Jump to content

- - - - -

Za one koji su u remisiji: kakve savete biste dali onima koji pate?

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Hyperdrive

Hyperdrive

Maledetta primavera!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,222 posts

Posted 18 July 2018 - 21:28

Palo mi je ovo na pamet. Dakle, kad god se nečega setimo, ovde.

Počinjem...

Ne mislite o svakoj sitnici.

#2 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 881 posts

Posted 18 July 2018 - 21:34

Setite se svih lepih stvari koje su se dogodile u vašem životu, verujem da ih ima..makar i onih malih stvari..

#3 Lur

Lur

Član

• Members
  • PipPip
  • 32 posts

Posted 18 July 2018 - 22:37

*
POPULAR

Bez overthinking-a, stvari mozda jesu lose (mada ne mora da znaci) ali to nije ni prva ni poslednja kriza. Daj sebi vremena da se stvari slegnu i da izroni neka realnija slika cele situacije uz neko privremeno ili trajnije resenje. Ili bar perspektivu koja nece biti obojena samo negativnim emocijama pa ce se iz toga izroditi neko konstruktivno resenje ili samo resenje koje ce, nadaj se, da te pomeri sa te mrtve tacke.

#4 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,017 posts

Posted 19 July 2018 - 00:47

*
POPULAR

Ljudi, obično gledate stvari crnje nego što one to stvarno jesu. Uvijek postoji rješenje uvijek postoji izlaz, možda samo treba malo vremena i strpljenja da ga pronađete. Sve uvijek sjedne na svoje mjesto, zato glavu gore. :heart:

#5 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,017 posts

Posted 19 July 2018 - 00:52

Sad vidim da sam sve gotovo prepisao od Lur (nekad treba i čitati ne samo lupati ko maksim po diviziji, haha) ali od srca je, pa eto... ;)

#6 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 343 posts

Posted 19 July 2018 - 00:54

Trud ka cilju, tačnije nekoj viziji života kojeg želimo, iz dana u dan bez obzira kako trenutno se osjećamo, znači i u  depresiji, a u granicama mogućnosti,  mora dati rezultate.

Ovo iz dana u dan se faktički odnosi na cijeli život, prečica ne postoji.

#7 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 19 July 2018 - 00:57

Urusava mi se remisija.Al eto da ne misle o proslosti,da se ne predaju sadasnjosti ako ih proganjanja neko ili nesto tesko ili neresivo da ne puknete.Disite duboko.Probajte ako mozete.

#8 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,017 posts

Posted 19 July 2018 - 01:07

View Postmerion, on 19 July 2018 - 00:57 , said:

Urusava mi se remisija.

:therethere:

#9 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 19 July 2018 - 07:39

Huh,hvala ti si <3

#10 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,679 posts

Posted 19 July 2018 - 11:04

*
POPULAR

nađite lijekove koji vam djeluju, sve je drukčije tad, sve ostalo je po meni prilično beskorisno, barem za depresiju. Sve priče padaju u vodu kad nemaš volje ni za što i ni do čeg ti nije.

#11 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,414 posts

Posted 19 July 2018 - 21:13

*
POPULAR

Sve od @Lur-a + prihvaćanje. Za mene je to bio put ka remisiji. Za mene. Jebi ga, ali možda još nekome pomogne.

Meni je u jednom trenutku jednostavno dopizdilo buditi se s mišlju: "Hoću li imati opsesije danas", jednostavno sam se probudila i rekla sama sebi: "Mala novi je dan za nositi se s govnima iz tvoje glave" i prihvatila da to moram. Prestalo mi je biti važno hoću li danas imati simptome svoje bolesti, jedino mi je bilo važno iskoristiti dan do maksimuma usprkos tim jebenim gnjusnim simptomima.

Eto :) Moj mali, skromni doprinos ovoj temi :)

#12 WANNABE

WANNABE

godina i po

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,554 posts

Posted 19 July 2018 - 21:21

*
POPULAR

volite i budite voljeni

setite se da ste puni ljubavi to prvo
prihvatite ljubav od drugih iako nema oblik mozda o kakvom vi mastate

i zatim se okruzite samo ljudima koje volite i koji vas vole

ako nemate ljubavi u sebi i ako obmanjujete sebe da vas niko ne voli
onda jbg prokleti ste

#13 archaic_tiger

archaic_tiger

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,149 posts

Posted 20 July 2018 - 07:57

WANNABE, on 19 July 2018 - 21:21 , said:

prihvatite ljubav od drugih iako nema oblik mozda o kakvom vi mastate

E,ovo je ono što (po nekom mom mišljenju) za većinu ljudi predstavlja najveći problem...Upravo ovo. Što sve nije baš onako kako smo mi izmaštali i kako smo mi zamislili...Većina ljudi će se pre pomiriti sa bilo čime na ovom svetu,nego što će se pomiriti sa tom činjenicom.

#14 Ank

Ank

MOSSAD

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,000 posts

Posted 20 July 2018 - 11:05

Strpljen spasen. Poslije kise i sunce ogrije. I duga se pojavi. Nemojte biti ocajni i nezaposleni, besposlen um je djavolje igraliste, okupirate mozak i misli necim, nadjite hobi ili bilo kakvu zanimaciju koja vam odgovara. Kad je najteze, i kad vam se cini da gore ne moze biti, budite sigurni da ce biti bolje, jer Bog svaku pretrpljenu muku nagradjuje. Nikad nemojte pomisliti da nikome nije stalo za vas, samo sto pojedini, bilo iz porodice ili drustva ne umiju to da pokazu, vasa bol i njih boli pa se cini u tom njihovom bolu za vama da vas ne vole. Svacija ljubav prema vama je dragocjena, na svakom mjestu i od svake osobe, kao na primjer na ovom forumu. Ja licno gajim simpatije prema svima na ovom forumu koji su mi braca i seste po mukama, ali nijesam uvijek u stanju da komentarisem vase poruke jer jednostavno nisam pametan u tom trenu ili nemam snage - ali znajte da vas sve, ma odakle dolazili i ma kakve bolesti bolovali - volim i postujem.

#15 Zephyr

Zephyr

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 185 posts

Posted 10 August 2018 - 16:37

*
POPULAR

Pet osnovnih koraka za bolji i srećniji (dakle, ne savršen i idealan) život by dr Zep:

1. Smanjite (ili prekinite) gledanje televizije i ne čitajte dnevnu štampu. Kada su mediji u pitanju, ograničite sebe samo na one novosti i informacije koje vas zanimaju a ostale ignorišite.
Nećete ništa značajno propustiti, a rasteretićete um.

2. Bavite se sportom, ili nekim drugim vidom fizičke aktivnosti. Vežbanje tela je ujedno i vežbanje duha, odnosno psihe.
Počnite tako što ćete uvesti redovne dnevne/večernje šetnje, voziti bajk, rolere... - mali, ali značajan korak.
Sve to pratite zdravijom i redovnijom ishranom.

3. Provodite što više vremena u prirodi i van gužve.
Pronađite neko mirno mesto sa puno zelenila, ako je potrebno dajte mu neki "lični pečat" u vidu naziva i sl. Tu sedite, meditirajte, slušajte muziku, posmatrajte ptice, čitajte...

4. Razvijajte empatiju i samilost.
Naučite da manje govorite a više da slušate. Naravno, ne prihvatajte sve "zdravo za gotovo" već informacije obrađujte, ali negujte razumevanje i prihvatajte različite stavove i gledišta.
Činiti dobro i pomagati (i) drugima je najbolje dobro koje činimo sebi.

5. Smanjite predanost internetu i gedžetima, pokušajte da posvetite vreme (i sebe) bar jednom hobiju.
Radeći ono što volite najlakši je put do uspeha, a uspeh je podizač samopouzdanja i samopoštovanja. Tako ćete postati produktivniji, više ćete ceniti i vrednovati sebe, osloboditi se besmislenosti, a samim tim ćete biti (pozitivno) drugačiji i u očima drugih.

Ovo je samo pet osnovnih "pravila" kojih bi se trebalo podržavati. Ima ih još mnogo, ali ona dolaze sama od sebe i nadovezuju se na ova ⬆ (ukoliko ih poštujete).
Nije jednostavno sve odjednom. Krenite malim koracima, jedan po jedan.
Ne odustajte, to je jako važno, čak i onda kada vam se čini da se ništa ne menja.

Svako dobro!

P. S.
Svakako, potražite stručnu pomoć i poslušajte savete lekara i psihoterapeuta.
Međutim, niko vam neće (i ne može) pomoći bolje nego vi sami.
Potrebno je da to iskreno želite, a samim tim ćete uspeti i pronaći motivaciju. Nekome će možda biti potrebni i lekovi, ali oni neće sami od sebe odraditi čaroliju.
Put ka izlečenju je dug, trnovit, valovit, nepredvidiv i pretežak...ali svaki pomak ka napred je značajan i shvatićete koliko je samo neprocenjiv.

P. P. S.
Nisam nikakav life coach ni guru, samo želim da prenesem lična iskustva koja na mene deluju pozitivno.
Verujem da veliki broj vas sve ovo odlično zna, razume i shvata... a neki možda i primenjuju.
Bio bih veoma srećan kada bi koliko-toliko nekome pomoglo.

Uzdravlje!

#16 Hyperdrive

Hyperdrive

Maledetta primavera!

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,222 posts

Posted 10 August 2018 - 21:14

Dvojka i trojka su mi mnogo pomogle, na četvorci se radi celog života. :)

#17 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,679 posts

Posted 11 August 2018 - 04:40

ovo za vijesti s tim se najviše slažem, užasno mi je gledati vijesti

sa većinom toga se slažem, osim za mene osobno fizička aktivnost, od tog mi bude gore, jedino što mi je dobro rekreativni sport u grupi, tad je zabavno pa pomogne, a ovo za lijekove, nekima odrade sami od sebe čaroliju :) uz to za ono pravo depresivnu osobu ništa ne vrijedi osim lijekova jer depresija je bolest a ne nesretnost, rekla bi da ovo sve vrijedi više za nesretne nego depresivne, za depresiju može da pomogne ali mislim samo u blažim slučajevima i kod onih kojima lijekovi rade onako polovično

#18 Izolofalicna

Izolofalicna

Ako cete vec o histeriji...

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,640 posts

Posted 11 August 2018 - 07:48

Lepi saveti i hvala ti sto si ih podelio, lep gest mudrog Zephyra :)

Sve vreme imam neki osecaj da cu sve te mudrolije uneti u zivot kada ispostujem broj 5 pre svega.

Korak po korak.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users