Jump to content

Otici u zatvoreno psihijatrisko odeljenje u Klinickom Centru Vojvodine ili ne, pitanje je sad

hospitalizacija

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Ninche

Ninche

EMOGOTICARKA

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,869 posts

Posted 09 July 2018 - 10:00

Trenutno mi se ne pise puno, nemam inspiracije, a i mrzi me, iskreno, ali kasnije cu verovatno pisati jos.

Necu da idem puno u detalje kako se osecam, dovoljno sam pisala ovih dana, mada ne obecavam da cu prestati sa time.

Bila sam u toj ustanovi posle popijenog brdasca lekova posle hipomanicne ep koja je presla u tesku depresivnu. Znam sve, kako bi se reklo. Kad sam tamo stigla, jos uvek se to trovanje manifestovalo nekoliko dana, a posle sam bila van sebe, mnogo labilna, i svasta se tu jos nesto izdesavalo... Bila sam na C (ne onom na kraju hodnika), pa onda su me prebacili na B odeljenje. Ne verujem da bi me stavili na C ovaj put. Bas kad su me prebacili na B, kao da sam nasla neki mir... itd itd...

Isla bih sa ciljem da dobijem bar nekakav tretman, jer mi je muka od cekanja, lekovi ovi me samo otupljuju i usporavaju, a bez njih sam, kako bi rekli 'emotional wreck", tj. u sve dubljoj depresiji sam kako vreme prolazi, mada sam i sad u (previse) dovoljno dubokoj.

Cekam mesecima novu terapiju, umesto trenutne koja mi stoji godinama. Cekam neki drugaciji, "pravilniji" tretman. I samo cekam. Dok to cekam, trudim se da se brinem o sebi koliko mogu, na fazon onog online trend-a "self-care" sto se zove, mada ja to pravim da bude kako meni odgovara. Problem je sto mi vrlo cesto nista ne odgovara, i to sve manje kako vreme prolazi. Ovde, napolju, bi trebalo da zivim, da sustizem zivot nekako, da imam obaveze, itd, ali se osecam nesposobnom za sve to.

Imam jos jedno zakazano psiholosko testiranje 17-og, a dr krece da radi 23-eg, ali mene bas briga za to, jer kako The Smithsi kazu u How Soon Is Now: "
When you say it's gonna happen "now"
Well when exactly do you mean?
See I've already waited too long
And all my hope is gone"

#2 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,551 posts

Posted 09 July 2018 - 10:39

otidi, zasto ne, ocito ti je lose treba ti pomoc, tamo se najprije dobije pomoc. Znam kako ti je sa tim cekanjem terapija, predugo se ceka na promjenu i ne razumijem zasto forsiraju toliko terapiju koja ne djeluje

#3 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,127 posts

Posted 09 July 2018 - 13:23

Jedno vreme sam razmišljala o ovakvoj pomoći, ali sam odustala.
Prvo, ne mogu zbog nekih životnih okolnosti, a zatim, znam da bi mi davali antipsihotike, oni to tamo daju svima (ispravite me ako grešim), a antipsihotici na mene deluju užasno i grozno, pila sam ih protiv težih epizoda nesanice i to male doze i to je gadno.
Izgleda da sve zavisi na kakvog lekara naletiš i u bolnici i ovako.

#4 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 637 posts

Posted 09 July 2018 - 19:08

Ako je to zatvoreno, kao ono za muškrarce gde je grupna prostorija i zaključano na ulazu, sa rešetkama na prozoru, tu sam bio par puta ali jedino u poseti prijatelju, tu obično postave one u najgorim mogućim stanjima. Po rečima tog druga, bolje je tamo gde je po par osoba u sobi, češće konrole, bolje za promenu terapije i dijagnoze. Uvek je odlazio u lošem stanju tamo pa je izlazio u boljem, i pričao da su mu posete bile bolji deo dana.

#5 Ank

Ank

MOSSAD

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 841 posts

Posted 09 July 2018 - 20:44

Ja, kao vise puta hospitalizovan, odlucio sam da vise ne idem tamo, posebno otkad sam procitao da zakonom nije dozvoljeno zadrzavati osobu u takvim ustnaovama ako nisi opasan po sebe ili okolinu. A mene je vecinu puta otac tamo strpao, a ja zbog osjecaja krivice nisam se protivio.

#6 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 09 July 2018 - 21:21

mesec dana brzo prodje a ne znam koliko bi ti dobro doslo podsecanje na tu ludnicu

#7 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,874 posts

Posted 10 July 2018 - 08:07

Pa Ninče, ako osećaš da ti je baš loše, onda otidi, mada ne znam, praktično si na korak do toga da ti završe to testiranje, i da ti naprave bolju terapiju, bar se nadam da će ovaj put to mnogo pažljivije uraditi... i da konačno malo živneš :unsure:

Ako možeš, pokušaj da razdvojiš da li ti je baš realno sve lošije ili je neki da kažem porast straha od pogoršanja, to imamo svi te strahove, ja takođe imam, čim mi se pojavi neki od simptoma, mene počne da hvata blaga panika od povratka depre, ali se trudim da zauzdam to...

Ali opet, ako ceniš da je realno sve lošije, da ti se vraćaju stari simptomi, onda šta da ti kažem, bolje je da se javiš u bolnicu, ipak je tamo sve pod većom kontolom i brže se raguje... jbg baš mi je žao :(

Also tagged with hospitalizacija

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users