Jump to content

- - - - -

psihoza,ispovest,planiranje puta u jednom smeru

• Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 15 February 2018 - 18:00

e ovako dragi moji.

ne znam u koju svrhu pisem tacno,da li da olaksam sebi ili dobijem neko racionalno objasnjenje jer racionalnost mi manjka u poslednje vreme...

ili jednostavno jer nemam kome da se obratim sto je jedan od mojih problema,naime nije mi dozvoljeno pominjati simptome u svom bliskom okruzenju.

neko vreme imam osecaj gusenja,klecanja nogu,i razdvajanja sa ovozemaljskim..zvonjava u usima cesta evo upravo i sad dok pisem ovo..sve vise nisam u mogucnosti da vodim smislen razgovor osim svadje ali evo mogu da se izrazim pisanjem dok jednostavno glas mi se gasi.u mojoj glavi su samo lose misli nametnute misli pune mrznje prema okruzenju a osecam toliko jak bes jer me te misli uveravaju da su svi losi smeju mi se i gledaju me popreko kriveci me.tolikibes koji me tera i na akcije poput udaranja sebe cupanja grebanja kad niko ne vidi kao i lomljenje stvari posle cega se osecam jos gore i krivica koja me prati da ja zapravo sve unistavam oko sebe i nosim samo razocarenje postane jos jaca.zasto?

zato sto sam se uvalio preko glave..moram placati fakultet za koji nemam novca a isto tako smatram da sam nesposoban i za to jer ovo je treci pokusaj i radim govnjiv posao trenutno i sto je najgore rad je sa ljudima koje ja iako ih prvi put vidim kad udju na moje radno mesto MRZIM.i ne mogu da kontrolisem neprijatnost kao da nesto upravlja sa mnom.samo zelim da odem odatle..zapravo moja struka i zahteva samo virtuelni rad sa ljudima bas iz ovih razloga a trenutno sam primoran da se suocim sa svojoj socialnom anksioznocu i svojim besom live sa ljudima.ubija me.cesto placem i gusim se stalno kao da imam kamen na dusi.a ne mogu da odem sa tog radnog mesta jer ce me jos vise kriviti moji bliznji a ja cak ovo i ne smem da im kazem jer ce onda biti jos gore.smatraju mene krivim za svoje stanje a ja takodje.9h smena za nekog sa f25.2 nije dobro resenje,9h smena sa ljudima koji mi smetaju smeju mi se ili bar ja tako mislim.smatram da sam losa osoba zapravo najgora i da bi najbolje bilo da me nema...ne vidim perspektivu. svi se ponasaju kao da to je glupost i recenica -sredi se to je u tvojoj glavi- koju mi ponavljaju progoni me. kao i -nemoj da te cujem da se vadis na bolest- i zato ja krijem sva ova osecanja i teret duboko u sebi i imam osecaj da pucam po savovima.

tri D me muce svaki minut - derealizacija,depersonalizacija i deluzije ali o tome ovde nije rec,pokusavam da se koncentrisem na realnost koliko god svoj osecaj sa istom gubim sve vise iz dana u dan.strah,bes i beznadje je sve sto osecam i zato kad legnem nocu jedina misao mi je pruga ili sta god - karta u jednom smeru jer smatram da je bolje da me nema,ja nemam svrhu.zelim samo da me nema,a jedini nacin je da umrem. svako dan vidim signale oko sebe da je tako najbolje...jer svoj zivot sam usrao ja i ova prokletinja od stanja,ovaj djavo koji me prati vec 10 i vise god i dise mi za vratom,prazneci svaki zracak duse iz mog tela dok ne ostane nista..

imam jos toliko toga da napisem ali koncentracija mi se izgubi posle odredjenog vremena tako da je to nemoguca misija..

dragi moji,zao mi je na ovako dugackom postu,zao mi je sto postojim,jednostavno mi je trebalo negde da olaksam dusu,bar ono malo sto je ostalo od nje...

Edited by Hyperdrive, 16 February 2018 - 02:38 .
Odvijeni pasusi, da bi se lakše čitalo.

#2 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 15 February 2018 - 18:55

Znam kako ti je, ali karta u jednom pravcu je dobar izbor samo ako znaš na kojoj destinaciji ćeš završiti. Veruj mi da ljudi nisu svesni smrtnosti na pravi način i zato ti je moj savet da stisneš zube i pokušaš da potpuno promeniš svoj život iz korena. Ako ti smeta taj posao, napusti ga, nađi neki pogodniji za tvoje stanje. Ljudi su sranje? Izbaci ih iz svog života. Ne žive ONI tvoj život.
Smrt je konačan izbor i karta koju ne možeš vratiti, kada shvatiš da ti se okruženje neće svideti. Ovo ti govori osoba koja je bila u komi i, koliko god mrzela svoj život čak i nakon buđenja, shvatila je par stvari.

#3 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,992 posts

Posted 15 February 2018 - 19:35

mislim da bar deluzije i bes možeš obuzdati lekovima pa mi nije jasno zašto si ih ostavio
nisu lekovi jedini način da pomogneš sebi... ima još toliko toga

tebi treba puna podrška i porodična i prijateljska i stručna i svaka druga i to je ok
ok je i da očekuješ tu podršku a i da je dobiješ (ne kažem da sad treba sebično i detinjasto da zahtevaš da se svi ponašaju kako ti želiš)
ko to ne razume neka te ostavi na miru

međutim ako ta podrška izostaje onda moraš sama da do dođeš do nekih zaključaka
slobodno budi malo hrabrija ali u tom nekom praktičnom smislu... valjda je prava reč smelija
dočekaćeš se na noge jer NISI nesposobna samo je teško raditi i učiti kada se rveš sa još gomilom drugih stvari

trenutno si suočena sa previše stvari koje bi svakog oslepile
bol oslepljuje
razmisli koje stvari praktično možeš da rešiš odmah i napravi neki redosled radnji koje su potrebne da bi te izvukle iz te rupe
mislim da imaš snage za to jer si daleko dogurala i do sada
nemoj misliti da je pad tvoja sudbina jer svi padamo tu i tamo
ti si se dizala i dizaćeš se i dalje... samo se nemoj bojati i biti malodušna

hoću da kažem da znam otprilike kakav bol osećaš i kako sve izgleda bezizlazno
paralizujući osećaj

ali ti iz iskustva kažem da je to samo varka iluzija fatamorgana... ta bezizlaznost nije stvarna
i mislim da si i više nego sposobna da nađeš ne jedan nego više načina da se suočiš sa trenutnim problemima
ako ti nešto treba tu smo

#4 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,600 posts

Posted 15 February 2018 - 19:53

Freakeliksir piše u muškome rodu,đeneđene joj se obraća kao ženskome.Zbunjen sam.

#5 WANNABE

WANNABE

musko jbt

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,992 posts

Posted 15 February 2018 - 19:55

ah počeo sam u muškom pa sam zaboravio
nadam se da se frikz neće ljutiti

#6 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 15 February 2018 - 20:29

Frikxone, isto se osecam. Mada mislim da je meni lakse jer radim posao koji volim, ne studiram istovremeno ali nemam podrsku nikoga osim virtuelnu. Ne znam sta je resenje. Eto ne znam. Razmisljam u pravcu u kojem razmisljas i ti. I obicno sebi kazem, aj jos ovaj dan. Pa aj jos jedan. I tako dani prolaze...

#7 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,011 posts

Posted 16 February 2018 - 06:57

Osobo, covece. Shvati da tvoj zivot nije nista manje vredan od necijeg drugog. Vrlo verovatno da je i vredniji od necijeg(jbga psihopate i sl nemaju vredan zivot toliko)
To prvo imaj na umu.
Problemi kao problemi.
Ne znam da l si primetio/la da de problemi menjaju. Jedan ode dodje drugi i tako u krug.
Uvek mora da ima nekih problema. Al e treba da radis na tome da ih otklonis vec da naucis da zovis sa njima. Jer ono cesto odu i vrate se, neki ne, neki da.
Eto. Toliko od mene.

#8 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,390 posts

Posted 16 February 2018 - 08:00

Mislim da se tvoj najveći problem ne razlikuje od mog, bez obzira na to što je F 60.3 malo dete za F 25.2. Strah od budućnosti. :(

I nisi valjda opet prestao sa lekovima?

#9 Jefimija30

Jefimija30

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 16 February 2018 - 11:32

Da sam na tvom mestu otisla bih u bolnicu na mesec dana da sredim misli i da regulisem terapiju.

#10 tirkiz

tirkiz

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 73 posts

Posted 17 February 2018 - 17:51

javi se friks, javi se, javi se...

#11 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 18 February 2018 - 11:19

When I was a child, I heard voices
Some would sing and some would scream
You soon find you have few choices
I learned the voices died with me

When I was a child, I'd sit for hours
Staring into open flame
Something in it had a power
Could barely tear my eyes away

When I was 16, my senses fooled me
Thought gasoline was on my clothes
I knew that something would always rule me
I knew the scent was mine alone
All you have is your fire
And the place you need to reach
Don't you ever tame your demons
But always…

kao uvod za one spremne da otvore svoje umove..

#12 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 18 February 2018 - 11:26

Illusory znam..vec sam bio u tom pravcu vise puta. sa poslom je gotovo.sad trazim nacin da se probijem u struci..freelancing nije bas laka stvar na ovoliko svetskom trzistu..umre mi volja za borbom pa je povratim..nekako ne znam da li sam sposoban za to,da zivim. tako da je

Hyperdrive u pravu strah od buducnosti je ono sto me sputava ocigledno ..

ĐeneĐene hvala ti..drugo ne znam sta reci..ohrabrio si me! Prave reci u pravom momentu.

lupus da,dani prolaze a prolaze sve brze to je zastrasujuce..u beznadju prolaze. moramo ih okrenuti u svoju korist.

Veronika drugarice u pravu si sve,ti si moj dasak realnosti <3

sto se tice bolnice po peti put me nece videti tamo to je neki deal sa samim sobom da je to opcija koja ce me samo unazaditi. jer uvek se ispostavilo tako..sebican nacin da pobegnem od problema. safe zone cu traziti u svojoj kreativnosti i radu ne izmedju 4 bela zida.

#13 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 18 February 2018 - 11:32

e sad kada sam vam odgovorio moji prijatelji da se vratim na ovo sa otvorenim umom...

shvatam da ce 89% vas misliti da je ovo bolest samo,stanje..ali molim vas da razmotrite moje reci pazljivo.

moje predskazanje se ostvarilo po ko zna koji put...stvar je u tome da pre nego sto su me proglasili bolesnim bio sam u mogucnosti da vidim stvari  pre nego da se dese. i ispostavljalo se da sam u pravu svaki put.nazalost kada sam predvideo neke strasne stvari i one su se desile proglasili su me bolesnim jer mene je to sa mojih 15 god uplasilo mislio sam da je djavo usao u mene..imao sam mogucnost da vam sve ispricam o osobi samo sa prvim kontaktom sa njom i bio sam u pravu sto je ljude uplasilo ili sokiralo kada im kazem.
posle godina na lekovima cula su mi otupela i da prestao sam sa lekovima i desilo se opet ..nisam na lekovima oko 3 mes i cula su pocela da mi se vracaju..kao sto sam napisao u pocetnom postu da predvidjam da ce da se desi ali nisam hteo ovde da kazem sta od straha..upravo se desilo.toliko.

#14 neprilagodjena1

neprilagodjena1

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 275 posts

Posted 18 February 2018 - 14:24

Jel to sto se desilo strasno za tebe ili se desilo nesto strasno nekome iz tvoje okoline?

#15 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 18 February 2018 - 17:04

iz moje okoline..sto se mene tice to je ustaljena pojava.

#16 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 18 February 2018 - 18:46

Frixone, daj neki hint!

#17 Jefimija30

Jefimija30

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Posted 20 February 2018 - 10:34

to se i meni desava, prosto zazelim da ponovo dodjem u to stanje, ali brzo izgubim kontrolu i sagorim i zavrsim u bolnici. i onda cekam sledecu psihozu da nastavim pricu, jer je mnogo zanimljiva. vidim svet drugim ocima. samo nazalost to ljudi ne shvataju, uplase se i strpaju u bolnicu...nazalost, jer bi ja takvo stanje uma proucavala a ne lecila

#18 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 20 February 2018 - 15:35

View PostJefimija30, on 20 February 2018 - 10:34 , said:

to se i meni desava, prosto zazelim da ponovo dodjem u to stanje, ali brzo izgubim kontrolu i sagorim i zavrsim u bolnici. i onda cekam sledecu psihozu da nastavim pricu, jer je mnogo zanimljiva. vidim svet drugim ocima. samo nazalost to ljudi ne shvataju, uplase se i strpaju u bolnicu...nazalost, jer bi ja takvo stanje uma proucavala a ne lecila

Veoma destruktivan stav. Doktori i proučavaju to stanje, i pribegavaju lečenju zato što znaju da šteti ličnosti i vodi daljoj dezintegraciji, koliko god "priča" bila zanimljiva samom pacijentu. Veruj mi, oni stvarno samo žele da pomognu. Makar oni koji su dovoljno stručni i empatični. A neki doktori to rade čisto radi eksperimentisanja. Samo je pitanje sreće kod koga ćeš završiti.

#19 FreakElixir

FreakElixir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 689 posts

Posted 23 February 2018 - 10:29

Sad me kicksuje depra..zato me nije bilo.Jer lezim i pravim simbiozu sa krevetom ili jednostavno buljim u zid satima dok me niko ne vidi i ne budem primoran na interakciju sa ljudima.
Onda je sve 'okej' i 'super'jer jelte ja sam okej i super samo jebiga ne ispunjavam uslove korisnog clana drustva i vise nema nista smisla i 10 godina cirkularnog kretanja i gubljenja i utapanja .. tonem to jest vec sam potonuo ali disem samo i to je jedino sto i radim.

#20 Hyperdrive

Hyperdrive

All I want for Christmas is food.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,390 posts

Posted 24 February 2018 - 07:12

Ovo je...bolno. :( :( :(

Baš ti se brzo smenjuju te faze.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users