Jump to content

Koji sve antidepresivi pomažu za hronične bolove?

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 clio

clio

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 7 posts

Posted 17 January 2019 - 17:11

Zbog dugogodišnjih bolova u ledjima nekoliko puta sam pio ANAFRANIL (triciklicni antidepresiv) koji mi je zaista pomogao da korektivnim fizioterapeutskim vežbama izadjem iz zacaranog kruga bola.

Cesto je Anafranil imao i dosta propratnih nuspojava, pa vas iz tog razloga i pitam:

KAKVA SU VAŠA ISKUSTVA?
Da li ste koristili neki drugi antidepresiv koji se koristi i za bolove i kakva su vaša iskustva?

HVALA UNAPRED

Edited by maza, 17 January 2019 - 17:23 .
Ispravljeni dijakritici, kao i tipfeleri u naslovu.

#2 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,612 posts

Posted 17 January 2019 - 20:35

Ćao Clio,

Prvi put čujem da se AD daje za bolove u leđima. Srčani bolesnici i oni koji boluju od reumatizma i ostalih ortopedskih oboljenja dobijaju pored fizikalne terapije, obične analgetike i neki od ansiolitika-Bromazepam npr u manjim dozama.

Što se antidepresiva tiče, ja pijem Amitriptilin zbog hronične traumatske glavobolje i taj lek je mogao i neurolog da prepiše ali ipak ga je prepisao psihijatar. I pomogao mi je i uglavnom i dalje pomaže.

Amitriptilin je za depresiju, ali se daje i za migrenu i kod ove moje dijagnoze glavobolje.

Možda će ti se javiti neko ko je dobio AD za bolove u leđima..ali ponavljam, prvi put čujem da se AD daje za takvu vrstu bolova. Ko ti prepisuje AD-psihijatar ili..reumatolog..

#3 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 921 posts

Posted 17 January 2019 - 20:41

seroxat ,mirtazapin ?

#4 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,118 posts

Posted 17 January 2019 - 20:57

Ja znam za lyriku, neuropatske, neirološke bolovr. Al to je stabilizator nija AD.

#5 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 153 posts

Posted 17 January 2019 - 21:27

maprotilin

#6 celofan

celofan

Telling it like it is since forever

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 17 January 2019 - 22:05

Amitriptilin(AD),Klomipramin(Anafranil AD),Maproptilin(AD),Duloksetin(Taita isto AD),Tramadol(opijat),Pregabalin(Lyrica) i i Gabapentin(Neurontin)(lyrica i neurontin nisu ad al lece od epilep,anksiozn. pa do hron.bolova) a sve su ih i naveli ostali u postovima iznad,osim Duloksetina(Taite) koju i sam pijem(za depru)pa zbog toga znam

#7 celofan

celofan

Telling it like it is since forever

• Banned
  • PipPipPipPipPip
  • 281 posts

Posted 17 January 2019 - 22:15

Sto se tice iskustva,ja nikad nisam imao hronicne bolove,ja pijem Taitu koja se koristi za neuropatske bolove i fibromialgiju,sem sto je ja pijem za druge indikacije odnosno za depresiju i anksioznost...Jedino kako mogu da ti pomognem jeste da ti kazem da sam imao neki veliki umor i kao osecaj da su mi udovi teski,da mi je telo bas bas tromo,i tu mi Taita bas pomaze.

#8 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,616 posts

Posted 18 January 2019 - 07:22

Nijedan jer se nezna kako deluju... nezna se ni sta je uzrok hronicnih bolova... a lekare nije ni briga... daju recepte... antidepresive su meni preppisivali za depresiju tj protiv, pa za razne bolove, za neku neuropatiju sto imam kao dijabeticar, pa za glaukom!!!!, i tako za razne stvari... prepisuju ih za odvikavanje od pusenja i ko zna ... sta god negde zapne, oni pisu recept... a vlasnik tamo neke farmaceutske firme srecno broji pare...
antidepresivi imaju OGROMAN broj nezeljenih sporednih efekata na metabolizam, jetru, bubrege, oci, SVE... dakle, ljudi, ako morate da ih uzimate zbog neizdrzljive depresivnosti, onda dobro, ali za druge stvari, molim vas, nemojte...
jer trenutno vam se ucini da je bolje ali za par meseci krece agonija sa propadanjem bubrega, jetre, sa oteklinama, visokim krvnim pritiskom, slabim vidom, i tako...

pitanje je za tebe zasto imas bol u ledjima?
Jel imas problem sa kicmenim stubom, sa nervima, da diskusima onim sto stoje izmedju prslejnova? sta ne valja? to se sve vidi nakon snimanje kicme i neuroloskog pregleda. ne treba da te otmu vanzemaljci da bi ti postavili dijagnozu.
Ako nije nista od ovoga sto je realno opisano i realan izvor hronicnog bola u ledjima, onda ide sledece:
nadjes Dr Hausa ili nekog slicnog pa pocne on ili ona da ti polako pregleda ostalo sto moze dati hronicni bol u ledjima`:

dal nije pankreatitis ili nesto oko pankreasa?
mozda imas cir? to moze da udari u sredinu i cak vise delove ledja
zucna kesa? nekima to moze da da bol ispod lopatice tj u gornjem delu ledja
bubrezi? kamenje, upala?
kod zena hoce i ciste na jajnicima da daju bolove koji idu ka ledjima, donjem delu ledja...
ako te boli gornji deo ledja ispod vrata mozda imas urodjenu ili neku deformaciju vratnog dela kicme koja se mozda ni ne vidi na snimku jer je mala tj "suptilna" ali postoji nacin da se detektuje, neurolog bi morao da to vidi pregledom, obicnim, sa onim gumenim cekicem ...
i sad nemogu vise da se setim a ja sam ti van struke 20 godina dakle nisam aktivni lekar ali zamisli ssta bi specijalista za neurologiju ili ortopediju sve mroao da zna odmah, cim te vidi, bez pregelda... dakle antidepresivi su na poslednjem mestu...

molim te da probas dakle da pronadjes (sa lekarima) uzrok tih bolova pa onda lecenje...
do tad moras da trpis, paracetamol, brufen, nemoj da sedis duze od 30min za kompjuterom, setaj cesto, svaki dan, ako mozes idi na plivanje, polako samo i svaki dan vezbaj misice ledja, sto su ti oni bolji manje ce te boleti (ako nije organsko, nego skeletalno ili neurolosko)...

eto, sa srecom!!!

#9 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,616 posts

Posted 18 January 2019 - 07:26

zaboravih: cesto ej uzrok hronicnog bola u ledjima problem sa debelim crevom. Casna rec. Neeki ljudi (narocito mi koji smo skloni stresu itd) imaju velike probleme u debelom crevu. Ima i dijagnoza koja ne znaci nista "irritabile bowel" ili "irritabile colon" a to znaci da imas probleme s debelim crevom ali lekari neznau zasto a moraju d anapisu dijagnozu da bi dobili platu i napisali ti gomilu nepotrebnih recepata za stetne lekove... a razlog mora da postoji, sto bi reko Sidran "nema nista vanmaterijalno na ovom svijetu"... razlog postoji... samo treba utvrditi koji je...

joj izvini ja bas smaram...

#10 lupus

lupus

Stockholm syndrome

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,142 posts

Posted 18 January 2019 - 20:53

Ad su poslednja linija odbrane od bola. Kad nista drugo ne deluje. Kako napisa i Ruzza.

#11 merion

merion

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 597 posts

Posted 29 January 2019 - 05:45

Taita kod neuropatskih bolova.

#12 clio

clio

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 7 posts

Posted 10 February 2019 - 19:38

Hvala puno svima na odgovorima... 👍🏼

#13 ruzza

ruzza

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,616 posts

Posted 11 February 2019 - 07:56

View Postclio, on 17 January 2019 - 17:11 , said:

Zbog dugogodišnjih bolova u ledjima nekoliko puta sam pio ANAFRANIL (triciklicni antidepresiv) koji mi je zaista pomogao da korektivnim fizioterapeutskim vežbama izadjem iz zacaranog kruga bola.

Cesto je Anafranil imao i dosta propratnih nuspojava, pa vas iz tog razloga i pitam:

KAKVA SU VAŠA ISKUSTVA?
Da li ste koristili neki drugi antidepresiv koji se koristi i za bolove i kakva su vaša iskustva?

HVALA UNAPRED

pila sam ja i taj AD, i to 3 godine ukupno... zbog depresije, u kombinaciji sa jos nekim lekovima...
ima mnogo propratnih efekata koji su za mene bili jako losi... neznam kako drugi ljudi reaguju ali ne moras mnogo da znas o medicini da ti bude malo cudno ovo:
ja sam dijabeticar, imam tu neku depresiju itd, imam glaukom i neke razne fizicke probleme, a i pusim puno i jedem puno...
meni su antidepresive prepisivali lekari na ise mesta:
protiv depresije
protiv dijabeticarske periferne polineuropatije
protiv bolova kod jedne epizode herpes zostera
kod hronicnih reumatiskih bolova od kojih poneka dnemogu da savijem noge u kolenu
za probleme sa spavanjem
za odvikavanje od pusenja

nemogu vise da se setim

pa dal to vama zvuci normalno? za sve te probleme, za sve to: antidepresivi.
Meni je to cudno...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users