Jump to content

Simptomi koji vas najvise muce ili su vas mucili

• Please log in to reply
5149 replies to this topic

#1 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 24 February 2006 - 13:19

Koji su to simptomi ovog ocajnog stanja koji vas najvise muce ili su vas mucili i kako ih prezivljavate.Ja i dalje imam sve zive siptome da se nekad zapitam hoce li nkada prestati ovo mucenje,taj nestvarni osecaj i dalicu ikada normalno ziveti.

Oni koji vise nemaju "S" kojim ste se lekovima lecili i koji su to lekovi koji su vama pomogli?

#2 vanija

vanija

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 519 posts

Posted 24 February 2006 - 13:29

Mene je seroxat stvarno dignuo iz mrtvih. Sad se pokusavam skinuti sa helexa, pa me malo hvata apstinencijska kriza u obliku anksioznosti.
Inace se stvarno dobro osjecam, jedino sto malo vise spavam! :cloud9:

#3 saxsonac

saxsonac

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted 24 February 2006 - 13:33

simptomi, ha, odakle ?e da po?nem... :zz_banghead:  :zz_banghead:

#4 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 24 February 2006 - 13:47

Ja ba i ne bih o simptomima,dozlogrdili su mi.
A ima ih ima......
ni ne znam od kud bi po?ela,pa ni ne?u.Ba njima u inat :dance:

#5 Maja_De

Maja_De

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 24 February 2006 - 13:59

Mene nema sta nije mucilo: nesvjestica, nervoza, strah, mucnina... fuj  :(/>
Lijecim se vec 6 sedmica sa Citalopramom, to je njemacki lijek i puno mi je bolje vec.

I ja sam mislila da ovo ludilo nece nikad  prestati, ali hvala bogu sam pocela uzimati AD.

Ne daj se Jelllena, sve ce to proci, mora!!!  :D/>

#6 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 24 February 2006 - 14:12

Ja vam ljudi pijem evo anafranil 2 meseca i slabo ima pomaka.I dalje mi se vrti,nesvestice,neka zamucenost u ocima u pogledu,noge kao da nisu moje,nervoza,strah,stegnut mi je svaki misic na telu napeta sam stalno......uf dddrrr5 I stvarno nekad imam osecaj da LUDIM!

#7 mina

mina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,038 posts

Posted 24 February 2006 - 14:51

osim znojenja ,svaki simptom,jedino sto za sad nemam strah izlaziti vani,najgori od svih je kad mi se mijesaju zvuci u glavi,ne znam kako objasniti,kao neko brujanje,pa sistanje,pa sustanje,svasta nesto,i onda mi se tad cini da me razum napusta,i potom ide sve redom...

#8 Sunshine

Sunshine

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 963 posts

Posted 24 February 2006 - 16:29

Simptomi...hm....nemogucnost disanja, ostajanje bez daha, bol u prsima, ledjima, vratu...konstantni problemi sa probavom, umor, umor, umor....nemanje koncentracije, nevoljnost, razdrazljivost............

#9 Majica

Majica

Cool Frajerica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,460 posts

Posted 24 February 2006 - 17:21

Nemogucnost dubokog udaha, lupanje srca, nervoza, preznojavanje, vruci talasi ili smrzavanje iako je napolju uzasna vrucina, treperenje , titranje pred ocima,zujanje u usima, osecaj kao da propadam.......ma mogla bih ovako nabrajati do sutra. http://www.depresija...tyle_emoticons/default/wacko.png

#10 vila

vila

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,428 posts

Posted 24 February 2006 - 17:31

mucnine,pospanost,nedostatak volje,znojenje dlanova,nervoza,placljivost,strahovi u  svim oblicima....za sebe,za druge,vrtoglavice,nedostatak zraka...kao da se gusim....ma pun k...toga!!!

#11 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 February 2006 - 18:26

Vidim sve se vraca na normalu evo i mene opet
uh moji siptomi,vrtoglavica ,tutnjanje u glavi,zujanje,neki talasi kao da krenu iz zeldca pa do glave vrlo ruzan osjecajza trenutajk kao da ne mogu disati,bolovi svud po tjelu ,stomaku,vrat glava ma sve svaki dan nesto
Najvise mrzim osjecaj da mi trni glava ruke noge da cu se ukociti ,srce lupa ko ludo ,pritisak skace ma svasta nesto
Sad ima dana da sam po prilicno dobro onda me razdara strah i razmisljanje,ocekivanje sta ce prvo ali sam primjetila kad sam u frci poslu kad ne razmisljam puno o tome nema problema ali samo ako imam slobodnog vremena odmah napadne
Jos sam primjetila kad se osjecam lose a muz  me razumije ,kao polako procice i on se nekad prepadne onda sam ja najgore sva se raspadam ali ako je on ljut kao ne moze vise to da trpi i naruzi me meni odmah pocinje biti bolje ne znam zasto ali je tako

#12 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 February 2006 - 19:16

Hajde ti meni reci kad ja to sve dobro znam kako me onda opet strah
Evo upravo kao da mi lice trni  srce lupa pocinje panika i sta sad?
Isla sam dr do sad 2 sam promjenila i svaki mi je rekao da ja nemam depresiju nego samo napade panike i  da treba sama da se izborim sa tim nemas pojma kolko puta mi je moj kucno dr rekao :zorice ja te najbolje znam kad te to spopadne sjeti se mojih rjeci nije ti nista i proci ce: ali to ne pali stalno      Psihijatri mi nisu davali nikakve tablete kao ne trbaju ti  ali su mi preporucivali injekciju protiv straha koja djeluje 40 dana ali moram svake sedmice dolaziti da dobijem i B-kommleks injekciju i da ce sve ovo proci
Ali ja se bojim tableta i sve hemije pa se nesto bojim jedino pijem za zeldac kad moram
Moj mi je dr davao nekakve tavlete ali nisu pomogle

#13 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 24 February 2006 - 19:22

View Postzoricaaa, on 24 Feb 2006, 07:16 PM, said:

Hajde ti meni reci kad ja to sve dobro znam kako me onda opet strah
Evo upravo kao da mi lice trni  srce lupa pocinje panika i sta sad?
Isla sam dr do sad 2 sam promjenila i svaki mi je rekao da ja nemam depresiju nego samo napade panike i  da treba sama da se izborim sa tim nemas pojma kolko puta mi je moj kucno dr rekao :zorice ja te najbolje znam kad te to spopadne sjeti se mojih rjeci nije ti nista i proci ce: ali to ne pali stalno      Psihijatri mi nisu davali nikakve tablete kao ne trbaju ti  ali su mi preporucivali injekciju protiv straha koja djeluje 40 dana ali moram svake sedmice dolaziti da dobijem i B-kommleks injekciju i da ce sve ovo proci
Ali ja se bojim tableta i sve hemije pa se nesto bojim jedino pijem za zeldac kad moram
Moj mi je dr davao nekakve tavlete ali nisu pomogle
    Sve isto se i meni desavalo.Svi su pricali kako meni nije nista,kad te uhvati nap.pan.ti mu reci cao i procicete.Pa lako je njima pricati kad nesto takvo ne dozivljavaju svaki dan.......

Zorice molim te reci mi kakva je to injekcija protiv straha,nikad nisam cula.Objasni mi molim te.

Pozdrav

#14 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 February 2006 - 19:48

Nisam je primila jos....
Ali probat cu ne znam kako se zove pitacu dr ,samo mi je objasnio kao dobijes jednu injekciju koja djeluje 40 dana sa tim da primas sedmicno injekcije B-kompleksa i kao proci ce
N i ja do sad to nisam cula ,Ja sam u Njemackoj  i dr kaze da je to ovdje normalno posto misli da je kod mene doslo do ovakvog stanja zbog promjene sredine i zato sto imam puno slobodnog vremena
Isla sam i na psihoterapije i i isto poslije nekoliko seansi psiholog mi je rekao da ne vidi potrebu da vise dolazim posto ja znam gdje je moj problem nego da pocnem da radim na tome da to promjenim
Kao nadji posao vise izlazi ,djete u obdaniste i nadji vremana za sebe i to ce nestati kako je doslo Kad sam mu rekla da  ne volim ici van jer se bojim ugusitcu se ili pascu on mi je pokazao tehnike disanja i to je sve
A moj problem je i sto se bojim tableta mislim dobit cu alergiju tako da mi to odgovara

Znas sta 2 psihijatra sam promjenila i jednog psihologa svi su isto rekli probat cu kod treceg
Koliko vidim dosta vas tablete su pomogle mozda i meni pomognu
Ali kad to spomenem muzu naljutice se jer sam obecala da cu probati prvo da nadjem posao  vise vremene za sebe pa ako i dalje bude isto onda ponovo dr
ALI OD POSLA NISTA KAKO CU GA NACI KAD ME STRAH
Jos nesto jer se i vama javlja sem oni standardnih napada panike da savki dan vas nesto boli bilo stomak ,glava ,noga ,vrat ma sve jeli i to dio toga

#15 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 25 February 2006 - 11:22

I sto kazes ti Mina,Zorice,Vila,Lidija,Majice,Sunshine...ovo je sve tako neverovatno kako svi imamo iste simptome.Ja kad govorim o svojim simp.neke mi je veoma tesko opisti ili uopste ne mogu da ih opisem.To me tako uzasava....Neko sa strane da nas sve slusa ne bi nam verovao kako se podudaramo sa "S".Kao da smo svi sestre  bliznakinje.Osecamo isto!

View Postzoricaaa, on 24 Feb 2006, 07:48 PM, said:

ALI OD POSLA NISTA KAKO CU GA NACI KAD ME STRAH
Jos nesto jer se i vama javlja sem oni standardnih napada panike da savki dan vas nesto boli bilo stomak ,glava ,noga ,vrat ma sve jeli i to dio toga
Sto se tice posla i ja tako razmisljam,GDE DA IDEM DA RADIM KAD ME JE STRAH!Ne mogu jedan dan da radim, a drugi dan da kazem nisam dobro ne mogu na posao....pa nece niko takvog radnika.

Sto se tice bolova i mene mora svaki dan nesto od ovoga da boli sto si navela.Vrat mi je stegnut i neki bol svaki dan u njemu........

#16 vila

vila

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,428 posts

Posted 25 February 2006 - 11:31

zorice pitas dal nas svaki dan boli glava,noga,guzica.......je,svaki dan nesto :D/>
mucnine imam konstantno,glavobolje su me ubijale toliko da sam otisla snimati glavu kod privatnika,jer sam si vec bila ufurala da imam nekakav tumor...naravno sve sto mi je doktor rekao je da je to sve na psihickoj bazi.
isto tako sam jos u srednjoj isla snimati srce,jer sam naravno mislila i da tu nesto nije u redu!!!
pises da se bojis uzimati tablete...pricaj mi o tome....
od kad znam za sebe pijem tone antibiotika jer sam uvjek nesto bila bolesna,i onda sam se nasla kako panicno citam sva uputstva i nuspojave,placem jer mislim da ce mi se nesto los dogoditi cim popijem tabletu!
cak sam i kontracepciske tablete prestala piti od jeb....straha! dddrrr5
voltarene za bolove nisam pila godinu dana jer sam se bojala da ce mi se u kombinaciji sa ad nesto lose dogoditi,onda sam ih jedan dan popila i cekala....i ostala ziva.... :)/>
a znam i tete u ljekarni gnjaviti''ja vam pijem ad,smijem ja piti bla bla s njima''' grozno!!!!
sta reci,panicarim i kad pijem obicne vitamine.... :ludilo:

#17 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 25 February 2006 - 12:30

VIDI LI NEKO IZLAZ IZ OVOGA dddrrr5
SVE ZNAM A NISTA NE ZNAM
SAD TRENTNO STRAHUJEM DA MI JE PRITISAK VISOK I DA IMAM PROBLEMA SA SRCEM; BILA SAM KOD KARDIOLOGA U AVGUSTU PROSLE GODINE I TAD MI JE PRITISAK BIO 150-90
DO TADA UVJEK NIZAK; DR KAZE OD STRAHA A PULS NIJE HTJE NI DA MI KAZE SAMO KAO PUNO; A KAD SAM OTISLA SVOM DR SA NALAZIMA ON KAZE OK SVE JE U REDU
ALI MENE JE STRAH SAD SE BOJIM IZMJERITI PRITISAK MA UZAS JEDAN

#18 pollo

pollo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 323 posts

Posted 25 February 2006 - 13:07

i ja sam nesto gadno umislio ovih dana,po milioniti put...i odma sam se skenjao!

#19 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 26 February 2006 - 11:21

Mislim da nema dijela tijela koji nije reagirao......
Glavobolje, vrtoglavice, bolovi u mii?ima, bolovi u le?ima, mu?nine, BOL ISPOD DESNOG REBRA koja se iri nazad u le?a,mu?nine, bolovi u trbuhu, lupanje srca i bol, osja?aj da ?u se uguiti-nedostatak zraka, drhtanje, nesanice......i tako godinama....Nisam imala pojma da se radi o depresiji......
Tek poslije sam primijetila..da mi od mog Apaurina....nestanu sve fizi?ke tegobe.....zanimljivo..... :rolleyes:/>  :P/>
Ali tada vie samo Apaurin nije bio dovoljan..... :(/>

#20 pollo

pollo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 323 posts

Posted 26 February 2006 - 13:38

eto,duby je ustvari napisala isto sto bi i pollo mogao....ne bi da se ponavljam!
svakim delom tela stojim iza duby!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users