Jump to content

Levomepromazin (NOZINAN)

• Please log in to reply
47 replies to this topic

#21 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 08 February 2009 - 02:24

Zakazala mi je za petak razgovor i prepisace mi kaze neki "Loren" mislim da sam je lepo razumela....
Mada do petka mozda nadjem nekog boljeg psihijatra, jer ova zena je skroz luda.

#22 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 08 February 2009 - 02:30

QUOTE(loptica @ 8 Feb 2009, 03:24 AM) View Post
Zakazala mi je za petak razgovor i prepisace mi kaze neki "Loren" mislim da sam je lepo razumela....
Mada do petka mozda nadjem nekog boljeg psihijatra, jer ova zena je skroz luda.

koja je ta zena?

#23 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 08 February 2009 - 02:36

QUOTE(VALLERY @ 8 Feb 2009, 02:30 AM) View Post
koja je ta zena?

Neka Zorica sa rascupanom crnom kosom ko da je drmula struja...cela nadrogirana sedativima.
Daj Vale posalji mi na pp broj nekog dobrpg psihijatra.
Dao mi je Urban jednom broj od tu neke privatne ordinacije kod Vojne bolnice, ali kad sam izgubila mob, ode i broj.

#24 VALLERY

VALLERY

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,334 posts

Posted 08 February 2009 - 02:42

QUOTE(loptica @ 8 Feb 2009, 03:36 AM) View Post
Neka Zorica sa rascupanom crnom kosom ko da je drmula struja...cela nadrogirana sedativima.
Daj Vale posalji mi na pp broj nekog dobrpg psihijatra.
Dao mi je Urban jednom broj od tu neke privatne ordinacije kod Vojne bolnice, ali kad sam izgubila mob, ode i broj.

poslala..smile.gif
sta je Nizozan..sta pise u uputstvu..?
ja ne uzimam svaki lek koji dobijem..prvo se raspitam sta je to..malo procitam..
zato ne mogu da se odlepim od helexa..smile.gif

#25 loptica

loptica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,211 posts

Posted 08 February 2009 - 02:49

QUOTE(VALLERY @ 8 Feb 2009, 02:42 AM) View Post
poslala..smile.gif
sta je Nizozan..sta pise u uputstvu..?
ja ne uzimam svaki lek koji dobijem..prvo se raspitam sta je to..malo procitam..
zato ne mogu da se odlepim od helexa..smile.gif

Pa evo pise ti na topicu u globali sta je i kako deluje, a ako procitas celo upustvo ti bi Vale moja panicni dozivela, tako da uzivaj.
Nije bitno.
Hvala za broj...
A za heleh...to je moj ljubavnik, ne znam kako cu se odvojiti od njega...bas sam na velikoj dozi.
I ako neko kaze da se i na njega razvija tolerancija, ja ga ne bi menjala. Kazu da moram. A meni se cini da bas lepo deluje...
Svaki put se cini da moj ljubavnik heleh da svoj maksimum kada me zagrli, ali on uvek ostavlja nesto i za drugi put....
Ne bih da ga menjam smrk.gif

#26 SAW

SAW

MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPip
  • 295 posts

Posted 08 February 2009 - 05:54

friends.gif

#27 filin

filin

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 11 May 2009 - 22:53

Ev i ja pijem nozinan 0.25 po pola tablete 3 puta dnevno. NEam pojma da li djeluje uospte na mene.
Pijem takodje ladimil i xanaxe 3 puta dnevno, ali ovan nozinan nikako ad prokuzim. Za sta mi je doktorica to dala sa takvom terapijom.

#28 Hello there

Hello there

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 20 January 2010 - 18:26

Ja sam dobio Nozinan . Kae doktorica da djeluje sedativno. Ne znam, Kako djeluje na tebe?

#29 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 20 January 2010 - 18:35

a ja nesto kenjam kako znam sve o lekovima, a za ovaj sam sad prvi put cula  happy001.gif

#30 MRtavHLadan

MRtavHLadan

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 743 posts

Posted 20 January 2010 - 18:44

Ja sam ga pio ali u malim dozama...imas negdje na forumu topic o njemu...Meni ga je dr prepisao za spavanje...TO je ustvari antipsihotik, a u manjim dozama sedativ i anxiolitik...Nije mi bog zna djelovao lijepo  i prekinuo sam ga prve sedmice....POtrazi na forumu topic o njemu ima dosta informacija

#31 Hello there

Hello there

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 20 January 2010 - 19:00

Danas mi je prepisan Nozinan umjesto Normabela. Ja ?u ga piti do kontrole sa doktoricom. Nadam se da ?u mo? spavati sa njim i da ?e me izvu?i iz depresije. Ako ima sedativan u?inak to je ok, plus ne stvara ovisnost rolleyes.gif

ta je to anxiolitik? Za ta pomae?

#32 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 20 January 2010 - 19:04

antispihotik je za psihoze, a u manjim dozama za anxiozne poremecaje i depresiju.
ja sam pila od 3 mg.
za depresiju i anx. se daje od jednog miligrama smile.gif

#33 Hello there

Hello there

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 26 posts

Posted 20 January 2010 - 20:25

Kako si stavila angela, tu sliku teko mi je ,zato patim....i ja bi stavio neku sliku ispod

#34 asdas

asdas

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 9 posts

Posted 09 April 2015 - 13:40

Eh ovako, moj otac je već duži vremenski period anksiozan (nekih možda 10 godina) vjerovatno je rat uticao da se to dogodi. Međutim pošto sam bio dijete prije nisam primjećivao i znao razlog što je on neraspoložen. Ide kod psihijatra koji mu je prepisao nozinan(u jako malim dozama, jer kaže kao da to tako u tim dozama odstrani anksioznost), haldol kapi, lexilum - po potrebi. Jednom je probao da promijeni terapiju ( ne znam tačno koji je lijek tad bio u pitanju ) ali nije uspio i vraćao se na staru terapiju. Prije 15-20 dana je isto pokušao promijeniti sa Abizolom ako se sjećam dobro naziva, i bilo mu je grozno, nije spavao, nije jeo, bio je napet, i od toga je odustao. Inače on ne jede puno ali ima sigurno preko 130 KG. Kako je godinama na ovom istom samo spava, slabo jede ( onda krene navečer da jede ). Pokušavam da mu pomognem kako znam i umijem ali to ne dopire do njega jer mi samo kaže kao šta ću ovo mi pomaže, otklanja mi tu ansioznost. Da li imate neki savjet kako da ga odgovorim od uzimanja nozinana? ( iako su minimalne količine ) jer njega to samo uspavljuje, nema aktivan život, živi kao biljka. Pokušavao sam i da ga nagovorim da ide sa mnom u teretanu, ili da šeta samo da se pokrene jer mu se život svodi na te lijekove, i osjećam se kao da kroz srednju školu i fakultet nemam oca.

#35 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 09 April 2015 - 14:16

Ja sam ga pila tri puta dnevno. Neku veliku dozu bogte... Za sta li ga je meni davala.. I rekla da cu morati duze da pijem... Kada sam ja u pitanju JA ne moram nista. Hvala lepo dovidjenja posle 3 4 6 7 meseci...
Meni je delovao divno, nisam znala kako se zovem niti gde sam... :D

View Postasdas, on 09 April 2015 - 13:40 , said:

Eh ovako, moj otac je već duži vremenski period anksiozan (nekih možda 10 godina) vjerovatno je rat uticao da se to dogodi. Međutim pošto sam bio dijete prije nisam primjećivao i znao razlog što je on neraspoložen. Ide kod psihijatra koji mu je prepisao nozinan(u jako malim dozama, jer kaže kao da to tako u tim dozama odstrani anksioznost), haldol kapi, lexilum - po potrebi. Jednom je probao da promijeni terapiju ( ne znam tačno koji je lijek tad bio u pitanju ) ali nije uspio i vraćao se na staru terapiju. Prije 15-20 dana je isto pokušao promijeniti sa Abizolom ako se sjećam dobro naziva, i bilo mu je grozno, nije spavao, nije jeo, bio je napet, i od toga je odustao. Inače on ne jede puno ali ima sigurno preko 130 KG. Kako je godinama na ovom istom samo spava, slabo jede ( onda krene navečer da jede ). Pokušavam da mu pomognem kako znam i umijem ali to ne dopire do njega jer mi samo kaže kao šta ću ovo mi pomaže, otklanja mi tu ansioznost. Da li imate neki savjet kako da ga odgovorim od uzimanja nozinana? ( iako su minimalne količine ) jer njega to samo uspavljuje, nema aktivan život, živi kao biljka. Pokušavao sam i da ga nagovorim da ide sa mnom u teretanu, ili da šeta samo da se pokrene jer mu se život svodi na te lijekove, i osjećam se kao da kroz srednju školu i fakultet nemam oca.

Za pocetak daj mu neki drugi sedativ koji je mnogo slabiji kao da je taj :D Gledaj da potrefis da isto izgledaju. :D
Posto prvo mora da se skine sa tih lekova. Verovatno ima i placebo efekta kod njega...

#36 asdas

asdas

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 9 posts

Posted 13 April 2015 - 10:00

Je li vama tokom korištenja nozinana izazivao pospanost? Moj otac otkako je vratio nozinan samo spava...

#37 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 13 April 2015 - 22:08

Da, jaku.

#38 asdas

asdas

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 9 posts

Posted 22 April 2015 - 22:05

Je li iko bio u fazi da prestaje da pije i kako se borio sa krizom?

#39 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,128 posts

Posted 26 April 2015 - 16:18

View Postasdas, on 22 April 2015 - 22:05 , said:

Je li iko bio u fazi da prestaje da pije i kako se borio sa krizom?

Ja, bez problema, krize nije bilo.

#40 artur

artur

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 717 posts

Posted 19 February 2017 - 22:26

pijem ovaj lek 14 meseci,i dan danas imam nuspojavu suvih usta,znaci usta su mi stalno suva,moram cesto da pijem vodu,nocu drzim vodu pored glave, jer moram da je pijem...jel neko imao slicno iskustvo?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users