Jump to content

Flurazepam (FLUZEPAM)

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 29 November 2005 - 23:10

Flurazepam je jaki benzodiazepinski hipnotik. Djeluje putem pojačavanja GABA-e, i to tako da pospješuje fiziološki mehanizam uspavljivanja blokiranjem podražaja koji dolaze iz osjećajnih, osjetilnih, autonomnih i motoričkih područja. Bolesnik prelazi u prvu fazu sna, a da pritom ne dolazi do blokiranja fiziološkoga sustava budnosti. Tako lijek omogućava normalnu indukciju sna, lagano buđenje, lagano ponovno zapadanje u san, normalne snove i osjećaj svježine pri buđenju.
Koristi se za liječenje prave nesanice te svih vrsta nesanice koje karakterizira otežano uspavljivanje, često noćno ili prerano jutarnje buđenje.

#2 invisible

invisible

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts

Posted 26 April 2007 - 14:13

super tableta za spavanje, meni osobno bolja od sanvala

#3 Maltretator

Maltretator

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 19 September 2007 - 19:31

Angel Heart, on 30 Nov 2005, 12:10 AM, said:

Flurazepam je jaki benzodiazepinski hipnotik. Djeluje putem pojačavanja GABA-e, i to tako da pospješuje fiziološki mehanizam uspavljivanja blokiranjem podražaja koji dolaze iz osjećajnih, osjetilnih, autonomnih i motoričkih područja. Bolesnik prelazi u prvu fazu sna, a da pritom ne dolazi do blokiranja fiziološkoga sustava budnosti. Tako lijek omogućava normalnu indukciju sna, lagano buđenje, lagano ponovno zapadanje u san, normalne snove i osjećaj svježine pri buđenju.
Koristi se za liječenje prave nesanice te svih vrsta nesanice koje karakterizira otežano uspavljivanje, često noćno ili prerano jutarnje buđenje.

Jel piše štogod u uputstvu da je opasan za Depresivce kao što piše za Sanval? Sanval mi ubije volju za životom drugi dan.
Imam kroničnih problema sa odgođenim spavanjem (ujutro oko 4-5-6 zaspim) i rjeđe imam razdoblja od tjedan dva sa buđenjem nakon par sati sna.
Često radi posla moram maka u 3 ujutro zaspati da budem za nešto drugi dan i onda se moram kljukati lijekovima.
Savjeti dobrodošli! Samo nemojte o Valerijani, Magneziju i takvim stvarima Posted Image.

#4 volimplavuboju

volimplavuboju

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 13 March 2009 - 11:54

Psihijatar mi je rekao da sanval samo uspavljuje i čovjek se probudi u 2 u noći i čeka jutro dok fluzepam ima puno dulje djelovanje. On za teže slučajeve prepisuje sanval i fluzepam zajedno u kombinaciji.
Nekada je bio jak lijek,barbiturat SPEDA, i ja sam ga pio i bio mi je super ali sada su ti lijekovi zabranjeni ali mislim da će morati mijenjati politiku jer se na te benzodiazepame svi polako navikavamo i oni sve slabije djeluju.

#5 filin

filin

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 13 March 2009 - 14:53

Sanval sam pio prvu noc 5 mg i nista. Drugu 10 i opet nista. TReca 20mg i nista, ali nuspojava budjenje u 8. Kad sam se probudio u 8 a, a lego u 4 to me je prestravilo posto se inace budim oko 11-12. I tako sam prestao sa sanvalom. E onda je dosao flurazepam 15 mg i naspavao sam se bas fino. Doduse kombinovo sam sa xanaxom 0.5 ili bromazepama 3mg, ali za razliku od sanvala stvarno me ranije uspava. Samo problem je u tome sto u pakovanju ima samo 10 kapsula tako da nema svaku noc. Vec rasporedim kad treba ranije da se budim i to. Mislim da pitam doktoricu da mi da one od 30mg, pa da ne moram kombinirati sa drugim lijekovima. Sad me je strah pitati to doktoricu, da ne bude ona ma ti si narkoman ili nesta?.. Izvrstan lijek za spavanje..

#6 Guest_bebica (Gost)

Guest_bebica (Gost)
  • Guests

Posted 13 March 2009 - 21:12

QUOTE(filin @ 13 Mar 2009, 02:53 PM)  
Sanval sam pio prvu noc 5 mg i nista. Drugu 10 i opet nista. TReca 20mg i nista, ali nuspojava budjenje u 8. Kad sam se probudio u 8 a, a lego u 4 to me je prestravilo posto se inace budim oko 11-12. I tako sam prestao sa sanvalom. E onda je dosao flurazepam 15 mg i naspavao sam se bas fino. Doduse kombinovo sam sa xanaxom 0.5 ili bromazepama 3mg, ali za razliku od sanvala stvarno me ranije uspava. Samo problem je u tome sto u pakovanju ima samo 10 kapsula tako da nema svaku noc. Vec rasporedim kad treba ranije da se budim i to. Mislim da pitam doktoricu da mi da one od 30mg, pa da ne moram kombinirati sa drugim lijekovima. Sad me je strah pitati to doktoricu, da ne bude ona ma ti si narkoman ili nesta?.. Izvrstan lijek za spavanje..

a čuj,filin,ti nešto brzo skačeš na veće doze svih lijekova.reci to svojoj psihijatrici,ona će ti dati najbolji savjet.

#7 disturbed mermaid

disturbed mermaid

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 214 posts

Posted 17 March 2009 - 12:31

Prvo sam pila Dormicum, koji je jako dobar. Onda sam prešla na Flusepam koji je odličan. Sad mi je stavio glupi Sanval od kojeg mi nije ništa i ne mogu zaspati cijelu noć.
Flusepam rulles!!!
(koji sam ja tabletoman...to je strašno...:-))))))

#8 filin

filin

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 06 April 2009 - 00:20

Fluzepam mi je ipsocetka djelovao. Sad vise ne i nakon 45mg doze, kombinirane sa 0.5 xanaxa i 6 mg bromazemapa (lecxiliuma). Pijem zoloft 50mg/dan, da nije to razlog? Sad je kod mene 1:10 poslije ponoci, a lijekove sam popio: prije 3 sata flusepam 45mg 3od 15, prije dva sata 4 tablete lexiliuma od 1,5 sto je 6 mg, i prije jedno sat 1 xanax 0.5mg. Osta mi je jos jedan xanax 0,5 ako me ne uspava do 2 sata.
Da lli ima veze ishrana, posto prije spavanja pojedem 300grama mladog sira, i pola litra malomasnog mlijeka, odnosno to sam pojeo/popio prije jedno 4 sata, prije konzumacije tableta. Da li ta hrana zaustavlja apsorbciju?

Sutra rano moram na snimanje mozga. Vec dva puta bezuspjesno pokusavam da odem na taj pregled, zato sto zaspim kad sunce izadje. A ako ne spavam panicni ludilo.gif

#9 filin

filin

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 16 April 2009 - 14:57

QUOTE(filin @ 6 Apr 2009, 01:20 AM)  
Fluzepam mi je ipsocetka djelovao. Sad vise ne i nakon 45mg doze, kombinirane sa 0.5 xanaxa i 6 mg bromazemapa (lecxiliuma). Pijem zoloft 50mg/dan, da nije to razlog? Sad je kod mene 1:10 poslije ponoci, a lijekove sam popio: prije 3 sata flusepam 45mg 3od 15, prije dva sata 4 tablete lexiliuma od 1,5 sto je 6 mg, i prije jedno sat 1 xanax 0.5mg. Osta mi je jos jedan xanax 0,5 ako me ne uspava do 2 sata.
Da lli ima veze ishrana, posto prije spavanja pojedem 300grama mladog sira, i pola litra malomasnog mlijeka, odnosno to sam pojeo/popio prije jedno 4 sata, prije konzumacije tableta. Da li ta hrana zaustavlja apsorbciju?

Sutra rano moram na snimanje mozga. Vec dva puta bezuspjesno pokusavam da odem na taj pregled, zato sto zaspim kad sunce izadje. A ako ne spavam panicni ludilo.gif

Taj dan sam zaspao negdje oko 3 sa jos jednim xanaxom, i opet zakasnio na pregled. I sutradan nekako odem do bolnice gdje su mi rekli da mi i ne treba taj pregled tako da  whistling.gif

-------------------------

Moram sam sebi reply da uradim. Heh, fluzepam omogucava da duboko spavam, ali me ne uspava. Kad pijem fluzepam, zavisno od doze 15/20mg primiijetio sam dosta vividnije sne, a da sam duboko spavo to znam jer mi se nesta ukruti ujutro kad ustanem, Zapravo moram cekati jedno 10 minuta da ustanem iz kreveta zato sto me stid icon_blushing.gif. Znaci, savrsena meni formula za savanje je .. 1mg xanaxa (koji me uspava) i 30 mg fluzepama za snove, i onda spavam ko beba, ali sa podignutim satorom  icon_blushing.gif .

#10 smiljana

smiljana

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 424 posts

Posted 24 March 2010 - 21:41

Meni je Fluzepam bio odličan, bolji i do Sanvala i od Dormicuma.

#11 Finger

Finger

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 02 September 2010 - 02:54

Je li taj lek sličan Flormidalu?

#12 branimir_zg

branimir_zg

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 30 December 2011 - 09:23

do sad sam koristio Sanval, mislim da bih trebao probati Flurazepam.

#13 silver

silver

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 239 posts

Posted 28 June 2018 - 20:13

On kao izaziva jaku ovisnost ...? I nebi se trebao dugo piti. Dobio sam ga nedavno al još mi nije bio potreban.Izmorim se pa spavam  :D

#14 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 07 July 2018 - 07:26

Je l kma da se mabavi u Srbiji?

#15 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 07 July 2018 - 21:57

Eheeej Srbijoo.. ima neko da pije ovo čudo???

#16 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,240 posts

Posted 07 July 2018 - 22:38

Mislim da ovaj lek ne postoji u Srbiji, bar mi niko nije prepisao, a ni u apotekama ga nema.

#17 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 08 July 2018 - 10:21

View PostAruena, on 07 July 2018 - 22:38 , said:

Mislim da ovaj lek ne postoji u Srbiji, bar mi niko nije prepisao, a ni u apotekama ga nema.
Da, kažu da nije regisrrovan. A može li se nekako naručiti, jer legalno?

#18 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,240 posts

Posted 08 July 2018 - 18:22

Može, ima apoteka koje naručuju, raspitaj se.
Mislim da to baš nije legalno, ali naručuju pojedine.
Ja sam naručivala Cipralex, koji je prošle godine deregistrovan u Srbiji.

#19 Cyanide

Cyanide

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 09 July 2018 - 00:17

View PostAruena, on 08 July 2018 - 18:22 , said:

Može, ima apoteka koje naručuju, raspitaj se.
Mislim da to baš nije legalno, ali naručuju pojedine.
Ja sam naručivala Cipralex, koji je prošle godine deregistrovan u Srbiji.
Aaa kakondanznam koja apoteka.. pitala sam jednu neće da naruče....

#20 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,240 posts

Posted 09 July 2018 - 08:58

Jel si u Beogradu?
Možda neko zna koja apoteka naručuje?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users