Jump to content

Recepti i njihov rok važenja

antidepresivi rok važenja recepta

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Boro7

Boro7

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 1 posts

Posted 16 February 2018 - 04:02

Ovo mi je prva poruka, pa pozdrav svim članovima foruma.

Koliko dugo u vašoj državi-entitetu-kantonu traje recept koji vam propiše psihijatar?

Meni u Republici Srpskoj u apoteci kažu da je rok važenja mog recepta za antidepresiv  3 dana od njegovog propisivanja i da ću morati svaki put ići po novi recept (to pravilo je izgleda starije, ali zbog najavljenih rigoroznijih inspekcija ministarstva zdravlja, oni su ih počeli primjenjivati od nove godine), što bi bilo negdje svakih desetak dana. Kakva je situacija kod vas? Da li postoji mogućnost da dobijete recept koji će trajati 3 mjeseca ili slično?

#2 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,104 posts

Posted 16 February 2018 - 10:32

U Srbiji važi mesecima izveštaj, ako kupuješ lekove.
Bar meni nisu pravili problem.
A lekove sam uvek kupovala, nisam išla preko osiguranja.

#3 Illusory

Illusory

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 66 posts

Posted 16 February 2018 - 10:58

Lekove na izveštaj možeš da kupiš u roku od 6 meseci od izdavanja izveštaja (barem zvanično). Sam recept (ako ideš preko Doma Zdravlja) u apoteci važi do dve nedelje od prepisivanja, tj. u tom roku možeš da odeš u apoteku sa njim. Za osobe sa hroničnom terapijom, postoje "elektronski recepti", sa kojima možeš da dižeš terapiju za do 6 meseci, u zavisnosti od toga koliko ti je ta terapija aktuelna i sigurna i koji lekovi su u pitanju. Najbolje prolaze hronični bolesnici sa konstantnom terapijom koja se ne menja, u prevodu. Oko nekih lekova postoje rigoroznija pravila, ali to je to ukratko. O Srbiji je reč.

#4 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,432 posts

Posted 16 February 2018 - 15:03

View PostBoro7, on 16 February 2018 - 04:02 , said:

Meni u Republici Srpskoj u apoteci kažu da je rok važenja mog recepta za antidepresiv  3 dana od njegovog propisivanja i da ću morati svaki put ići po novi recept

3 dana nisu normalni, meni je recept za antibiotik trajao duže od tri dana, a kod njih bar postoji dobro opravdanje zašto kratko traje, kod antidepresiva ne vidim baš ni jedan razlog zašto bi recept trajao 3 dana, to je preglupo
Ovdje u srednjoj BIH sam kupila ad na nalaz, znači nisam ni recepta imala

Also tagged with antidepresivi, rok važenja recepta

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users