Jump to content

Olanzapin (SIZAP, ONZAPIN, ZALASTA, ZYPREXA, VAIRA)

• Please log in to reply
337 replies to this topic

#21 rangoha

rangoha

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 15 September 2006 - 00:45

Eto ja pijem 20 mg Zyprexe dnevno već godinu dana. Prije toga sam godinu dana pio po 15 mg. Od nuspojava imam jedino povećanje mase - sa 80 na 100 kg.
Isprva me mučila i pospanost ali sada nakon dvije godine imam vrlo uredan san i tijekom dana ne osjećam nikakav poseban umor.

#22 holden-she

holden-she

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 18 September 2006 - 23:48

View PostdRiFtEr, on 11 May 2006, 01:10 AM, said:

ovo je već kliničko pitanje.Pitat ću Profu prvom prilikom i reći ti odgovor na pitanje.
uskoro planiram staviti na forum tri kompletne knjige iz psihijatrije,jednu iz psihologije,jednu iz psihoterapije,jednu klinička farmakologija i 'nuspojave psihofarmaka'
tada ćeš ovakve i slične odgovore moći odmah dobiti-pročitati
trebalo bi biti ubrzo.ovisi o mojem vremenu,jer treba puno skenirat,radit tablice i naravno ovisi koliko će mi admini htjeti pomoći u stavljanju,raspodjeli na glavnu stranicu

Drifter, sorry, nisam upućena..ti si student medicine? specijalizant psihijatrije? ili?

#23 iceman

iceman

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 24 September 2006 - 21:59

Ja sam na Zyprex-i vec 2 godine, jedno vrijeme je bila nestasica recepta, a u prodaji je bio jako skup, stvarno me je poljlalo tada, tek sam vidio onda koliko mi u zivotu znaci, mene je licno vratio u zivot, i stvarno mi jepuno pomogao, mislio sam da za mene nema spasa.....

Ja imam neke od simptoma, ali imam osjecaj da se oni lagano povlace, recimo kao pospanost.....jedino me brine tezina dobio sma nekih 15 kg.....i tesko ih skidam......

#24 enter

enter

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 25 September 2006 - 17:07

tako sam i ja dobila 7 kg više.
pijem ju prije spavanja tako da mi baš i ne remeti dan već odma zaspim i to mi je super jer mi je prije trebalo dosta vremena da zaspim :)

#25 iceman

iceman

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 25 September 2006 - 18:31

i kod mene je isto dosta pomogla da se odmorim, i ja je pijem samo na vece....5 mg....kaze mi doktor da se pred ''skidanjem'' tako da zasad jos je pijem, meni je jako puno pomogla, jes da imam nekih i posljedica, ali u kakvom sam stanju bio, smatram da sam veliki sretnik.......jedno vrijeme dok nije bilo recepata, dali mi leponex....od njega mi je bilo gore nego da nisam nista konzumirao..... :meda:

#26 enter

enter

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 98 posts

Posted 26 September 2006 - 15:06

u istoj smo situaciji.također pijem 5mg i "pred ukidanjem sam" juhuuu! :)
za dva tjedna odlazim doktoru po slabiju terapiju i ukidanjem zyprexe.
samo nešto me muči-kako ćemo lagano ukidati,postupnim smanjivanjem, zyprexu kada se ona topi u ustima i nije ju moguće prepoloviti?!
jel ti znaš možda kako,da li ti je možda doktor pojasnio?

#27 iceman

iceman

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 26 September 2006 - 21:09

ja sam malo ekpreimentisao sa njom, cisto da vidim kako cu se osjecati ako je ne pijem par dana, cisto da se malo treniram, jer mi je jako tesko zimus palo kad je nisam imao, i mogu ti reci, da je sad pravo vrijeme za ukidanje postupno naravno, prije nisam mogao izdrzati 2 dana bez nje, sad je to dosta duze, i osjecam se sasvim OK........

nisam te bas razumio, kako nemozes prepoloviti, ja i sad ovu od 10 mg polovim, bez problema, mada i u apotekama imaju pakovanje sa 5 mg.....ali ja ovo vece uzimam, jer mi duze traje, nemoram cesto ici kod doktora po recept.....tj. sad mi kutija bude citavih 2 mjeseca....tako mi i kontrole idu, stvarno su ih prorijedili......valjda sam im dojadio..... :meda:

#28 sikuritu

sikuritu

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 14 February 2007 - 16:10

Ima tko da je prestao piti Zyprexu da mi proda po pristojnoj cijeni?  -_- Ja naime ne mogu dobit bez pla?anja a ove zamjenske ne bih htjela piti jer su navodno manji rezulati

javite se na PM
... dovoljno mi je i jako malo a onda cu vidjeti dal cu ipak dobiti ili skupit pare..

#29 sikuritu

sikuritu

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 12 posts

Posted 15 February 2007 - 07:31

moze mi netko odgovoriti, u vezi Zyprexe i nuspojave debljanje, da li je to jer se poveća apetit ili i neovisno ako apetit ostane isti????

ne treba mi da se debljam, moram smršavit!!!! ali sumnjam da ako ne jedem više na Zyprexi da se mogu udebljat?  :hmmm:

#30 iceman

iceman

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 06 April 2007 - 22:30

poveca se apetit i dovodi do debljanja, pokusaj samo uravnoteziti prewhranu i neces imati problema. Sto se tice ostalih simptoma, neke sam sa navedene lise prepoznao, ali sve u  svemu prolaze polako, tako da dolazi do ravnoteze. Sad trenutno nemam nikakvih posebnih simptoma, i super se osjecam..... :clapping:

#31 Real Elem

Real Elem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 10 June 2007 - 18:14

Moze li 5mg Zyprexe bitini dovoljna doza za "odrzavanje" terapije za bipolar. Znam da 10mg moze, ali da li je 5mg premalo, jer ja sam vec mesecima na 5mg svojom voljom i osecam se dobro.

#32 Sani

Sani

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 16 June 2007 - 20:56

Molim vas za pomoć! Mojoj mami su propisali Zyprexu, a u Mostaru ne ide na recept. Živimo od mamine mirovine 290 KM i ne mogu kupiti lijek. Ima li netko iz Hrvatske da je dobiva na recept, pa da uzme kutiju više, možda pomogne mojoj mami??? Nadam se da još uvijek ima dobrih ljudi koji žele pomo?i! Ako možete pomoći molim vas javite se na PM!
Pitanje za icemana: kako to da u Sarajevu se može dobiti na recept Zyprexa a u Mostaru ne? Šta nismo ista država?

#33 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 10 July 2007 - 11:04

Pio sam zyprexu 5mg godinu dana i udebljao sam se 30kg od tog lijeka.
Nikad mu se više neću ni približit :nono:

#34 Real Elem

Real Elem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 21 July 2007 - 18:54

Sta sad pijes "Alive"? i koja ti je dijagnoza???

#35 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 23 July 2007 - 13:26

dijagnoza mi je f60.3 -granični poremećaj ličnosti
Pijem:
Zeldox 180mg
Seroquel 400 mg
Lamictal 200 mg
Zoloft 150 mg
Xanax SR 1mg
Akineton 2mg

#36 ISA

ISA

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 848 posts

Posted 23 July 2007 - 16:43

uuuuuuuu,sve to zbog granicnog?! :) cudno mi je to

#37 Real Elem

Real Elem

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 64 posts

Posted 23 July 2007 - 18:50

"Alive", bilo bi dovro kad bi pio manje lekova..

#38 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 276 posts

Posted 03 August 2007 - 14:01

Nakon ponovne psihotične epizode od prije 3 tjedna opet sam na Zyprexi jer mi ona najbolje djeluje iako je nevolim jer uzrokuje povećanje apetita.Ali ovaj put nemam tu nuspojavu,zapravo nemam nikakve nuspojave;niti povećanje apetita niti sedaciju.Jedino što me brine jest razvoj dijabetesa i povećanje kolesterola koji uzrokuje zyprexa u nekim slučajevima pa idem svaka 2 mjeseca na kontrole krvi.
Evo što trenutačno pijem:

Zyprexa 20mg
Lamictal 200mg
Velafax 150mg
Xanax Sr 3mg
Prazine 100mg

#39 asentar

asentar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 17 August 2007 - 19:56

Ja pijem zyprexu evo sad dva tjedna..kad mogu ocekivati poboljsanja?

#40 asentar

asentar

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Posted 17 August 2007 - 20:24

Samo po tome sto mi se spava kad je uzmem,znam da sam je uzeo, a i apetit mi se povecao, ali nikakvih pozitivnih pomaka jos nemam.
Jeli to normalno sto mi jos ne djeluje, koliko joj otprilike treba za prve ucinke?
ako je netko koristi (zyprexu ) neka mi pliz odgovori.
Hvala

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users