Jump to content

- - - - -

Govor, verbalna komunikacija

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 posts

Posted 11 October 2018 - 18:39

Da li imate problema sa govorom, tj. sa verbalnom komunikacijom, ja imam problema sa tim, ili pocnem da filozofiram ili se zbunim
i kazem nesto suvise ili cutim kad bi trebalo da pricam, nekad i govorim nepovezano.

#2 Nibrist

Nibrist

proklet

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 672 posts

Posted 11 October 2018 - 19:20

Od prilike imam blagih problema sa tim, i toliki značaj mu i  dajem. Sve ume da varira, da pričam nerazgovetno, neke reči ne izgovorim baš ispravno, kažem nešto tiho pri razgovoru kao sam sa sobom, otežem usporeno govorim, dobro zamislim ali kad treba da kažem prekine se ta veza misao govor i onda mi treba vremena, ne procenim situaciju kad šta sa kim da pričam, nekad takođe filozofiram, pre sam bio još ćutljiviji, posebno sam ćutljiv u grupi kad više osoba priča istovremeno, ima dosta stvari ali se povremeno javljaju  iblažeg su oblika kao što sam već i rekao. Eto i iz ovog govora se da primetiti da nije baš nešto naročito sročen, ali to je od prilike do izražavanja, poznavanja jezika, jezičke kulture, (ne)načitanosti, malog fonda reči i sličnih stvari čemu kod sebe dajem značajniji problem od prethodnog, ali ne radim ništa posebno po tom pitanju kao i nekim drugima stvarima u životu.

#3 pablo

pablo

Napredni član

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 390 posts

Posted 11 October 2018 - 19:47

Zna nekad da bude prilicno neprijatno, cesto mi se desava da sastavljam neke recice koje mi dodju ne znam ni ja iz kog dela mozga,
isto cesto mi se desava da navodim replike iz filmova. Psihoterapeut cesto moze da provali po prici u kakvom si stanju.

#4 joed

joed

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,491 posts

Posted 11 October 2018 - 20:55

Nemam tih problema.Kako sam stariji,sve sam vještiji na jeziku.

#5 mailer-daemon

mailer-daemon

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,204 posts

Posted 12 October 2018 - 08:29

Ima joed pravo, pogotovo mi muški, kako nam "dolje" opada potencija, to "gore" jezik sve bolje radi. :lol:

#6 Hyperdrive

Hyperdrive

Bouncing off the ceiling

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,779 posts

Posted 13 October 2018 - 22:27

Nemam problema sa govorom, nisam ga imala ni kad mi je bilo najgore prošlog leta. No, kad me uhvati trema pred likom koji mi se mnogo, mnogo sviđa lupetam sve i svašta...do te mere da nisam znala da sam sposobna za nešto tako.

View PostNibrist, on 11 October 2018 - 19:20 , said:

Od prilike imam blagih problema sa tim, i toliki značaj mu i  dajem. Sve ume da varira, da pričam nerazgovetno, neke reči ne izgovorim baš ispravno, kažem nešto tiho pri razgovoru kao sam sa sobom, otežem usporeno govorim, dobro zamislim ali kad treba da kažem prekine se ta veza misao govor i onda mi treba vremena, ne procenim situaciju kad šta sa kim da pričam, nekad takođe filozofiram, pre sam bio još ćutljiviji, posebno sam ćutljiv u grupi kad više osoba priča istovremeno, ima dosta stvari ali se povremeno javljaju  iblažeg su oblika kao što sam već i rekao. Eto i iz ovog govora se da primetiti da nije baš nešto naročito sročen, ali to je od prilike do izražavanja, poznavanja jezika, jezičke kulture, (ne)načitanosti, malog fonda reči i sličnih stvari čemu kod sebe dajem značajniji problem od prethodnog, ali ne radim ništa posebno po tom pitanju kao i nekim drugima stvarima u životu.

Da se primetiti, par puta nisam znala šta sam pročitala...ali imam utisak da ti mozak veoma brzo radi i da hoćeš sve da kažeš pre nego što ti nešto drugo ne odvuče pažnju.

View Postmailer-daemon, on 12 October 2018 - 08:29 , said:

Ima joed pravo, pogotovo mi muški, kako nam "dolje" opada potencija, to "gore" jezik sve bolje radi. :lol:

Hvala ti na današnjoj dozi smeha. :)

#7 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,190 posts

Posted 13 October 2018 - 23:00

Dešava se ponekad da usred rečenice stanem, jer ne znam šta sam htela da kažem. To je valjda deo zaboravnosti, a ona je neurološki problem. :(

#8 WANNABE

WANNABE

mackoljubac

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,612 posts

Posted 13 October 2018 - 23:40

uh kako nemam problemea
slicno tebi pablo jbt bas se pronalazim

govorim nepovezano kao dete od pet godina kada ushiceno pokusava nesto da objasni pa se zbuni i zagrrcne

meni dr rekla da je to sizofrenija
dakle nije ne znam za logopeda ili nesto slicno
nema psihijatrijskog leka

ja mislim da se to moze srediti meditacijom i citanjem knjiga
i to srpskih pisaca iskljucivo jer su oni majstori jezika

#9 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 posts

Posted Yesterday, 22:31

ja često zamucam kada sam nervozan. I pričam previše brzo pa me ljudi ne razumiju, a i glas mi zna biti ili preusporen ili previsok. Sve je to naravno samo kada sam nervozan ( što je gotovo stalno heh )

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users