Jump to content

Anksioznost

samopomoć

• Please log in to reply
193 replies to this topic

#21 woica

woica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 19 November 2009 - 10:58

Zdravo svima!

Na ovaj forum nisam dolazila dugo, dugo... skoro tri godine. Ali u vrijeme kad sam dolazila mnogo su mi pomogli ljudi ovdje da se nosim sa svojom tadasnjom tugom, pa evo dolazim opet sa istom nadom a drugim problemom.

Naime, od juna ove godine dobivam neobicne napade sa simptomima stezanja u grlu, nesvjestica, lupanja srca i boli u grudima, dezorijentacije i osjecaja da ludim ili da cu umrijeti. I to sve u najrazlicitijim situacijama koje nisu povezane sa stresom. Nakon sto sam dva puta u posljednjih mjesec dana zavrsila u hitnoj (prvi put zbog dehidracije i, kako se kasnije ispostavilo, napada panike, a drugi put zbog tahikardije - puls 130+) juce sam konacno bila kod kardiologa. Imala sam srecu da sam "naletila" na iskusnu doktoricu punu strpljenja. Utvrdila je da imam zdravo srce bez aritmije, ali da mi je puls maltene stalno ubrzan. Nakon sto sam joj rekla i o drugim simptomima, i zivotnim problemima sa kojima se borim vec neko vrijeme (o svemu tome me ona pitala, osjecala sam se vise kao kod psihologa nego kod kardiologa) odmah mi je postavila dijagnozu - anksioznost i prepisala mi ksalol (3x0.25mg) i propranolol po potrebi, u slucaju napada. Iskreno, ovo me sokiralo. Sve vrijeme sam vjerovala da je moj problem organske, a ne mentalne prirode. Imam iskustva sa depresijom, odnosno moj vjerenik ima dijagnosticiranu depresiju ali sad je, hvala Bogu, sve to proslo nakon promjene stila zivota i uzimanja lijekova. Mislila sam da sam ja "previse" jaka za mentalni poremecaj, kad eto...

Nakon sto sam procitala detaljan opis anksioznosti na depresija.org postalo mi je potpuno jasno da je doktoricina dijagnoza apsolutno ispravna. Moji strahovi sezu daleko daleko u proslost, nemam fobije ali cijeli zivot zivim sa strahom prema svojoj majci ili da cu nekog povrijediti svojim postupcimia, a najvise se brinem o buducnosti svoje porodice. Ne dozvoljavam da to IKO primijeti, cak me ljudi hvale kako sam uvijek optimisticna, mirna i otvorena za svakog. Samo ja znam kako mi je u glavi. Izgleda da je unazad nekoliko mjeseci taj silni strah isplivao napolje u vidu ovih napada koje sam opisala. Zaista sam mislila da cu umrijeti od tih iznenadnih gusenja i tahikardija, kako bi napad poceo tako je panika u meni rasla, nisam spavala nocima osluskujuci svoje srce i tako dalje... Srecom doktorka mi je otvorila oci.

Eto to je moje iskustvo. Zeljela bih da znam imate li neke savjete za mene, kako se ksalol podnosi i koliko dugo bih ga trebala piti (to mi nije rekla doktorica). Unaprijed hvala svima!

#22 malimali

malimali

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 65 posts

Posted 20 November 2009 - 12:00

QUOTE(woica @ 19 Nov 2009, 10:58 AM) View Post
Zdravo svima!

Na ovaj forum nisam dolazila dugo, dugo... skoro tri godine. Ali u vrijeme kad sam dolazila mnogo su mi pomogli ljudi ovdje da se nosim sa svojom tadasnjom tugom, pa evo dolazim opet sa istom nadom a drugim problemom.

Naime, od juna ove godine dobivam neobicne napade sa simptomima stezanja u grlu, nesvjestica, lupanja srca i boli u grudima, dezorijentacije i osjecaja da ludim ili da cu umrijeti. I to sve u najrazlicitijim situacijama koje nisu povezane sa stresom. Nakon sto sam dva puta u posljednjih mjesec dana zavrsila u hitnoj (prvi put zbog dehidracije i, kako se kasnije ispostavilo, napada panike, a drugi put zbog tahikardije - puls 130+) juce sam konacno bila kod kardiologa. Imala sam srecu da sam "naletila" na iskusnu doktoricu punu strpljenja. Utvrdila je da imam zdravo srce bez aritmije, ali da mi je puls maltene stalno ubrzan. Nakon sto sam joj rekla i o drugim simptomima, i zivotnim problemima sa kojima se borim vec neko vrijeme (o svemu tome me ona pitala, osjecala sam se vise kao kod psihologa nego kod kardiologa) odmah mi je postavila dijagnozu - anksioznost i prepisala mi ksalol (3x0.25mg) i propranolol po potrebi, u slucaju napada. Iskreno, ovo me sokiralo. Sve vrijeme sam vjerovala da je moj problem organske, a ne mentalne prirode. Imam iskustva sa depresijom, odnosno moj vjerenik ima dijagnosticiranu depresiju ali sad je, hvala Bogu, sve to proslo nakon promjene stila zivota i uzimanja lijekova. Mislila sam da sam ja "previse" jaka za mentalni poremecaj, kad eto...

Nakon sto sam procitala detaljan opis anksioznosti na depresija.org postalo mi je potpuno jasno da je doktoricina dijagnoza apsolutno ispravna. Moji strahovi sezu daleko daleko u proslost, nemam fobije ali cijeli zivot zivim sa strahom prema svojoj majci ili da cu nekog povrijediti svojim postupcimia, a najvise se brinem o buducnosti svoje porodice. Ne dozvoljavam da to IKO primijeti, cak me ljudi hvale kako sam uvijek optimisticna, mirna i otvorena za svakog. Samo ja znam kako mi je u glavi. Izgleda da je unazad nekoliko mjeseci taj silni strah isplivao napolje u vidu ovih napada koje sam opisala. Zaista sam mislila da cu umrijeti od tih iznenadnih gusenja i tahikardija, kako bi napad poceo tako je panika u meni rasla, nisam spavala nocima osluskujuci svoje srce i tako dalje... Srecom doktorka mi je otvorila oci.

Eto to je moje iskustvo. Zeljela bih da znam imate li neke savjete za mene, kako se ksalol podnosi i koliko dugo bih ga trebala piti (to mi nije rekla doktorica). Unaprijed hvala svima!

Za to kako se ksalol podnosi niko ne moze ti reci nista svi mi ljudski bica smo razliciti i neznam kako ce da reaguje na neko, ako ga pijes dan dva i sve ti je ok onda nema problema a za to koliko treba se piti zna samo doktorica a i ti ne treba biti zabrinuta koliko terba da ih pijes bitno je da ti bude bolje i da ozdravis (doktorica namjerno ti nije rekla to mozda se uplasis mozda ko zna pa nije u redu ona je dobra doktorica onda budi pozdravljena i tih stavri sto ti stvaraju strah moras se sama soocit sa njima da ih nema da ne postoje to samo je u nasem glavi

#23 almir

almir

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 20 November 2009 - 14:47

Na?oh neku skriptu Pod nazivom' Psihopatolaogija za radoznale' u kojoj je ukratko opisan anksiozni poreme?aj pa da to podijelim i ostalima. Ako ko eli ovu skriptu nek mi poalje poruku sa svojom e- mail adresom pa ?u mu je sa zadovoljstvom poslati. Skripta ima nekih stotinjak stranica u kojoj je ukratko opisana ve?ina psihi?kih poreme?aja.

GENERALIZIRANI ANKSIOZNI POREME?AJ
Generalizirani anksiozni poreme?aj obiljeen je trajnom anksiozno?u, odnosno kroni?nom zabrinuto?u zbog svakojakih stvari istrgnutoj osobnoj kontroli. Javljaju se tjelesne promjene:znojenje, crvenjenje, lupanje srca, elu?ana nervoza, proljev, ?esto mokrenje, zimica, hladni i ljepljivi znojni dlanovi, suha usta, knedla u grlu, kratko?a daha, produbljeno disanje, ubrzano bilo, napetost i bolovi osobito u mii?ima vrata i ramena, trzanje vjea i drugih dijelova tijela, drhtanje, lagano umaranje, nesposobnost oputanja. Osoba se lako preplai, nemirna je i neprekidno se mekolji i ?esto uzdie. Osoba je op?enito zabrinuta, ?esto zamilja prijete?u katastrofu, kao to je gubitak samokontrole, pojeva sr?anog infarkta ili umiranje. ?esti su nestrpljivost, razdraljivost, provale srdbe, nesanica i distraktibilnost. Ovaj poreme?aj javlja se u oko 4% populacije. Zapo?inje sredinom drugog desetlje?a ivota, iako mnoge osobe imaju problema i prije toga. U pojavi poreme?aja ulogu imaju i stresni ivotni dogaaji. ?e?i je kod ena nego kod mukaraca. Pokazuje komorbiditet sa socijalnom fobijom i opsesivno kompulzivnim poreme?ajem.
ETIOLOGIJA GENERALIZIRANOG ANKSIOZNOG POREME?AJA
Psihoanaliti?ko tuma?enje
Psihoanaliti?ka teorija smatra da je izvor podsvjesni konflikt izmeu ega i id impulsa spolne i agresivne naravi. Izvor anksioznosti je podsvjestan te osoba osje?a zabrinutost i stres ne znaju?i zbog ?ega je tako.
Bihevioristi?ko tuma?enjBihevioristi?ko tuma?enje
Bihevioralni model generalizirane anksioznosti jednak je bihevioralnom tuma?enju fobija. Smatra se da je anksioznost izazvana klasi?nim kondicioniranjem na podraaj iz okoline, iako je raspon uvjetovanih podraaja znatno iri.

Kognitivno bihevioralno tuma?enje
Prema teoriji u?enja ljudi su suo?eni s bolnim podraajima nad kojima nemaju kontrole pa to izaziva anksioznost. Prema kognitivnoj teoriji naglasak je na percepciji izostanka kontrole kao klju?nom obiljeju svih gledita o anksioznosti. Stoga se kognitivno bihevioralni model generalizirane anksioznosti usmjerava na kontrolu i na bespomo?nost. Osim osje?aja da ne mogu kontrolirati stresore s kojima se suo?avaju, brojni drugi kognitivni (spoznajni)procesi mogu se uo?iti u bolesnika sa generalizirani anksioznim poreme?ajem. Sadraj kognicije takvih bolesnika uklju?uje teme opasnosti. Benigni doga?aji pogreno se tuma?e kao prijete?i, a kognicije se usredoto?uju na anticipirane budu?e katastrofe.

Genetske studije
Za sada nema jednozna?nih podataka o tome postoji li ve?e slaganje izmeu jednojaj?anih i dvojaj?anih blizanaca kod ovog poreme?aja.

Neurobiologija anksioznosti i panike
Mnogi smatraju da je pani?na anksioznost povezana sa sustavom noradrenalinskih neuorona, posebice onih smjetenih u nucleus locus coerulei. Pani?ni napad moda je izraz prekomjerne aktivacije noradrenergi?kog sustava. U mozgu je otkriven receptor za benzodiazepine, smjeten u GABA a receptorima. Vjeruje se da tijekom neuralne ekscitacije izazvane anksiozno?u benzodiazepini ublaavaju anksioznost tako to pospjeuju sinapti?ku egzocitozu GABA.

TERAPIJE GENERALIZIRANOG ANKSIOZNOG POREME?AJA
Psihoanaliti?ari se usmjeravaju na suo?avanje sa izvorom konflikata. Bihevioralni terapeuti koriste sustavnu desenzibilizaciju ili intenzivno uvjebavanje metoda oputanja. Ako se ?ini da je osje?aj bespomo?nosti podloga pervazivne anksioznosti terapeut ?e klijentu pomo?i da stekne bilo koju vjetinu koja mu omogu?uje da zadobije osje?aj kompetentnosti verbalnim pou?avanjem, modeliranjem ili operantnim oblikovanjem. Takoer, koriste se i anksiolitici.

#24 woica

woica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 23 February 2010 - 15:57

evo da se javim nakon terapije ksalolom - nisam imala napade ali sam stalno bila uzasno neraspolozena, depresivna gotovo. sad ne uzimam nikakve lijekove osim propranolol kad dobijem napad tahikardije, a napade imam skoro svake sedmice. moram na terapiju pod hitno.

#25 dragggana

dragggana

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 3 posts

Posted 04 March 2010 - 14:24

[quote name='woica' date='19 Nov 2009, 10:58 AM' post='338982']
Zdravo svima!

[/qu

cao,ja imam problem sa anksioznoscu vec 4 godine i zivim sa tim problemom.Imala sam dva napada koji su izgledali kao da sam 'LUDA' ,nakon cega sam pala u tesku depresiju i nisam htela da izadjem iz sobe,da se dignem iz kreveta,da znam za nekog ni da cujem ista,bila sam sama u svom svetu i nekako sam izasla iz te depresije koja je bila UBITACNA I NE PONOVILA SE VISE IKADA!!!!POSLE TOGA OSTALA MI JE " SAMO " ANKSIOZNOST.Najvise bih volela da sam se rodila kao hladna osoba,osoba koju nista ne moze povrediti i razalostiti...ne,ja sam osetljiva,labilna,emotivna jako, da sve primam ka srcu i sama onda sebi stvaram stresnu situaciju iz koje dolazi anksioznost.Ponekad mi se cini da ja nisam trebala da se rodim i da zivim u ovom svetu koji je pun nepravde i koji je pun bola,zlobe i surovosti...Povredi me i najmanja sitnica koja me se ne tice,placem zbog ocene,vidim dete na ulici kako prosi i dodjem kuci i placem,drugarica me povredi,ja placem,tata i mama mi kazu nesto jacim tonom,ja placem,ili ako ne placem,to me povredi i onda sam ceo dan pod utiskom toga i tako sama prizivam anksiozne simptome.Jako ti je bitno da znas da  SAMA SEBI STVARAS PROBLEM!!!!Isto kao i ja sebi,jer anksioznost je u nasoj svesti.Pila sam ksalol,haloperidol,eftil,veruj nista od toga mi nije pomoglo koliko sam ja sebi pomogla.Bacila sam tablete i sama postala svoj doktor,tako sto bodrim sebe,radim na svom samopouzdanju,vise izlazim,trcim,uvek radim nesto i izbegavam stresne situacije,a ako se i dese isplacem se dobro u jastuk,sve izbacim iz sebe i ne dozvoljavam da me simptomi anksioznosti obuzmu.Jako je tesko,nekada uspem,nekada ne.VEOMA JE BITNO DA TVOJA PORODICA I PARTNER BUDU UPUCENI U TVOJ PROBLEM SA ANKSIOZNOSCU JER OD NJIH MORAS IMATI PODRSKU,RAZUMEVANJE,A NE PRIDIKE TIPA "STA TI JE,STA SE PRAVIS,NIJE TI NISTA,STO TO RADIS SEBI ITD"...jer ako oni to razumeju pomocice ti da lakse prebrodis sve simptome.Nije lako ziveti sa ovim problemom,a sto je najgore i veoma ironicno LJUDI KOJI IMAJU OVAJ POREMECAJ SU JAKO DOBRI LJUDI,KOJI BRINU O DRUGIMA,KOJI NE MISLE SAMO NA SEBE,KOJI SU POSTENI ITD.Prica mog zivota!!!!Ali ja sam takva,i borim se protiv nepravde koliko je to u mojoj moci,bilo kad,bilo gde,i onda "nadrljam" jer ko sam ja da ispravlam krive drine.Zato,uzivaj sa svojom porodicom i cuj samo ono sto je lepo i sto zelis a vidi samo ono cemu ces se radovati...kad to naucis sve ce biti lakse,veruj mi...Ja nekada uspem,ali nekada,vrlo retko pokleknem i opet ;znojenje,lupanje srca,preskakanje,halucinacije,kosmari,drhtanje....i pitam se dokle,a onda sama sebi dam odgovor-DOK NE PRIHVATIM ZIVOT ONAKAV KAKAV JESTE,DUG PUT PREPUN PREPREKA I KAD SE NE BUDEM TRUDILA DA MENJAM TE PUTEVE!!!!Zelim ti sve najbolje,ako ti zatreba jos nesto,pisi,meni je jako drago da postoje stranice sa kojima mogu podeliti svoju tugu i svoj poremecaj...

#26 atimusat

atimusat

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 43 posts

Posted 05 March 2010 - 09:33

evo i mene tj evo nas koliko nas ima sa ovim problemom Bog sami zna,
jako sam nervozna i samo mi se place sve me nervira,
promijenio mi dok terapiju sa seroxata na rissar i ansilan al izgleda da mi ne pomaze,

#27 lela87

lela87

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 08 March 2010 - 01:59

Cao svima.
Zelim  da vas zamolim za savet.
Naime, moj decko pati od anksioznosti(ako moze tako da se kaze,ne zamerite mi). Ono sto mene zanima, jeste da me savetujete na koji nacin ja njemu najbolje mogu da pomognem. Standardno, ja sam dugo mislila da je on samo hipohondar i da je stvar jednostavno da "ne razmislja" o tome kako mu je, i da ne obraca paznju na svaku promenu u svom organizmu. Ali posle par strana procitanih, shvatila sam da ni on toga nije svestan. Mi dosta pricamo o tome, ali zanima me kako ja najkonkretnije da mu pomognem. Sta da mu kazem?
Nekad se saosecam, ali plasim se da time se samo zatvaramo u to stanje i bojim se da cu tako izazvati njegovo samosazaljenje. Opet nekad sam surova, u smisu da "grublim" stavom hocu da ga trgnem iz toga.
Eto, sve sam nabacala, a vi sad pomagajte ako mozete. Olaksavajuce je sto je on dosta svestan svega toga, ali kao sto znate to nije dovoljno. Samo mi pojasnite kako bi bilo najbolje da se ja postavim.
Hvala unapred.
Caos

#28 divlja ruza

divlja ruza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,373 posts

Posted 08 March 2010 - 02:18

prvo, nemoj imat grubi stav

jer to je moj bivsi decko meni radio ne bi li me ,,ojacao,, da vise ne budem osjetljiva...

mi smo anksiozni ljudi jako osjetljivi i uvijek cemo biti... nemoj ga mijenjat nego mu budi potpora ako mozes to ... ako ne odi od njega jer ces mu samo bol nanijeti... nije svatko za svakog... toj e cinjenica...

zato citaj o tome.. citaj ode nase probleme da vidis kako to nije nesto sto mozes samo rec ok vise necu bit osjetljiv i necu vise imat losa raspolozenja.. to je borba kao i sve u zivotu nekad uspijes nekad ne... al ako imas nekog pored sebe ko te razumije sve je puno lakse...

#29 lela87

lela87

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 2 posts

Posted 10 March 2010 - 01:13

Hvala na odgovoru. Ja njega stvaaaarno razumem, ali ne znam kako je najbolje da mu to pokazem. Da li samo da ga slusam, ili pak da pokusavam da ga "trgnem"? Svesna sam da to nije, eto tako, ja sam ti objasnila i ti sad bidi ok. I ja stvarno ne bih da ga menjam, zato se i raspitujem kako njemu da olaksam da bude ono sto jeste, odnosno da zivi sa sto manje muka takve vrste.
Hvala, jos jednom. Mnogo mi znaci da cujem vise misljenja.

#30 Hik

Hik

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 11 March 2010 - 13:00

QUOTE(lela87 @ 10 Mar 2010, 01:13 AM) View Post
Hvala na odgovoru. Ja njega stvaaaarno razumem, ali ne znam kako je najbolje da mu to pokazem. Da li samo da ga slusam, ili pak da pokusavam da ga "trgnem"? Svesna sam da to nije, eto tako, ja sam ti objasnila i ti sad bidi ok. I ja stvarno ne bih da ga menjam, zato se i raspitujem kako njemu da olaksam da bude ono sto jeste, odnosno da zivi sa sto manje muka takve vrste.
Hvala, jos jednom. Mnogo mi znaci da cujem vise misljenja.

Pozdrav svima i tebi lela87.
Samo ti njega nemoj da ostavis i time ces mu icniti MNOGO tongue.gif
Ja sam inace S.A.D. vec duze od 10 godina i zanima me da li neko ima iskustva sa C.C.B.T.- om? Nekako smo se svi usredsredili na anksiozne simptome, a ne na njihovo otklanjanje. Da li ima neko ko se uspesno izlecio od socijalne anskioznosti?
Veliki pozdrav svima!

P.s. ne bi bilo lose da se okupimo svi negde na pivu i razmenimo iskustva s' tim ko se najvise bude uspanicio i uplasio placa 3 ture tongue.gif

#31 divlja ruza

divlja ruza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,373 posts

Posted 11 March 2010 - 13:29

pa sad mislim da se s ankioznoscu treba naucit zivit.. to je ko da pitas nekog ko ima prehladu jel se zauvijek izlijecio od nje... toliko je vanjskih utjecaja koji utjecu na prehladu isto ko i na anksioznost... tako da se treba naucit ju prihvatit...

ja sam za pivu!! ja cu se uspanicit prva:) moj najveci strah kafici smile.gif)))

#32 Hik

Hik

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 11 March 2010 - 14:09

QUOTE(divlja rua @ 11 Mar 2010, 01:29 PM) View Post
pa sad mislim da se s ankioznoscu treba naucit zivit.. to je ko da pitas nekog ko ima prehladu jel se zauvijek izlijecio od nje... toliko je vanjskih utjecaja koji utjecu na prehladu isto ko i na anksioznost... tako da se treba naucit ju prihvatit...

ja sam za pivu!! ja cu se uspanicit prva:) moj najveci strah kafici smile.gif)))

Pa dobro, ok, preformulisacu pitanje... Da li ima neko ko je naucio da zivi sa anskioznoscu i uspeo da sagori kortizol i adrenalin prirodnim putem u situacijama kada napetost raaaaste smile.gif
Ruzo smile.gif)) Pivo, generalno alkohol, je jedan od najboljih sedativa, ali onda idemo u drugu krajnost, a to tek nije dobro. Benzo lekici? ahh, do skoro sam i ja bio narkoman, ali na drustveno prihvatljiv nacin....ma ni to nije resenje.
Kafici su ti fetis znaci?   Ista stvar je i kod mene, samo sto umirem prvih 30 minuta i nakon toga strah nestaje.
eto, verujem da bi nam svima bilo lakse pricati o tome uzivo, al' kad smo rastrkani svuda po ex Jugi sad.gif

#33 divlja ruza

divlja ruza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,373 posts

Posted 11 March 2010 - 15:56

tribalo bi organizirat sastanak svih sa foruma smile.gif)

al cuj... ja si mogu smanjit strah tj. napravit da potpuno nestane al mi tijelo ima reakcije.. ono lose mi je muka mi je al ja to ignoriram i radim nesto drugo... a sad ne znam koliko je moguce da i ta bol nestane. mislim mnogo je slabija i rijeda nego prije smatram da je to upravo zbog tog ignoriranja jer kad pridajes paznju onda si sve svjesniji toga i strah raste kao i simptomi

#34 Hik

Hik

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 11 March 2010 - 16:25

Svi, svi...To bi bila odlicna grupna terapija, a toga izgleda nema ovde u Bg-u.
Moracu ja ipak srinka da posetim i krenem sa CCBT-om.

..a nisi mi rekla da li ti anksiolitici pomazu i u kojoj meri?

#35 divlja ruza

divlja ruza

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,373 posts

Posted 11 March 2010 - 17:25

njih sam ti pila jako kratko. par tjedana dok mi antidepresiv nije poceo djelovat. sad ga popijem i to onaj od 0,25 samo kad sam u frci velikoj a to je rijetko. pokusavam bez njih jer se lako jjako lako naviknut na njih. oni su tu samo za kratku prvu pomoc... jer se lako postaje ovisan o njima. ja sam pila helex 0.25 sad pijem samo zoloft od 50mg...

#36 Hik

Hik

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 11 March 2010 - 18:00

Vidis, to ti je pametno...evo ja sam se skinuo sa Lorazpeama 2.5mg na suvo, ima dve nedelje, i to posle skoro godinu dana svakodnevnog uzimanja. Tesko je to uzimati ih samo po potrebi kad sam ja u pitanju. Jednom kad postanes zavistan, nema tu vise "samo u hitnim slucajevima". Sto dalje od njih...
Citam post od Numb-a i vidis kako se spasao muke...kaze da sad zivi normalno bez ikakvih problema i sve to zahvaljujuci CCBT-u. Nadamo se najboljem za sve nas.

#37 peta25

peta25

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 13 March 2010 - 11:05

da li netko od vas ima lo eeg ono sa iljcima paroksimzmima i tim sranjima!!! ja naime stalno to imam a nemam epilepsiju da ne nabrajam druge probleme glavobolje,vrtnje, bolove u mii?ima stalno umor , nedostatak zrajka itd???

#38 woica

woica

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Posted 16 March 2010 - 13:49

moj eeg je uzasan, dvaput sam bila u hitnoj zbog 150+ otkucaja u minuti, o nedostatku zraka da ne pricam.
jos ni danas nisam priznala sebi da je to sve zbog psihe, nekad mislim da sam ozbiljno (organski) bolesna..

#39 bozzo

bozzo

MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPip
  • 258 posts

Posted 16 March 2010 - 13:55

QUOTE(woica @ 16 Mar 2010, 01:49 PM) View Post
moj eeg je uzasan, dvaput sam bila u hitnoj zbog 150+ otkucaja u minuti, o nedostatku zraka da ne pricam.
jos ni danas nisam priznala sebi da je to sve zbog psihe, nekad mislim da sam ozbiljno (organski) bolesna..

Da,teko je prihvatiti da se tako neto moe deavati od psihe...
...pa "do ju?er sam bio najja?i na svijetu"...

Morati ?u na?i na?in i prihvatiti to...ne znam kako...i ne znam kada...ali nadam se da ?u to osvijestiti uskoro da mogu nastaviti ivjeti...

#40 peta25

peta25

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 20 posts

Posted 16 March 2010 - 15:18

QUOTE(bozzo @ 16 Mar 2010, 01:55 PM) View Post
Da,teko je prihvatiti da se tako neto moe deavati od psihe...
...pa "do ju?er sam bio najja?i na svijetu"...

Morati ?u na?i na?in i prihvatiti to...ne znam kako...i ne znam kada...ali nadam se da ?u to osvijestiti uskoro da mogu nastaviti ivjeti...

imate li trnce utrnu?e ruku nogu trzajve povremene kako to moze biti od psihe???

Also tagged with samopomoć

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users