Jump to content

Alkohol i AP

antipsihotici alkohol

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Uzalud_je_budim

Uzalud_je_budim

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Posted 15 November 2017 - 12:42

Ok, verovatno postoji ovakva tema?
Ali, koliko je zapravo loše mešanje alkohola sa AP, i lekovima generalno, pritom mislim kako se odnosi na fizičko zdravlje?
Znam da smanjuje dejstvo leka, i pogoršava pospanost i pad koncentracije.
To sam radila ponekad, jednom prilikom sam tri dana bila pijana, drugom prilikom videla sam stolove u kafiću kako padaju na mene, pa sam vrištala. A nekom sasvim trećom prilikom sam sutra, kada sam bila mamurna, videla sebe kako idem prema sebi na biciklu, 5 minuta sam se osvrtala oko sebe. Jako gadan trip. A što se tiče fizičkog stanja u tom trenutku, jednom sam ostala bez sluha i disanje mi je bilo usporeno, posle sam povraćala od 9-17h.
Sa litijumom se nisam usuđivala da pokušam, tako da sam tada prestala. Znam da je jako loše. Uopšte, ne bih preporučila alkohol osobama sa mentalnim smetnjama.

#2 gianni

gianni

Depresivan

• Family senior
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,363 posts

Posted 15 November 2017 - 12:56

Mogu ti reci iz svog iskustva da je mijesanje alkohola i psiho lijekova lose. Probaj to izbjegavati, ja nazalost ne uspjevam.

#3 WANNABE

WANNABE

super super superstar

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,414 posts

Posted 15 November 2017 - 14:41

ja mislim da bih imao čistije dejstvo lekova da ne pijem

#4 DownTown_Queen

DownTown_Queen

Da li i ti tripujes?

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,292 posts

Posted 16 November 2017 - 01:29

Ne znam, ja sam mesala i sve sto mi se desilo jesu prekidi filma u smislu nekih sitnih amnezija sta sam rekla ili uradila, pa posle ne verujem kada mi kazu i mislim da mi trpaju reci u usta. Ili mi se desi da se ne secam koji je dan i godina.. e sad, mesala sam svasta.. i kad pogledam mene stigne sve tek sutradan u vidu anksioznosti, umora i zaboravnosti.
Stvarno se vise ne secam tog perioda svog zivota.. sada mi je tako samo od alkohola.

I da, nije preporucljivo osobama sa mentalnim smetnjama ali meni je stvarno nekad lakse da popijem nego da se stresiram.. opusta me alkohol. Uzivam u njemu.
Mislim da nikada necu prestati da pijem, da samo lazem sebe.
Naidje mi period kada stalno pijem pa me kasnije mine zelja. Sada pijem i lepo mi je, s tim sto gledam da sutradan nemam obaveze i da imam vremena da se dovedem u red.

Svakako sam zavisnik od nekih umirujucih sredstava, bili to lekovi za smirenje ili akohol. Samo sto ne mesam.
Kad jednom krenes ne mozes da stanes sa tim, bas juce pricam sa drugaricom o tome.. skoro se navukla na lekove jer je dobila anksiozne napade koje su prouzrokovali alkohol i droge naravno.
Pocnes da ih gutas kao bombonice. :)

Prosle zime sam nosila unuce vodke sa sobom za svaki slucaj, cisto da mi bude tu, pa ono, uzmem gutljaj kad osetim da me hvata neki osecaj..
Ali taj osecaj sigurnosti sto imam unuce u torbi... samo taj osecaj da je tu nesto da me smiri bio je dovoljan da budem ok pa nisam imala potrebu da pijem.

#5 Hyperdrive

Hyperdrive

xoxo BAD BUNNY oxox

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,727 posts

Posted 16 November 2017 - 01:31

Čitajući sve ovo, osećam se nekako privilegovanom što niti volim alkohol, niti ga moj želudac podnosi. :blink:

Also tagged with antipsihotici, alkohol

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users