Jump to content

Kakve su vrtoglavice kod anks.?

• Please log in to reply
69 replies to this topic

#1 daninoc

daninoc

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted 07 July 2014 - 17:16

u stvari vrtoglavice kod anksioznosti, jel su to one prave vrtgoglavice, gde se sve vrti oko vas ili vi oko predmeta ili su to neka matanja, nestabilnosti pri hodu i slicno?

#2 Lulu

Lulu

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 08 July 2014 - 23:54

meni je bilo kao da mi izmice tlo pod nogama ,opsta neka nestabilnost i sve mi se vrtelo ,razno razna ispitivanja ,sve ok i na kraju ispade anksioznost ali za svaki slucaj idi na orl da proveris centar za ravnotezu ali ako ti psihijatar kaze da je to na nervnoj bazi onda mu veruj

#3 daninoc

daninoc

Član

• Members
  • PipPipPip
  • 69 posts

Posted 30 July 2014 - 18:52

A koliko dugo se vrti i jel moze neko da opise taj osecaj....jel sve vrti oko vas ili vi oko predmeta?????

#4 neprilagodljiva

neprilagodljiva

Baby

• Members
  • Pip
  • 23 posts

Posted 30 July 2014 - 21:02

moje vrtoglavice su tipa: Manta mi se u glavi, javlja mi se osecaj da cu pasti u nesvest, ponekad  mi se blago zamagljuje  slika pred ocima, prostorija suzava, nemam dovoljno vazduha u plucima i snage u telu, sveopsta malaksalost.
inace Imam Dg generalizovani anksiozni poremecaj

#5 Crnokosa

Crnokosa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 436 posts

Posted 31 July 2014 - 11:05

i u mene identično, užasan osjećaj

#6 brbljavko

brbljavko

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 406 posts

Posted 31 July 2014 - 18:32

evo mene sad pegla taj osjecaj imam osjecaj kao da su mi pluca premala vrti mi se onak lago dovoljno da ti unisti dan i ljeva ruka me boli sto odmah pali hipohondriju i upucao sam si da cu infarkt dobit i tako. lijep dan nema sta :)

#7 Lulu

Lulu

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 posts

Posted 01 August 2014 - 12:39

Ne znam I dalje da opisem vrtoglavice dal se vrti oko mene ili ja oko predmeta mislim da je prvo al nisam sigurna, najvise ih imam kad ne legnem na vreme I zimi ne znam sto

#8 betty_blue

betty_blue

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 699 posts

Posted 14 August 2014 - 14:46

Mislim da bi svatko tko pati od vrtoglavice, a nema dg. anksioznosti prvo trebao pregledati krv i vratnu kraljeznicu. Vrtoglavice imaju puno uzroka, od anemije, niskog tlaka, lose cirkulacije itd

Meni "vrtoglavica" od anks. redovito daje osjecaj propadanja ili "gumenih nogu", nije "prava" vrtoglavica da mi se sve okrece, nikad mi se ne povraca niti me boli glava.

S vremenom sam postala svjesna da je dijelom posljedica nepravilnog, plitkog disanja, sto povecava CO2 u krvi i eto ti osjecaja mantanja i mracenja pred ocima. Obrati paznju da nije to u pitanju.

#9 IvanB

IvanB

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 52 posts

Posted 04 September 2014 - 22:53

Ja imam dg ostecenja centra za ravnotezu ali taj tip vrtoglavice je onds ona prava tj.li se ti vrtis oko ili predmeti vrte oko tebe. Ovo drugo su sve samo ne vrtoglavice. Ali moje od anksioznosti senzacije su:" propadanja kroz tlo", omaglice, nesigurnost u hodu, kao da si odvojen od tjela. Onda pred kraj dana vec toliko izmoren ne vidim 5 m ispred nosa. Sve u magli, strah od simptoma, simptomi se pojacavaju, pa samim time i strah jos vise raste. I onda napad panike, pa brija da me nisu dobro pregledali i da imam neku bolescinu,pa da ni sami ne znaju jeli to id uha ili anksioznosti i tako iz dana u dan i bla bla bla. Uflavnom ko biljka

#10 Mašnica

Mašnica

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 2 posts

Posted 08 November 2014 - 18:28

Upravo danas sam bila u situaciji da mi se pojavio taj odvratan osećaj kao da ću da padnem u nesvest kao da sam nestabilna, kao da noge nisu moje i gubim tlo pod nogama. Bila sam u prodavnici i čekala da mi prodavačica vrati kusur, imala sam osećaj ako potraje malo duže da ću pasti, zamalo da joj kažem da mi nije dobro, međutim sabrala sam se nekako i izdržala. Čim sam izašla na ulicu i krenula kući meni je bilo lakše i prošlo je.

#11 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 16 November 2014 - 19:46

Ljuljanje, kao da sam pijana, onako naginjanje s lijeve na desnu i naprijed nazad...

#12 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 05 December 2014 - 11:11

Poz ljudi, a jel' se nekom desavalo da pri okretanju glave u krug ima cudan osjecaj kao vrtoglavica, a ne znam ja da opisem da li je to strah pa onda osjetim jos jace, a mozda je svima takav osjecaj, ne znam ni ja pitanje jeste mozda malo glupo, ali bas mi je cudan osjecaj imam strah brine me to nije to vrtoglavica ali kao da jeste cudan je osjecaj a takav osjecaj dobijem i pri napadu  panike i stalno sam anksiozan, ma sve mi je :)

#13 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 09 December 2014 - 08:52

Hej, i meni je tako,iako mi je anksioznost kroz terapiju postala samo kao neko uzbuđenje, onako neugodno...ali, fizičke manifestacije se malo teže zaustavljaju, dugotrajnom terapijom, bilo lijekovima ili psihoterapijom. Tako da samo strpljenje i polako naprijed. Kužiš, kad te napadne tjeksoba, počneš plitko disati bez da si toga svjestan ( tijelo reagira kao da bježi, trči) i tada se smanjuje opskrba kisikom mozga, i jo k tome ti s emišići leđa i vrat.kralježnice zgrče i to također zaustavlja cirkulaciju...sljedeći put kad to osjetiš, probaj prvo nekoliko puta duboko udahnuti, ali trbuhom i neka izdah traje dulje od udaha, i vidjet ćeš kako prolazi, skoro pa instant.

#14 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 09 December 2014 - 11:26

Hvala na savjetima, pokusacu, ma ubi ova anksioznost stalno mi je glava u balonu i nekad tako dodje neki osjecaj lakoce i tako neki uzasan osjecaj kao da padam u nesvjest, a to je tako jako, uzas jedan svaki put pomislim da je to to kraj... tako je realno i sve to je praceno gusenjem ma uzas

Da i jos sve to je praceno sa slabosti nekom, tad bas slab postanem

#15 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 09 December 2014 - 20:22

Pa iscpi te, tijelo na neki način trči iako ti sjediš/stojiš/ležiš-razumiješ :) To nas instrument mozak radi na nama je kako ćemo reagirati. Nemoj dozvoliti da te to plači, budi hrabar kad se to dogodi i s vremenom će postajati sve manjeg intenziteta i otići papa

#16 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 10 December 2014 - 10:28

Bubamara hvala ti puno olaksala si mi malo, malo prije tako me neki gadan osjecaj uhvatio nikad mi se nije desilo stojim u mjestu i odjednom samo strah neki raste obzima me panika i imam osjecaj kao da cu past i gusim se i pogubim se bukvalno sve mi cudno ispred mene i mutno glava u beznadju nista nije jasno i odjednom moram da pobjegnem i pocnem da se sklanjam od ljudi da bjezim i ta agonija traje 20 do 30 sekundi i onda popusta, a posao mi je takav da moram da stojim tako da mi je uzasno, i stvarno ne znam kako izdrzim na nogama tako pogubljen jel se desavalo to nekome

#17 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 10 December 2014 - 14:41

Bas to sto si opisao se meni nekad desi. Inace nisam anksiozna ali me nekad uhvati neki nalet anksioznosti, npr. u gradskom prevozu, i onda mi bude bas tako kako si opisao. Uhvati me ta nevidjena frka i bas mi pozli.
Drzi se... zao mi je sto ti je priroda posla takva.

#18 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 10 December 2014 - 21:10

jeste :) i prošlo je, redovitim vježbanjem trikova iz Panic away, antidepresivima i psihoterapijom... sad sam već toliko uvježbala hrabrost prema tjeksobi i PA da ih ni ne primjetim osim što se nekako čudno tresem, al pustim da to tijelo odradi i ne zamaram se time.

#19 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 12 December 2014 - 10:39

Meni je to problem da pustim pocnem samo gore da panicim, evo npr sinoc ja sam toliko se preplasio jos sam pod utiskom, evo sinoc sagnem se da nesto radim i kad sam ustao nazad u potiljku sam osjetio kao neko mravinjanje kao struja i tako me vuklo naprjed kao da cu da padnem kao vrtoglavica, trajalo je 5 do 10 sekundi i popustilo tako me zgrcilo ma ne znam ni ja ovo je uzas bas gadno, jel imao to neko? Mozda jesam malo dosadan i pitam svasta ali nov sam u ovome i sve mi je cudno i kao da umirem

#20 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 12 December 2014 - 21:26

Jesi siguran da ti je vratna kralježnica ok?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users