Jump to content

Clomipramin (ANAFRANIL)

• Please log in to reply
210 replies to this topic

#201 Usr..n. Golub

Usr..n. Golub

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 22 March 2019 - 09:28

Joy naravno da gledam sveukupni ucinak. Bilo mi je super dve nedelje. Tad na kontroli doktorka mi kaze  "bice ti jos bolje". Ja se odusevio. Ali vbec sutra ujutru pocinje praznina, depra, bezvoljnost itd. i to traje vose od mesec dana. Na trenutke me digne i to je to. Idem kod privatnog psiho. Pa mi je malo finansiski tesko da idem jednom nedeljno. Kontrole su na mesec dana. Tako da radim upravo to sto ti kazes da ne treba. Sam povecavam, i smanjujem doze. Kako bih nasao odgovarajucu i osecao se kao u prvih mesesc dana terapije. Ne znam sta je poremetilo da preko noci samo prestane da radi. I nije mi jasno to da je 3 meseca mali period. To sam procitao na forumu vise puta. Pocinje da radi za mesec dana pa pici na bplje. Tako pise na leku, tako kaze dr.

Aruena. Odgovor na tvoje pitanje sam vec napisao. Sam povecavam doze. Dr je u fazonu da ostanem na 3 tabletice dnevno koje su radile pa prestale.

#202 s_marsa_pala

s_marsa_pala

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 721 posts

Posted 22 March 2019 - 10:16

Cao Golube, tad kada ti se desio pad i kada je kako kazes prestalo dejstvo leka, da li ti se neposredno pre toga u zivotu izdesavalo nesto sto je moglo da poremeti tvoje psih.fizicko stanje? Da li si u tom nekom periodu uzimao jos neku terapiju/suplementaciju (moze biti i nevezano za psiho-medikamente)? Da li si mozda ti u sebi bio mucen nekim licnim pitanjima ili nesto tog tipa? I kada si od tog trenutka poceo sam da eksperimentises sa dozama Anafranila?

#203 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,298 posts

Posted 22 March 2019 - 10:32

Pa vidi, ja koliko sam shvatila, bilo koji ad radi po sistemu stepenastog poboljšanja, što se tiče našeg ličnog osećaja. Znači nema ono da svaki dan ide linearno naviše, nego ima perioda stagnacije pre novog napretka. Sad mi obično tu stagnaciju doživimo loše, da ne kažem odmah paničimo usled straha da će nam se vratiti ono stanje, i time mislim da možemo sebi da uzrokujemo pogoršanje. Znači naše misli same mogu da nas unazade, ako me razumeš, a da uopšte nije do ad.
Iz mog iskustva je tako bilo, zato sam se naučila da budem strpljiva, ako ti određeni ad odgovara, to će se videti već posle 2-3 nedelje, a za neko potpuno dejstvo i ocenu, praktično mislim da treba oko pola godine, naravno bez menjanja doze, što ti upravo radiš i time zbunjuješ organizam... postoje znaci koji doktorima govore da li treba povećati ili samnjiti dozu, i njihovo pojavljivanje je ključno ako uzimaš lek propisno, kako je rečeno, ali ako ti menjaš svako malo dozu, onda će i hormoni divljati i to onda tvom dr ništa neće pomoći za dijagnostifikovanje.

#204 Usr..n. Golub

Usr..n. Golub

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 22 March 2019 - 14:14

Pala s marsa, napisah ti poruku ali ne znam gde ode.
Ne secam se da sam uzimao neke druge lekove. Jedina promena je bila po predlogu DR da tu trecu ne pijem pred spavanje, nego par sati pred spavanje, i sutra pocinje praznina. Ali i kad sam vratio tu pred spavanje, nista se nije desilo

#205 Usr..n. Golub

Usr..n. Golub

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 22 March 2019 - 14:16

Joy po tvom sam onda totalno pobrkao u glavi sve. Treba mi reset  :).

#206 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,298 posts

Posted 22 March 2019 - 18:05

Dobro, ne kažem da si totalno pobrkao sve, naravno da ti najbolje znaš kako se osećaš, samo sam htela da ti skrenem pažnju na sporost delovanja antidepresiva, jer mislim da su daleko sporiji od svih drugih lekova za mentalne probleme, mora se postepeno ići dok se ne dosegne maksimalni učinak ili optimalna koncentracija u sistemu.
Jeste da smo mi svi različiti i ne radi svakome isti ad ili doza, ali opet mislim da je pogrešno od bilo kog ad očekivati da deluje brzo kao anksiolitik recimo, jednostavno treba vremena i strpljenja.

#207 Usr..n. Golub

Usr..n. Golub

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 22 March 2019 - 19:59

Joy ma sve jasno. Ne znam da li si citala moje postove u ovoj temi. Prvo sam pio flunisan 3 meseca, koji je imao kontra efekat na mene i bilo mi je uzasno. Odma zatim mi je promenjena terapija anafranilom 1+1+1. Za dve nedelje me proradio super, zracio sam pozitivom, napokon sam bio to zto zelim. Ali je trajalo samo dve nedelje od prilike. I evo mesec ipo dana borba. Nema ni trunke toga sto sam osecao, praznina i praznina.
Ovo samovoljno povecanje doze i sam kazem da nije dobro. Nisam mnogo povecao, u granicama. Sa 75 mg sam postepeno presao na 125 mg. Ali mi se jako spava popodne od toga i nema nikakvog pomaka. Ne znam sta se tu desilo da prestane da radi. Mozda mi treba jos nesto uz njega, neka potpora.

#208 Cicina gazdarica

Cicina gazdarica

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,108 posts

Posted 22 March 2019 - 21:58

Da li piješ samo Anafranil, bez stabilizatora i ansiolitika? Najbolje bi bilo da ideš kod tvog psih i kažeš da si samostalno povećao doze..i da pitaš da li je potreban još neki lek uz AD..

Obično uz AD ide bar još jedan lek.

#209 Usr..n. Golub

Usr..n. Golub

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 55 posts

Posted 23 March 2019 - 08:53

Pijem jos lorazepam za spavanje. Stabolizator je na predzadnjoj kontroli DR ali na ovoj zadnjoj kaze da nije stabilizator za moj slucaj. Kontrola mi je za nekih 10 dana pa cu da vidim sa DR

#210 Koba

Koba

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 23 March 2019 - 22:08

zanimljivi je da americka fda nije odobrila ovaj lek za lecenje maior depresije

ja kad sam pio seroxat pravi efekat sam uocio tek posle 6 meseci

#211 Joy

Joy

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,298 posts

Posted 24 March 2019 - 08:25

Koba, i ja sam  pila seroxat i neka dejstva sam osetila jako brzo, već posle jedne sedmice, ali isto posle nekih 6 meseci sam počela da osećam jako sedativno dejstvo tog ad, što meni uopšte nije trebalo, zato i mislim da bez pola godine redovne terapije ne može ad da se oceni u potpunosti.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users