Jump to content

Problem sa stomakom

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 posts

Posted 27 January 2017 - 13:27

Ne znam da li je od anksioznosti ali ne znam gdje da postavim tamu :). Imam vec dugo problem sa stomakom, pocelo je tako sto mi je dosla muka i iskocilo mi nesto lijevo od pupka, onda je pocelo peckanje u tom dijelu da bi zatim to peckanje preslo na citav stomak, koje je nakon nekog vremena proslo. Primijetio sam da mi je gore nakon odredjene hrane, recimo ako pojedem burek onda mi se stomak uveca i lijevo od pupka kao da nesto hoce iskoci, nesto gura iznutra :), a veoma mi smeta ako jedem pa legnem, onda me bas pritisce lijevo od pupka, i povremeno pecka oko pupka, vise me ne pecka po cijelom stomaku. Jos sam primijetio da mi se to pogorsa ako potezem tesko, onda mi je pritisak u tom dijelu lijevo od pupka, peckanje cak i kad pijem vode, a da ne govorim o hrani, kao da sam pojeo kamenje. Bio sam kod doktora i on misli da mi je to sve psiholoski, kaze da sve to ide u crijeva. Zanima me da li je neko mozda imao slicne probleme?

#2 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,013 posts

Posted 27 January 2017 - 14:22

misli ili je odradio testove pa zna da nije fizički? od misli nema ništa :D

#3 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 posts

Posted 27 January 2017 - 14:47

View Postkruška, on 27 January 2017 - 14:22 , said:

misli ili je odradio testove pa zna da nije fizički? od misli nema ništa :D
Ultrazvuk, stomaka, srca, stitne zliezde, nalazi, ekg, kaze da ne vidi razlog da me uputi na daljne pretrage. Misli da je psiholoski, odrzao mi je i nekakav govor i mogu reci da je u pravu, pa kontam mozda i jeste sve psiholoski.

#4 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 27 January 2017 - 14:48

meni je prije 3-4 mjeseca pocelo s mucninom i povracanjem, kad bih izbacila zelucanu kiselinu, smirilo bi se. takodjer uzasni bolovi u jetri, slezeni i crijevima. nekad je kao ubodi, nekad kao da mi je netko stavio te organe u skripac. strije na stomaku izbile odjednom. takodjer nakon bureka, pizze i ostale teze hrane te sokova uzasni bolovi i problemi s probavom. i isto nakon nekog napora bolovi.
ispalo je da je jetra ostecena, zasad je ostalo u redu, ali jos obavljam pretrage.

moze biti milijun toga s tim tvojim simptomima. tek kad se izbace fizicki cimbenici moze se "misliti" da je na psihickoj bazi.

za pocetak si mozes olaksati jedino tako da izbacis svu tezu hranu/pica, nakon par dana se tek osjeti poboljsanje, kad se organizam malo procisti. i samo setnja, ne veci fizicki napori ako ti smeta. slusaj svoj organizam, najbolje sam mozes znati sto ti odgovara, a sto ne.

edit: AxlRose pocela sam pisati ovo gore prije tvog komentara. jesi radio gastroskopiju, kolonoskopiju, detaljne krve pretrage ?
ako je psihicki, mora biti povezano s nekim okidacem, pa i tu razmisli jel bas vezano samo za hranu ili ima nesto vise tu sto te moze uznemiriti pa da se fizicki odrazi.
inace, dovoljne su i male nepravilnosti u nekim od nalaza da se moze posumnjati na nesto i ici detaljnije vidjeti.
jbg, tvoje zdravlje je u pitanju, budi uporan da se sve provjeri.

#5 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 posts

Posted 27 January 2017 - 17:03

nekad kao da mi je netko stavio te organe u skripac.
Meni kao da nista nije na svom mjestu :D

AxlRose pocela sam pisati ovo gore prije tvog komentara. jesi radio gastroskopiju, kolonoskopiju, detaljne krve pretrage ?
Gastroskopiju i kolonoskopiju nisam, krvne pretrage sam radio, sad ne znam koliko su detaljne, uglavnom, rekao mi je da nema razloga da me salje dalje, jer kao od psihe mi utice to na crijeva.

ako je psihicki, mora biti povezano s nekim okidacem, pa i tu razmisli jel bas vezano samo za hranu ili ima nesto vise tu sto te moze uznemiriti pa da se fizicki odrazi
Prvi put kad mi se to desilo bilo je posle dijete kad sam smrsao mnogo,, zadnji put kad sam bas imao problema bio je jedan veoma stresan period prije toga, a inace moj ti je zivot vecinom pod stresom, tako da stvarno moze biti i od toga..., mada mi je malo cudno...
Trosis li kakve lijekove, jel ti bolje?

#6 green_eye

green_eye

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,005 posts

Posted 27 January 2017 - 18:25

pijem ove za psihu (stabilizator raspolozenja i ad) i gastroenterolog mi je za probavu dao spasmex, predobra stvar. naravno da pokusavam sto manje tableta piti, ipak je jetra u pitanju, ali kad me neizdrzivo boli stvarno pomaze i sredi probavu.
mozes pitati dr da ti da taj spasmex, ako je prvi put bilo nakon naglog mrsavljenja sigurno da je organizam bio malo pod sokom i cesto je probava problem kod mrsavljenja.

pijes li ti nesto od lijekova ?

ako si stalno pod stresom mozes i neke cajeve probati, ali ne one iz kutije u filter vrecici nego bas biljke. ja pijem neku mjesavinu za jetru (sikavica, maslacak, articoka, metvica), ali tamo na trznici gdje kupujem ima raznih mikseva i jako puno raznih biljaka osusenih za caj posebno pa si mozes i sam mijesati. za zeludac i za probavu i smirenje i depresiju i svasta. mozda i kod tebe negdje ima za uzeti tako. to nikako ne moze stetiti, samo pomoci, pogotovo ako ti je ovo na psihickoj bazi.

btw, sindrom iritabilnog crijeva nastaje na psihickoj bazi tj. kao posljedica stresa.

#7 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 posts

Posted 29 January 2017 - 15:33

pijes li ti nesto od lijekova ?
Pio sam samo fenix, mislim da je on bio za smanjenje kiseline u zelucu.
A, inace primijetio sam da imam problema i sa probavom kada sam vise izlozen stresu. Ima kod nas tih bio-apoteka, pa imaju razne mjesavine,  vidjecu da li imaju sta za mene, nesto za stres :), ima ljudi koji ne bi uopste dozivljavali kao stres ovo sto ja dozivljavam, ali jednostavno sam takav, tesko se izboriti s tim, moguce da mi je sve od toga, ne znam.

#8 Go-Ahead

Go-Ahead

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 114 posts

Posted 29 January 2017 - 21:55

Kako si opisao simptome meni je prvo na pamet pala pupcana kila.

#9 AxlRose

AxlRose

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 535 posts

Posted 30 January 2017 - 00:18

View PostGo-Ahead, on 29 January 2017 - 21:55 , said:

Kako si opisao simptome meni je prvo na pamet pala pupcana kila.
Mislim da nisam napisao ali pogorsava mi se stanje kad potezem tesko ili kad radim trbusnjake tako da sam i ja sumnjao na pupcanu kilu ali doktori kazu da nije.

#10 Kosta73

Kosta73

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 214 posts

Posted 11 February 2017 - 16:09

Bojim se da ćeš morati na gastro i kolono skopiju. E ako tu nema ništa, definitivno je na nervnoj bazi.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users