Jump to content

Anksioznost/OKP/Depresija Rissar-Risset

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5 replies to this topic

#1 keno777able

keno777able

Član

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 09 March 2016 - 19:57

Pozdrav svima, nije me bilo dugo na forumu, tu sam opet.
Naime u decembru sam probao marihuanu, koja je bila valjda domaća jača šta znam, nisam u tim vodama, a probao sa jednom komšinicom koja je inače iz Norveške.
Dobio sam toliko jak napad panike da sam otišao na hitnu, dobio Diazepam, hodao po hitnoj mislio da umirem, srčani, moždani šta sve ne. Tada sam pio Deprozel 20mg x 1, i Misar po potrebi za kojeg nije bilo potrebe jer sam trenirao mršavio, i tamam smršavio lijepo i hop.
Odem na kontrolu ispričam psihijatru šta se desilo lik mi smanji Deprozel na 10mg dakle pola ujutro, i Misar pp. Nakon mjesec odem opet, i kažem da nije to to, uvede mi opet Deprozel jednu ujutro, i Misar po potrebi, i tako krenem i Misar uzimat kad je bilo potrebe, ali opet mi je smetalo prisustvo drugih ljudi, gužve, strahovi, skoro cijelu noć budan, pa dugo po danu bi spavaj, i odem na kontrolu, povedem i oca sa sobom, i da mi čovjek dijagnozu F 33,2 I Deprozel 20mg 1 ujutro Risset 2mg 1 uveče, i Misar po potrebi.
Prvo što hoću da pitam on je naveo tu dijagnozu, a mene mući anksioznost pretjerana, i OKP, prisline misli sa nekim čudnim radnjama.
Drugo dobio sam tablete Dipresan i Rissar umejsto Deprozel, i Risset, kažu to je isto, drugi proizvođač.
Treće da li se Risset-Rissar daju i za ovaj moj slučaj, jer sam zbog OKP umislio da imam šizofreniju, i još dobijem tablete gdje piše da su za liječenje toga.
Četvrto koliko Rissaru treba da prodjeluje, ili znači da ne djeluje ako 9 dana pijem, a opet nekad imam potrebu za Misarom?
Koliko vas koji imate slične ili iste probleme kao ja, ima problem sa opsesivnim mislima da će ubiti sebe, ili nekog drugog pa se time zamara, radi kompulzivne radnje, ima strah od smrti, ili da ne padne u nesvijest u javnosti, itd itd, ili je to samo kod mene izraženo?
Hvala unaprijed na odgovorima. :D

#2 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,302 posts

Posted 09 March 2016 - 20:08

Ja imam okp sa svim tim mislima, ali mi je veci problem depresija.  Okp je citavo vrijeme jace ili slabije izrazen i mislim da ga se nemoguce rijesiti. Mislim da ti to nije od marihuane,  probao sam i godila mi je.

#3 keno777able

keno777able

Član

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 09 March 2016 - 20:11

Godila je i meni brate, ali te jedna me baš opalila.
Nego postavih gore par pitanja brate, imaš ti kakav odgovor haha :D

#4 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,087 posts

Posted 09 March 2016 - 20:21

ja sam čuo da se risperidon daje za jaku uznemirenost
mislim i da piše u uputstvu
9 dana nije puno
šta ti daju u apoteci od paralela to pij
paroksetin pijem i ja dobar je ad i daje se za okp

#5 keno777able

keno777able

Član

• Members
  • PipPip
  • 38 posts

Posted 09 March 2016 - 20:31

Znam da nije 9 dana puno, ali sam negdje pročitao da on djeluje nakon par dana, tačnije da počinje djelovati, nije da ne djeluje, osjećam se na trenutke odlično, ali ipak ima tu neke slabosti nekad, neka podrigivanja, osjećaj da ne mogu udahnut i slično, pa moram popit Misar u takvim situacijama. Naime interesuje me još, ako se tablete piju po potrebi, da li to znači da se tako ne razvija ovisnost na njih, makar ta potreba jedan dan bila možda dvije, a idući nijedna. Malo i o tom razmišljam.

I da čitao sam i ja da se risperidon daje u raznim kombinacijama da smiruje anksioznost, pomaže kod depresije itd itd.
Pa zato pitam koliko mu treba da počne da djeluje.
Ne predstavlja meni toliki problem te paralele, samo mi je malo čudno što mi nisu dali normalne lijekove koji su već napisani na psihijatarskom nalazu.
Čini mi se na forumu sad da ima manje raje, prije čim postaviš topic je bilo odgovora odmah dosta. :D

#6 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,087 posts

Posted 09 March 2016 - 21:23

pa čuj rissar je ipak ap ne može se on sam izboriti sa okp-om
ja sam pio samo veće doze (6mg) jer mi je dg psihoza (i radio je svoj posao ali nakon više nedelja)

ne znam što si se uhvatio za taj ap
za tvoju dijagnozu je bitniji ad koji su ti dali (i koji će verovatno da povećaju)

nemam iskustva sa benzosima pa ti ne mogu reći za ovisnost
osim da sam jednom kad sam dobio xanax već nakon nedelju dve počeo da povećavam doze da bih se osećao dobro
pa sam batalio sve to

pa dali su ti normalne lekove hehe one koji su imali