Jump to content

Aripiprazol (ABILIFY, ABIZOL, ARIPIPREX, ZOLPRIX, BIPODIS, TREFERO)

• Please log in to reply
248 replies to this topic

#41 cofiman

cofiman

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts

Posted 10 January 2016 - 18:54

Meni je i zalasta, kasnije rispolept, pa posle consta; sve mi je pomagalo. Medjutim otkad sam presao na leponex, vec 7 meseci, ne vidim ikakav napredak. Videcu sa zolprixom kako ce da ide.

#42 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 07 March 2016 - 22:02

ovaj lek je dobio novu paralelu u srbiji i zove se BIPODIS od aktavisa

kul su tabletice mogu se lakše prelomiti (od 10mg) iako ni ovo kao ni zolprix nema onu podeonu crtu

#43 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 08 March 2016 - 12:13

Bipodis od sutra pijem po polovinu tablete od 5 mg.
Ranije sam pio 10 mg i nije bilo efekta.
A pio sam ranije Zolprix i isto nije bilo efekta.

#44 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 19 March 2016 - 15:38

Jel goji ovo cudo?Mene samo to zanima i da li izaziva sedaciju ??

#45 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 19 March 2016 - 16:05

ni jedno ni drugo
jedino je poznat po akatiziji

#46 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 19 March 2016 - 16:14

Koisttio sam BIPODIS I ZOLPRIX. Lek je čisto smeće i bacanje para.
Bolje je koristiti HALOPERIDOL SA MENDILEXOM nego ovo.

#47 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 19 March 2016 - 16:20

ne diraj mi aripi moooooj :44139:

#48 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 19 March 2016 - 20:28

Ja jesam trenutno na haldolu i mendilexu..pa dobro,pitacu dr o ovom leku..da li je na listi ili se placa i koliko kosta?

#49 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 19 March 2016 - 20:35

nije na listi nijednoj
ja čak pisao rfzo da pitam što ga nema
košta nešto manje od 1500din za kutiju od 10mg

#50 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 20 March 2016 - 14:29

A pa dobro,nije strasno// :) :) :)

#51 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 24 March 2016 - 09:48

Sljedeći neželjeni efekti su  primijećeni nakon stavljanja ARIPRIZOL tableta u promet, no učestalost im nije poznata:

Promjene u broju određenih krvnih ćelija; neuobičajeni srčani otkucaji, iznenadna neobjašnjiva smrt, srčani udar; alergijska reakcija (npr. oteklina usne šupljine, jezika, lica i ždrijela, svrbež, osip); visoki nivo šećera u krvi, nastup ili pogoršanje šećerne bolesti, ketoacidoza (ketonska tijela u krvi i mokraći) ili koma, niska razina natrija u krvi; povećanje tjelesne težine, smanjenje tjelesne mase, anoreksija; nervoza, razdražljivost, osjećaj tjeskobe; samoubilačke misli, pokušaj samoubojstva i samoubojstvo; poremećaj govora, epileptički napad, kombinacija povišene tjelesne temperature, ukočenosti mišića, ubrzanog disanja, znojenja, smanjene svijesti i iznenadnih promjena krvnog tlaka i brzine srčanih otkucaja; nesvjestica, visoki krvni tlak, krvni ugrušci u venama - osobito nogu (simptomi uključuju oteklinu, bolnost i crvenilo nogu) koji putem krvotoka mogu dospjeti u pluća uzrokujući bol u prsištu i otežano disanje (primijetite li bilo koji od tih simptoma smjesta zatražite savjet ljekara); grč mišića koji okružuju glasnice, slučajno udisanje zalogaja hrane uz opasnost razvoja upale pluća, otežano gutanje; upala gušterače; upala jetara, žutilo kože i beonjača, odstupanja u vrijednostima jetrenih testova, nelagoda u trbuhu i želucu, proljev; kožni osip i preosjetljivost na svjetlo, neuobičajen gubitak ili istanjivanje kose, prekomjerno znojenje; ukočenost ili grčevi, bol u mišićima, slabost; nevoljno mokrenje, poteškoće mokrenja; produžena i/ili bolna erekcija; poteškoće u kontroli tjelesne temperature ili pregrijavanje, bol u grudnom košu i oteklina šaka, gležnjeva ili stopala.

JEL ME ZAJEBAVAS? Bolje da se ja drzim haldola

#52 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 24 March 2016 - 10:54

haldol:

Ostale nuspojave za koje se ne može odrediti učestalost na temelju dostupnih podataka: - broj krvnih stanica koje pomažu u borbi protiv infekcije (bijele krvne stanice) i koje sudjeluju u zgrušavanju krvi (trombociti) može se izrazito smanjiti, ili mogu u potpunosti nestati. Broj svih vrsta stanica koje su obično u Vašoj krvi također može postati izrazito nizak. - anafilaktična reakcija (alergijska reakcija dovoljno jaka da uzrokuje čujno disanje, otežano disanje i izrazito sniženje krvnog tlaka); - porast razine supstancije u tijelu koja regulira ravnotežu tekućine u tijelu, izlučivanjem vode putem mokraće. To može dovesti do zadržavanja vode koja razrjeđuje neophodne kemijske spojeve u Vašoj krvi. - nenormalno niska razina šećera u krvi; - prekobrojni otkucaji srca; ubrzane donekle koordinirane kontrakcije srca; ubrzane, nekoordinirane kontrakcije srčanog mišića, što brzo može dovesti do smrti ukoliko se ne liječi; - otečenost glasnica i grkljana; spazam (grč) glasnica i grkljana; - zastoj u radu jetre, tijekom razdoblja od nekoliko dana ili tjedana (akutno zatajenje jetre). Zastoj žuči unutar jetre (kolestaza). - malene ljubičasto-crvene promjene, ponekad uzdignute iznad razine kože, osjetljive na dodir, na koži ili drugim tkivima uzrokovane upalom krvnih žila; osip koji rezultira ljuštenjem površinskog sloja kože; - povećanje dojki, čak i kod muškaraca; - nenormalno produžena erekcija penisa koja nije povezana sa seksualnom stimulacijom; - otok lica zbog prekomjernog zadržavanja tekućine; - neobično niska tjelesna temperatura. Kod starijih bolesnika s demencijom zabilježeno je malo povećanje broja smrti kod onih koji su primali antipsihotike u usporedbi s onima koji nisu. Krvni ugrušci u venama, posebno nogu (simptomi uključuju otok, bol i crvenilo noge), koji mogu putovati krvnim žilama do pluća uzrokujući bol u prsima i teškoće disanja. Ako primijetite bilo koji od navedenih simptoma, odmah potražite medicinsku pomoć.

jel ti haldol jedini ap do sada?

#53 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,913 posts

Posted 24 March 2016 - 11:32

Aman, bre, ljudi, nisu ap najbezbedniji i najsigurniji lekovi, ali vecina nd se javlja kod veoma malog procenta ljudi, oni to tako nakite da bi se zastitili. Nemojte da citate to.

#54 Emanuil

Emanuil

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,329 posts

Posted 03 April 2016 - 07:51

View Postmatilda, on 24 March 2016 - 11:32 , said:

Aman, bre, ljudi, nisu ap najbezbedniji i najsigurniji lekovi, ali vecina nd se javlja kod veoma malog procenta ljudi, oni to tako nakite da bi se zastitili. Nemojte da citate to.

Potpuno se slažem.

Upustva nikad ne čitam jer tamo nema čega nema navedenog, te svrbe uši, te bole leđa, a za sve :"Obratite se svom lekaru ili farmaceutu."

Znači, stručno lice proverava da li se pacijentu nešto dešava od leka ili je u pitanju ne daj Bože nešto neoplastično.

Kao što rekoh,pio sam Aripiprazol, i ama ni jedno negativno, istina ni pozitivno iskustvo nisam imao sa ovim lekom.

#55 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 15 June 2016 - 08:22

View Post2Bavailable, on 24 March 2016 - 10:54 , said:

jel ti haldol jedini ap do sada?

Nije,bila sam na leponexu,olanzapinu,rispoleptu..Haldol sam se uvek vracala.
Ali evo da kazem da sam od danas na zolprixu,pocetna 5mg pa cemo videti.. :D Kad sam razmislila malo mislim da je to najbolje resenje,sad cemo videti samo da li ce delovati,ne znam koliko je uspesan u lecenju mog stanja?

#56 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 15 July 2016 - 21:47

Verovatno vecina zna da sam godinama kao glavni AP uzimala Haldol i bila sumnjicava za bilo koji drugi i imala lose iskustvo sa ostalima,pa valjda zato,ali moram reci da je ovo MAGIC DRUG sad sam na 10mg i nemam nikakvih nuspojava i nestala je emotivna tupost koju sam imala od haldola,sve pohvale za lek,Pozdrav

#57 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 23 July 2016 - 17:42

Meni je šrinkica predložila da se prebacim na aripiprazol sa onzapina od kojeg sam se ugojila, ukoliko ne smršam za tri meseca na koliko imam kontrole. Prošlo je mesec dana od poslednje kontrole, videćemo kako će biti sa tim. Šta mi vi predlažete da je bolje?

#58 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 641 posts

Posted 24 July 2016 - 13:41

Definitivno aripi.Prvo nema nuspojava gojaznosti niti sedacije.

#59 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,913 posts

Posted 24 July 2016 - 13:44

Aripi će biti od semptembra na pozitivnoj listi. Ije.

#60 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,563 posts

Posted 24 July 2016 - 14:22

e hvala k...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users