Jump to content

Xeplion

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 jelena27

jelena27

Član

• Members
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 13 April 2017 - 21:18

Da li je neko koristio ovaj antipsihotik i kakva su iskustva?

#2 backtoreality

backtoreality

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 12 June 2017 - 17:13

Ja sam ga uzimao 6 mjeseci, otkad sam hospitaliziran pa slijedecih par mjeseci i mislim da mi je puno pomogao, to je jedan noviji i jedan od najboljih lijekova, vrijedi 500 eura injekcija od 100 mg mislim. A sto, ti uzimas isto ili?

#3 jelena27

jelena27

Član

• Members
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 12 June 2017 - 17:44

Znam da je skup lek, mada nisam znala da je toliko.Ja sam nesto vise od 4 godine na injekciji Rispolept Consta, pa je sestra koja mi je daje predlagala da predjem na Xeplion. Ja sam dugo odbijala da predjem jer je moj doktor otisao u penziju i rekao da nikako ne prekidam sa Rispoleptom posto sam to vec uradila bila zbog studija. Na poslednjoj kontroli kod tog doktora privatno, samo mi je rekao da mogu da predjem, da je to cistija i bolja injekcija i novija. Medjutim, bas kad sam se psihicki pripremala na to, receno mi je da nema vise mesta i da cekam ako neko odustane.Da li znaci da ti vise ne primas Xeplion? I da li mi mozes reci koja ti je dijagnoza ili sta si osecao i u kakvom stanju si bio pre nego sto su ti dali Xeplion? Ako ne zelis o tome ovde moze i na pp.

#4 backtoreality

backtoreality

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 12 June 2017 - 21:46

Ne znam, nisam strucnjak samo mogu reci z svog iskustva da mislim da je Xeplion dosta zasluzan sto sam se izvukao iz situacije u kakvoj sam bio. Primao sam ga jos 6 mjeseci nakon izlaska iz bolnice i na moju inicijativu sam prekinuo sto se doktoru nije svidjelo pa mi je dao Rispolept. Osjecao sam se mnogo bolje i mislim da mi nije potreban.

Evo bas sam se danas raspisao pa ako ti nije problem procitati moju pricu, tamo sam i opisao halucinacije koje su bile zaista brutalne

http://www.depresija...51

Mozes i ti o sebi napisati ako ti nije problem podijeliti

#5 jelena27

jelena27

Član

• Members
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 12 June 2017 - 22:16

Pročitala sam tvoju priču, samo mi je čudno što si prestao da primaš Xeplion koji ti je puno pomogao i koji se daje jednom mesečno, dok se Rispolept daje na dve nedelje. Iskrena da budem, ja više ni nemam svoju priču. Sve je izbrisano, a znam da sam prošla svašta. Mislim, sve je to slično, svi sa psihozom prolazimo slične situacije i osećaje. I moj doktor je mislio da će kod mene to kratko trajati (dijagnoza mi je f23.9) ali eto, prosto je potrebno da se dese neke stvari u mozgu i da to sve sazri, obnovi se, ili stvori nešto novo (mislim na neuronske veze). Nemoj se previše opterećivati zašto si se razboleo i šta je dovelo do bolesti. I kad ozdraviš, ne možeš znati šta nosi budućnost. Zato se u svakom danu trudi da daš što najbolje od sebe možeš i koliko možeš. Pa ni dosada nije na odmet. Dopusti sebi da ti bude i malo dosadno. Meni obično tad naiđe plač, ispraznim se i ko nova sam. Važno je da slušaš svog doktora, budeš strpljiv i istraješ u borbi do kraja. :)

#6 backtoreality

backtoreality

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 12 June 2017 - 22:43

Uzimam 2mg rispolepta uvecer svaki dan, ne injekciju.. a kad je doktor vidio da sam se stvarno poboljsao skroz slozio se da ukinem, i kada su me vidjele 2 doktorice s odjela neki dan koje nisam vidio godinu dana nisu me mogle prepoznati kazu da sam super...
Hvala ti na savjetima :-)

#7 jelena27

jelena27

Član

• Members
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 12 June 2017 - 22:49

E, pa drago mi je onda...:-)

#8 backtoreality

backtoreality

Baby

• Members
  • Pip
  • 10 posts

Posted 13 June 2017 - 12:39

Hvala ti... ali kao sto sam i rekao jos nisam dosao do stanja da kazem e sada je sve u redu sa mnom... ali nadam se da cr uskoro doci i to :-D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users