Jump to content

Risperidon (RISPOLEPT, RISSAR, TORENDO)

• Please log in to reply
181 replies to this topic

#141 Primal Pain

Primal Pain

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 729 posts

Posted 29 March 2017 - 19:37

Primam konstu, sad pijem rispolept i u tabletama, jer sam opsesivno opterećena mišljenjem drugih ljudi.

#142 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 409 posts

Posted 29 March 2017 - 19:59

Primal Pain, on 29 March 2017 - 19:37 , said:

Primam konstu, sad pijem rispolept i u tabletama, jer sam opsesivno opterećena mišljenjem drugih ljudi.
Ja sam pre isto bio jako opsednut mišljenjem drugih.. Otkako sam na ovoj terapiji sa Rissarom te opsesije su prestale..

#143 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,037 posts

Posted 29 March 2017 - 20:14

Pa čekaj... :huh2: Znači,Risperidon je lek koji može da učini da te bude baš briga za to šta će bilo ko da pomisli o tebi,jel?! :shok:

Kako to da mi neko ranije nije rekao da postoji ovaj čudesni lek? :o

#144 Friedrich91

Friedrich91

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 409 posts

Posted 29 March 2017 - 22:12

Moguće da samo indirektno spajam s Rissarom.. Verovatno je uz to i psihoterapija odradila svoje a moguće i Ksalol.. Bez veze sam se zakačio za temu..

#145 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,037 posts

Posted 29 March 2017 - 22:34

Ah,pa biće da je onda Ksalol...Mada,otkud znam.

#146 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 559 posts

Posted 30 March 2017 - 01:58

AP su dobri kod depre sa OKP i ubrzanim mislima..nekako uspore misaoni tok.

#147 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,363 posts

Posted 30 March 2017 - 07:47

Primal Pain, on 29 March 2017 - 19:37 , said:

Probaj ne misliti o drugim ljudima zaokupiti se necim drugim.

#148 jelena27

jelena27

Član

• Members
  • PipPip
  • 30 posts

Posted 31 March 2017 - 18:39

Risperidon, Rispolept, Rissar...kako god, naravno da sprečava da se opterećuješ mišljenjima drugih ljudi, da ti se čini da ovaj ili onaj misli nešto o tebi. Odličan je za koncentraciju kad si već u boljoj odmakloj fazi lečenja. Smeju da ga piju deca iznad 5 godina. Leči uzrok bolesti, znači psihozu pa i težu depresiju u kombinaciji sa antidepresivima. Ksalol ne leči uzrok bolesti, već privremeno smiruje misli i osećaj panike. I dobar je u kombinaciji sa pomenutim antipsihoticima.

#149 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 350 posts

Posted 19 October 2017 - 23:26

Rispolept je antipsihotik novije generacije ja sam ga pio dobar je za halucinacije i depresiju u mom slucaju  koristi se za shizofreniju i bipolarni afektivni poremecaj

#150 RuzicaRuza

RuzicaRuza

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 12 November 2017 - 16:20

Smijavica, on 05 August 2014 - 10:22 , said:

Koristim risar. Dr rece da je moguce curiti mlijeko iz grudi.
Medjutim ja sam provjeravala hormone i moj prolaktin je tri puta veci od normale...
Dr mi je na odmoru, a ja ne znam da li uzrok ovome risar ili moram ici na magnetnu, kao sto ginekolog kaze?

Je li neko imao iskstva sa ovim?

Meni je 3 goedinec islo mleko na grudi, i radjene su sve analize ukoliko je od lekova, meni je resenje pronadjeno u dobrim tabletama za kontracepciju. Jer pored visokog prolaktna, islo mi je mleko na grudi i izostala menstruacija.

Magnetna rezonanca se radi zbog zlezde hipofize koja luci prolaktin.

#151 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 11 December 2017 - 12:42

Pozdrav :) Prepisan mi je Rispolept 2mg x 1 na dan, uvece zbog afektivnog bipolarnog poremecaja. Pijem ga tek 3 veceri ali nekako lose reagujem. Svako jutro nakon popijenog leka mi otkucaji skoce na 130, pritisak mi padne da mi se pada u nesvest kako ustanem iz kreveta. Imam cak nekako osecaj da se osecam jako prazno i malo depresivnije, jako mi je tesko da odrzim koncentraciju. Citala sam da su to sve nuspojave ovog leka. Nemam vise tako jake manije kao ni crne misli ali se osecan mnogo gore nego inace. Zanima me da li treba zbog ovoga da se obratim psihijatru za promenu terapije ili je ovo samo u pocetku?

Hvala <3 !

#152 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 11 December 2017 - 13:11

Ja sam jako loše osećao samo 2 x 1 Rispolept od samo 1 mg.
Odustao od njega, pa dobio Leponex.
Nadalje su me lečili nema čime, i davali su mi Rispolept, nije bilo efekta.
Sad sam na koktelu lekova, pijem 24 mg Rispolepta i spašava me u pogledu disforičnih manija.
Inače imam shizoafektivnu psihozu.

#153 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 11 December 2017 - 13:32

@Emanuil Da li mislis da se trebam obratiti psihijatru za ovo sto se meni desava? Ne znam kako izgleda losa reakcija na neki lek... pogotovo ne ovakav

#154 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 11 December 2017 - 13:50

MaryS, on 11 December 2017 - 13:32 , said:

@Emanuil Da li mislis da se trebam obratiti psihijatru za ovo sto se meni desava? Ne znam kako izgleda losa reakcija na neki lek... pogotovo ne ovakav

Meni su se oduzimali mali i domali prst leve ruke. Nisam mogao brzo da pričam, zaplitao sam jezikom.
Spavao sam kao klada. Mucao sam kad krenem brzo reći nešto...
Imao sam zatvor...
I to sve od 1 mg Rispolepta.

Pij ga još bar nedelju dana, pa se javi psihijatru.
Meni je moj pokojni kad sam se požalio na neželjene efekte, odmah spičio Leponex (otrov), pa sam promenio doktora.

#155 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 11 December 2017 - 14:07

Meni je moj psihijatar rekao nesto kao ako ne odreagujem lepo na Rispolept da ce mi onda prepisati Lithium, a koji sam citala da je dobar ali zeznut. Nije mi objasnila sta znaci ne odreagovati dobro na lek. Najveci mi je problem jer ujutru treba da vodim dete u vrtic i da idem na posao, i mozes to da zamislis sa 130 otkucaja u minuti i ultra niskim pritiskom. Bas nije zezanje. Samo me to cima po malo.

#156 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 11 December 2017 - 14:15

MaryS, on 11 December 2017 - 14:07 , said:

Meni je moj psihijatar rekao nesto kao ako ne odreagujem lepo na Rispolept da ce mi onda prepisati Lithium, a koji sam citala da je dobar ali zeznut. Nije mi objasnila sta znaci ne odreagovati dobro na lek. Najveci mi je problem jer ujutru treba da vodim dete u vrtic i da idem na posao, i mozes to da zamislis sa 130 otkucaja u minuti i ultra niskim pritiskom. Bas nije zezanje. Samo me to cima po malo.

I meni je preporučivan Litijum karbonat.

To je otrov dušo, ne lek.

Raspitaj se šta uradi organizmu.

#157 MaryS

MaryS

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 17 posts

Posted 11 December 2017 - 15:24

Citala sam ovde na forumu, vidim da ljudi predlazu i neke druge stabilizatore. Da li Rispolept sme da se konzumira uz neki benzo tipa Xanaxa ali male doze? Imala sam prvu dijagnozu aneksioznosti + depresije i pila sa Xanax i danas sam morala da popijem 0,5mg zbog prevelikih otkucaja srca ( citala sam da betablokatori ne bi smeli da se piju uz antipsihotike npt Propranolol ) i super mi je sada.

#158 Apoptosis

Apoptosis

Turnover

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,181 posts

Posted 11 December 2017 - 16:08

MaryS, on 11 December 2017 - 15:24 , said:

Citala sam ovde na forumu, vidim da ljudi predlazu i neke druge stabilizatore. Da li Rispolept sme da se konzumira uz neki benzo tipa Xanaxa ali male doze? Imala sam prvu dijagnozu aneksioznosti + depresije i pila sa Xanax i danas sam morala da popijem 0,5mg zbog prevelikih otkucaja srca ( citala sam da betablokatori ne bi smeli da se piju uz antipsihotike npt Propranolol ) i super mi je sada.

NE slušaj nas ovde, nismo ni srednju medicinsku završili.

Rispolept je prvenstveno neuroleptik (antipsihotik), koristi se protiv halucinacija i sumanutih ideja.
Dalje delovanje mu je u smirivanju, uznemirenosti, kod ispada besa i agresije itd.

Sam po sebi NIJE stabilizator, nego može biti od koristi već postojećem psihostabilizatoru.

Eftil, Karbapin, Lamictal, to su psihostabilizatori.

A Litijum - otrov.

#159 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,003 posts

Posted 12 December 2017 - 01:21

I da se nadovežem na ovo što je Api rekao: neki od nas uzimaju stabilizatore, ali ne i antipsihotike - daju se nekim depresivcima, nekim ljudima sa graničnim poremećajem ličnosti (ja ga zato uzimam), a videla sam i osobe kojima je prošla akutna psihoza koje su, npr. samo na Litijumu.

#160 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 350 posts

Posted 12 December 2017 - 23:41

Emanuil, on 11 December 2017 - 13:50 , said:

Meni su se oduzimali mali i domali prst leve ruke. Nisam mogao brzo da pričam, zaplitao sam jezikom.
Spavao sam kao klada. Mucao sam kad krenem brzo reći nešto...
Imao sam zatvor...
I to sve od 1 mg Rispolepta.

Pij ga još bar nedelju dana, pa se javi psihijatru.
Meni je moj pokojni kad sam se požalio na neželjene efekte, odmah spičio Leponex (otrov), pa sam promenio doktora.
to sa mucanjem imam i ja i pijem rispolept

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users