Jump to content

Nuspojave koje ne odlaze - u mom slučaju rane i modrice kao nikad u životu

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,593 posts

Posted 07 July 2018 - 12:13

Prenela sam ovde par postova sa teme o aripiprazolu. Long story short, imala sam epizodu akutnog stresa, doktorka je mnogo pogrešila jer sam se slučajno uradila kofeinom na prazan stomak tog jutra i dala mi je dijagnozu bipolarnog 1. Umesto da mi "bude bolje", reagovala sam na antipsihotik kao svaki ne-psihotičar i pala u epizodu teške depresije bez psihotičnih simptoma. Imala sam jezive nuspojave i u avgustu 2017, posle pet meseci, prestala sam da uzimam ovaj lek.

Sad sam dobro, ali ostale su dve nuspojave - upropašćena kosa koja se lagano oporavlja, te nenormalna osetljivost kože nogu.

Imala sam trinaest velikih rana koje nisu zarastale od jula do decembra.

View PostHyperdrive, on 06 December 2017 - 16:09 , said:

Ići ću kod dermatologa i reći "ovo su mi uradili oni dole iza ćoška". Catch: moram da epiliram noge pre toga...bojim se da ću pogoršati situaciju. :(

Onda je delovalo da će se to sve smirit.

View PostHyperdrive, on 10 December 2017 - 14:06 , said:

Izgleda da je svih 13 (da, slovima TRINAEST) rana zaraslo. Pošto je većina jedna pored drugih, ožiljci će biti odvratni, a ja nisam tip koji bi recimo kupio šminku za noge. Postoji li neka bapska fora?

No, nastavilo se, koliko krajem januara. Neke rane se otvaraju same, neki ujedi postaju krateri (one sitne crne bubice, one duguljaste providne i ponekad komarci). Bicikliram i dobijam modrice, ali nikad pre nisu bile džinovske, kao iz horor filmova. Sitne posekotine ludački bole, kao da su od papira, a ne od pedala, volana i sl. Leto je, ne mogu svugde u helankama ili farmerkama, maxi suknje mrzim više nego išta i ne stoje mi.

Sinoć sam razgovarala sa mladom apotekarkom koja je videla da, kao vrhunac svega, usred modrice imam ogroman ujed. Onda sam joj pokazala da mi se i na mestu gde je lastiš od sokni na obe noge otvaraju rane od stezanja i trenja, te da je koža oko njih nenormalno suva.

Da li se ovo nekome dogodilo posle uzimanja aripiprazola? Kako je prošlo? Ja moram kod dermatologa da me leči, nema mi druge.

#2 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,861 posts

Posted 07 July 2018 - 12:20

Nije to za dermtologa mislim, ali svakako ćeš morati doktorici opće prakse, to mi više djeluje za hematologa. Jesi u posljednje vrijeme radila nalaze krvi?

#3 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,117 posts

Posted 07 July 2018 - 13:25

I ja mislim da trebaš da ideš i kod hematologa, na prvom mestu, da bi se znalo kakva ti je krvna slika i da tu nije neki problem,,a posle i kod dermatologa..

#4 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 07 July 2018 - 13:50

Ooo Hyper znap konte ovde najbolje rszume ;)

#5 Hyperdrive

Hyperdrive

Bocca di rosa.

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,593 posts

Posted 07 July 2018 - 14:26

Krv sam radila u oktobru, holesterol je bio mrvicu viši, ali ispod one stare granice, koju je farma-mafija promenila. Sve ostalo je bilo kako treba, u najboljem mogućem redu.

View PostCyanide, on 07 July 2018 - 13:50 , said:

Ooo Hyper znap konte ovde najbolje rszume ;)

Da im pokažemo slike?

#6 Cyanide

Cyanide

Gde sam pala tu sam i nastavila.

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,741 posts

Posted 07 July 2018 - 14:45

View PostHyperdrive, on 07 July 2018 - 14:26 , said:

Krv sam radila u oktobru, holesterol je bio mrvicu viši, ali ispod one stare granice, koju je farma-mafija promenila. Sve ostalo je bilo kako treba, u najboljem mogućem redu.

Da im pokažemo slike?
Nećemo da ih plašimo. XD

#7 Tougenkyou

Tougenkyou

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 239 posts

Posted 07 July 2018 - 15:24

Rekoh ti vec, treba opet na vadjenje krvi,dosta je proslo od oktobra. Sto se tice modrica, dermatolog tu ne moze da pomogne,jer to tehnicki i ne bih rekla da je stanje koze vec kapilara i sveopste osetljivosti i stanja tvog organizma. Isto vazi i za rane koje se otvaraju na minimalna fizicka ostecenja koze,to nije njeno normalno stanje-takve stvari zdravo telo zaleci samo od sebe. Sve u svemu,pre bih rekla da je problem dublje prirode a ne stvar za dermatologa.

#8 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,861 posts

Posted 07 July 2018 - 15:33

jesi radila kks ili samo neke parametre krvi, jer tu je važno raditi kks, zbog trombocita. Ja imam isto modrice, koje se tek tako pojave, ali nikakve rane, to mi je baš neobično

#9 Sa1x87

Sa1x87

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 549 posts

Posted 11 July 2018 - 01:38

Sutra idem vaditi krv prevencije radi zbog lijekova.

#10 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 22 July 2018 - 19:08

Kada sam poceosa terapijom, bilo je nuspojava, izgledao sam kao zombi. Lako je bilo primjetiti da nesto nije u redu sa mnom. Vremenom se to stabilizovalo, jedina koja je ostala je fizicka, gojaznost i zadrzavanje vode. Moze biti da ima i drugih, ali ih ja i ostali oko mene ne primjecuju. Niko ko ne zna za moju bolest ne naslucuje to.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users