Jump to content

Hipohondrija

hipohondrija

• Please log in to reply
2361 replies to this topic

#2341 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,316 posts

Posted 04 September 2015 - 20:17

pa ja sam i tamo rekla da sam najveći lažov na svijetu, ne znam što mi niste povjerovali :D
ja sam prvo jako tripovala sa plućima, pa sa srcem pa je to sve prestalo kako sam se opteretila obavezama na sve strane i sad kako većinom sjedim kod kuće, polako ponovo počinje, al neću se dati, najgore je sjediti i iščekivati neki simtom pa guglati.

simptom*

#2342 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 04 September 2015 - 20:27

ajde barem te je komarac ujeo, a već si se zabrinula da te neće, želje se ostvaruju ponekad :D

#2343 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,316 posts

Posted 04 September 2015 - 20:37

uf kakva želja xD imam neke crvene tačkice po tijelu i mama tvrdi da je i to od komaraca, tako da ispade da me itekako ujedaju samo ja ne osjetim xD

#2344 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,316 posts

Posted 11 September 2015 - 06:56

opet me boli isppd pazuha, nemoguće da je opet komarac i to na skoro istom mjestu.

#2345 gotovsam

gotovsam

Član

• Members
  • PipPip
  • 47 posts

Posted 09 January 2016 - 17:26

pozz, nakon proljeva koji sam imo prije mjesec dana ja sam poceo guglat po cijele dane i uvijek mi izadje rak crijeva ili kronova bolest, i pocelo mi je biti zlo, kad sam procito simptome poceo sam ih osjecati, npr kruljenje u trbuhu cim sam procitao i meni je pocelo te gledo sam video kako je neki doktor reko da vise od 2 -3 stolice je neka bolest i ja sam poceo imati vise stolica od kad sam to procitao... po cijele dane razmisljam o crijevima te sam mislio da imam prolaps rektuma ( da mi crijeva vise iz anusa )
cim se probudim odma razmisljam o crijevima i pocne mi neka nelagoda tj skakljanje u crijevima i malo lupat srce i mislim si sad cu opet morat na wc i nekad nista (lazni nagon) a nekad se is*rem... upisao sam se u teretanu i ne mogu se skoncetrirati..

nemam proljeve, ne boli me trbuh ali osjecam nelagodu bas npr kad neko ima ispit u skoli..... te imam vise stolica
dobio sam napad panike prije par tjedana i u 6 ujutro sam bio kadi ubjedjen da imam leukemiju i vec sam razmisljo kako cu se ljeciti
te sam naso madez na ledjima ( tj sunceva pjega koju sam dobio prije 10 god kad sam na moru izgorio i mislio sam da je to rak koze jer sam na netu procito da neko moze imati vise od 10 god rak koze a da to ne zna -.-

dali ima netko slicno iskustvo ja vise ne mogu

npr cijeli popodne se lose osjecam i mislim si da sam bolestan i onda dode npr noc i ja normalan i sretan i ne razismljam o bolestima ne znam sta je to

sve je pocelo otkako mi je clan obitelji obolio od raka ja sam postao lud

i sad kad jedem nesto razmisljam si jaoo sigurno cu morat na wc- i pocne nelagoda u trbuhu i ja stvarno moram na wc

#2346 gotovsam

gotovsam

Član

• Members
  • PipPip
  • 47 posts

Posted 09 January 2016 - 17:49

evo da jos nesto napisem :

ja sam uvjeren da imam sindrom iritabilnog crijeva i strah me pregleda jer ce mi morat gurati nesto u anus uff
al onda mi se promjeni rasplozonje i mislim si ma nemam ja to i onda za pol sata siguran da imam

#2347 Clair de Lune

Clair de Lune

TECH-NOIR

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,316 posts

Posted 11 January 2016 - 09:14

Razumijem te u potpunosti, baviš li se nečim, imaš li kakvih obaveza ?

#2348 gotovsam

gotovsam

Član

• Members
  • PipPip
  • 47 posts

Posted 11 January 2016 - 21:06

imam

#2349 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,975 posts

Posted 05 March 2016 - 14:26

Pitanje za žene hipohondre.

Da li idete na redovne ginekološke preglede i kako to podnosite?
Meni to jako teško pada, sva sam u panici i ne znam više da li da idem uopšte, kada se toliko nerviram.

#2350 lupus

lupus

Smooth Criminal :)

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,943 posts

Posted 10 March 2016 - 17:34

Ja ne idem. Mrzi me da zakazem, pa da cekam sto godina. Mora od neceg i da se umre.

#2351 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,975 posts

Posted 15 March 2016 - 15:21

Ja sam hipohondar tako da sa jedne strane osećam da moram da odem, za svaki slučaj.
A opet se toga užasavam i bojim.
I tako...

#2352 kolač

kolač

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,764 posts

Posted 15 March 2016 - 16:26

Idem kod doktora samo onda kada moram. Inače se užasavam  bolesti.

#2353 Srecna

Srecna

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 297 posts

Posted 10 June 2016 - 19:56

Jedno vreme sam gledala sta sprecava rak i svaki dan sam o tome citala na netu i trudila se da jedem povrce koje sprecava rak i pravim sok koji preporucuju. Osecala sam se optereceno i samo sam batalila to sve i mnogo lepse se osecam. Inace se ne hranim nezdravo, ne verujem da ima razloga za onolikim preterivanjem, ja sam samo o tome mislila. Sad se osecam slobodno.

#2354 Black Orchid

Black Orchid

Član

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 280 posts

Posted 10 June 2016 - 20:12

ja sam se relativno izlecila od hipohondrije onog trenutka kada sam prvi put pomislila na suicid...onda mi je bilo super da razmisljam, da i ako dodje do neke bolestine, ja cu je preduhitriti...ne pokusavajte to kod kuce XD...

mada jos uvek uhvatim sebe kako opipavam i napipavam 'nesto'

#2355 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,975 posts

Posted 13 August 2016 - 11:22

Ovo je strašno.
Moram da redovni ginekološki pregled, a ne znam kako ću jer sam preplavljena strahom.
Prošli put sam bila dva dana u agoniji dok sam čekala rezultate Papa testa.
Ne prolazi mi se kroz to opet.

#2356 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,342 posts

Posted 16 August 2016 - 10:15

View PostAruena, on 13 August 2016 - 11:22 , said:

Ovo je strašno.
Moram da redovni ginekološki pregled, a ne znam kako ću jer sam preplavljena strahom.
Prošli put sam bila dva dana u agoniji dok sam čekala rezultate Papa testa.
Ne prolazi mi se kroz to opet.

Bit ce sve ok, drzi se.

#2357 Loomis

Loomis

Član

• Members
  • PipPip
  • 45 posts

Posted 18 February 2017 - 08:36

Uf, imao bi štošta tu za reći.
Uglavnom, nikad dovoljno pretraga i jednostavno kao da se vrtiš u krug.
Užasno teško je riješiti se toga stanja uma.
Malo sam se zamislio nad sobom kada sam PREVENTIVNO išao raditi gastroskopiju jer imao sam toliko jako uvjerenje da mi je nešto sa želucem da su postali i fizički simptomi.
I još uvijek ima stvari "koje bi trebao pregledati"...

#2358 pauk21

pauk21

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 145 posts

Posted 20 June 2017 - 23:22

Mene hipohondrija melje mesecima, a i proslu godinu celu sam proveo u istoj patnji... Ne znam kako izaci iz ovoga vise...

#2359 Panov lavirint

Panov lavirint

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 107 posts

Posted 15 November 2017 - 16:07

''Imala'' sam tumor na mozgu, leukemiju, tuberkulozu, policistične jajnike, itd. itd... Mada, kažu da je svaki strah u osnovi strah od smrti. Ne opterećujem se više time, kako sam izašla iz adolescencije, samo je prošlo. :flower:
Najgore je bilo kada su mi ''otkazali'' bubrezi, pa sam čitala šta se dešava sa dušom kada umre i sa telom nakon smrti, tri dana nisam imala snage da izađem iz kreveta...

#2360 Rodja

Rodja

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 389 posts

Posted 15 November 2017 - 18:00

Hahah, ja sam imao sidu, sifilis (i to ni manje ni više već pretposlednji stadijum - ne guglati), zatim šizofreniju... Na kraju se ispostavilo da sam imao anksioznost i strahove od ludila i gubitka kontrole koji su se ''izrodili'' iz blažih epi napada.

Also tagged with hipohondrija

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users