Jump to content

drhtanje/tresenje

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 15 March 2015 - 16:02

Jedno pitanje,pokusacu da objasnim,kad zaspim nekad kad tek zaspim nekad u sred spavanja a nekad kad se budim,znaci ne bitno vreme bitno je da je u toku spavanja,osetim da drhtim u grudima i da mi se tresu ruke i
probudim se ali ne pravim frku od toga nego se nekako odmah uspavam ponovo,sad zanima me da li to neko od vas ima i sto se to desavakad sam totalno opustena,U stavri sta je to?

#2 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,914 posts

Posted 22 March 2015 - 13:04

Pisali smo nesto slicno na temi  podrhtavanje prilikom budjenja..
Mislim da su je sad prebacili na Teror pri budjenju.

Mislim da je sve to posledica napetosti i anksioznosti..pogledaj vise na temama koje sam pomenula..

http://www.depresija...showtopic=15623

#3 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 25 June 2015 - 20:49

Meni se drhtanje pojavi kao poslednji u nizu simptoma kod napada.
Vec napamet znam sta ce posle cega da sledi, i to je grozno!

Najpre cudan osecaj u stomaku (ja ga uvek opisujem kao kada gledas horor film, i samo cekas neku strasnu scenu).
Potom, ne cekam dugo, i pojave se aritmije, tacno ih osecam celim telom.
To vodi ka tahikardiji.
Tahikardija vodi ka hiperventilaciji.
Imam osecaj da treba da izvrsim nuzdu ili povratim. Odem u kupatilo, ne uradim nista od toga. Pustim vodu tri puta. Umivam se, drzim ruke pod toplim mlazom vode, jer su mi ruke vec ledene. Nekoliko puta ponovim "postupak".
Sva cula su mi tada izostrena.
Tu vec polako imam osecaj da trnem, najpre u grudima, potom se siri na ruke i na noge.
Imam osecaj da cu pasti (ali ne mogu reci da imam klasicnu vrtoglavicu, totalno je drugacija).
Pocinjem mahnito da setam po kuci, od kupatila do sobe, od sobe do kupatila.
Iako mi je lose, i imam osecaj da cu pasti, nikada ne sednem, ne legnem, ne stojim na jednom mestu.
Tu se vec gubim, ako mi suprug nesto prica, ili ako ja nesto govorim (isprekidano, zbog nedostatka daha), imam osecaj kao da slusam razgovor dve osobe u susednoj prostoriji.
Imam obicaj da se ustinem na par mesta na telu, i shvatam da uopste ne osecam bol, vec to lici kao da stipam nogu koja je utrnula.
A onda sledi podrhtavanje. Krece od gornjeg dela tela, od grudi, ka licu i ka nogama. Kao kad me drma groznica. A nije mi hladno, cak stavise, imam osecaj da gorim, i da, ako bih dodirnula neki predmet, on bi se poceo topiti.
Na hitnoj sam zaglavila prosle godine zbog ovih simptoma. Posto je sve trajalo oko 3 sata, i nije se smirivalo, a i prvi put sam drhtala kao prut. Doktor na hitnoj me je, posto su mi odmah radili ekg, opominjao da prestanem da drhtim (da, bas, evo, zelim da drhtim :rolleyes:  ). Posto je ekg bio ok, a puls 160, krknuli su mi diazepam.

#4 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,914 posts

Posted 27 June 2015 - 12:32

To su bas klasicni simptomi anskioznosti Anela, utrnulost, drhtavica, podhrtavanje..
I ja cesto imam osecaj drhtanja i to mi uzasno smeta i nervira me..:/

#5 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,914 posts

Posted 30 June 2015 - 12:12

Meni se desava da pomislim nesto i malo negativno pa da pocnem da podhrtavam :/

#6 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 30 June 2015 - 18:09

mene skoro svaki dan barem jedna osoba pita jesam nervozna, imam li tremu ili zasto se tresem. ali ja se jednostavno uvijek tresem, uvijek je u meni neki nemir i to se vidi po disanju, onda imam osjecaj da izgledam kao da imam tikove, ali cijela glava onako titra nekako, a pogotovo po rukama se vidi. i kad su mi najmirnije ruke svejedno ima bar malo podrhtavanja, apsolutno nikad nisu skroz mirne. cak profesori mi svaki put kad imamo neki kontakt kazu da se smirim i ne bojim iako znam i ne bojim se, samo uvijek drhtim cijela.

sto se tice konkretno prvotnog pitanja... nocu imam nemirne noge. i znam se cesto samo odjednom cijela stresti, ne od zime, ne od straha, samo kao da nesto prodje kroz mene, glava i podrucje prsa zapravo, ali to utjece i na ostatak tijela, ali u glavi, vratu i prsima bas osjecam to nesto, nije klasican pritisak kao kod panicnih, ali nekakav je. ne znam zasto je i nije povezano ni sa kakvim snovima i ni sa kakvim mislima, ali meni se javlja i danju, traje koju sekundu i onda sve ok, komotno nastavim gdje sam stala

#7 Crnokosa

Crnokosa

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 436 posts

Posted 30 June 2015 - 20:40

Anela, on 25 June 2015 - 20:49 , said:

Meni se drhtanje pojavi kao poslednji u nizu simptoma kod napada.
Vec napamet znam sta ce posle cega da sledi, i to je grozno!

Najpre cudan osecaj u stomaku (ja ga uvek opisujem kao kada gledas horor film, i samo cekas neku strasnu scenu).
Potom, ne cekam dugo, i pojave se aritmije, tacno ih osecam celim telom.
To vodi ka tahikardiji.
Tahikardija vodi ka hiperventilaciji.
Imam osecaj da treba da izvrsim nuzdu ili povratim. Odem u kupatilo, ne uradim nista od toga. Pustim vodu tri puta. Umivam se, drzim ruke pod toplim mlazom vode, jer su mi ruke vec ledene. Nekoliko puta ponovim "postupak".
Sva cula su mi tada izostrena.
Tu vec polako imam osecaj da trnem, najpre u grudima, potom se siri na ruke i na noge.
Imam osecaj da cu pasti (ali ne mogu reci da imam klasicnu vrtoglavicu, totalno je drugacija).
Pocinjem mahnito da setam po kuci, od kupatila do sobe, od sobe do kupatila.
Iako mi je lose, i imam osecaj da cu pasti, nikada ne sednem, ne legnem, ne stojim na jednom mestu.
Tu se vec gubim, ako mi suprug nesto prica, ili ako ja nesto govorim (isprekidano, zbog nedostatka daha), imam osecaj kao da slusam razgovor dve osobe u susednoj prostoriji.
Imam obicaj da se ustinem na par mesta na telu, i shvatam da uopste ne osecam bol, vec to lici kao da stipam nogu koja je utrnula.
A onda sledi podrhtavanje. Krece od gornjeg dela tela, od grudi, ka licu i ka nogama. Kao kad me drma groznica. A nije mi hladno, cak stavise, imam osecaj da gorim, i da, ako bih dodirnula neki predmet, on bi se poceo topiti.
Na hitnoj sam zaglavila prosle godine zbog ovih simptoma. Posto je sve trajalo oko 3 sata, i nije se smirivalo, a i prvi put sam drhtala kao prut. Doktor na hitnoj me je, posto su mi odmah radili ekg, opominjao da prestanem da drhtim (da, bas, evo, zelim da drhtim :rolleyes:  ). Posto je ekg bio ok, a puls 160, krknuli su mi diazepam.

identično, strašnoooo :(

#8 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,914 posts

Posted 22 July 2015 - 11:30

Jel ima neko da ponekad podhrtava a ne zna zasto? (barem nema konkretan razlog ili bilo sta slicno)

#9 empire-of-dirt

empire-of-dirt

Admin

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,581 posts

Posted 22 July 2015 - 17:13

Ja :mellow2:

#10 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 22 July 2015 - 17:15

Imam ja to podrhtavanje, ranije je bilo redje, sada je ucestalo.
Dakle, nista specijalno se ne desava, npr. sedamo za sto da jedemo, ok sam skroz. Uzmem kasiku da zahvatim supu iz tanjira, odjednom mi pocne podrhtavati ruka. Spustim kasiku, mislim pricinjava mi se, ponovo je uzmem, opet podrhtava ruka. Ispravim ruke, one se tresu. Tek onda shvatim da mi celo telo drhturi, samo sto sam ruku koristila, pa sam nju primetila.

Ili, sedim u dnevnoj, resavam sudoku. Odjednom osetim da mi podrhtavaju noge. Pomislim da sam u nezgodnom polozaju (obicno ispruzim noge na sto, prekrstene u zglobovima), promenim polozaj, opet podrhtavaju.

Naravno, to drhtanje iz cista mira vodi ka panici :rolleyes:

#11 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 22 July 2015 - 17:34

takodjer bez razloga. apsolutno uvijek je prisutno. i kad sam najsretnija na svijetu i skroz skulirana. neki su mi rekli da je mozda od cigareta. tko zna, pusim od 13-e godine, znaci vise od 10.

#12 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,914 posts

Posted 24 July 2015 - 10:49

Meni se desava kad sam anksiozna ali mi se desava i kad ne osecam anksioznost (mada to ne mora da znaci da ona nije tu..ili bar neka napetost)

#13 angela_delamorte

angela_delamorte

Šeherezada

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,032 posts

Posted 24 July 2015 - 19:29

meni krene iz cista mira da trne ruka i da se tresem kao da imam epi napad, isla sam na eeg salju me dalje na pretrage, a tamo guzva, zakazanih pre mene 70.. moram da placam privatnika, naravno zbog toga sam izuzetno srecna. yaaay

#14 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 25 July 2015 - 10:36

moja psihijatrica (sad bivsa) u svojoj ordinaciji ima aparat za eeg, zalila sam se na glavobolju kaze ajd da napravimo i bez uputnice i bez zakazanog mi napravi. tako isto nakon mjesec-dva. i kao razlikuju se ta 2, ali je to u granicama normale (mrzim taj izraz). to je drzavna dr. i ona mi je radila eeg, i to odmah kad sam rekla, na redovnoj kontroli.
sad procitah da za dalje pretrage ides privatno, ne eeg, sorry.
iako mi je fascinantno kako s foruma vecina ljudi ide privatno, ja sam bas s privatnicima imala losa iskustva. i za fizicke bolesti i za psihicke.

ispricavam se na offtopicu.

a za tresenje, kao i za glavobolju, je obicna neka nervoza. npr. sad kad sam vise dana zaredom dobro mi se skoro pa ne tresu ruke, u stanju sam uliti sok u casu i odrezati snitu kruha. osim navecer kad iz odredjenih razloga u pravilu na trenutke bijesnim, onda se pocnem bas cijela tresti. bas jako i nekontrolirano, i glava i cijelo tijelo mi se zgrci i trese usput. dokaz da se pojacava s pogorsanjem psihickog stanja. cim se smirim, i to se smiri.
inace na svakodnevnoj bazi mi se ruke tresu, bez posebnog povoda. naravno i to se pogorsava s losijim stanjem, ovo gore je ekstremni primjer koji se dogadja u trenutku bijesa.

#15 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 02 August 2015 - 08:51

Ne bih da otvaram novu temu, bezveze mi je...

U poslednje vreme odmah po budjenju, osecam podrhtavanje celog tela. Vec ne mogu da propoznam da li je to moj privid, ili se zaista tresem. Pokusavam se nekako smiriti, dzaba, ne ide. Onda popijem tabletu, i tek posle pola sata, mozda malo vise, stvari dodju na svoje mesto. Sad vec razmisljam da sam se toliko navikla na uzimanje tableta, da mi mozak salje poruku: "Popij to, inace neces pregurati dan!" Mislim, smesno je govoriti o apstinencijskoj krizi, jer razmak izmedju dva uzimanja tablete iznosi najvise 10 sati.

#16 VanjaCro

VanjaCro

Zadrti Realist

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 260 posts

Posted 02 August 2015 - 10:26

Anela, on 02 August 2015 - 08:51 , said:

Ne bih da otvaram novu temu, bezveze mi je...

U poslednje vreme odmah po budjenju, osecam podrhtavanje celog tela. Vec ne mogu da propoznam da li je to moj privid, ili se zaista tresem. Pokusavam se nekako smiriti, dzaba, ne ide. Onda popijem tabletu, i tek posle pola sata, mozda malo vise, stvari dodju na svoje mesto. Sad vec razmisljam da sam se toliko navikla na uzimanje tableta, da mi mozak salje poruku: "Popij to, inace neces pregurati dan!" Mislim, smesno je govoriti o apstinencijskoj krizi, jer razmak izmedju dva uzimanja tablete iznosi najvise 10 sati.
to ti je anksiozni tremor i zna se dogadati pri budjenju pa te drzi jedno vrijeme isto tako i osjecaj kao nekakve "zimice"
slicna stvar je i kod mene

#17 apolon

apolon

Član

• Members
  • PipPip
  • 25 posts

Posted 02 August 2015 - 22:57

Najbolje drmnut jednu ljutu, pa da vidiš kako tremor prestaje.

#18 Anela

Anela

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 212 posts

Posted 03 August 2015 - 11:26

Mhm, da... u kombinaciji sa lekovima verujem da je strava osecaj, no ipak necu isprobati.

#19 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 21 October 2015 - 15:14

imam ovo podrhtavanje,danima,ali bukvalno po ceo dan ruke,grudi i imam utisak i glava levo desno,ne tresem se jako nego taman toliko da ja osecam i da me nervira,osecam napetost u grudima,kako mogu ovoga da se resim na prirodan nacin,tj.ne mogu svaki cas da pijem tablete

#20 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,914 posts

Posted 11 November 2015 - 17:07

Ja ovih dana podhrtavam a da nekad i ne znam zasto..
Ponekad je dovoljna neka glupa misao i da krene podhrtavanje..a sto kaze jelllena ne mogu svaki cas da pijem tablete..
A u poslednjih par dana podrtavam i pri budjenju...

:( :( :(