Jump to content

- - - - -

pocetak shizofrenije, kako dalje?

• Please log in to reply
149 replies to this topic

#141 baronesa desinhronesa

baronesa desinhronesa

i mirisljavi stapici

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,074 posts

Posted 20 April 2019 - 17:18

View PostOpsednuti lik, on 20 April 2019 - 16:06 , said:

ne zelim bolest, zelim dijagnozu i razumevanje. uz dijagnozu cu pre dobiti razumevanje. bolestan jesam, sve na cudan nacin dozivljavam,imam ogromne teskoce u komunikaciji koje pre nisam ima, nemogucnost spoznaje svojih potreba, identiteta, rupe u pamcenju, a uvek sam pamtio kao pcela. slabo funkcionisem itd.

View PostOpsednuti lik, on 20 April 2019 - 16:48 , said:

ja sam ubedjen da je imam, zato hocu i papir da je imam, da ljudi znaju kako samnom.

sve te razumem! tako je i meni bilo identično
i mogućnost validacije patnji kroz dobijanje papira je od terapeutske vrednosti - to je naučno dokazano!

dakle meni je sasvim ok to što ti pišeš na ovoj stranici teme
nisam čitao zašto misle da si trol izvini nemam vremena

jednu stvar moraš da shvatiš a to je da ovde na forumu NE MOŽEŠ da dobiješ dijagnozu
čak je pravilima foruma zabranjeno davanje dijagnoza drugim članovima
uostalom možda nije šizofrenija možda je nešto drugo možda je početna faza šize kad se gasiš...
koristiš li neke psihoaktivne supstance?
ako koristiš prestani i smesta kod psihijatra da ti da NEKU dijagnozu

#142 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

Carica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,927 posts

Posted 20 April 2019 - 20:45

@Opsednuti, sačekaj da odradiš testiranje i da dobiješ rezultate. Složila bih se sa svima koji su ti juče i danas pisali.

Obrati pažnju na Mačkov post i zaista pronađi neki hobi, ili nešto što će ti skrenuti misli..i budi malo strpljiv.

Kad prođe testiranje i kad psihijatar da konačnu dijagnozu, ma kako ona da glasi, veruj mi, biće ti bolje.

#143 M&M

M&M

newtonov kolobar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,527 posts

Posted 21 April 2019 - 03:45

*
POPULAR

Kokica me opet zamolila da uputim par rečenica Opsjednutom u njeno ime (a ja se samo ljutim što se ona nama ne vrati - eto ti sada Kokolino, hehe) :)

Pa veli:

Opsednuti liku to „propadanje“ koje osjećaš će proći i nećeš više biti ista osoba, ali će proći. Kada te baš ozbiljno rokaju opsesije mozak se na neki način umori. I ja sam osjećala pad inteligencije, povukla se u sebe...

Zbog straha od toga da svijet ne vidi da sam luda ja sam od jedne otvorene zajebantice postala totalni asocijalni frik u tim baš akutnim fazama. Zamisli sebe da kopaš cijelo faking vrijeme, pa seliš kamenje (ali one baš ogromne grote) lijevo – desno i sad te netko traži da uz sve to u pauzama kada se odmaraš, jer moraš uhvatiti malo daha, opet trčiš. Tako je trenutno tvom mozgu kada mora nešto beside opsesija raditi. Sagorijeva bokte, to govno je all consuming.

Od svih „neurotičnih“ oboljenje OKP i to baš ova tvoja varijanta sa psihotičnim elementima (identična mojoj) je najgore sranje što se tiče odmaka od realnosti (a ironično je i totalno oprečno da si svjestan cijelo vrijeme da nisi realan). Ta mogućnost prepoznavanja svega što si naveo u svom postu ti je zapravo pokazatelj da nemaš jebenu šizu, sve to što osjećaš za sebe, prepoznavanje promjene, introspekcija...

Da se ne ponavljam pročitaj onaj moj prijašnji post i probaj tako obrađivati te misli. Na web-u, a i na forumu negdje imaš dostupnu knjigu „Brain lock“, pročitaj ju, probaj provoditi 4 koraka... eto... Ovako se samo vrtiš u krug i hraniš svoje opsesije. Budeš li cijelo vrijeme tražio potvrdu da imaš šizu ili da opovrgneš šizu vjeruj mi da će ti izlazak i zalazak sunca biti potvrda, pogotovo u ovom stanju u kojem se trenutno nalaziš.

#144 Goksy

Goksy

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 409 posts

Posted 21 April 2019 - 18:56

Lik se gadno istripovao da ima shizofreniju

#145 Opsednuti lik

Opsednuti lik

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 150 posts

Posted 21 April 2019 - 22:18

Dobro,hvala na savetima, nemam klasicne simptome shizofrenije, nemam halucinacije i deluzije. ali se nesto negativno desava samnom. Iz nekog razloga se osecam cesto vrlo cudno i nisam sposoban da objasnim kako, u svemu sam gori nego pre, ni za to nemam objasnjenje, zakucavam na glupe misli i bavim se njima, ni to ne znam zasto. imam pretesku situaciju, nemam uvid zbog cega. mogu da kazem da sam lenj, ali uvek sam bio lenj pa se nisam cudno osecao i umeo sam da objasnim svoja stanja/osecanja. Treba necime da se bavim, pitanje je cime, kad me vise nista ne zanima, ko zna kako cu i da li cu uspetina silu da se zainteresujem za nesto. ne mora ovo da bude shizofrenija, opet moji problemi ostaju isti, dijagnoza nista ne menja.

#146 baronesa desinhronesa

baronesa desinhronesa

i mirisljavi stapici

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8,074 posts

Posted 21 April 2019 - 22:30

Upravo tako!

#147 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Offline forever

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,350 posts

Posted 21 April 2019 - 22:40

O hvala Bogu. Napokon!

#148 Jefimija30

Jefimija30

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 120 posts

Posted 22 April 2019 - 06:08

View PostOpsednuti lik, on 21 April 2019 - 22:18 , said:

Dobro,hvala na savetima, nemam klasicne simptome shizofrenije, nemam halucinacije i deluzije. ali se nesto negativno desava samnom. Iz nekog razloga se osecam cesto vrlo cudno i nisam sposoban da objasnim kako, u svemu sam gori nego pre, ni za to nemam objasnjenje, zakucavam na glupe misli i bavim se njima, ni to ne znam zasto. imam pretesku situaciju, nemam uvid zbog cega. mogu da kazem da sam lenj, ali uvek sam bio lenj pa se nisam cudno osecao i umeo sam da objasnim svoja stanja/osecanja. Treba necime da se bavim, pitanje je cime, kad me vise nista ne zanima, ko zna kako cu i da li cu uspetina silu da se zainteresujem za nesto. ne mora ovo da bude shizofrenija, opet moji problemi ostaju isti, dijagnoza nista ne menja.

Možda ti treba samo da se naspavaš

Edited by maza, 22 April 2019 - 13:46 .
Ispravljen dijakritik.

#149 Opsednuti lik

Opsednuti lik

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 150 posts

Posted 22 April 2019 - 15:57

spavam ja previse, pre treba da budem duze budan

#150 Opsednuti lik

Opsednuti lik

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 150 posts

Posted Yesterday, 22:14

posle 3 meseca, eto ga jedan dan,gde mi je bolje, imam volje. cudno se osecam jer nisam navikao na ovo

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users