Jump to content

Hipohondrija

hipohondrija

• Please log in to reply
2361 replies to this topic

#41 Darkerica

Darkerica

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 4 posts

Posted 22 October 2007 - 20:04

Naravno da se ja želim angažirati, ali tu se javlja ono veliko ALI, što ako se otkrije još nešto gore, što ako je nešto ozbiljnije, a pošto sam i hipohondar to je za mene jednostavno dvosjekli ma?... Kao što sam rekla, hipohondar sam i sada me drži ta ušljiva šizofrenija, sutra ?e opet bti srce ili nešto drugo... Jednostavno se nadam da kako mi te misli do?u u glavu da ?e isto tako i oti?i, a ovdje to pišem da nai?em na neku dozu razumijevanja i ispušnog ventila...

#42 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 22 October 2007 - 20:16

View PostDarkerica, on 22 Oct 2007, 09:04 PM, said:

Naravno da se ja želim angažirati, ali tu se javlja ono veliko ALI, što ako se otkrije još nešto gore, što ako je nešto ozbiljnije, a pošto sam i hipohondar to je za mene jednostavno dvosjekli ma?... Kao što sam rekla, hipohondar sam i sada me drži ta ušljiva šizofrenija, sutra ?e opet bti srce ili nešto drugo... Jednostavno se nadam da kako mi te misli do?u u glavu da ?e isto tako i oti?i, a ovdje to pišem da nai?em na neku dozu razumijevanja i ispušnog ventila...

Samo nemoj da se previse uneses u neke pisanije po sajtu o raznim drugim bolestinama. :unsure:

#43 hartera

hartera

Ja nisam musko, ja sam zena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,972 posts

Posted 24 October 2007 - 07:46

...ma joj svaki dan se borim sa tim kad me nešto zaboli ... nije ko prije više hvala Bogu kad sam na hitnu tr?ala  :icon_blushing:  ....ali hrpa nepotrbnih zastrašuju?ih misli od  kojih srce jaako lupa ...znojim se i crvenim .... sad me boli trbuh nekako ?udno i hrpa misli u glavi sa nikim ne pri?am o tome ..doktorica kaže da odem ginekologu naru?ena za 13.11. i sada ?ekam i mislim si...... gluposti .....

#44 Straška

Straška

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts

Posted 24 October 2007 - 13:18

Ja primjecujem da mi se hipohondrija uvijek javlja nakon stresnog perioda ili u slucajevima kada imam problem o kojem ne zelim da mislim pa onda "kanalisem" tu zabrinutost na rakove, leukemije, tumore i ostale "vesele" stvari. A da je odvratna- jeste.
Citala sam da je dobro pokusati se saliti na svoj racun i ismijavati te hipo strahove

#45 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 24 October 2007 - 13:56

Meni nije jasno kako hipohondri uopste uspevaju da borave na ovakvom sajtu, a da ne pomisle da jos nesto imaju?  :)

Kada je i meni tesko da iskuliram, a da se ne identifikujem sa necim, a daleko sam od hipohondra, kako li je tek vama?  :wtf:

P. S. Eh, kada bi covek mogao da pije sve lekove koji postoje na svetu, pomalo ne bi bilo toliko hipohondara. :D

#46 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 October 2007 - 14:27

Mislim vise, ovo je stvarno za pop....
Ima li netko od vas niski tlak, koji su simptomi?
Meni nesto kao mutno u glavi, bojim se zatvorit oci, kao da cu past, ako naglo pogledam negdje, glava se okrene, ali oci kao da ostanu, sve nesto bezveze...
Ako su ovo mozda simptomi neke teske neizljecive bolesti, molim vas, ne javljajte se...

Ne zelim traziti po netu, bojim se da cu procitati nesto gadno...

#47 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 24 October 2007 - 14:33

View Postciganka, on 24 Oct 2007, 03:27 PM, said:

Mislim vise, ovo je stvarno za pop....
Ima li netko od vas niski tlak, koji su simptomi?
Meni nesto kao mutno u glavi, bojim se zatvorit oci, kao da cu past, ako naglo pogledam negdje, glava se okrene, ali oci kao da ostanu, sve nesto bezveze...
Ako su ovo mozda simptomi neke teske neizljecive bolesti, molim vas, ne javljajte se...

Ne zelim traziti po netu, bojim se da cu procitati nesto gadno...

Zene cesto pate od ovoga, i obicno resavaju jednom dobrom muskom turskom kafom. :)

#48 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 October 2007 - 14:41

View Postspirit, on 24 Oct 2007, 02:33 PM, said:

Zene cesto pate od ovoga, i obicno resavaju jednom dobrom muskom turskom kafom. :)

Cekaj ti radis u bolnici, zar ne? Je su li to simptomi niskog tlaka?
Tursku ne pijem vec godinama, srce mi je znalo lupati kao ludo od nje. Evo pijem sada vec drugu filtriranu, pojela sam nesto, kao da je vec bolje. Cula sam da tlak moze pasti od AD-a, inace sam prije svega ovog imala normalan.

#49 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 24 October 2007 - 14:48

View Postciganka, on 24 Oct 2007, 03:41 PM, said:

Cekaj ti radis u bolnici, zar ne? Je su li to simptomi niskog tlaka?

Da, radio sam. :) Najcesce kod devojaka und zena jesu simpomi krvnog pritiska, mada u medicini nikada nije iskljuceno i nesto sasvim (pe)deseto. :)

Tursku ne pijem vec godinama, srce mi je znalo lupati kao ludo od nje. Evo pijem sada vec drugu filtriranu, pojela sam nesto, kao da je vec bolje. Cula sam da tlak moze pasti od AD-a, inace sam prije svega ovog imala normalan.

Moze posluziti svaka kafa koja sadrzi kofein u dovoljnoj meri, a cak i svaki drugi metilksantin (kakao (teobromin) i caj (teofilin)) deluje anti-hipnoticki (razbudjuje i odrzava budnost), iako je kofein iz kafe, najjaci od sva tri (u kardioloskom dejstvu, dok je teofiln u diuretickom, a teobromin u (uh zaboravio sam :D ). ;) Zapravo on ima kardiolosko dejstvo, koje malcice povecava krvni pritisak.

#50 MajaNS

MajaNS

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 526 posts

Posted 24 October 2007 - 14:54

Meni ja tako svako leto,samo sto jos "propadam"u desno,tj. cela desna strana mi slaba,oci ne smem da pomerim...i onda sam jednom uradila Magnetnu rezonancu,i hvala Bogu nista...do sledeceg leta....ali sad ne idem na magnetnu.Inace mi je pritisak 90/60...a kad mi dodje na normalnih 125/80 umirem.
Mislim da VRATNA KICMA dosta utice na tvoje stanje,YOGA bi bila idealno resenje.

#51 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 October 2007 - 14:54

View Postspirit, on 24 Oct 2007, 02:48 PM, said:

Najcesce kod devojaka und zena jesu simpomi krvnog pritiska, mada u medicini nikada nije iskljuceno i nesto sasvim (pe)deseto. :)

Vidi ti njega, jesi li ti bas na hipohondriju dosao da nas plasis :muzizena:

Salim se malo, hvala na informaciji, ipak idem u petak kod lijecnika, tamo se uvijek lijepo osjecam, hehe...

#52 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 24 October 2007 - 14:58

View Postciganka, on 24 Oct 2007, 03:54 PM, said:

Vidi ti njega, jesi li ti bas na hipohondriju dosao da nas plasis :muzizena:

:whistling: Samo iskreno odgovaram. :)

Salim se malo, hvala na informaciji, ipak idem u petak kod lijecnika, tamo se uvijek lijepo osjecam, hehe...

Taman da popijes jednu kafu sa Cika doktorom, i da ga eventualno i zavedes. ;) :D

P. S. Povlacim rec, jer sada vidim u temi "Brak (bedak :) )" da si proslavila godisnjicu. ;) Mada, ako zelis opet zavedi doktora, podrzacu te. ;)

#53 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 24 October 2007 - 15:18

Meni je sinoc psihijatar izmjerio kaze on uzasno visok tlak, nisam zapamtila mjere, od cega bi to bilo, ne patim od toga inace? I sto se preporuca jesti, piti, ciniti a sto ne? Hvala.

#54 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 October 2007 - 15:24

View PostMajaNS, on 24 Oct 2007, 02:54 PM, said:

Meni ja tako svako leto,samo sto jos "propadam"u desno,tj. cela desna strana mi slaba,oci ne smem da pomerim...i onda sam jednom uradila Magnetnu rezonancu,i hvala Bogu nista...do sledeceg leta....ali sad ne idem na magnetnu.Inace mi je pritisak 90/60...a kad mi dodje na normalnih 125/80 umirem.
Mislim da VRATNA KICMA dosta utice na tvoje stanje,YOGA bi bila idealno resenje.

Hej Majo, kako si?
Bas mi je drago da si mi odgovorila, bas je kod mene taj problem, i sada nesto mislim da si odem pregledati glavu, jer imam i konstantne glavobolje sa lijeve strane, ono, od ledja, vrata, do vrha glave. Nekad mi i trne, a ponekad osjecam kao da mi gori :zz_banghead:
Da, i ja se bojim sklopiti oci dok hodam, a vec mi se par puta dogodilo da me kao zanijelo ulijevo, ili ja to sve sebi umisljam, sto me takodjer ne bi iznenadilo.
Nedavno mi je tlak bio 100/60, inace uvijek normalan.
Isla bih ja na magnetnu, ali vise me sramota, ne volim se vise ni muzu pozaliti, mislit ce covjek da ga zaje... U petak sam se narucila kod Cika doktora, kako spirit kaze, necu muzu ni reci da idem, ali nije iz nemoralnih razloga, hehe...
Krenula sam na masazu, prosle zime sam snimala kicmu kod kiroprakticara, kaze da nije bas najbolje, ali kao da 80% ljudi ima takvu, nista zabrinjavajuce. Inace radim neke vjezbe za kicmu, kada se sjetim, a najgore mi je sto spavam na stomaku. Naravno da bih trebala poceti sa nekim malo jacim vjezbama, evo svaki dan planiram, ali jos nista zasad.
Eto vidite koliki sam hipohondar, jedva cekam da me netko nesto pita...

#55 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 October 2007 - 15:31

View Postspirit, on 24 Oct 2007, 02:58 PM, said:

Taman da popijes jednu kafu sa Cika doktorom, i da ga eventualno i zavedes. ;) :)

P. S. Povlacim rec, jer sada vidim u temi "Brak (bedak :D )" da si proslavila godisnjicu. ;) Mada, ako zelis opet zavedi doktora, podrzacu te. :)

Bas smijesno sto si to spomenuo, nedavno mi je muz bio kod tog istog doktora, ovdje to prakticiraju pod nazivom "obiteljski doktor". I kad se vratio, rekao je da je taj doktor pravi sarlatan i da je sigurno zaljubljen u mene ;)
Uopce nemam pojma otkud mu to, istina je da ga ja posjecujem "malo cesce", ali cisto iz zdravstvenih razloga, ozbiljno.

#56 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 October 2007 - 15:34

View Postkefir, on 24 Oct 2007, 03:18 PM, said:

Meni je sinoc psihijatar izmjerio kaze on uzasno visok tlak, nisam zapamtila mjere, od cega bi to bilo, ne patim od toga inace? I sto se preporuca jesti, piti, ciniti a sto ne? Hvala.

Ne znam kefir, moze biti od kave, jace hrane tipa slanina, luk i tako. Jesi li se zbog cega uznemirila danas?
Moja mama inace kaze da uvijek kada ide kod lijecnika ima visok tlak, ali kada si mjeri kod kuce nikad, bas je cinjenica sto je u lijecnickoj ordinaciji uznemiri.

#57 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 24 October 2007 - 15:39

View Postkefir, on 24 Oct 2007, 04:18 PM, said:

Ne moras se zahvaljivati, ali ipak je lepo od tebe. :)

Posto nisam Doca, evo ti NA, :D ovi linkovi, koji ce to bolje objasniti od mene: :)

http://www.doktor.co...wforum.php?f=13 - podforum kardiologija

http://www.stetoskop.info - ovo je odlican sajt, ali opet ne mogu da verujem da nemaju jos uvek sekciju za kardioloske bolesti, koje su po rasprostranjenosti prve u svetu.  :bup:

Izvoli jos jedan odlican sajt:

http://www.tegobe.com/hipertenzija/

A evo i jedan clanak za @Ciganku: ;)

http://www.topvita.i...anak.asp?id=101

#58 ciganka

ciganka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,709 posts

Posted 24 October 2007 - 15:47

View Postspirit, on 24 Oct 2007, 03:39 PM, said:

A evo i jedan clanak za @Ciganku: :)

http://www.topvita.i...anak.asp?id=101

Eto, sad si me opet uplasio dddrrr5

Salim se, hvala.

#59 kefir

kefir

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,464 posts

Posted 24 October 2007 - 16:01

View Postciganka, on 24 Oct 2007, 04:34 PM, said:

Ne znam kefir, moze biti od kave, jace hrane tipa slanina, luk i tako. Jesi li se zbog cega uznemirila danas?
Moja mama inace kaze da uvijek kada ide kod lijecnika ima visok tlak, ali kada si mjeri kod kuce nikad, bas je cinjenica sto je u lijecnickoj ordinaciji uznemiri.

Ja popijem jedan espresso ujutro. Ne jdem ni slaninu ni luk. Uznemirena sam od nedjelje jako u vezi jedne obiteljske svadje. Ocito sam vise uznemirena nego sam toga svjesna. :D

Inace psihic na mene djeluje dobro, ne ubrza mi tlak, tj. ovo je prvi put da mi je visoki odkad mi mjeri.

Spirit ajd ti meni neki sazetak, jako mi je frka s vremenom pa ne stignem na linkove  :)

#60 MesijaDepresija

MesijaDepresija

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,119 posts

Posted 24 October 2007 - 16:05

View Postkefir, on 24 Oct 2007, 05:01 PM, said:

Spirit ajd ti meni neki sazetak, jako mi je frka s vremenom pa ne stignem na linkove  :)

Sad vec mnogo trazis.  :uvredjen:

Ali, ovaj link ti je po meni najbolji: :D

http://www.tegobe.com/hipertenzija/

Posebno zato sto direktno odgovara na postavljena pitanja, i sto ima sekciju saveti, pa klikni pacovcinom pa procitaj.  :pop:  Ako te mrzi (ili nemas vremena, ili sta god), sta da ti radim?  :devil:  Umreces u najgorim mukama.  :lolcina:

Also tagged with hipohondrija

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users