Jump to content

Simptomi koji vas najvise muce ili su vas mucili

• Please log in to reply
5136 replies to this topic

#41 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 01 March 2006 - 23:05

View PostLu Salome, on 1 Mar 2006, 11:00 PM, said:

Nauciti da volis sebe

Ja iskreno da kazem, DA NARAVNO DA VOLIM SEBE,kao i ljude oko mene koji me okruzuju.Ma da nevolim sebe davno bih ja zavrsila sa sobom.Valjda zato sto volim sebe toliko se i plasim za sebe i sve sto moje telo i um muci!

#42 Lu Salome

Lu Salome

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 01 March 2006 - 23:17

jelllena,

ne znam da li me dobro razumes. Znas kad nesto mnogo volis onda si u stanju da potisnes strah. To je prosta logika. Da mi volimo sebe na PRAVI nacin, taj strah bi se povukao a mi bi smo bili debeli hedonisti kojima su zadovoljstva draza od briga.

#43 progoran

progoran

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 02 March 2006 - 00:09

sta se mucis jellena toliko pusti sve ovo neka ide svojim tokom posveti se drugim stvarima ostavi telo na miru

#44 pollo

pollo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 323 posts

Posted 02 March 2006 - 00:37

jellena,dodji ti na kaficu i jednu masazicu da uhvatis osecaj "pruhujalo s'vihorom"  http://www.depresija.org/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.png

#45 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 02 March 2006 - 02:46

View Postjelllena, on 1 Mar 2006, 10:44 PM, said:

Nemoj da me shvatis pogresno ali ja prosto ne mogu da verujem da mi se ovo dogadja zato sto sam nesto zgresila ili nekome nisam oprostila.
Ne kaem da to mora da bude pravilo, ali generalno za sve ovo to se doga?a postoji razlog, i on se nalazi negde u prolosti.... Svako otprilike zna ta je uzrok svemu tome... Me?utim ne treba konstantno lupati glavu i prisiljavati sebe da se prona?u uzroci... Sve treba i?i lagano i oputeno.

Toliko ljudi je  gresno pa nisu kao ja.Oni su jednostavno kao od kamena i nista ih nepogadja.
Nemoj da gleda ostale ljude, jer niko nije isti... Zna ono - ne postoje 2 ista ?oveka na planeti... Ti nisi od kamena, i treba biti sre?na zbog toga.

Sto se tice rasciscavanja,slazem se da sami sa sobom u glavi neke stvari treba da rascistimo,ali u svakom slucaju  to rasciscavanje se ne svodi na to da ja sad treba nekome da oprostim ili neko meni da oprosti.Eh da se ovaj poremecaj tako lako leci izlecila bih se ja davno veruj mi....
Za ovaj poreme?aj ne postoji recept kako se le?i. Ne postoje pravila, kod svakog se ispoljava na poseban na?in... Jedna od bitnih stvari kod "izle?enja" zaista jeste oprostiti sve prvo drugima, pa onda sebi... Ali to nije neto to ja uzmem i kaem "ok opratam sve svima i sebi i to je to, daj da mi bude bolje sad".... To je neto na ?emu ?ovek treba da radi iz trenutka u trenutak, mora da zaista VERUJE u to to govori.... Ja mogu da pri?am neku pri?u sebi, da "ube?ujem" sebe u neto.... ali ako ja istinski ne verujem u to, onda nita od toga.

Stvar je u tome to svako eli neko "instant" reenje za svoje probleme. Toga nema... Na kraju krajeva, anksioznost nije dola odjednom, ve? se tokom vremena gradila... Tokom vremena i odlazi.

i vebanje da razmiljamo pozitivno.... Ja sam npr primetio da ponekad u meni kao da se bore 2 sveta, pozitivni i negativni.... Treba trenirati sebe i svoje razmiljanje.... Uneti Optimizam i Veru u svoje misaone procese.... Upotrebiti sopstvenu Matu.... to se kae "elja leti na krilima Mate i Vere".... Voleti Sebe... Da, sve to izgleda lako na papiru, u praksi je dosta tee, ali se moe posti?i... The Guru is in You.

Edited by zoki, 02 March 2006 - 03:00 .

#46 ritm

ritm

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,011 posts

Posted 03 March 2006 - 08:14

........stalno ponavljam da smatram da je SVE u djetinjstvu..................i stojim iza toga

#47 Glinda

Glinda

MEGA-MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 456 posts

Posted 03 March 2006 - 13:40

Sad uglavnom tenzijske glavobolje, ranije sve moguce, preznojavanje, vrtoglavica, zmarci, slabost, grc u stomaku, gadjenje na hranu, iskre pred ocima, bol u ledjima. Ponekad mi se desi nesto od ovoga, ali ne predje u napad panike. Ranije je pomagalo disanje u vrecicu ili sake, sad funkcionise autogeni trening, koji sam vezbala godinama, sad je dovoljno da pomislim na tezinu, toplinu... i bude bolje. Lekove ne pijem, mozda gresim, ali mislim da mi sad nisu potrebni posto je ovo sad sve mila majka prema onome kako je bilo.

#48 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 03 March 2006 - 13:44

Stvarno ljudi... nemojte razmiljati o svojim simptomima i o tome kako se ose?ate fizi?ki ili emocionalno.... SHVATITE DA TIM POSTUPCIMA VI SAMO HRANITE VAU ANKSIOZNOST I PODSE?ATE SVOJ PODSVESNI UM DA IMATE ANKSIOZNOST.

Tako?e shvatite da je anksioznost samo skup nekih pogrenih verovanja koja su se urezala u vau podsvest, i na osnovu kojih vi izvodite razne akcije i rituale svakodnevno kako bi opravdali ta podsvesna verovanja. Samo se podsetite, da li vam se ikada desilo neto loe od te zabrinutosti oko toga kako se ose?ate fizi?ki ili emocionalno? Nije, niti ?e vam se dogoditi! Zato onda brinuti? Prestanite da istraujete anksioznost po Internetu, prestanite da mislite kako vam je potreban odlazak kod lekara da bi ste se uverili da moda nemate nekakvu bolest. Nemate nikakvu bolest, sa vama je sve u redu, samo imate poreme?aj koji se zove anksioznost.

Ignoriite svaku anksioznu misao koja vam do?e... kad osetite neki fizi?ki simptom, probajte da ne mislite o tome.... Shvatite da kad god pomislite kako vas neki simptom mu?i, vi time dodatno ja?ate tu anksioznost. Ispunite svaki minut vaeg dana, ne dajte svesnom umu ni sekundu slobodnog vremena, budite zauzeti ne?im iz minuta u minut.... Nije lako i ne deava se preko no?i, ali izlaz postoji!

#49 micek

micek

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 582 posts

Posted 03 March 2006 - 15:48

Kako je lako to sve reci, a sta ako nema sanse da vise ikada pomislis nesto pozitivno?
Sta ako ZNAS da nakon faksa neces naci posao, sto ako ZNAS da nisi na faksu naucio nista i da djeca bolje znaju od tebe. Sta ako znas da ti nece dati posao kada vide da ti je tesko pamtiti?
I sta ako ZNAS da nisi u stanju podnositi svakodnevne stvari.

I sta ako si sva s*anja prosao u zivotu i vise ne mozes, sve gluposti oko pozitivnog misljenja, bioenergije, knjige Krscanske, indijske, ovakve, onakve.
I sta kao je to sve bull *hit?
kako ond amisliti pozitivno i ne primjecivati svoje bolove, svoje strahove i samoga sebe, st aako ti je stvarno pun....

#50 ritm

ritm

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,011 posts

Posted 03 March 2006 - 21:49

:::::::::Da!I MENI SE DANAS VRTE PO GLAVI TAKVA PITANJA,STA AKO?STA AKO DJECU NE DOVEDEM NA"PRAVI PUT"ULAZE U PUBERTET,STA AKO MI NI OVA VEZA U LJUBAVI NE USPIJE,STA AKO OSTANEM BEZ POSLA,STA AKO.................I STA KAD UMREM I KAKO CU UMRIJETI,A I STA ONDA,GDJE ONDA?UZASNO SAM-NADAM SE VRIJEME I MALA KRIZA :)/>
ALI ODAKLE VISE CRPITI SNAGU,DA MI SE NE VRTI U GLAVI I DA ZNAM TKO SAM

#51 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 04 March 2006 - 16:30

View Postmaxim666, on 26 Feb 2006, 01:45 PM, said:

i kad se ne osje?am tako,to je vrlo rijetko,sama sebe provjeravam,kao da ga pitam dal je tu...i ,odmah se pojavi.

prisjetim ga,dozivam ga...?im se sjetim,odmah je tu.
to mi je najvjerniji prijatelj :D/>
Da... i uvek ?e se pojaviti dok se god bude oslukivala ili zapitkivala kako se ose?a i sli?no...

Sve to doivljavate zapravo nisu stvarni fizi?ki simptomi, ve? samo senzacije, serije prejakih nervnih impulsa..... Nervni sistem je prisutan u svakom milimetru kvadratnom u ljudskom telu, od glave do pete, oko svakog organa se nalaze nervni zavreci!

To to ose?ate ne moe vas povrediti ni u kom smislu! To su samo ose?aji, senzacije usled prevelike nervne nadraenosti. Nervnom sistemu je potreban odmor, a to se postie vremenom, nema nita preko no?i.

Potrebno je da radite na reprogramiranju podvsesnih mentalnih ema koje vas stalno vrte u krug...... Fizi?ki simptomi, sumnja u zdravlje, se?anja na prolost, krivica.... Ignoriite sve to! Zaboravite na to kad ste imali pani?ni napad, ne prise?ajte se vie toga, ne razgovarajte o svojim simptomima ni sa kim!

Prestanite da razmiljate o vaem unutranjem stanju, okrenite se ka spoljanjosti. I ako vas neto zaboli, ili osetite neki simptom, ne optere?ujte se vie time, ne brinite o tome, nikad vam se od tih simptoma nita loe nije desilo, niti ?e vam se desiti! Samo ono ?emu pridajete panju moe da vas zaokupi, zato nemojte pridavati panju simptomima ili opsesivnim mislima, i oni ?e se sami povu?i. Zna?i, nema vie "ta ako?", radite sve bez razmiljanja o posledicama. Budite hrabri i jaki, kao to ve? sve to i jeste, samo je potrebno da shvatite da jeste.

Lagana fizi?ka veba, etnja svaki dana pomalo, tr?anje ko moe, spavanje redovno 7-8 sati, pove?ajte unos B-komplexa, kao i Magnezijuma i Kalcijuma.

Odmah, ovog trenutka po?nite! Nema odlaganja, nema vie ?ekanja!

#52 micek

micek

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 582 posts

Posted 04 March 2006 - 18:52

A ti ces mi platiti razije pretpostavljam, kupiti hranu i skuhati rucak?
Sta da zaboravim? Da sam gladna i da se ne mogu suprostaviti zivotu?
Ma jesi li ti ikada bio u depri covjece??????

#53 ritm

ritm

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,011 posts

Posted 05 March 2006 - 09:01

..............teski zadnji dani!Jucer malo bolje,jutros opet nkako.Kao da nemam vise snagu za zivot,kao da mi je potreban odmor i prazan mozak par dana http://www.depresija...tyle_emoticons/default/wacko.png

#54 danijela26

danijela26

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 657 posts

Posted 05 March 2006 - 09:04

mene muci to sto kad me uhvate ti jaki napadi panike nemam pojma da li je to od anksioznosti ili mi stvarno nesto ne radi

#55 Sinty

Sinty

medjimurka

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,487 posts

Posted 05 March 2006 - 10:50

View Postritm, on 3 Mar 2006, 08:14 AM, said:

........stalno ponavljam da smatram da je SVE u djetinjstvu..................i stojim iza toga
http://www.depresija...tyle_emoticons/default/cry.png

View Postritm, on 3 Mar 2006, 08:14 AM, said:

:(/>   POTPISUJEM!!! Moje djetinjstvo je bilo KOMA!!!

#56 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 05 March 2006 - 11:11

I meni stalno susti u usima, non-stop; dobro je samo kad ne razmisljam o tome. ne pase mi bit na mjestima gdje je buka jer onda mi jos glasnije susti kad izadjem. a nekad  mi zna toliko zazujat kao da mi je eksplodirala mega petarda pored uha ali to brzo prodje... valjda je i to povezano sa anksioznoscu.
imam i non stop nocne more, pogotvo otkad sam pocela uzimati ljekove. a najgora stvar mi je ta anticiparna ili iscekivajuca anksioznost, onda imam centrifugu u zelucu i silnu nervozu. pogotovo kad sam pod stresom ili imam neku obavezu, onda me ubi. a imam i bijeg od problema, kad ne mogu ustat iz kreveta, spavam po vise od 12 sati dnevno. i izgubila sam volju za stvari koje su me nekad veselile. a tek socijalna fobija - kad moram izmisljati 1001 razlog zbog kojeg ne mogu doc na kavu  dddrrr5
sve u svemu, koma.

#57 ireana

ireana

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 458 posts

Posted 05 March 2006 - 13:09

najvie mu mu?i ba ovakav dan poput dananjeg....dignem se iz kreveta, naravno prisilno ...skuham kavu, vrtim se po kompu, a nema me nigdje.sve mi je  nekako u omaglici....nikako do? do sebe.....pucam se sa pozitivnim mislima ali one ne dolaze do mene......eto..

#58 ritm

ritm

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,011 posts

Posted 06 March 2006 - 08:40

..........da se i ja slozim sa irenom.........neznam jeli ovo "normalna"kriza ili je zbog vremena ili se sve"spojilo"........ali sam ocajno ima par dana a sada UZAS..........bilo je super zivjeti bez ovoga osjecaja

#59 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 06 March 2006 - 20:39

Ja sam no?as imala takav napadaj,ne sje?am se kada mi je zadnji put bilo tako teko.
Ali to?no znam zbog ?ega.Po?ela sam "?istiti" neke loe,stare stvari iz svoje glave.to vie mislim i govorim o tim traumama napadaji se poja?avaju.
Ali nije mi ao,teko je ali dolo je vrijeme pospremanja ladica.

#60 ireana

ireana

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 458 posts

Posted 06 March 2006 - 22:15

mu?i me no?....ve? sam bila legla i digla se po jo jednu cigaru a i da vidim ta ima s vama, kako ste....prola no? je bila prestrana, puna no??nih mora i sad kako skupiti hrabrost za jo jednu takvu????'tv ?e biti  upaljen kao i svake no?i da imam dojam da nisam usamljena.kad bih po no?i s nekim popri?ala moda bi bilo lake a  moda i ne..............znam da sva ova borba koju po danu vodim no?u bude jo stranija,nekako bezizglednija....

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users