Jump to content

Kakve su vrtoglavice kod anks.?

• Please log in to reply
69 replies to this topic

#41 Crnokosa

Crnokosa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 436 posts

Posted 03 April 2015 - 10:18

matke 91, on 22 January 2015 - 10:04 , said:

Da bubamara vjerovatno si u pravu. Bio sam kod psihijatra prepisao mi tablete i kupim ih i evo jos nisam poceo da pijem. Sve sam simptome uspjeo da prevazidjem ali osjecaj nesvjestice, vrtoglavice i gusenja to ne mogu nikako, ja ne znam jel to prava vrtoglavica i nesvjestica ja pocnem da razmisljam o tome i onda panicim sve vise i onda to postane tako jako i realno sav se pogubim od straha, dok hodam sve mi je cudno u glavi osjecaj nestabilnosti i sve mi se pomjera i onda naleti jak osjecaj kao da cu past ne znam da opisem taj uzas koji udara u glavu i sve praceno gusenjem, i onda tripujem visok krvni pritisak i koje kakve bolesti.  A ne znam kako da pocnem da pijem terapiju bojim se i toga ne znam vise

e sve mi je isto tako matke 91, posljednjih dana se jako loše osjećam, stalne vrtoglavice.
jesi počeo sa terapijom? je li ti bolje?
uhhh ja ne znam šta da radim, pijem eglonil i xanax

#42 lilyneinberzer

lilyneinberzer

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 03 April 2015 - 14:51

jel itko ima osjećaj neke mutnoće u glavi, kao da je popio par pića ili radio neki teški intelektualni rad i danima nije spavao?

#43 Crnokosa

Crnokosa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 436 posts

Posted 04 April 2015 - 12:29

e baš je tako meni, identično

#44 lilyneinberzer

lilyneinberzer

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 04 April 2015 - 16:54

kako se nosiš s time? piješ li neke lijekove za suzbit tu ˝ošamućenost˝ ili je to posljedica uzimanja lijekova?

#45 Crnokosa

Crnokosa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 436 posts

Posted 06 April 2015 - 12:18

uzimam tri puta eglonil od 50, kao dobar je za te stvari i xanax

• kako se borim? jedva, radim nekako, idem na posao, jedva funkcioniram

#46 lilyneinberzer

lilyneinberzer

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 07 April 2015 - 19:56

ja pijem eliceu već skoro 2 mj, ali nekako ne vidim pomaka :/ jedino nisam više umorna i veselija sam, ali ta mutnoća u glavi je i dalje tu, što je najgore. nznm, dijagoza mi je anksioznost, no nikako se nisam osjećala anksiozno. bila jesam pod stresom, ali nekako ne mogu povezati da mi je toliko otišlo na psihu. može li to biti od lošeg spavanja?

#47 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 07 April 2015 - 19:57

Možeš da opišeš malo bolje tu mutnoću? Jel je osećaš stalno ili u konkretnoj situaciji kad ti izaziva anksioznost?
Može da bude bukvalno svašta...

#48 lilyneinberzer

lilyneinberzer

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 5 posts

Posted 07 April 2015 - 20:41

hmm ne znam kako bih je opisala..kao da imam žestoki mamurluk haha samo što me glava ne boli..i jednostavno kad gledam okolinu nekako mi je mutno...onako kad si jakojako umoran i skoro da ćeš zaspat..
stalno imam taj osjećaj.
misliš li da je povezano s nečim fizičkim?
provjeravala sam šećer, štitnjaču i željezo i sve je u redu.
sad si mislim da provjerim još nešto, samo nznm šta bi moglo biti, a ni doktorica isto ne zna što bi sa mmnom. možda vratna kralježnica?

#49 Srecna

Srecna

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 293 posts

Posted 21 September 2015 - 09:13

I ja nekad imam te vrtoglavice. Pre 2 godine sam imala ostar bol u grudima.

#50 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,728 posts

Posted 19 October 2015 - 19:15

Imam te vrtoglavice i mutna sam u glavi.

#51 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 08 August 2016 - 07:48

Pomoc ljudi!!!!  Javile su mi se neke vrtoglavice dok lezim cak jedna i kad sam spavala,evo i jutros okrenem se na desnu stranu i vrti jako..ali bas jako....usrala sam se ziva.Pijem seroxa 30mg ima vec dugo vreme pijem rivotril cetvrtinu 1-2 puta u toku dana,ove jake vrtoglavice su me vratile teskoj anksioznosti,isla sam kod orl uradila mi obican pregled dala vesibo za vrtoglavicu i radila mi kao neki manevar sa glavom kao da mi se posloze neki kristalcici u usima.Bez obzira na sve to meni se i dalje javlljaju te velike vrtoglavice....ljudi recite mi sta da radim,da li je moguce da su i te vrtoglavice posledica anksioznosti.Jako sam opterecena sa tim cak non stop mislim o tome.Strah me je i da spavam....poludecu najverovatnije!!!

#52 Crnokosa

Crnokosa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 436 posts

Posted 08 August 2016 - 07:54

to je od anksioznosti jelena,... kada si već uradila te pretrage
pišeš da piješ dugo seroxat i rivotril... koliko dugo?
mislim da je vrijeme da promijeniš terapiju, jel očito da ti više ne djeluje
ili, ako se bojiš novih tableta, da ti još nešto doda uz tu terapiju, danas je uobičajeno da se uzimaju dva ad.

#53 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,338 posts

Posted 08 August 2016 - 07:58

Crnokosa, on 08 August 2016 - 07:54 , said:

ili, ako se bojiš novih tableta, da ti još nešto doda uz tu terapiju, danas je uobičajeno da se uzimaju dva ad.

Slazem se s tobom i ja sam imao vrtoglavice na psihickoj bazi za vrijeme depresivne epizode, prosle su tek nakon par mjeseci

#54 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,728 posts

Posted 08 August 2016 - 08:15

jelllena, znam da te je strah ali smiri se. Te vrtoglavice dok ležiš ima moja mama i to se zove vertigo. Ne znam puno o tome ali je u vezi nekih kristalića u uhu. Mojoj mami bi se kada se probudi ujutro vrtila cijela soba i sve stvari u sobi. Jako je neugodan i zastrašujući doživljaj ali srećom, nije ništa opasno. Njoj je to trajalo duže vrijeme i prestalo je samo od sebe. Još uvijek joj se ponekad javi, ali sada zna šta je jer joj je doktor to rekao, pa je i ona smirenija.
Mislim da je najbolje da odeš kod doktora pa da vidiš šta će ti on reći. Samo bez panike, nije ništa strašno. :)

#55 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 08 August 2016 - 08:44

najgore od svega je sto ja vise ne znam od cega je,nekom logikom pijem vestibo za vrtoglavicu i ne bi trebalo ovako a mahove da se javi a sa druge stane imam i psihogeno ono mantanje nestabilnost godinama.......meni nista vise nije jasno.....mnogo je uzasno,ne smem da legnem ako mi verujete,ne smem od straha da spustim glavu jer mislim sad ce odmah krenuti jako...jel imao neko ovo sto i ja.....orl vise ne verujem kakvi kristali i cudesa,ne znam po kom osnovu je to zakljucila,gurnula mi ono u usi u nos i kaze kristali....

Crnokosa, on 08 August 2016 - 07:54 , said:

pijem vec par godina  20mg a prosle godine mi povecala seroxat na 30mg a rivotril isto toliko ali 1-2 cetvrtine

gianni, on 08 August 2016 - 07:58 , said:

Slazem se s tobom i ja sam imao vrtoglavice na psihickoj bazi za vrijeme depresivne epizode, prosle su tek nakon par mjeseci
jesu li tebi bile ovako ludacke vrtoglavice?

#56 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,338 posts

Posted 08 August 2016 - 08:51

Nisu bile bas tako jake, ali su bile neugodne, ali sam znao da su na psihickoj bazi.

#57 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 08 August 2016 - 09:03

gianni, on 08 August 2016 - 08:51 , said:

Nisu bile bas tako jake, ali su bile neugodne, ali sam znao da su na psihickoj bazi.
meni krene sve da se vrti i kao da upadam u neku jamu,ma to je strasno ta jaka vrtoglavica,nikako ne smem da se opustim,ovo je ludilo

#58 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,338 posts

Posted 08 August 2016 - 09:26

Znam kako ti je, ja sam se isto uzasno osjecao.

#59 majaaaa

majaaaa

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 67 posts

Posted 05 January 2017 - 10:47

eh taj osjećaj mantanja, od toga osjećaj bespomoćnosti, a dalje slijedi neraspoloženje i depresija.
pa do kada????

#60 isolatedpawn

isolatedpawn

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,694 posts

Posted 05 January 2017 - 11:35

majaaaa, on 05 January 2017 - 10:47 , said:

eh taj osjećaj mantanja, od toga osjećaj bespomoćnosti, a dalje slijedi neraspoloženje i depresija.
pa do kada????

Drž' se samo nije anx. vječna, a onda niti vrtoglavica ..... mora jednom proći :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users