je pitanje kako se uopšte pod njim mogu izgubiti kilogrami.

Trebalo bi da pomaze dijeta i vezbanje. Tako je bar rekao moj psihijatar prilikom druge hospitalizacije kad sam pocinjao da pijem olanzapin. Zanimljivo je da se za 2 ipo godine koliko pijem olanzapin nisam ugojio vise od 2 kile, s tim sto nisam ni vezbao ni bio na dijeti. Ugojio sam se pre toga oko 7 kila dok sam pio rispolept. Sada imam neku ravnoteznu tezinu od oko 94 kile (sto je previse za moju visinu) i ne gojim se iako jedem normalno. A da posetis nutricionistu?

#54 Brute

Brute

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 73 posts

Posted 11 December 2015 - 20:08

Otkad pijem antipsihotike meni neprirodno raste trbuh, izgledam koda sam trudan i to sa blizancima. Pa me zanima ima li tko slična iskustva

#55 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 11 December 2015 - 20:17

View Postjustice, on 11 December 2015 - 19:19 , said:

Trebalo bi da pomaze dijeta i vezbanje. Tako je bar rekao moj psihijatar prilikom druge hospitalizacije kad sam pocinjao da pijem olanzapin. Zanimljivo je da se za 2 ipo godine koliko pijem olanzapin nisam ugojio vise od 2 kile, s tim sto nisam ni vezbao ni bio na dijeti. Ugojio sam se pre toga oko 7 kila dok sam pio rispolept. Sada imam neku ravnoteznu tezinu od oko 94 kile (sto je previse za moju visinu) i ne gojim se iako jedem normalno. A da posetis nutricionistu?

Fora je u tome da ne reaguje baš svako gojenjem na isti lek. Navikla sam da jedem štagod kadgod i nisam preterano disciplinovana, to je problem. Tako je bilo čitavog života i teško mi je da se preterano bavim time jer stvarno ne jedem mnogo. Sigurna sam da je do leka i da nikakav režim ishrane neće preterano da pomogne jer sam se ugojila tih nekig 15 kila upravo u bolnici kada sam počela da pijem taj lek. Pre toga sam pila Rissar i od njega se ja nimalo nisam ugojila. Videću šta ću, prošlo je dosta vremena i stvarno više ne želim da trpim ovakvo stanje.

View PostBrute, on 11 December 2015 - 20:08 , said:

Otkad pijem antipsihotike meni neprirodno raste trbuh, izgledam koda sam trudan i to sa blizancima. Pa me zanima ima li tko slična iskustva

Da, meni je takođe neprirodno primetan stomak od kada pijem onzapin.

#56 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,085 posts

Posted 11 December 2015 - 20:20

i meni samo stomak raste
a video sam to i kod nekih drugih ljudi dok bih cekao da primim injekciju risperidona

#57 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 12 December 2015 - 14:09

meni se nadima stomak od leponexa. grrr

ne moram ni jesti, otekne od nervoze

#58 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 12 December 2015 - 16:08

A znači u tome je fora i meni raste samo stomak. Nešto malo noge.. Al stomak što neko reče blizanci treći mesec, XD

#59 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,165 posts

Posted 29 December 2015 - 09:55

Od antipsihotika sam pio samo Prazine i to ono, čisto solidne doze, hehe, 3X100mg, jeo sam više jer mi je "prazinka" na prazan želudac bila garancija žgaravice, al sam imao tu sreću da je to bilo vrijeme moje najizraženije živčanoće, koju sam rješavao fizičkim iscrpljivanjem pa se i nisam debljao, iako to sa stomakom definitivno stoji, ma koliko ja tada i trušnjake forsirao, ono stomak je bio, pa ono, kao što je Veronika u postu iznad napisala :P Sva sreća tada je bila zima pa nije bilo ništa što deblji duks ili nekakav široki pulover nebi prikrio ;)

#60 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 899 posts

Posted 11 September 2016 - 19:19

Prošla su tri meseca od poslednje kontrole na kojoj mi je šrinkica predložila xenical za mršavljenje i rezultat je da nisam skoro pa nimalo smršala. Verovatno je da će mi promeniti onzapin sa aripiprazolom, tako je najavila. Kako ide to mršavljenje kod drugih?

Also tagged with tablete, gojenje, debljanje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users