Jump to content

Klozapin (LEPONEX)

Da li LEPONEX Uspavljuje.

• Please log in to reply
178 replies to this topic

#41 Irreversible

Irreversible

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 892 posts

Posted 27 August 2007 - 15:34

ja sam to dobio I cim sam otvorio uputstva spominje se smanjenje krvnih zrnaca I infekcije,nisam jos poceo piti trebalo mi je biti zAmjena zA rispolept koji
mi Nije pasao
kazes 2000mg hehe

#42 Jole

Jole

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 27 August 2007 - 15:48

leponex se propisuje tek kada ne reagiraš na DVA antipsihotika. ako ti je propisan nije ti propisan bezveze, počni ga piti, a kontrole krvi će ti pokazat da li ti se broj leukocita smanjio. ako ti se smanji ispod dozvoljenog psihijatar ti ga ukine.

#43 Irreversible

Irreversible

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 892 posts

Posted 10 September 2007 - 16:43

bome opasne nuspojave ima,pao sam u nesvjest a samo sam popio pola tablete

#44 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 265 posts

Posted 23 September 2007 - 00:03

Ja leponex pijem zadnja dva mjeseca uz ostale lijekove i taj lijek me spasio.Stalne konfuzne misli,strah de će mi netko naudit,slušne halucinacije i ponekad vizualne,osjećaji kao da mi nešto čudno kola tijelom... sve to je nestalo.Kod mene se psohotične epizode pojavljuju kad sam pod stresom (škola,...).Jedina nuspojava je to što sam nakon sat vremena od uzimanja tablete skroz ošamućen i trebam spavati ali pošto ga uzimam samo navečer to i nije nekakav problem.
Inače imam borderline strukturu ličnosti (F 60.3).
Od lijekova pijem : leponex 200mg,zyprexa 20mg,cipralex 10mg,lamictal 200mg,xanax sr 3x1mg,prazine 100mg.
Pozdrav,
:srce:

#45 Irreversible

Irreversible

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 892 posts

Posted 24 September 2007 - 19:36

zasto pijes dva antipsihotika istodobno,
zyprexa i leponex

#46 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 265 posts

Posted 24 September 2007 - 22:24

Takvu mi je kombinaciju lijekova prepisala psihijatrica.Prvo sam bio samo na zyprexi,a kasnije kad su se simptomi pogoršali dodali smo leponex (prvo 300mg,a sada 200mg).

#47 Jole

Jole

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 02 October 2007 - 22:32

i meni je jako pomogao, bez njega ne bih nikad zaspao kad sam bio u psihotičnoj fazi.

#48 dorotea

dorotea

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 9 posts

Posted 08 November 2007 - 23:53

Ćao ljudi :kissing:
Ma nešto me samo zanima u vezi tog Leponexa...ja ga pijem 50 mg na dan, negdje 3-4 mjeseca i od njega lijepo spavam :aha:
Pa imam dva pitanja...jel može biti krvna slika loša u tako maloj dozi? I drugo, vidim da neki uzimaju preko 200 mg...pa kakav je osjećaj? Mislim, ako mene uspava 50 mg kakav je feeling na 200???

#49 Jole

Jole

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 26 November 2007 - 14:31

ako ti je dosad krvna slika bila dobra, vjerojatno će ti bit i odsada, jer ti se tijelo već naviknulo na lijek u 4 mjeseca. a pri dozama većim od 200 mg osjećao sam se vrlo uspavano, pokreti su mi bili vrlo usporeni, tijek misli i zaključivanje bio je vrlo sporo, spavao sam oko 13 sati noću. također su bile prisutne nuspojave - vrlo teška i tvrda stolica, slabija seksualna moć, dobio sam oko 3-4 kile u 2 mjeseca

#50 alive

alive

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 265 posts

Posted 17 January 2008 - 09:21

Mislim da je važno dodati da se Leponex daje i osobama koji imaju suicidalne ideje te većini osoba koje su pokušale počinit suicid a da prije toga nije potrebno "isprobavanje" ta 2 regularna antipsihotika,odnosno leponex se može odmah uključiti u terapiju.
Znači,indikacije ze leponex su :
1.rezistentna shizofrenija koja nije reagirala na terapiju ostalim antipsihoticima (barem 2)
2.pokušaj suicida te teške suicidalne ideje (u sklopu depresije i/ili shizofrenije)

Inače,sam leponex je u rangu sa rispoleptom u učinkovitosti,te se prema uvriježenom mišljenju antipsihotici  mogu svrstati po "jačini " (pravilnije bi bilo po potenciji) u ovu hijerarhiju:

1.Leponex,Rispolept,Haldol
2.Invega,Zyprexa,Moditen
3.Seroquel,Sulpirid
4.Zeldox,Abilify
5.Prazine,Nozinan

1. su najpotentniji a 5. najmanje potentni odnosno "jaki".
Unatoč tome,biokemija mozga svakog čovjeka je drugačija te prema tome navedena hijerarhija za svakog pojedinca može bit različita.

#51 adria

adria

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 18 January 2008 - 11:05

Pozdrav.Evo ja pijem Leponex vec godinu dana.Imam opsesivno kompulzivni poremecaj.Stalno neke nametnute misli,radnje.Pijem ga uvece.Na pocetku mi se vrtelo u glavi ali sada vise nista ne osecam.Od 25mg. ali meni je i dalje lose.

#52 michella

michella

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 16 April 2008 - 17:10

sad su me, pak, maknuli s Moditena i stavili na Leponex (teško podnosim lijekove i njihove nuspojave). Što mogu očekivati od tog Leponexa?

#53 Jole

Jole

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 17 April 2008 - 00:03

spavat ce ti se cijeli dan i biti ces usporena. meni osobno to je jako dobro doslo jer sam bio ful nemiran i nisam mogao zaspat. od leponexa zaspes odmah.

usput, prije par dana psihijatar mi je skinuo leponex nakon vise od 2 godine pijenja... kontrole su bile u redu, zdravlje takodjer i sva sreca gotovo je :-)

koju dozu pijes?

#54 michella

michella

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 17 April 2008 - 12:29

Jole, on 17 Apr 2008, 01:03 AM, said:

spavat ce ti se cijeli dan i biti ces usporena. meni osobno to je jako dobro doslo jer sam bio ful nemiran i nisam mogao zaspat. od leponexa zaspes odmah.

usput, prije par dana psihijatar mi je skinuo leponex nakon vise od 2 godine pijenja... kontrole su bile u redu, zdravlje takodjer i sva sreca gotovo je :-)

koju dozu pijes?

Čestitam na ozdravljenju jole!  _.::  :aha:

danas tek dobivam taj Leponex, po?injem s malom dozom, 25mg, pa ćemo vidjeti......glavno da se pošteno naspavam, noćas nisam mogla zaspati do 8 ujutro, katastrofa

#55 michella

michella

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 63 posts

Posted 20 April 2008 - 13:52

od ovog se osjećam ko da sam na nekim drogama -_-

#56 powerman

powerman

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 06 July 2008 - 23:14

Moj prijatelj pije taj Leponex i jednom sam mu maznuo te tablete i popio 4 Leponexa. Očekivao sam nekakvu euforiju, tipa kao kad si na LSD-u, ali ništa, nisam osjetio apsolutno ništa, kao da ga nisam ni pio. Zanima me koliko toga treba popiti da se osjećaš high? Da recimo drmnem 15-20 komada, koji je feeling?

#57 Jole

Jole

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 07 July 2008 - 01:31

leponex ti ne pospjesuje euforiju nego je smanjuje... a probaj popit 15-20 pa nam reci kako je bilo... ako ostanes ziv, naravno :-)

#58 tomislav_m

tomislav_m

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 162 posts

Posted 28 November 2008 - 22:09

O Leponexu mogu reći samo najbolje, to je jedina tableta od koje mogu kako-tako spavati, plus toga u kombinaciji sa Fevarinom djeluje još jače. Trenutno uzimam Leponex, Fevarin, Rivotril i Anafranil i nikako da mi se stanje poboljša, ubijaju me prisilne misli i radnje...ali barem sam spavanje nekako osigurao tom kombinacijom...još je doktor rekao da ne bi smjelo ići zajedno ali pošto kod mene ništa drugo nije djelovalo onda mi je morao dati tako, iako se gotovo potpuno koči enzimska razgradnja u tom slučaju.

#59 dande

dande

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 5 posts

Posted 14 January 2011 - 08:32

je zastarjela tema al ja fakat imam par pitanja pa ukoliko se neko nadje da ima iskustva molim da odgovori...

kada ste primjetili da leponex zaista djeluje? mislim na vremenski period od kada ga koristite?
i da li ste nakon nekog vremena konzumiranja poceli osjecati kao da vam pada mrak na oci, vrtoglavicu, jednostavno da vas baca;
imate jak osjecaj kao da padate iako sjedite ili lezite?

#60 valinora

valinora

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 15 January 2011 - 18:15

QUOTE(dande @ 14 Jan 2011, 08:32 AM)  
je zastarjela tema al ja fakat imam par pitanja pa ukoliko se neko nadje da ima iskustva molim da odgovori...

kada ste primjetili da leponex zaista djeluje? mislim na vremenski period od kada ga koristite?
i da li ste nakon nekog vremena konzumiranja poceli osjecati kao da vam pada mrak na oci, vrtoglavicu, jednostavno da vas baca;
imate jak osjecaj kao da padate iako sjedite ili lezite?

leponex je zakon lijek  Posted Image
meni je leponex snižavao tlak pa mi se znalo tu i tamo magliti pred o?ima i vrtiti. isto tako sam u po?etku uzimanja to lijeka izgledala malo kao da sam nadrogsana i fufljala bih dok pri?am. no, sve je to prošlo nakon par tjedana...jedino mi je malo duže trebalo da pro?e višak sline (jako sam slinila, kad bih se ujutro probudila, jastuk bi bio sav mokar od sline)...
eto, toliko od mene
Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users