Jump to content

Napad panike?

paniÄŤni napad

• Please log in to reply
5982 replies to this topic

#41 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 25 March 2007 - 13:04

Hvala svima, sad mi je malo lakse, maloooo  :friends:

Pa ovako, shrink i nije bas takvo g***o kakav sam ja utisak stekla u prvi mah, naime tip je dugo radio po inozemstvu, mislim da se specijalizirao za pomo? narki?ima ali ono, zna znanje, nijesmo imali vremena za neko ?askanje, samo taj jedan prvi pregled i nakon 2 dana na blic da mu kažem kako podnosim terapiju. A kako podnosim terapiju? E pa to je ve? pri?a za sebe. Prvo shrink me malkice lagio jer me ubijedjivao da pijem leki? od koga ?u fino da spavam i tako to, a nije mu palo na pamet da sam bolesno radoznala i da ne?u trovati sa tamo nekim leki?em što prvo ne?u iskopati sve informacije i tako je malo sHebao ono povjerenje. Rije? je o remeronu koji nije ni malo bezazlen, ima jako puno neželjenih efekata i mislim da sam neke i sama osjetila, sre?a pa ga pijem samo uve?e pred spavanje. Uglavnom ljudi u velikoj sam dilemi, prvo u neku ruku mi je bolje (možda je samosugestija) ali nekako sam u nekim situacijama opuštenija, nema one zlokobne napetosti, ?ak sam uspjela u sred jednog manjeg napada panike oti?i kod frizera i sjediti na onoj stolici i preživjela sam. Imam neželjene efekte ne znam od kog lijeka ali vratio mi se apetit pa ne mogu prestati da jedem  :whistling: Mijenja mi se raspoloženje nevjerovatnom brzinom, sad sam u fazi kad zapla?em za svaku sitnicu. A opet ono znojenje dlanova gotovo da je potpuno iš?ezlo a s druge strane sad imam strah da ostanem sama. Kad je neko samnom sve u redu ali ako i naslutim da ?u ostati sama odmah frka, nadam se da je to samo faza jer sam se ranije osje?ala sasvim OK. u stanu, ?ak mi je i prijalo da budem sama. Sve u svemu, odlu?ila sam da se za sad držim terapije, znam da ?u neke pomake vidjeti tj. osjetiti tek poslije par nedjelja pa sam malo nestrpljiva i ponekad pomislim da mi nikad ne?e biti bolje, a onda nastupi faza kad sam hrabra, samosvjesna, kad se inatim sama sa sobom i ?ini mi se mogu sve. Da ne zaboravim stigli su i rezulatati za štitnu i hormone i sve je u redu i mislim da me je to skenjalo jer sam se držala za slamku misle?i da zaista negdje postoji neki zdravstveni problem i da zbog njega imam pani?ne napada a sad kad znam da sam zdrava ljuta sam na sebe. Znam da zvu?i odvratno ali ?ini mi se da bih mnogo lakše prihvatila bilo kakvu bolest nego ovaj poreme?aj  :ludilo:

Za 2 dana opet kod shrinka  :D nadam se da ?emo imati više za pri?u a do tada pokuša?u da budem pozitivna koliko god mogu  :aha:

#42 tea26

tea26

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 25 March 2007 - 13:08

AMELIA NE DAJ SE JA ODLAZIM S FORUMA ALI SJETI SE GLAVU GORE
POZITIVNA BUDI U MOLITVAMA SI MOJIM :cmok:

#43 girlnextdoor

girlnextdoor

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 692 posts

Posted 25 March 2007 - 13:26

View Posttea26, on 22 Mar 2007, 12:39 AM, said:

ma pij lijekove ,ali kako sam ti rekla sami si sama mozes pomoci budi hrabra :cmok:
mislim na tebe i zelim da ti bude bolje

..nema predaje idemo dalje ja sam dalje na ad i guram
jer nismo mi bolesni samo same sebi mozemo pomoci vjeruj mi :cmok:

šta se smiju piti ad dok si trudna?

#44 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 26 March 2007 - 12:12

Ok. narode koliko sam ufatila na svim više manje postovima vodi se neka (naizgled ne tako direktna) kampanja za i protiv lijekova tj. za i protiv AD. Obzirom da sam nova i na forumu i uop?eno u shvatanju i prihvatanju poreme?aja (ankcioznosti i pn.) obzirom da moji simptomi nijesu toliko strašni ( kakvih sve ovdje ima/ za mene jesu strašni ( strah od vanjskog svijeta tj, više strah da ?u dobiti pn. ako iza?em van, naro?ito sama u prijevodu nijesam više samostalna a meni je i više nego strašno) istog trenutka kad sam skužila o ?em se radi potražila sam pomo?. Prvo nijesam visila na forumu i srala vam svima kak mi je loše nego sam digla guzicu i uradila sve mogu?e analize kak bi odmah odstranila evenutalne somatske tj. zdravstvene probleme tipa hormoni, štitna, srce, virusi... i na kraju sama rekla doci o ?em ja mislim da se radi i tražila uput kod shrinka. E sad, u razgovoru s njim (prili?no kratkom) on je zaklju?io da patim od F 40 i dao leki?e, par savjeta i to je to. Ostale su mi 2 opcije da pijem AD i vjerujem u njihovu djelotvornost i da redovno idem na kontrole (od terapije pri?om ?ini mi se nema niš) i opcija 2. da bacim leki?e u ?ubre jer po nekima (ima ih i na forumu) AD uop?e ne pomažu ili još gore odmažu. I još jedna sitnica, meni je stvarno loše od AD u nekim segmentima, tipa nemam više simptome neke drasti?ne tj. ne znoje mi se dlanovi, nemam više frku od automobila i crvenog na semaforima ali sam jako konfuzna, nemirna i sad vo?ena nekom logikom ja bih trebala prestati uzimati AD ali ?u vas razo?arati jer ne?u prestati uzimati AD. Zašto? Zato što mislim da AD još uvijek ne reaguje tj. znam da mu treba vremena bar 4 sedmice, zato što sam uvijek za korak u nepoznato nego vra?anje na stare staze tj staze straha, tj zato što imam potrebu vjerovati u nešto a to su u ovom trenutku AD. Otprilike to je to a sad želim da pitam da li postoji neko od Vas kome je od AD bilo gore ili da uz koriš?enje AD (najmanje mjesec do dva) nije osjetio nikakvo poboljšanje???
Unaprijed hvala na odgovorima :D

#45 Marsovac

Marsovac

svemirski otkaÄŤena

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,559 posts

Posted 26 March 2007 - 13:31

View PostAmelia Pulen, on 26 Mar 2007, 01:12 PM, said:

Ostale su mi 2 opcije da pijem AD i vjerujem u njihovu djelotvornost i da redovno idem na kontrole (od terapije pri?om ?ini mi se nema niš) i opcija 2. da bacim leki?e u ?ubre jer po nekima (ima ih i na forumu) AD uop?e ne pomažu ili još gore odmažu. I još jedna sitnica, meni je stvarno loše od AD u nekim segmentima, tipa nemam više simptome neke drasti?ne tj. ne znoje mi se dlanovi, nemam više frku od automobila i crvenog na semaforima ali sam jako konfuzna, nemirna i sad vo?ena nekom logikom ja bih trebala prestati uzimati AD ali ?u vas razo?arati jer ne?u prestati uzimati AD. Zašto? Zato što mislim da AD još uvijek ne reaguje tj. znam da mu treba vremena bar 4 sedmice, zato što sam uvijek za korak u nepoznato nego vra?anje na stare staze tj staze straha, tj zato što imam potrebu vjerovati u nešto a to su u ovom trenutku AD. Otprilike to je to a sad želim da pitam da li postoji neko od Vas kome je od AD bilo gore ili da uz koriš?enje AD (najmanje mjesec do dva) nije osjetio nikakvo poboljšanje???
Unaprijed hvala na odgovorima :D
Meni su antidepresivi uvijek pomogli u psihi?kom smislu, i to relativno brzo nakon što sam ih po?ela uzimati, ali od Seroxata sam imala mu?nine (samo na po?etku uzimanja) i bila pospana, te zbog lupanja srca i osje?aja uznemirenosti morala to kombinirati s Xanaxom, pa sam puno zadovoljnija kad ne uzimam nikakve tablete.

#46 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 27 March 2007 - 15:39

I ja sam jako uznemirena od AD ali ne znam od koga, danas idem kod shrinka, mozda mi promijeni terapiju. Za sad sam nezadovoljna maximalno, ne osjecam nikakvo poboljsanje ali... bicu strpljiva, nemam drugog izbora  :rolleyes:

#47 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 27 March 2007 - 20:32

Bila kod fucking shrinka i na kraju se zapitala ko je ovdje lud?! Prvo tip je rekao da moj slucaj nije za shrinka, da sam natprosjecno inteligentna i kreativna i da moji np. imaju veze samo sa mojim pokusajem da privucem paznju ostataka svijeta (sto i nije daleko od istine ali ne bas tako jednostavno jer ja ne zelim da mi je lose) dalje, rekao mi je da prochitam fucking Koelja i `VERONIKA JE ODLUCILA DA UMRE`  dddrrr5  :smash:  :vrckanje: preporucio mi psihologa i smanjio dozu lijeka od koga mi je bilo lose  :lup:
sve u svemu drugari skontala sam par stvari
1. vise ne mozes ni biti lud jer ce se pojaviti neki fck. shrink koji ce ti reci da si skroz OK. samo ti treba malo pazhnje
2. da bi te ipak izludio da ti da chitash fck Koelja
3. dao mi je da pogledam neki crtezh i ja sam na osnovu njega uspostavil dijgnozu pacijentu, po njemu mnogo bolju nego shto je on sam uspio i to je bilo dovoljno da digne ruke od mene
4. dal da trazhim novog shrinka? ili je samnom ipak sve u redu? samo shto ja to ne znam  :ludilo:  :veca:

#48 Fluka

Fluka

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 664 posts

Posted 27 March 2007 - 20:41

View PostAmelia Pulen, on 27 Mar 2007, 09:32 PM, said:

Bila kod fucking shrinka i na kraju se zapitala ko je ovdje lud?! Prvo tip je rekao da moj slucaj nije za shrinka, da sam natprosjecno inteligentna i kreativna i da moji np. imaju veze samo sa mojim pokusajem da privucem paznju ostataka svijeta (sto i nije daleko od istine ali ne bas tako jednostavno jer ja ne zelim da mi je lose) dalje, rekao mi je da prochitam fucking Koelja i `VERONIKA JE ODLUCILA DA UMRE`  dddrrr5  :smash:  :vrckanje: preporucio mi psihologa i smanjio dozu lijeka od koga mi je bilo lose  :lup:
sve u svemu drugari skontala sam par stvari
1. vise ne mozes ni biti lud jer ce se pojaviti neki fck. shrink koji ce ti reci da si skroz OK. samo ti treba malo pazhnje
2. da bi te ipak izludio da ti da chitash fck Koelja
3. dao mi je da pogledam neki crtezh i ja sam na osnovu njega uspostavil dijgnozu pacijentu, po njemu mnogo bolju nego shto je on sam uspio i to je bilo dovoljno da digne ruke od mene
4. dal da trazhim novog shrinka? ili je samnom ipak sve u redu? samo shto ja to ne znam  :ludilo:  :veca:

ha, ha, ha addadadaa
Ma ti psihijatri su lu?aci!!!!!
Pa tko bi želio PN???????????????????????????????????
Na?i novog!!
Meni je moja rekla da se dobro nosim sa svojim "traumama" i problemima i da mi u tome pomaže moja nadprosje?na inteligencija. Ha! Oni nemaju pojma! To je moje mišljenje. Pazi to, ja se dobro nosim, jer sam intel.,a ti izmišljaš, jer si intel. Kao da nadprosje?ni ne mogu imati problem. Pa baš takvi ih imaju najviše, po mom skromnom sudu.. Draga, ma što svi pri?ali, ja ipak mislim da si sami možemo najviše pomo?i. AD ti samo pomognu da si pomogneš. A psihijatri su  :beljbelj:  ve?inom. Možda ima i dobrih...
A za literaturu nemam rije?i! GRRRRRRR....

#49 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 27 March 2007 - 21:02

Ma on je cjelu moju pricu izvrnuo na jako kvaran (profy) nacin. Nije rekao da izmisljam nego da korijen moje ankcioznosti i pn. ima veze sa tim sto ja po svaku cijenu zhelim da budem u centru pazhnje a posto se na djelu uvjerio u moj zdrav razum, to je i napisao u izvjestaju ( radila sam neke testove, na osnovu crtezha nekog tamo ludjaka ja sam mu uspostavila dijagnozu bolju nego shto je on sam, pa jebi ga ja sam umjetnik nije mi bilo teshko) i moju upuchenost u sam problem ankcioznosti i pn. pokusao je da me natjera da samu sebe izlijechim ( shto i nije losha fora) ali shta ako ja to ne mogu? Ok. znam da nechu umrijeti ali ja ne mogu sprijechiti sljedechi pn. ne mogu zaustaviti strah tek tako dok pucnem prstichima  :smash: a sa Coeljom me ukopao   dddrrr5 jos mi smanjio dozu AD  :lup:

#50 Fluka

Fluka

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 664 posts

Posted 27 March 2007 - 21:21

View PostAmelia Pulen, on 27 Mar 2007, 10:02 PM, said:

Ma on je cjelu moju pricu izvrnuo na jako kvaran (profy) nacin. Nije rekao da izmisljam nego da korijen moje ankcioznosti i pn. ima veze sa tim sto ja po svaku cijenu zhelim da budem u centru pazhnje a posto se na djelu uvjerio u moj zdrav razum, to je i napisao u izvjestaju ( radila sam neke testove, na osnovu crtezha nekog tamo ludjaka ja sam mu uspostavila dijagnozu bolju nego shto je on sam, pa jebi ga ja sam umjetnik nije mi bilo teshko) i moju upuchenost u sam problem ankcioznosti i pn. pokusao je da me natjera da samu sebe izlijechim ( shto i nije losha fora) ali shta ako ja to ne mogu? Ok. znam da nechu umrijeti ali ja ne mogu sprijechiti sljedechi pn. ne mogu zaustaviti strah tek tako dok pucnem prstichima  :smash: a sa Coeljom me ukopao   dddrrr5 jos mi smanjio dozu AD  :lup:

Ako to zaista radiš da bi bila u centru pažnje možda imaš grani?ni poreme?aj li?nosti. Pro?itaj na internetu malo o tome i koje su karakteristike. A to je opet poreme?aj i lje?i se. Oni tako?er imaju PN i razdoblja depresije, ali taj poreme?aj je opakija stvar od anks-depr.
Glupost je da mi to izmišljamo! Jer to nije ugodno i nitko ne bi to sebi radio..pobogu!
A svi mi imamo zdrav razum! To je poreme?aj, a ne duševna bolest!
Prona?i novog, kažem ti.
Što se AD ti?e, meni je moja pove?ala dozu na 2 dnevno, a ja sam nakon toga prestala pit.
(pazi ovo: ja njoj o globalizaciji, o gladi, o nepravdi, o krivim vrijednostima..., kako ne mogu posti?i da me to ne poga?a- a ona meni hop 2. Ma daj!)
Mene nisu oduševili, iskreno. Evo 4 dana pijem po pola svaki drugi dan. Za sada sam skroz ok. A vidit ?emo. Ja sam imala PN i nakon 5,6 tjedana na njima... A prvi tjedan mi je bio za  :ludilo:  poludit

#51 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 27 March 2007 - 21:44

Ma to je budalastina totalna. Niti izmisljam niti je po srijedi moja zelja da budem u centru pazhnje, to je samo njegov glupi razlog tj. jedini koga se sjetio u tom trenutku. Nije bio bas tako direktan ali je ono provukao to kao moguch razlog moje ankcioznosti i pn. Meni su pn. i pocheli zbog konkretnih zdravstvenih problema (shtitne i hormona prije par godina) i ko zna zashto i kako su se pojavili opet, sigurno postoji razlog ali ja ga ne znam stvarno  -_-  Sto se tice terapije AD jako je lose podnosim iskreno, malo mi fali  da odustanem, ali eto dala sam sebi neki rok od josh sedmicu dana pa shta bude  :aha:
Shto vishe razmishljam ta njegova pricha mi ukazuje samo na jedno, pokushava da me nekako natjera da prosto pokusham da ne mislim na pn. tj. da nekako zanemarim da ih imam pa mi mazhe ochi  :rolleyes:
shta god, tip je krelac  :beljbelj:  bash me zanima shta che mi psiholog rechi  ^_^  mozhda mi da popunjavam ukrshtenice  :D

#52 Fluka

Fluka

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 664 posts

Posted 27 March 2007 - 22:35

View PostAmelia Pulen, on 27 Mar 2007, 10:44 PM, said:

Ma to je budalastina totalna. Niti izmisljam niti je po srijedi moja zelja da budem u centru pazhnje, to je samo njegov glupi razlog tj. jedini koga se sjetio u tom trenutku. Nije bio bas tako direktan ali je ono provukao to kao moguch razlog moje ankcioznosti i pn. Meni su pn. i pocheli zbog konkretnih zdravstvenih problema (shtitne i hormona prije par godina) i ko zna zashto i kako su se pojavili opet, sigurno postoji razlog ali ja ga ne znam stvarno  -_-  Sto se tice terapije AD jako je lose podnosim iskreno, malo mi fali  da odustanem, ali eto dala sam sebi neki rok od josh sedmicu dana pa shta bude  :aha:
Shto vishe razmishljam ta njegova pricha mi ukazuje samo na jedno, pokushava da me nekako natjera da prosto pokusham da ne mislim na pn. tj. da nekako zanemarim da ih imam pa mi mazhe ochi  :rolleyes:
shta god, tip je krelac  :beljbelj:  bash me zanima shta che mi psiholog rechi  ^_^  mozhda mi da popunjavam ukrshtenice  :D

Ili da mu okopaš vrt- rad pomaže  addadadaa
Možda ti preporu?i i neku dobru knjigu, Crvenkapicu npr.  :haha:

#53 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 29 March 2007 - 12:48

Fucking AD. ne djeluju opet imam napad panike u sred topline doma svoga  :crap:
btw. Fluka jbg. isuvise sam radoznala i procitah knjigu  :lup:  ima jako puno o pn. mislim da tih par sati tj. 150 stranica knjige vrijedi procitati... bar mi koji patimo od pn.  :rolleyes:

#54 anna25

anna25

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 29 March 2007 - 18:32

nemoj biti bezohrabjena i ja sam na istom mjestu. imam pn i veliku aneksioznost a pijem ad. samo me strah da promijenim lijekove sta cu biti ce bolje valda.  :rolleyes:

#55 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 02 April 2007 - 12:10

Trudim se maximalno da budem pozitivna ali... shtink mi je samanjio dozu lijekova jer sam bila grozno, pijem 1/4 a zapravo ti lijekovi nijesu ni predvidjeni da ih mogu dijeli cak ni na 1/2 a kamo li 1/4  ;)  pitam se da li to ima efekta uopste osim onog zavaravanja tj. autosugestije  :crap: uspjela sam da izadjem, da udjem mu prodavnicu ( nisam bila sama) ali opet to je pomak neki, bilo mi je lose ali sam prevazisla, najgore mi je da ostanem sama, narocito u stanu, tu sam imala zadnji pn. i uzasnuta sam ali moracu danas nekako i to  :aha:

#56 Fluka

Fluka

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 664 posts

Posted 02 April 2007 - 17:08

View PostAmelia Pulen, on 2 Apr 2007, 01:10 PM, said:

Trudim se maximalno da budem pozitivna ali... shtink mi je samanjio dozu lijekova jer sam bila grozno, pijem 1/4 a zapravo ti lijekovi nijesu ni predvidjeni da ih mogu dijeli cak ni na 1/2 a kamo li 1/4  :blink:  pitam se da li to ima efekta uopste osim onog zavaravanja tj. autosugestije  :crap: uspjela sam da izadjem, da udjem mu prodavnicu ( nisam bila sama) ali opet to je pomak neki, bilo mi je lose ali sam prevazisla, najgore mi je da ostanem sama, narocito u stanu, tu sam imala zadnji pn. i uzasnuta sam ali moracu danas nekako i to  :aha:

Bravo!  ;)
Vesela glazba i vesela literatura!
Ne?e nas naš vlasiti mozak zajebavat! To se mora mo?i sprije?iti!

#57 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 02 April 2007 - 20:25

Tako je Fluka  :----:
Prezivjela svoj prvi dan sama  :----:
Pocela da slikam, konacno  :blink:
Nasla jos jednu ljubav `cvijece i uzgoj istog`  ^_^
A tek sam pocela... zelim toliko toga... znam treba lagano ali, nema depre vise, nema pesimizma, straha sve manje  :lizalica:  
Znam samo jedno, treba negdje podvuci crtu, treba se okrenuti sebi i samo sebi jer kad smo sami sretni bice sretni i oni oko nas, treba biti strpljiv, korak po korak (znam kako glupo zvuci moje radovanje sto sam uspjela provesti par sati sama i sto sam se usudila uci u prodavnicu ali za mene je to ogroman uspjeh i prvi stepenik ka onim mnogo vecim) zato hvala sto ste Vi neki bili tu i niste mi dali da klonem kad mi je bilo najgore, bicu i dalje tu za sve vas kojima treba podrska  :friends:
idemo dalje  :D  ;)

#58 anto

anto

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 116 posts

Posted 02 April 2007 - 21:19

Sto manje misliti o stanju koje je bilo prije...biti ce na tom putu jos dosta simptoma ali ces ih drukcije dozivljavati,nece te toliko smetati...obavezno izlazi iz kuce i idi u situacije u kojima ima ljudi to je jedini pravi lijek!!Biti ce ono jos bolje!!

#59 Amelia Pulen

Amelia Pulen

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

Posted 03 April 2007 - 00:07

Nadam se da ce biti tako... jednog dana   :aha: ali mi za sad to djeluje tako daleko   ;)

#60 anto

anto

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 116 posts

Posted 05 April 2007 - 21:19

Biti ce,vjeruj mi, sada izgleda da si izgubila zivotnu snagu...ali vratiti ce se ona,polako ali sigurni...korak po korak i biti ce sve na svom mjestu...ne treba se predavati...inace kako si ovih dana?

Also tagged with paniÄŤni napad

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users