Jump to content

Simptomi koji vas najvise muce ili su vas mucili

• Please log in to reply
5136 replies to this topic

#21 maxim666

maxim666

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,622 posts

Posted 26 February 2006 - 13:45

ma ja nemam ba nekih posebnih fizi?kih stalnih problema.

jedino je onaj neki,uh kako objasnit ovo,neto u grlu...u prsima...
kao neki strah.osje?am se kao malo dijete kad u?ini neto loe i strah ga je do? mami na o?i,eto tako!!!

i kad se ne osje?am tako,to je vrlo rijetko,sama sebe provjeravam,kao da ga pitam dal je tu...i ,odmah se pojavi.

prisjetim ga,dozivam ga...?im se sjetim,odmah je tu.
to mi je najvjerniji prijatelj :rolleyes:/>

#22 mina

mina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,038 posts

Posted 26 February 2006 - 15:49

:dance: da draga Lidija to je zaista veliki uspjeh,al suze su bolnije sto rece za izgubljenim,to i mene jede znam koliko propustam sa ovim,al ko zna mozda je to i dobro ko zna zbog cega,cini mi se da nekako postajem zrelija,vidis kod mene su se strahovi smjenjivali,pocelo je sa glavom,da imam tumor,pa sam radila magnetnu rezonancu,zati srce ,ne znam ni ja kooiko puta ultrasal,i dubinski,ekg takodje,to je bilo i proslo
ali ovaj strah od ludila,prisutan vec skoro 18 mj nikako da me oslobodi jos i snovi na toj osnovi,uzas,daj Lidija i svi vi koji ste se odmorili javite pa i najbanalnije stvari koje su vam pomogle,jer iskreno u ad nesto i ne vjerujem,mislim da ih prekinem u aprilu,tacno 6 mj ce tad biti,ako predstavljaju staku za izlaz iz stanja radije cu i hramljati nego biti opterecena sa njima dodatno,bas se raspisah :dance:

#23 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 27 February 2006 - 22:40

Da li neko od vas ima ovaj glupi si,ptom.Ja naime imam neko sustanje u usima.Da li je to normalno u ovom poremecaju.Mislim da je ocajno bre kad non stop sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

#24 Majica

Majica

Cool Frajerica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,460 posts

Posted 27 February 2006 - 23:20

View Postjelllena, on 27 Feb 2006, 10:40 PM, said:

Da li neko od vas ima ovaj glupi si,ptom.Ja naime imam neko sustanje u usima.Da li je to normalno u ovom poremecaju.Mislim da je ocajno bre kad non stop sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Uhhhh.........Jelo. Ja sam prosle godine nekoloko meseci provela iduci od doktora do doktora bas zbog tog sustanja. To me je izludjivalo.Onda sam negde procitala da je i to jedan od simptoma anksioznosti,prestala sam osluskivati i to je nestalo.Mislim da sam negde procitala da je uzimanje C vitamina dobro za te stvari.

Edited by majica, 27 February 2006 - 23:20 .

#25 micek

micek

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 582 posts

Posted 27 February 2006 - 23:39

Sve simptome, svih bolesti sam imala ili ih imam. Isla sam na sve zive pretrage i nikada mi nisu nista nasli. Mrzim sto mi nisu skuzili da je to psiha, a ne fizicka bolest. I sada idem na ultrazvukove, vadenje krvi i sve zivo. Ne mogu si pomoci, izgleda da tek kada nas nesto boli da se osjecamo zivi.
Jeli to moguce?
Inace, sada me jaaaako boli jedan ledni misic i glava me rastura, nemam sustanje u ustima ali mi je u grlu cudno. Ah.

#26 Lu Salome

Lu Salome

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 27 February 2006 - 23:42

jelllena,
nemam inace to sustanje ali sam nesto slicno dozivela ove godine kad sam bila u velikoj krizi. Osecala sam se kao da potpuno ludim, nesanice nisam ni brojala, cak mislim da nisam uopse spavala mesecima a u glavi mi je sve zujalo. To je bilo toliko jako da nisam mogla ni TV da gledam. Tada nisam pila lekove i to je nesto najgore sto mi se ikada desilo. Tada mi je doc rekao da uzimam magnezijum i vitC. Nije neko cudo ali treba probati.

#27 marioneta

marioneta

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 952 posts

Posted 28 February 2006 - 10:29

View Postmicek, on 27 Feb 2006, 11:39 PM, said:

Sve simptome, svih bolesti sam imala ili ih imam. Isla sam na sve zive pretrage i nikada mi nisu nista nasli. Mrzim sto mi nisu skuzili da je to psiha, a ne fizicka bolest. I sada idem na ultrazvukove, vadenje krvi i sve zivo. Ne mogu si pomoci, izgleda da tek kada nas nesto boli da se osjecamo zivi.
Jeli to moguce?
Inace, sada me jaaaako boli jedan ledni misic i glava me rastura, nemam sustanje u ustima ali mi je u grlu cudno. Ah.

Micek, potpuno iste stvari su i mene mucile..i misici, i glava i suhoca usta i knedla u grlu i vrtoglavice i mucnine... Ja sam imala i ovo zujanje u usima kao i Jelena, konstantno..

I ja sam uradila sve moguce pretrage i nikad nista.. To je sve do psihe i dok se to ne sredi i dalje ces imati sve te fizicke simptome..

Drz' se..  http://www.depresija.org/forum/public/style_emoticons/default/meda.gif

#28 micek

micek

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 582 posts

Posted 28 February 2006 - 12:52

Hvala na podrsci, puno mi to znaci http://www.depresija...tyle_emoticons/default/smile.png

#29 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 28 February 2006 - 14:26

eh, odakle da krenem.....pa ovako preznojavanje, vrucine, hladne ruke, noge, drhtanje celog tela kao da sam ukljucena u struju, diijareja, mucnina, vrtoglavice, osecaj kao da cu da propdanem, kao da glava nije moja, mutno pred ocima, malaksalost, podrhtavanje ruku i nogu, osecaj kao d ami je pao pritisak i secer, ali najgore od svega su mi te vrtoglavice i to propadanje i nesto nestvarno u mojoj glavi.....a o strahu i da ne pricam......nisam smela ni do prodavnice a kamoli u setnju.....sad mi se ponekad desi  ta vrtoglavica, lupanje srca, ta osamucenost, nestvarnost, propadanje pomalo al nista toliko izrazeno kao ranije.....sada smem da izlazim i kada se osecam pomalo cudno.....ali zivim za dan kada cu biti opet ona stara.....nervira me i taj neki tremor celog tela kao da me nesto vuce da padnem.....kao da nemam ravnotezu.....
evo vec 7 meseci pijem lekove.....prvih 5 zoloft i zaxan a poslednja dva zaxan i flunisan......
i pomazau mi dosta.....vozim kola, svuda idem, uzivam u zivotu ne potpuno ali borim se.....i kad me stigne naped mogu bar da ga prepoznam pa da sednem i pocnem da disem duboko i on prodje......bitno je da nema one malksalosti i nevoljnosti.....sada normalno imam sanege i volje da se igram sa svojim sinom a aranije mi je sve to bilo teret......
valjda cemo mi pobediti.....

#30 DUBY

DUBY

ORGANESSA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,504 posts

Posted 28 February 2006 - 14:26

View Postmarioneta, on 28 Feb 2006, 10:29 AM, said:

Micek, potpuno iste stvari su i mene mucile..i misici, i glava i suhoca usta i knedla u grlu i vrtoglavice i mucnine... Ja sam imala i ovo zujanje u usima kao i Jelena, konstantno..

I ja sam uradila sve moguce pretrage i nikad nista.. To je sve do psihe i dok se to ne sredi i dalje ces imati sve te fizicke simptome..

Drz' se..  http://www.depresija.org/forum/public/style_emoticons/default/meda.gif

Micek...ista stvar....ja jo uvijek ne mogu vjerovati da sve to moe psiha u?initi.....a moe...i to kako samo moe...... :)/>
I bilo mi je isto ?udno to mi svi ti silni doktori kod kojih sam ila, nisu skuili....ha dobro sam im dola, s obzirom koliko sam novaca ostavila kod njih......

Zna?i, ko to Mari kae...prvo ono to je u glavi...

#31 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 28 February 2006 - 14:43

sve isto kao i kod vas.....sto se tice rada.....ma kakav crni posao kad ne smem iz kuce izaci tj. nisam smela......koce me takvu kilavu jedan dan tu drugih pet polumrtva.....ma uzas dok se to ne stabilizuje nema nista od posla....ja sam sada htela dati dete u obdaniste cisto da imam neku obaveZu da moram da ustanem rano da ga odvedem, dovedem i tako ispunim sebi dan......ovako kao i zorica.....non  stop sedim i razmisljam sta ce i kako ce biti.....da li ce imati ko da mi pomogne ako mi se slosi jer sam u novoj nepoznatoj sredini nikog ne poznajem i to je dosta doprinelo pogorsanju moga stanja al svejedno moramo se izboriti i znam da hocemo.....samo ne smemo odustati.....
eto toliko svima puno zdravlja i lepih trenutaka pa se cujemo:) ima toga jos....al sad sam nesto zakucala:)

#32 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,707 posts

Posted 28 February 2006 - 16:43

Uh sto me glava boli, i probada me u predjelu srca, mala mi se prehladila nosic i temperatura ,a ja odmah gore
Jelena sto se tice zujanja u glavi bas sam juce isla dr zato sto mi zuji i tutnji pa sam ja odmah pomislila pritisak ,ali dr kaze nije nego mi se zacepili, kanali nosa prema uhu od sinusa i dao mi kapi za nos
Intresantno meni uopce ne curi nos a on kaze i ne mora zato pritisce uho
Mom muzu zuji vec godinama i sve je nalaze uradio cak 2 puta magnetnu r. i nista i na akupunturu isao ali jos zuji  ,jedina diagnoza mu je bila da je to od napetosti
On je jedno vrijeme biljezio i sta jede i pije kako se osjeca i kad je sve to odnio dr ispalo je da je od napetosti i kad je uznemiren
Sad je proslo skoro 2 godine od toga on to vise ne spominje ali kad ga ja pitam da li zuji on uvjek kaze; naravno;
A  I NE ZUJALO MU I NE BIO NAPET SA KIM ZIVI ; VALJA MENE TRPITI :smash:

#33 mina

mina

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,038 posts

Posted 28 February 2006 - 16:47

znam da je zujanje povezano sa kicmenim prsljenovima,uglavnom vratnim,a brujanje i tutnjanje je dr,meni zazuji i brzo prestane,nesto kao pisak odradi svoje i pronje,ali ovo kao neki usisivac je vec nesto dr,ili?

#34 zoricaaa

zoricaaa

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,707 posts

Posted 28 February 2006 - 17:05

Mina to ti je to ,napetost
kad ne mozes da se opustis, kad si u grcu onda ti se ukoce i vratni misici i naravno nemas dovoljan dovod krvi ni kisika u glavu i javlja se to zujanje ,bubnjanje kako kod koga
Od toga ti moze biti pravo lose da imas glavobolje i to najcesce zatiok, da ti se nesvjesti , da te boli u grudima, ruke da ti trne ma svasta nesto
E saad ako neko ima bas problema sa kicmom , spondiloza ili slicno to je drugo,mada se moze isto manifestovati
Zato ako sumnjas na kicmu dr tako ces razjasniti a u svakom slucaju lagane vratne masaze pomazu, bar su meni

#35 ritm

ritm

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,011 posts

Posted 28 February 2006 - 22:18

View PostMaja_De, on 24 Feb 2006, 01:59 PM, said:

Mene nema sta nije mucilo: nesvjestica, nervoza, strah, mucnina... fuj  :)/>
Lijecim se vec 6 sedmica sa Citalopramom, to je njemacki lijek i puno mi je bolje vec.

I ja sam mislila da ovo ludilo nece nikad  prestati, ali hvala bogu sam pocela uzimati AD.

Ne daj se Jelllena, sve ce to proci, mora!!!  :meda:/>

jesam ti rekla!BRAVOOOOOOO :curica:

OCES DA POCMEM OD HITNE-DAN-NOC,DO BOLNICE,PRIVATNOG DR.GRUPNA TERAPIJA,SLABOST,GUSENJE,STRAH,MANTANJE,ISCRPLJENOST,NESANICA,NOCNE MORE,TRESKAVICA,VJECNO NESRETNA,NIGDJE A BAS NIGDJA IZ KUCE,SRCE LUPALO STALNO UZASNO,ZNOJ NA RUKAMA,......................................................................5.5GOD!SPAS SAM NASLA U KNJIGAMA,BORBI,CIPRALEXU I HELEXU.NIJE JOS TO,TO.ALI JE OK!

#36 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 01 March 2006 - 14:53

u kojim knjigama......da pocnrem i ja da ih citam....

#37 Sinty

Sinty

medjimurka

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,487 posts

Posted 01 March 2006 - 22:09

evo da se i ja ukljucim-lupanje srca,pritisak u prsnom kosu,znojenje,malaksalost,trnci po cijelom tjelu i jos puno,puno toga http://www.depresija...tyle_emoticons/default/cry.png

#38 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 01 March 2006 - 22:15

Ljudi nemojte se previe optere?ivati simptomima koji vas obuzimaju... probajte jednostavno da se ne suprotstavljate onome ta vam se deava...

Znam, postoje stvarno zastrauju?i simptomi, ali sutina cele pri?e jeste da ne pravite "big deal out of it"... Kada vi pridajete panju strahovima, onda strahovi postaju sve ve?i i ve?i.

Upamtite da niko nije umro od anksioznosti. Setite se toga kad vam je najgore ili ako vas zadesi napad panike.

Jo neto. Oprostite drugima ako su vas povredili u prolosti... Svima! Radite na tome iz dana u dan... Onda se potrudite da oprostite sebi na svim svojim grekama iz prolosti... Ne moe se i?i napred ako ne oprostite sami sebi na svim svojim grekama.... Vae telo Vas voli, zato vam i daje signale i upozorenja u obliku nervne napetosti i raznih fizi?kih simptoma da neto treba da raskrstite sami sa sobom na psihi?kom nivou i krenete napred u Mir, Ljubav i Slobodu.

Edited by zoki, 01 March 2006 - 22:33 .

#39 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 01 March 2006 - 22:44

View Postzoki, on 1 Mar 2006, 10:15 PM, said:

Oprostite drugima ako su vas povredili u prolosti... Svima! Radite na tome iz dana u dan... Onda se potrudite da oprostite sebi na svim svojim grekama iz prolosti... Ne moe se i?i napred ako ne oprostite sami sebi na svim svojim grekama.... Vae telo Vas voli, zato vam i daje signale i upozorenja u obliku nervne napetosti i raznih fizi?kih simptoma da neto treba da raskrstite sami sa sobom na psihi?kom nivou i krenete napred u Mir, Ljubav i Slobodu.

Nemoj da me shvatis pogresno ali ja prosto ne mogu da verujem da mi se ovo dogadja zato sto sam nesto zgresila ili nekome nisam oprostila.Toliko ljudi je  gresno pa nisu kao ja.Oni su jednostavno kao od kamena i nista ih nepogadja.

Sto se tice rasciscavanja,slazem se da sami sa sobom u glavi neke stvari treba da rascistimo,ali u svakom slucaju  to rasciscavanje se ne svodi na to da ja sad treba nekome da oprostim ili neko meni da oprosti.Eh da se ovaj poremecaj tako lako leci izlecila bih se ja davno veruj mi....

View Postzoki, on 1 Mar 2006, 10:15 PM, said:

Ljudi nemojte se previe optere?ivati simptomima koji vas obuzimaju... probajte jednostavno da se ne suprotstavljate onome ta vam se desava...

Eh to je vrlo lako reci.TESKO JE IZVODLJIVO.Meni licno mnogo neprija kad pocnem cela da se treesem kao ukljucena u  struju!Kako da neobracam paznju na to kad pocnem da plesem ulicom kao da sam mrtva pijana........TESKO JE U PRAKSI!

#40 Lu Salome

Lu Salome

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 01 March 2006 - 23:00

"Onda se potrudite da oprostite sebi na svim svojim grekama iz prolosti"

Ovakav pogled na stvar mi se bas dopada. Medjutim, ujedno mislim i da je najtezi. Treba postati sam sebi najbolji prijatelj. Kada sam prvi put u nekoj psiho literaturi procitala ta ljudi ( in general, ne samo anx/ dep) - mrze sebe, bila sam zacudjena. Nedavno sam sa mojim psihicem pricala o ovome i ona mi je rekla da je to tacno.

Nauciti da volis sebe, naravno ne narcisoidno, postaje pravo umece. A za svako umece pa i ovo treba puno vremena.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users