Jump to content

Kakve su vrtoglavice kod anks.?

• Please log in to reply
69 replies to this topic

#21 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 13 December 2014 - 06:56

Siguran sam u redu je 100 posto, sve mi je u redu osim sto imam problem s ledjima tj imam isijas ali ostalo je sve ok

#22 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 13 December 2014 - 08:20

ok...to mravinjanje i sl. je vezano uz serotonin, probat ću nać link gdje sam to pročitala, al je neki sidnrom.

#23 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 22 December 2014 - 13:48

Pozdrav evo opet ja malo da smaram sa svojim simptomima :) Jel se desava nekome da dok stoji da ga vuce naprjed, nazad ma svuda i noge nekako slabe neki cudan osjecaj, a takav osjecaj imam i dok sjedim da sam lagan, nekad dok sjedim samo prodje kroz mene uzasno jak osjecaj kao da mi se okrece sve a ustvari se ne okrece i onda od straha ustanem i dok hodam kao da lebdim ne znam ni kako sam na nogama, bas gadan osjecaj kao da cu past svake sekunde i tako mi je sve cudno oko mene i nenormalan strah da ce nesto da mi bude uzasni su ovi osjecaji, meni je u opisu posla da stojim a stvarno ne znam kako izdrzim sve to

Izvinjavam se na kukanju ali ovo je jedino mjesto gdje mogu da kazem sta mi je i da me neko razumije

A dok stojim tako sam nesiguran i tako imam neki strah od vrtoglavice i da cu se srusit uzas, u toku dana nekad mi bude skroz ok zaboravim na ovo, nekad po citav dan bude tako jako, ne znam vise sta i kako

#24 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 30 December 2014 - 14:43

Pozdrav, jedno pitanje jel' ima neko tako jak osjecaj nesvjestice da udari u glavu u tom trenutku da se pogubi od straha to je tak jak osjecaj ja ne znam ni da opisem samo prodje kroz mene

#25 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 30 December 2014 - 15:31

Ćao matke :)

Daj da raščlanimo prvo. Nesvestice i vrtoglavice nisu jedno te isto. Ne znam da li misliš da je nesvestica ili vrtoglavica.

Kod nesvestica je onaj osećaj blackout, znači pada mrak na oči, ništa ne vidiš, i kratko traje, možda nekih 30 sec do minut, zujanje u ušima i pritisak u glavi. (bar iz mog iskustva, ali to je ranije bilo kad sam se prepušavao travom).
Vrtoglavice, s druge strane, sama reč objašnjava, kako ja zovem, ringišpil, sve se blago vrti oko tebe, loš fokus itd.. klasično za anxu.

I da dodam da su mi te vrtoglavice bile konstantne zbog anxe i sa tačno tim osećajem što opisuješ, kod mene je bilo kao neki strujni udar iz vrata ka glavi i onda pobenavim od tripova posle.

Moguć uzrok: nakon nekog mog informisanja to je tenzija mišića u potiljačnom delu vrata koji onda dalje pritiskaju određene nerve.

#26 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 30 December 2014 - 15:56

Potpuno mi je isto s tim strujnim udarom i vrtoglavicama, e sad to s nesvjesticom nije mi tako nego prodje neki cudan osjecaj mnogo jak kroz mene kao da cu past uspanici me, onda sav kao da se klimam nestabilan sam jbg ne znam neke stvari ni da opisem, tripove imam stalno najstrasnije, ne znam jbg sta radit i kako se izborit s tim

#27 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 30 December 2014 - 16:07

Pa ukoliko nisi bio kod psihijatra, eto predloga.
Inače je meni za anxiozu mnogo pomogao Rivotril.

#28 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 30 December 2014 - 16:59

Bio sam kod psihijatra isto mi rivotril i xanax prepiso, ali ja pijem samo lexilium od 3mg po potrebi

#29 lightning

lightning

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 30 December 2014 - 17:12

I ja sam pio bromazepam (isto što i lexilium) po preporuci interniste dok nisam otišao kod psihijatrice. Ništa mi nije pomagao za anxiozu, nula.
Rivotril me je bukvalno preporodio, i to već posle prve doze.
Sa Xanaxom nemam iskustva.

#30 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 31 December 2014 - 11:36

Meni isto slabo pomaze lexilium, ma uzas je ovo od jutros imam neki cudan osjecaj u glavi nazad u potiljku kao da cu da se srusim, neka lakoca ma ne znam vise uzasno je

#31 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 01 January 2015 - 16:48

Matke, popij tabletu koju si dobio od psihijatra, tj. kreni s terapijom. Nemaš šta odgađati,vidiš da ti nije bolje,iako vjerujem da si odgađao jer si mislio da će proći samo od sebe.

Prvo moraš obuzdati anksioznost tj. te grozne simptome, bi mogao početi rješavati dublje stvari i samostalno ju naučiti staviti pod kontrolu.

#32 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 11 January 2015 - 00:18

Pozdrav ljudi bio sam danas kod psihijatra dao mi rivotril da pijem sutra treba da pocnem sa tereapijom. Samo sto ne znam sta da radim bojim se da nije nesto fizicki, isao sam na sve moguce preglede prije pola godine i sve je ok, ali ubija me taj osjecaj vrtoglavice i stalno sam u strahu od toga sav sam napet stisnut, najgore mi je kad mi udari neki cudan osjecaj kao da mi kljuca nesto kroz potiljak pa onda taj jaki osjecaj da cu da se srusim pocnem da gubim dah panicim ako sam negdje gdje ima ljudi gledam gdje da pobjegnem. Taj osjecaj je tako jak ne znam kako da opisem uzasno je, ne znam kako da se izborim s tim kako da sebi dokazem da sam zdrav i da je sve psiha. Onda cesto u toku dana i kad sam dobro imam osjecaj neke mutnoce u glavi kad gledam i kad hodam sve je tako cudno sve mi je pomuceno. Izvinjavam se na duzem postu, ali ovo je jedino mjesto gdje mogu da nadjem razumjevanje s necije strane. oko mene svi misle da sam lud, egoista da izmisljam a niko ne razumije kako je ovo gadno i kako se ja svaki dan po citav dan osjecam uzasno.

#33 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 11 January 2015 - 15:17

Pozdrav. Evo danas je trebalo da pocnem s terapijom, ali ja zbog posla ne mogu da ih pijem to mi je rekao i psihijatar i ostavio meni na volju jer bas uticu na psihofizicke sposobnosti, ali vise ne znam ni sta da radim evo jutros sam imao tako jak osjecaj nesvjestice, sjedio sam na stolici i krenula je panika, tako neki osjecaj lakoce kao da se iznutra odvajam od sebe kao da cu past ja mislim da mi nikad nije bilo jace i jos uz to sav sam se preznojio, to je vjerovatno bio napad panike ali bas jak, i onda jedva sam usto sa stolice kad sam usto kao da sam propado sve je bilo ne stvarno. pa onda kad u nesto pogledam razmisljam da ce mi se zavrtiti i onda se tako i osjecam kao da mi se sve vrti, a ne vrti se nego je to strah, ne znam opisat uzasno je lose se osjecam, ne znam kako da definisem ovo

#34 bobano

bobano

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 156 posts

Posted 11 January 2015 - 18:13

matke 91, on 11 January 2015 - 15:17 , said:

Pozdrav. Evo danas je trebalo da pocnem s terapijom, ali ja zbog posla ne mogu da ih pijem to mi je rekao i psihijatar i ostavio meni na volju jer bas uticu na psihofizicke sposobnosti, ali vise ne znam ni sta da radim evo jutros sam imao tako jak osjecaj nesvjestice, sjedio sam na stolici i krenula je panika, tako neki osjecaj lakoce kao da se iznutra odvajam od sebe kao da cu past ja mislim da mi nikad nije bilo jace i jos uz to sav sam se preznojio, to je vjerovatno bio napad panike ali bas jak, i onda jedva sam usto sa stolice kad sam usto kao da sam propado sve je bilo ne stvarno. pa onda kad u nesto pogledam razmisljam da ce mi se zavrtiti i onda se tako i osjecam kao da mi se sve vrti, a ne vrti se nego je to strah, ne znam opisat uzasno je lose se osjecam, ne znam kako da definisem ovo
Isto je tako i meni bilo kao da cu se onesvijestiti svaki cas, gubitak ravnoteze, pao mi mrak na oci, pocelo mi se sve vrtjeti zujati u usima, sve od straha i tjeskobe, prije mi je to bilo jako izrazeno sva sreca sad je proslo, grozan osjecaj, u javnosti me znalo uhvatiti i nekako bih se izvukao, u periodu od mjesec dana imao sam 5-7 jakih vrtoglavica/nesvjestica te puno manjih , skuzio sam da mi je sve to od straha

#35 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 11 January 2015 - 23:11

I meni je isto tako uzasan je osjecaj, ne znam kako da se suocim s tim kad je tako jako i realno kako da suzbijem taj strah toliki

#36 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 12 January 2015 - 00:57

Pa zato trebaš popiti tabletu da smiri simptome. Jel možeš uzeti godišnji ili bolovanje na recimo tjedan dana dok ne skužiš kako rivotril djeluje na tebe?

#37 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 12 January 2015 - 07:00

Da znam da bi tablete vjerovatno pomogle, pa vjerovatno cu tako i uradit uzet godisnji da probam s tabletama, ne znam sta drugo

#38 bubamara88

bubamara88

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 77 posts

Posted 17 January 2015 - 09:27

Imam osjećaj da osjećaš neku grižnju savjesti zbog toga što moraš početi piti tablete..naime, podjsečaš me na mene :). I ja sam odgađala sve do trenutka kad sam jedan dan spremila stvari i rekla mužu da me vozi u Vrapče ( ludnica) jer da ja dalje više ne mogu...nisam željea piti tablete jer sam dojila i na kraju je ispalo da je to sve što sma radila-dojila i ležala s masom crnih misli u glavi, konstantnih vrtoglavica... drugi razlog zašto nisam htjela početi piti tablete je bio taj što sam bila LJUTA na sebe od kud sad opet anksioznost,imala sam previsoka očekivanja da će s djetetom moja anksioznost (koju vučem već desetlljeće) prestati i da ću se preporoditi- moš mislit...ona se utrostručila i sad mi je puno teže liječiti nego prije..

prredugo sam čekala,sada su simptomi puno izraženiji, misli puno negativnije al nedam se...guram dalje...zato ti kažem-nemoj odugovlačiti s terapijom jer jedna od najgorih stvari u tjeskobi je, po meni, upravo taj zatvoreni krug negativnih misli,emocija koje s vremenom postaju sve jače i jače i ako ne potražimo pomoć na vrijeme - postaju teže za izlječenje.

budi nježan prema sebi..

#39 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 22 January 2015 - 10:04

Da bubamara vjerovatno si u pravu. Bio sam kod psihijatra prepisao mi tablete i kupim ih i evo jos nisam poceo da pijem. Sve sam simptome uspjeo da prevazidjem ali osjecaj nesvjestice, vrtoglavice i gusenja to ne mogu nikako, ja ne znam jel to prava vrtoglavica i nesvjestica ja pocnem da razmisljam o tome i onda panicim sve vise i onda to postane tako jako i realno sav se pogubim od straha, dok hodam sve mi je cudno u glavi osjecaj nestabilnosti i sve mi se pomjera i onda naleti jak osjecaj kao da cu past ne znam da opisem taj uzas koji udara u glavu i sve praceno gusenjem, i onda tripujem visok krvni pritisak i koje kakve bolesti.  A ne znam kako da pocnem da pijem terapiju bojim se i toga ne znam vise

#40 matke 91

matke 91

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 16 February 2015 - 20:47

Pozdrav ljudi ovih dana se osjecam lose ali danas mi se desio uzas, sjedim ja za kompom igram neku igricu i onda odjednom na sekund kao da mi se okrenulo sve i onda uzasna panika, ustanem i pocnem da panicim jos vise i sav pogubljen sve mi se okretalo vid mi bio pomucen, preznojio sam se u sekundi sve je trajalo par sekundi ali bilo je uzasno i tako jako mislio sam da je to to da je gotovo, posle toga sav sam drhtao... jos sam pod utiskom i umisljam najgore, jel imao neko sa ovim problem i kako protiv ovoga?. Inace ovih dana osjecam stalno neko mantanje kao da mi se mozak okrece i nesigurnos dok stojim. Obisao sam sve doktore uradio preglede i sve je odlicno ali ja se osjecam uzasno.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users