Jump to content

- - - - -

Upomoc!!!!!

• Please log in to reply
38 replies to this topic

#1 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 21 May 2018 - 18:00

Pozdrav dragi ljudi. Ukratko: potrebna mi je pomoc.
Nesto cudno se sa mnom desava, a sto je najgore , vec sam imala problema psihicke prirode u srednjoj skoli kada sam imala problem sa anksioznoscu i cudnim mislima.  1 Maja su krenuli problemi moji. To jutro kada sam ustala, osetila sam se cudno jako, nisam mogla da se setim prostih reci, jedva sam spajala recenicu. Osecala sam visoku nestabilnost kao da nestajem i drzala se za glavu svo vreme. Kao da nemam emocije. Tupo se osecam. Pocela sam da imam kosmare, paralize sna. I ludacke misli, da sam zla....... Imala sam vec ovakve misli. Ljudi da li je ovo psihoza? Ja nekako mislim da od malena imam problema psihicke prirode... Jel moguce da se psihoza ima dugo godina a da se i ne zna.....I da li moze da se leci posle toliko godina?
Hvala puno.

#2 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 21 May 2018 - 18:07

pa sto ne odes kod doktora ne razumem

dal je psihoza ili neka anksioznost ili nesto trece nije toliko vazno veruj mi
samo ti idi na pregled kod psihijatra

#3 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 21 May 2018 - 18:18

Hocu. Sutra planiram. Ali me interesuje vase misljenje. Vi koji ste prosli kroz tako nesto....
Pun mi kufer ovih mojih ludorija......

#4 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 21 May 2018 - 18:24

e pa super

u akutnoj psihozi nemas pojma za sebe i prilicno si nefunkcionalna
sumnjam da bi mogla da dodjes ovde da bi objasnila sadrzaj tih tvojih "ludorija" kako ih zoves

ne zaboravi da sve kroz sta sad prolazis je ok
nisi uopste usamljena u tim svojim mislima da si zla ili u tim paralizama sna itd
sve je to normalno

ja licno ne ocekujem ni lekove da ti daju u prvom vidjanju sto je super
al videcemo moguce da sam u krivu
javi sta ti kaze psihijatar!
mada ces mozda cekati mesecak dana da dodjes na red kod psihijatra

#5 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 21 May 2018 - 18:35

ne mozemo mi da utvrdimo da li je psihoza ili nije , nismo kompetentni za to..mozemo samo da nagadjamo a i u slucaju da jesmo , kako na osnovu 3 recenice da zakljucimo, :) mogu da budu obicne opsesivne misli zbog anksioznosti

- ja bih ti prvo preporucio da ides kod neurologa na ct i na eg.. ako je sve ok, onda poseti nekog psihica da se utvrdi sta je

#6 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 21 May 2018 - 18:44

Otkud znam. Ocajnik se hvata za slamku spasa. :/
Jos jedna stvar vrlo cudna. Pre svega ovoga sto mi se desilo, kad' god' bih u sebi citala molitvu osecala bih kako mi iz glave izlazi nesto. :/ I svuda gde su cakre u telu rasporedjene osecala bih to. Kao energija neka da izlazi. Jako cudna stvar , i nenormalna. :/

#7 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 21 May 2018 - 18:56

kazem ti iz mog iskustva, mene su slali na "ct" glave i na "eg" glave zbog bolesti, pa bih preporucio prvo to , uzmes analize i sa analizama kod psihijatra

- ne mozemo da utvrdimo, evo ova djene se leci 400 godina i ima dosta iskustva :) ali sta da ti kaze covek na osnovu 3 recenice, ili ja ili bilo ko drugi na ovom forumu, probaj da uradis to sto sam ti rekao

#8 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 21 May 2018 - 18:58

U redu. Odradicu i to. Hvala na savetu. :)

#9 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,552 posts

Posted 21 May 2018 - 19:36

Ti samo odi prvo kod psihijatra,ako treba on će te poslati na pretrage,i ako je potrebno dati lijekove.Najbitnije je da odeš kod psihijatra.

#10 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 21 May 2018 - 20:10

Ne znam kako to ide kod vas, ali kod mene te izabrani doktor posalje u urgentni centar gdje te prihvati dezurni psihijatar koji odluci da li ce ti dati uput za kliniku, nekog drugog specijalistu itd.

#11 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 21 May 2018 - 20:23

Ja mislim da je teška dissocijacija usled anksioznosti.

Još ako pušiš travu...

Kod psihijatra obavezno.

#12 Skenderbeg

Skenderbeg

Warriors Are OP

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 373 posts

Posted 21 May 2018 - 20:57

pa svakako mora otici kod psihijatra, dal ' ce raditi pre psihijatra ct i eg, ili posle skroz je nebitno... bitno da ode kod njega , i naravno pitanje je da li ce je uopsete i poslati na eg, ali to ce biti njegova odluka, ako on proceni da nema potrebe za egom i ctom

#13 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 21 May 2018 - 21:00

U redu. Hvala vam ljudi.
A sta je disocijacija? Nije valjda podeljena licnost? :/

#14 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 21 May 2018 - 21:10

Ne konzumiram drogu. Niti sam ikada. Kao ni alkohol.

#15 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 21 May 2018 - 21:19

View Postmalaplava94, on 21 May 2018 - 21:00 , said:

U redu. Hvala vam ljudi.
A sta je disocijacija? Nije valjda podeljena licnost? :/

Dissocijativnost je generalizovan termin za više vrsta poremećaja, koji izviru, odnosno su povezani sa anksioznošću.

Najozbiljnija forma jeste splitted personality, ali nemaš to..

Disocijacija se najčešće veže za sindrome derealizacije i depresonalizacije.

Osećaj da ti se sve čini nestvarnim, kao da tvoje misli nisu tvoje, kao da ti je svest sužena, gledaš, a ne možeš da se fokusiraš, gubiš tok misli, ne možeš racionalno razmišljati, javlja se osećaj da "se gubiš, ludiš"...

Itd itd.

Nadam se da nije ništa ozbiljnije.

Da je psihotičnost, veruj mi, ne bi imala pojma da ti se desilo nešto što dovodiš u pitanje da li je normalno.

U psihotičnim stanjima, oboleli ne smatra sebe bolesnim, i svoje perceptualne obmane shvata kao jedinu objektivnu realnost.

Javi obavezno šta ti psihijatar bude rekao.

A konsultuj se i sa neurologom.

Ja imam epilepsiju.

Ovo što opisuješ liči i na auru, koja se doživljava kod parcijalne epilepsije temporalnog režnja.

#16 Rodja

Rodja

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 624 posts

Posted 21 May 2018 - 21:43

Teži oblik anksioznosti, strah od ludila i gubitka kontrole. Prva pomisao: šta ako imam psihozu? Pa guglanje o psihozi.
Što Apo kaže, možda i epilepsija. Sve to sam imao. Imao sam i napade panike pomešane sa hipohondrijom, kada sam gledao u šake i umislio da su one normalne flekice na šakama ustvari počeci neke gadne bolesti, osipa... Doduše to je bilo nešto pre epi faze, i imalo je korene u nekim drugim problemima.
Ako bi se ispostavilo da imaš blaže epi napade, to bi objasnilo mnogo toga. Meni je sve krenulo od epi napada koji su pokrenuli anksioznost i strah od ludila, osećaj da gubim razum i da nemam kontrolu nad sobom jer sam tokom zamrzavajućih epi napada govorio po neku nepovezanu reč a posle se toga nisam sećao.

Ako ti budu radili test za epilepsiju, postoji velika verovatnoća da ne nađu ništa. Meni nisu našli.

Srećom pa ne konzumiraš drogu i alkohol; ali da konzumiraš, to bi bilo najlogičnije objašnjenje. To će te dr prvo i pitati.

Jes' da nisam imao psihozu, ali sudeći po komentarima drugih a i svojim iskustvima, najverovatnije nemaš psihozu.

#17 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 21 May 2018 - 21:55

Slažem se sa @Rodja.

Meni su EEG snimci uvek savršeni.

Samo na osnovu anamneze može se doći do zaključka o čemu se zapravo kod tebe radi.

Znači, pokušaj se setiti svih najsitnijih detalja i zapiši ih na papir, i pročitaj psihijatru, i OBAVEZNO napomeni, da sumnjaš da može biti i forma epi partialis.

Jer psihijatri su (čast izuzetcima) jako ograničeni, pa sve patologije pripisuju psihogenoj etiologiji.

Konsultuj se sa neurologom.

Čisto da budeš mirna.

Jer, antidepresivi i antipsihotici, deluju prokonvulzivno, pa bi ti od njih, u slučaju da je epi u pitanju, bilo samo mnogo gore.

I onda bi ti davali još više lekova, pa hospitalizacije i tako bi se kao ja vukla po bolnicama godinama, dok ti se Bog ne bi smilovao...

Srećno još jedanput. :)

#18 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 21 May 2018 - 22:14

Hvala vam svima jos jednom. Sutra odoh po uput za psihijatra pa cu videti sta i kako.

#19 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,161 posts

Posted 23 May 2018 - 08:27

Draga malaplava, to moze biti psihoza ali i ako jeste ne boj se sa njom se moze lepo ziveti ako se redovno piju lekovi i ne misli na to nego se sto vise angazuj, bavi se necim druzi se sa ljudima radi ono sta ti prija i obavezno idi kod lekara evo ja i moj suprug ti nudimo da postanemo prijatelji ako zelis ja se vec 22 godine borim sa psihozom i mogu da ti pomognem, i moj suprug takode, i zelimo ti sve najbolje.

#20 malaplava94

malaplava94

Član

• Members
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 22 June 2018 - 18:30

Na kraju nisam ni otisla kod psihijatra jer sam pomislila da ću se izboriti sa ovim sama. Pogresila sam.
Nesanice  imam i dalje, sada imam problem taj da mislim da sve sto radim je pogresno. Sve sto kazem je pogresno. Mislim da nemam stavove nizasta.
Potunula sam skroz, nikako da se saberem. :'( Junski rok mi je propao jer nista nisam uspela da naučim ...

Ja bih sada zamolila nekoga od vas da mi preporuci dobrog psihijatra.

Unazad kada pogledam ja od ranog detinjstva imam probleme na psihičkoj bazi. Sve počinje negde krajem osnovne skole. Sećam se prvi simptom koji sam dozivela bio je da nisam mogla u trenu da se setim svojih ličnih  podataka.
Potom, sam imala misli da ću povrediti svoje bliznje. Onda u srednjoj skoli nastupa pakao. Sećam  se, setala sam sa drugaricom isli smo do radnje, u trenu sam pomislila kako je radnja daleko i kako neću moći  izdrzati do nje i počele su da mi klecaju noge. Tokom cele  srednje skole ja kao da ziva nisam bila. Konstantno sam imala osećaj  da nestajem , zapustila sam se skroz, počele su da me muče misli o postanku , sve mi je bilo cudno i mnogeee druge stvari uzasne sam prezivljavala. ..... E sada, od detinjstva se povremeno kod mene javljao cudan osećaj. Od jednom me uhvati osećaj  da nesto nije u redu sa mnom. Nakon tog osećaja ja bih se čudno ponasala. Tako u toku jednog časa fizičkog vaspitanja ja sam morala da drzim novine u ruci dok sam trčala jer nisam osećala svoje telo i to mi je bila kao neka sigurnost. Pocela sam da imam strahove gotovo od svega. Posle godina patnje , Bog me je pogledao. Kada sam upisala fakultet i nasla dečka gotovo sve je prestalo......  I evo sada opet...... :'(  
Ludačke misli imam , ne osećam  ljubav prema svojima, non stop mi pucketa u glavi.....
Ne mogu vise ovako, ja nisam normalna osoba..... :'( Ja nemam zdravo razmisljanje i zdrave stavove.......  

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users