Jump to content

Aripiprazol (ABILIFY, ABIZOL, ARIPIPREX, ZOLPRIX, BIPODIS, TREFERO)

• Please log in to reply
248 replies to this topic

#181 guru

guru

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 3 posts

Posted 24 August 2017 - 23:56

Pozdrav novi sam ovde. I imam jedno pitanje za vas. Dobio sam dijagnozu okpa i anksioznost. Terapija mi je rivotril i taj bipodis koji pominjete na ovoj temi. Aj rivotril mogu da razumem al da li je normalno da za okape i anksioznost dobijam bipodis koji je kolko vidim za sizofreniju uglavnom? Ja koliko znam nemam paranoje manije niti ikakve halucinacije...

#182 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,793 posts

Posted 25 August 2017 - 03:30

guru, on 24 August 2017 - 23:56 , said:

Pozdrav novi sam ovde. I imam jedno pitanje za vas. Dobio sam dijagnozu okpa i anksioznost. Terapija mi je rivotril i taj bipodis koji pominjete na ovoj temi. Aj rivotril mogu da razumem al da li je normalno da za okape i anksioznost dobijam bipodis koji je kolko vidim za sizofreniju uglavnom? Ja koliko znam nemam paranoje manije niti ikakve halucinacije...

mozda da probas dfa pitas jos nekog lekara? oni cesto daju lekove bezveze ili grese ili ne razmisljaju... mozda ti nije potreban taj antipsihotik...

#183 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 25 August 2017 - 10:35

u kojoj dozi piješ?
aripiprazol se dobro podnosi za razliku od drugih ap jer pripada trećoj generaciji ovih lekova
ne bih se ja brinuo zbog njega verovatno imaš izražen okp pa će on malo da te smiri
mene jeste...

#184 guru

guru

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 3 posts

Posted 26 August 2017 - 09:32

Nisam ga jos ni uzeo a neverujem i da cu ga uzimati ali evo ovako pise ne razumem se... Ali pise nesto 5 mg 0.0.1 Poenta je da sam ja isao kod drzavnog psihijatra ne privatnog ne znam bas kakve su mi opcije menjanja lekara. Mislim da nemam okp simptome koji me sputavaju u zivotu tako da ne vidim potrebu da pijem neki tako jak lek. Doduse nacrtao sam cica glisu na testovima tim psiholoskim za sta je ona rekla da crtaju uglavnom sizofrenicari. Dijagnostikovala mi okape anksioznost i mozda manje bitno neku narcisoidnost. Moguce da je predostroznost u vidu skidanja odgovornosti.

#185 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 26 August 2017 - 10:22

kakvog skidanja odgovornosti?

treba da piješ jednu tabletu uveče
delovaće ti antidepresivno i podizaće te a možda i anksioznost smanji

za čiča glišu i šizofreniju ne znam da li nas zezaš malo ili šta...

#186 Infrastructure

Infrastructure

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 26 August 2017 - 11:58

I moj brat je crtao chica glisu na psihotestu...

al nije to karakteristika sizofrenije vec infantilnosti

#187 guru

guru

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 3 posts

Posted 26 August 2017 - 12:09

ĐeneĐene, on 26 August 2017 - 10:22 , said:

kakvog skidanja odgovornosti?

treba da piješ jednu tabletu uveče
delovaće ti antidepresivno i podizaće te a možda i anksioznost smanji

za čiča glišu i šizofreniju ne znam da li nas zezaš malo ili šta...

Naime ja nisam otisao dobrovoljno zbog sebe kod psihijatra nego zbog svog posla. U pitanju je nosenje oruzija koje necu moci da nosim zbog okp razumljivo u redu(u tom smislu skidanje odgovornosti). Ja imam tegobe ali nosim sa njima duze vreme bez problema. I stvarno se ne zezam. Rekla da nacrtam coveka ja nacrtao cica glisu posle mi prica kako to crtaju sizofrenicari ali kao sva sreca meni otislo na ocd...

#188 Foggy

Foggy

Naravno, ovde se hrane sve kamiondžije!

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,146 posts

Posted 31 August 2017 - 23:19

Ja sam pre tri sedmice prestala da uzimam ovaj lek. Došlo je do toga da sam ležala po ceo dan sem kad je trebalo da jedem i šetam psa/odem do prodavnice. Malu nuždu sam vršila jednom dnevno i to bez ikakvog osećaja da mi se ide u WC, veliku na 5-7 dana. Jedva sam jela. Oticala su mi stopala i jedva sam navlačila patike. Žvakala sam na prazno, pogotovo pred spavanje. Nisam mogla da se namestim kad sedim, noge su mi smetale. Premalo sam pričala. Na kraju sam prestala i da koristim net, sigurno je to trajalo 3-4 dana. Tu mi je prekipelo i prekinula sam cold turkey.

Nuspojava nije bilo mnogo. Jedno kratko vreme sam se nervozno šetala po stanu i premeštala sa jedne na drugu stranu stolice, još uvek mi malo škripe stopala, ali to je sve. Sad ne ležem u krevet tokom dana, spavam od 7-9 sati umesto 12. Doktorka opšte prakse me je pitala da li su mi se vratile "senzacije" koje sam imala bez njega, kad sam joj rekla da nikad nisam imala nikakve "senzacije", pitala me je zbog čega mi je ovaj lek prepisan. Ne znam odgovor na to.

Može i da počne III svetski rat, ja se njemu ne vraćam. Jasno mi je da na mnoge ljude ima potpuno suprotno dejstvo, ali od mene je pravio biljku. Da ne spominjem da mi na svakom izveštaju, čak i onom prvom, piše "bez floridne psihoze".

#189 Foggy

Foggy

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,146 posts

Posted 18 September 2017 - 20:34

Hmmm. Neko mi je rekao da sam još uvek usporena, mada sam prestala da uzimam ovaj lek pre 42 dana. Da li bi trebalo da se zabrinem?

#190 Infrastructure

Infrastructure

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 387 posts

Posted 18 September 2017 - 20:38

Foggy, on 18 September 2017 - 20:34 , said:

Hmmm. Neko mi je rekao da sam još uvek usporena, mada sam prestala da uzimam ovaj lek pre 42 dana. Da li bi trebalo da se zabrinem?

Jesi li mentalno usporena?

#191 Foggy

Foggy

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,146 posts

Posted 18 September 2017 - 20:48

Nisam. Od prošle nedelje čak mogu i da pišem.

#192 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,793 posts

Posted 19 September 2017 - 05:58

Foggy, razumem te potpuno i podrzavam... prestala si da pijes lek jer ti nije prijao, jer je bilo puno losih dejstava, Evo ja sam ti svedok, meni su noge oticale toliko da su mi se otvorile rane iz kojih je curela tecnost, evo i danas imam velike bordi oziljke na mestima tih rana, kao da su mi noge na tufne... mene doduse bas briga kako izgledam ali bilo je tesko to trpeti... plus sve drugo lose, bas mi nije legao taj Abilify ili kako se zove... mada sam bila kao malo bolje raspolozena ali sta to vredi kad bubrezi otkazuju, jel da?

#193 Foggy

Foggy

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,146 posts

Posted 19 September 2017 - 09:55

Meni su isto stopala oticala, osećala sam se kao da su veća za jedan broj i teško sam navlačila patike. Dobro je što nisam nastavila i prošla kao vi. :( Nadam se da su se rane uspešno zalečile.

Spominjete otkazivanje bubrega...je l' i vi niste mogli u WC od njega?

#194 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,731 posts

Posted 19 September 2017 - 10:21

Znači, od njega ja ne mogu u wc? :o Mala nužda 1-2 puta dnevno, i to uopće nemam osjećaj da ću ići u wc, velika 5-6 dana. Uopće nisam znala da mi je to od ovog lijeka. A propisan mi je zbog GAP-a.

#195 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,793 posts

Posted 19 September 2017 - 10:23

Foggy, on 19 September 2017 - 09:55 , said:

Meni su isto stopala oticala, osećala sam se kao da su veća za jedan broj i teško sam navlačila patike. Dobro je što nisam nastavila i prošla kao vi. :( Nadam se da su se rane uspešno zalečile.

Spominjete otkazivanje bubrega...je l' i vi niste mogli u WC od njega?

to se ne secam ali imala sam te otoke po nogama i rukama, a to je znak da ne rade dobro bubrezi tj kod mene je to znak, imala sam to puno puta...a ne secam se ostalog...

#196 Foggy

Foggy

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,146 posts

Posted 19 September 2017 - 10:55

kolač, on 19 September 2017 - 10:21 , said:

Znači, od njega ja ne mogu u wc? :o Mala nužda 1-2 puta dnevno, i to uopće nemam osjećaj da ću ići u wc, velika 5-6 dana. Uopće nisam znala da mi je to od ovog lijeka. A propisan mi je zbog GAP-a.

Da. Pišanje po komandi, da se vulgarno izrazim.

Ja mislim da je taj koji ga je prepisao za GAP idiot. Skromno mišljenje.

ruzza, on 19 September 2017 - 10:23 , said:

to se ne secam ali imala sam te otoke po nogama i rukama, a to je znak da ne rade dobro bubrezi tj kod mene je to znak, imala sam to puno puta...a ne secam se ostalog...

Au. :(

Sad mi je još više drago što sam prekinula. Ovaj lek je jedno veliko zlo.

#197 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,731 posts

Posted 19 September 2017 - 12:29

U četvrtak idem na kontrolu pa ću joj reći da mi ukine ovaj lijek.

#198 Foggy

Foggy

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,146 posts

Posted 19 September 2017 - 12:49

Džbt, pa ja sam ovde podigla pobunu! :o

#199 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin