Jump to content

Aritmije kod anskioznosti?

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 Max012

Max012

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted 19 December 2014 - 21:33

Pozdrav narod.
Da li neko od vas pati od aritmija?
Ja ih imam i uglavnom mi se desavaju ne vezano za bilo kakav rad.. Dogodi mi se nekad kad setam,nekad dok lezim,sedim,nekad kada pricam osetim da mi srce kao prestaje da radi ili kuca 10 x zaredom onako jako brzoo..
Mnogo ruzan osecaj.. Bas kao da umires,da prestaje da radi.. Imate li takva iskustva?

#2 Ethsethera

Ethsethera

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 19 December 2014 - 21:39

Mislim da vecina ljudi koji boluju od anksioznosti dozivi to makar jednom...I da,odvratan je osecaj,mene uhvati panika zbog toga pa jos vise sama sebi ubrzam srcani ritam,i tako u krug dok se ne smirim.

#3 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 19 December 2014 - 21:43

ja sam anemicna i panicna i zbog toga ii aritmija

#4 Max012

Max012

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted 19 December 2014 - 21:50

Jer ti se desava tako nekad iz cista mira da samo skocis a srce kao da staje pa udari 6,7 x brze pa nastavi i tako u krug.. ?
Onako osecaj kao da ne mozes da stojis na nogama?
Jako me plasi i brine.. :/
Radio dva x uz srca,nosio holter pre par meseci tad ni jedan preskok ko za inat,bio kod jos jednog interniste kardiologa pre nedelju dana uradio ekg i poslusao karotide i kaze sve super da sam zdrav al ja sve u glavi mislim da nisu dobro uradili :(
Sve se plasim,gledam ove mlade sportiste kako im tako samo stane srca i onda panika opasna..

Jer sve se tripujem sta ako je nesto strasno nesto sto kardiolog ne moze da otkrije.. :/

#5 Ethsethera

Ethsethera

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 19 December 2014 - 21:58

Ako mene pitas,meni ne staje,samo krene da kuca jako brzo minut,dva. Pomazu mi vezbe disanja,ispraksala sam se malo,pa sad i generalno disem sporije,merila sam u odnosu na clanove porodice.
Briga i strah ti samo odmazu,plus su sustina problema.

I te ''sta ako'' varijante batali skroz,ako ti je ceif idi jos jednom kod nekog drugog kardiologa cisto da bi bio siguran,i to je to.

#6 Max012

Max012

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted 19 December 2014 - 21:58

Pitam generalno sve..
Trudim se da ne brinem.. Niko mi u porodici nije mlad umro sve je u redu.
Tri kardiloga mi rekla da je srce okej. Ali kako moze jbno da bude na nervnoj bazi sedim gledam tv i osetim to i grudima preskakanje osmah skocim trcim po kuci , otvaram vrata izlazim napolje.. Jbm mu mater dal moguce.. I nikada mi niko nista rekao nije osim da te aritmije nisu strasne i da se smirim.. A tako samo krene lupa preskace lupa preskace. A koliko lose..

#7 Ethsethera

Ethsethera

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 19 December 2014 - 22:01

Jel su ti se javile nekad kad si bio srecan,opusten skroz i slicno?

#8 Max012

Max012

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted 19 December 2014 - 22:03

Pa ne secam se javljaju se skroz bez razloga.. Zadnji put sam preko dana imao zestoku svadju po kuci , bas mnogo zajebana stvsr bila ceo drhtao ko da epilepsiju imam i omda uvece se desila ta aritmija jaka.. :/

#9 Ethsethera

Ethsethera

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 19 December 2014 - 22:08

Pa hocu da ti kazem da ako nemas konkretan problem u samom srcu,da je na nervnoj bazi. Mozda nisi svestan misli,nisu konkretizovane,nego ono, sto bi se reklo ''u malom mozgu'' razmisljas o necemu.
Plus ovo http://sr.wikipedia....i_nervni_sistem

#10 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 19 December 2014 - 23:15

Ja imam aritmiju.... :P Dođe tako iz čista mira.... Al pravo da kažem, baš me briga.... Delujem li kao neko ko se plaši smrti? xD

#11 Max012

Max012

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted 20 December 2014 - 08:52

Pa ne delujes mi al ne znam dal zahteva neko lekkve jer meni niko do sad nije mogao da uhvati tu aeitmiju..

Pa ne delujes mi al ne znam dal zahteva neko lekkve jer meni niko do sad nije mogao da uhvati tu aeitmiju..

#12 Veronika

Veronika

Mrtva

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,893 posts

Posted 20 December 2014 - 10:50

Dali su mi jedanput lek..... Nego ja trenutno imam gušenje, koje je užasavajuće >.< ... Posledica proklete anksioznosti....

Nisu aritmije ništa opasne.. Ima nas puno koji je imamo.... Samo je nekome posledica anksioznosti, nekom trag predoziranja tabletama a meni oba..... :P

#13 dzejvi

dzejvi

Đavo

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,732 posts

Posted 20 December 2014 - 11:22

Nemam bas onako dijagnostikovanu aritmiju od strane lekara, ali aritmija kod anksioznosti je toliko normalna stvar... Meni generalno srce brzo kuca, osim kad sam depresivna tad su mi ceo organizam i svi organi usporeni. Mada, to ti je opet nepravilno kucanje. Moj otac ima dg aritmiju, uzme nekad Bromazepam kad mu je lose zbog toga.

Tek sad kapiram, cela moja porodica pije Bromazepam... Eh...

Neko teze podnosi, neko lakse. Meni je nekad ok, ali nekad mi je toliko tesko da zelim da nestanem od tolikog silnog lupanja srca..

#14 Ank

Ank

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 364 posts

Posted 20 December 2014 - 11:51

Imao sam ja, pa sam pojacao fizicku aktivnost i pomoglo je.

#15 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 20 December 2014 - 14:16

View PostMax012, on 19 December 2014 - 21:50 , said:

Jer ti se desava tako nekad iz cista mira da samo skocis a srce kao da staje pa udari 6,7 x brze pa nastavi i tako u krug.. ?
Onako osecaj kao da ne mozes da stojis na nogama?
Jako me plasi i brine.. :/
Radio dva x uz srca,nosio holter pre par meseci tad ni jedan preskok ko za inat,bio kod jos jednog interniste kardiologa pre nedelju dana uradio ekg i poslusao karotide i kaze sve super da sam zdrav al ja sve u glavi mislim da nisu dobro uradili :(
Sve se plasim,gledam ove mlade sportiste kako im tako samo stane srca i onda panika opasna..

Jer sve se tripujem sta ako je nesto strasno nesto sto kardiolog ne moze da otkrije.. :/

svakog dana skoro :/

#16 Smijavica

Smijavica

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 491 posts

Posted 21 December 2014 - 01:23

kakve aritmije! stezanje u grudima i sojecaj da ce mi srce kroz usta iskociti i hvatanje vazduha na preskoke!

#17 Max012

Max012

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Posted 21 December 2014 - 12:48

Mislite da postoji neka bolest,slabost srca da bi se posle 3 uz srca i nosenja holtera videla , pronasla ?

#18 Ethsethera

Ethsethera

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Posted 21 December 2014 - 15:37

Ja ne razumem pitanje...Ako hoces,mogu da pitam caleta,on je lekar i jedva ceka da ga pitam nesto,sta ce,voli covek da drzi predavanja.

#19 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 21 December 2014 - 16:00

Ne mislim.

#20 Max012

Max012

Još malo pa MASTER

• Members