Jump to content

Skidanje sa benzodiazepina

Iskustva

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,126 posts

Posted 31 January 2018 - 08:33

Mislim da je tema vrlo važna.
Doktori nam daju ove lekove, ali ne upozore dovoljno da izazivaju zavisnost i da treba dosta vremena da se obustave.

Kakva su vaša iskustva?

#2 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 31 January 2018 - 09:11

nikad nisam razvio zavisnost.
uzimao dok sam osjećao da pomaže (cca 3 mjeseca).
svaki drugi tjedan sam morao povećati dozu, jer sam brzo razvijao toleranciju.
kad je prestalo djelovati i doza otišla previsoko (6 mg rivotrila) jednostavno prestao.

0 nuspojava.

također sam se osjećao sve depresivnije što je doza išla gore.
eto to je moje iskustvo.

#3 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,126 posts

Posted 31 January 2018 - 10:03

Sporo mi je rasla tolerancija, sa 3-6 mg Bromazepama sam tri godine mogla da zaspim i to uz jedan fin osećaj.
Nije mi stvorio zavisnost.

Ali Rivotril jeste, sa 3 mg sam se skidala 5 meseci.

#4 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 31 January 2018 - 10:30

bromazepam sam probao nakon što sam razvio ogromnu toleranciju na rivotril.
pokušao sam par puta uzeti 18 mg, poslije i 24 mg, ali nikad nisam ništa osjetio
tad sam shvatio da benzosi nisu dugoročno rješenje
i da nisu ništa bolji od alkohola.

osim toga čak i kad djeluju stvaraju umor, letargiju, bezvoljnost, sedaciju,
demotivaciju, gubitak pamćenja (u višim dozama).
ne vidim to kao neko ozbiljno i dugoročno rješenje u liječenju bilo čega.
nego više kao prvu pomoć  dok se ne nađe nešto bolje

#5 Muse

Muse

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 16 posts

Posted 31 January 2018 - 22:50

A što je to bolje od naprimjer bromazepama?

#6 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 01 February 2018 - 01:13

Šta? Tehnike nošenja sa stresom. Valjda. Otkud znam.

Meni funkcioniše kombinacija stabilizator raspoloženja + antidepresiv koji je dobar i za anksioznost, pa mi benzosi gotovo i ne trebaju. Nisam uzela nijedan oko dve sedmice, a od novembra 2016. do ovog meseca sam bila na tri različita. No, samo Rivotril sam uzimala redovno, od polovine maja do polovine septembra, jer bez njega nisu mogle da mi se smire noge kako bih spavala.

Pre 13 sati sam bila kod lekarke opšte prakse da mi prepiše ova dva gorepomenuta leka, pitala me je da li mi treba i recept za bromazepam. Kažem joj da smo mama i ja od nekog 20. novembra do juče popile ukupno 23.5 tableta, te da mene sad i polovina od 3 mg obara. Ona me je pohvalila i krenula da priča kako su silni, silni ljudi toliko navučeni da ne zna kako će s njima. Setim se porodične prijateljice koja već godinama ne može da zaspi bez benzosa, onda se setim silnih ljudi ovde, onih koji bi da ostave, a ne mogu, te onih koji jednostavno ne žele da se suoče sa svetom bez benzosa. I baš, ali baš sam se bila naježila. :(

I kad razmislim, jasno mi je da kad sam počela, nisam imala izbora, jer mi je anksioznost bila van kontrole. Dok sam bila na antipsihotiku zbog pogrešne dijagnoze, benzos je pomagao protiv akatizije. No, od kraja septembra, pa do polovine januara, to je apsolutno bila navika. Shvatila sam to kad sam bila uzbuđena zbog mogućnosti posla, odvalila 9 mg bromazepama za 14 sati i ponašala se kao narkos. Bila sam 100% sigurna kad sam se isto tako osećala i posle 1.5 mg, dva dana kasnije. I da li mi je pomoglo da obavim posao? Jok.

#7 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 767 posts

Posted 01 February 2018 - 15:50

Nikada nisam probala da se "skinem" sa nekog leka. Psih je menjala lekove s vremena na vreme i jedino mi nije pomogao bensdedin. Stvarao mi je neviđenu nervozu.
Pitala sam kad ću da prestanem sa uzimanjem lekova, rečeno mi je da se oni piju dok za tim postoji potreba.
Pijem 2,5mg Lorazepama tri puta dnevno i ne znam da li sam zavisna od njega. Nemam nikakve nuspojave, ne spava mi se, a koncentracija je uglavnom ok.

#8 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 01 February 2018 - 16:34

Evo mučim se sa rivotrilom da ga ostavim a ne mogu ,Imam neki Eftil pa ću probati sa njim da zamenim rivotril ako potraje lepo vreme jer kad je ružno vreme samo rivotril može da me smiri

#9 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 01 February 2018 - 18:37

Evo, danas sam mogla da ga uzmem. I nisam. Ponosna sam. :)

#10 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,126 posts

Posted 01 February 2018 - 19:32

Moje iskustvo je da izazivaju zavisnost, ali da nije teško skinuti se ako se ide jako polako, znači mesecima.
Onda nema krize.
Ako su doze baš velike, a retko ko je u toj situaciji, ide se na bolničko ukidanje.

Ljudi greše kada ih naglo obustave i odatle potiču one horor priče sa neta.

#11 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 576 posts

Posted 01 February 2018 - 20:44

View PostAruena, on 01 February 2018 - 19:32 , said:

Moje iskustvo je da izazivaju zavisnost, ali da nije teško skinuti se ako se ide jako polako, znači mesecima.
Onda nema krize.
Ako su doze baš velike, a retko ko je u toj situaciji, ide se na bolničko ukidanje.

Ljudi greše kada ih naglo obustave i odatle potiču one horor priče sa neta.
ja sam pola godine na 1 mg i seckao sam i na četvrtinice  i ništa  .Probao da zamenim sa valerijanom i Eftilom  ali nije išlo ostavljanje rivotrila  , no ipak sam ostavio metoten npr . Za sad samo 1 mg rivotrila može da me dovede u smirenost , nekad bude i 2 mg

#12 Muse

Muse

Baby

• Beginners
  • Pip
  • 16 posts

Posted 02 February 2018 - 00:25

View PostSlučajna domaćica, on 01 February 2018 - 15:50 , said:

Nikada nisam probala da se "skinem" sa nekog leka. Psih je menjala lekove s vremena na vreme i jedino mi nije pomogao bensdedin. Stvarao mi je neviđenu nervozu.
Pitala sam kad ću da prestanem sa uzimanjem lekova, rečeno mi je da se oni piju dok za tim postoji potreba.
Pijem 2,5mg Lorazepama tri puta dnevno i ne znam da li sam zavisna od njega. Nemam nikakve nuspojave, ne spava mi se, a koncentracija je uglavnom ok.

Tako je dok postoji potreba, ako postoji potreba cijeli život, piješ ih cijeli život, bitna je kontrola ne ići u veće doze samostalno. Tako je i meni s bromazepamom samo što mi se pogoršalo stanje, malo depresija, malo pojačani stresovi itd. Meni se čini da su benzodiazepini manje zlo od antidepresiva.

#13 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 337 posts

Posted 02 February 2018 - 13:01

View PostGraničniHisterDistimić, on 01 February 2018 - 20:44 , said:

ja sam pola godine na 1 mg i seckao sam i na četvrtinice  i ništa  .Probao da zamenim sa valerijanom i Eftilom  ali nije išlo ostavljanje rivotrila  , no ipak sam ostavio metoten npr . Za sad samo 1 mg rivotrila može da me dovede u smirenost , nekad bude i 2 mg
probaj na 1/8,i 1/4 je dosta.

#14 Hyperdrive

Hyperdrive

KO SMETA???

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,001 posts

Posted 02 February 2018 - 13:07

View Postkicavac, on 02 February 2018 - 13:01 , said:

probaj na 1/8,i 1/4 je dosta.

Potvrđujem da ovo pomaže, radila tako u septembru. Pipavo do zla boga, ali vredi!

#15 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 767 posts

Posted 02 February 2018 - 13:55

Ja mislim da ni veće ni manje doze ne smemo da pokušavamo bez dogovora sa psih. Tako je meni rečeno na početku lečenja i ja to strogo poštujem.Ne smanjujem, ne povećavam ništa bez dogovora sa psih.

Also tagged with Iskustva

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users