Jump to content

Nesto umesto Mendilexa(biperiden)

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 14 June 2016 - 11:38

Jedan moj prijatelj ima f29 i uzima Eftil, uz to mu prepisuje i Mendilex ali on uzme pa popije pola kutije od jednom. Uzme uvece, nema sna totalno mu je poremecen, vec ima bolesnu jetru ovo mu jos vise otezava, posle nema danima majka mu brani svadjaju se, postane ukocen, dezorjentisan, pao u nesvest pa isao na hispitalizaciju. Zasto mu psihijatrica ne menja nzm, verovatno zna kakvo je stanje.
Skoro sam video na jednom hrvatskom sajtu da se pominje nesto novije od mendilexa, to je podatak jos iz 2004 god tako da taj forum vise nije aktivan, Hrvati to zovu ekstrapiramidalni sindrom, jedan ceo dan sam pokusavao na domacim i engleskim sajtovima naci ima li sta drugo ali nisam bas uspeo samo se dublje zakopavam.

Ako neko slucajno zna, hvala.

#2 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,909 posts

Posted 14 June 2016 - 11:46

Au bre, pa mendilex nije za nesanicu, on je antiparkinsonik, daje se uz ap da bi ublažio ekstrapiramidalni sindrom. Jebote, daj reci mu da se od toga ne spava, džaba ga pije. On samo malo otkoči ukočenost od ap.

#3 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 14 June 2016 - 11:52

View Postmatilda, on 14 June 2016 - 11:46 , said:

Au bre, pa mendilex nije za nesanicu, on je antiparkinsonik, daje se uz ap da bi ublažio ekstrapiramidalni sindrom. Jebote, daj reci mu da se od toga ne spava, džaba ga pije. On samo malo otkoči ukočenost od ap.
Nisam mozda lepo napisao, zna on a i ja, da mendilex nije za nesanicu, nego zato sto je ukocen od antipsihotaika, samo sam hteo reci da je nesanica jedan od problem jer je mendilex i izazove, bukvalno je zavistan isto kao sto bi bio od droge.

#4 lupus

lupus

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,909 posts

Posted 14 June 2016 - 12:03

Vidi ovako, mendilex je najpotentniji lek za ekstrapiramidalni koji izazivaju ap. I nikako ne bi trebao da ga uzima uvece, nego ujutro i u podne da bi umanjio ukocanost tokom dana, mislim sta cemu da se otkoci kada spava, tj kad nije aktivan. Ostali antiparkisonici su daleko prljaviji. Razumes? Ne znam cak, da li psihijatri imaju pravo da prepisu nesto od antiparkisonika osim tog mendilexa. Postoji paralela mendilexa koji psihijatri isto prepisuju, akineton. Znam da prepisuju i artane, ali on je za malo teze slucajeve. A kada su u pitanju lekovi, manje je vise, ali bukvalno. Pokusaj da razgovaras sa njim, da uzima mendilex kako mu je prepisano, doktori idu cak i na to da cim se malo naviknes na ap da uopste ne prepisuju mendilex, nego da se organizam bori sam.

#5 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 14 June 2016 - 12:23

Prvo hvala ti matilda. U jednoj apoteci moze da kupi mendilexa koliko hoce a od jednog druga isto neki biperiden od vise mg, to traje vec godinama, ja ga znam dve god, meni i njegovoj majci slabo uspeva da ga urazumimo, bukvalno sam rezonovao samo neka druga supstanca koja ne izaziva zavisnost a radi kao mendilex (kao ono sto sam pomenuo o hrvatskom forumu). Ima i dijagnozu F11(Mentalni poremećaji i poremećaji ponašanja uzrokovani upotrebom opioida), da li je to sto  zloupotrebljava mendilex, ili se pre drogirao to ne znam, isto na jednom sajtu pise da mendilex zloupotrebljavaju zavisnici od droge.

#6 lupus

lupus

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,909 posts

Posted 14 June 2016 - 12:51

Samo mi reci koja je to šugava  apoteka da im se najebem keve, stoka profiterska,  katastrofa država. Pu.

#7 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 14 June 2016 - 12:56

katastrofa drzava, slazem se

#8 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,106 posts

Posted 14 June 2016 - 18:20

Superiška. Ima nade za moje kočenje.
Pa privatne apoteke, koje bi bile.

#9 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 14 June 2016 - 22:25

Veronika pogrsno razmisljas, sem toga prijatelj o kome sam pisao dobija samo kod jedne prodavacice koju licno zna i od tog to boze druga.

#10 Stefan91

Stefan91

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 106 posts

Posted 14 June 2016 - 22:31

Veronika trazi da ti zamene haloperidol drugim AP, i mene je on kocio, al sigurno jos neki deluje, tipa metoten, olanzapin, leponex nista od tog ne koci...

#11 lupus

lupus

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,909 posts

Posted 15 June 2016 - 22:41

Svi koče manje više.