Jump to content

Faza zivota kao OKP

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 11 June 2018 - 08:31

Da li konstantno vracanje u mislima na neku fazu zivota u kojoj nesto niste uradili moze da se podvede pod OKP?

Konkretno, od misli to su misli zasto ovo nije bilo, da sam uradio ovako da li bi uspeo, mozda da sam rekao ovo onda bi se sve promenilo i slicno?

Hvala vam unapred na odgovorima.

#2 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,400 posts

Posted 11 June 2018 - 20:27

U OKP stanju mozga sve se obrađuje na OKP način :( Svaka (gotovo svaka) misao ide u raščlanjivanje na proste faktore i što bi, kad bi, bili se baba zvala Duško da je muško.... !?!

Kad mi je bilo jako loše, a život je bolio k.rac što je meni jako loše, znala sam si ponavljati:

"Sada je važno samo preživjeti"

Danas vučem neke posljedice iz tog razdoblja, ali reći ću ti jedno; DA, bila sam u stanju u kojem sam morala gledati samo kako preživjeti!

Dok te OKP grčevito drži, svaka konkluzija je potencijalno temeljena na lošim premisama, jer to su OKP premise, ako imaš nekog tko ti pomaže biti u realitetu i vjeruješ mu, zajebi što bi bilo kad bi bilo i drži se njega kao pijan plota :)

Ukratko, odgovor na tvoje inicijalno pitanje, u OKP stanju, sve je fucking OKP i dok ti govno napušta tijelo, i ono je jebeni OKP, jer to je stanje, ne samo skup simptoma.

#3 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,400 posts

Posted 11 June 2018 - 20:36

Još jedna mala, slatka, crtica:

Sada dok ti je loše (ako ti je loše, a po pisanju bi rekla da ti je loše) probaj svaku misao koja počinje sa "što ako" i "da sam bar ovako, a ne onako" strpati u koš (revalorizirati) s opsesijama (4 koraka => "Blokiran mozak").

Ne možeš utjecati na prošlost, a na budućnost možeš samo kroz sadašnjost konkretnim koracima. Hrpu toga može poći po zlu, iako je vrlo vjerojatno da se ta cijela hrpa neće dogoditi. Radi najbolje kako znaš u datom trenutku, s onime što imaš, jer to je sve što možeš.

#4 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 11 June 2018 - 21:47

Hvala pukla_ko_kokica :) Divna si :) . Sve si lepo objasnila.

Znaci knjiga Blokiran mozak moze pomoci i u ovome?

#5 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,400 posts

Posted 11 June 2018 - 22:26

View PostAleks81, on 11 June 2018 - 21:47 , said:

Hvala pukla_ko_kokica :) Divna si :) . Sve si lepo objasnila.

Znaci knjiga Blokiran mozak moze pomoci i u ovome?

Probaj! Nemaš šta izgubiti :)

#6 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 11 June 2018 - 22:37

A jel pise u knjizi o onim mojim mislima kao OKP-u ili se odnosi samo na nesto tipa pranje ruku i slicno? :)

#7 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,400 posts

Posted 12 June 2018 - 06:00

View PostAleks81, on 11 June 2018 - 22:37 , said:

A jel pise u knjizi o onim mojim mislima kao OKP-u ili se odnosi samo na nesto tipa pranje ruku i slicno? :)

Da pročitaš knjigu? :D Ima raznih primjera, možda nađeš poveznicu. Opisuje se i Pure O, bez kompulzija (npr. "Povrijedit ću nekoga", "Bogorodica je kurva" i sl intruzivne gadarije...)

#8 Aleks81

Aleks81

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 338 posts

Posted 12 June 2018 - 06:41

Ma imam je :) nego sam poceo da citam Zadovoljstvo od Lovena :) . U pravu si. Treba tako citati uz prepoznavanje svojih problema ili slicnosti sa njima.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users