Jump to content

Sertralin (ZOLOFT, HALEA, LUXETA, SETALOFT, ASENTRA)

• Please log in to reply
837 replies to this topic

#41 kia

kia

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 310 posts

Posted 31 August 2006 - 17:20

ja sam pila zoloft 4 mjeseca i imala sam i dalje depresivne, suicidne i kojekakve misli..a zoloft glasi kao jedan od najboljih antidepresiva, na kraju krajeva kada sam imala osje?aj da mi ništa ne pomaže prestala sam ga piti i obavjestila sam svoju doktoricu ali telefonski rekla je dobro,e pa mene zanima dal postoji koji jos bolji antidepresiv koji bi meni mozda bolje legao? kakva su vasa iskustva??

#42 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 31 August 2006 - 17:23

kia, on 31 Aug 2006, 05:20 PM, said:

ja sam pila zoloft 4 mjeseca i imala sam i dalje depresivne, suicidne i kojekakve misli..a zoloft glasi kao jedan od najboljih antipihotika, na kraju krajeva kada sam imala osje?aj da mi ništa ne pomaže prestala sam ga piti i obavjestila sam svoju doktoricu ali telefonski rekla je dobro,e pa mene zanima dal postoji koji jos bolji antidepresiv koji bi meni mozda bolje legao? kakva su vasa iskustva??

Ajme Kia...Zoloft ti uopce nije Antipsihotik...
On ti je cisti AD...
Jedino sto se koristi kod djece za lijecenje OCD-a(OKP-a)...
Nije niti cudo sto ne djeluje protiv psihoza...

Ja sam na Zoloftu takodjer 4 mjeseca...i podosta je ublazio depresivne epizode...odnosno stalna depresija se i pretvorila samo u depresivne epizode...
Za psihoze sam dobio drugi lijek...Sulpirid(eglonyl)...antipsihotik koji u manjim dozama djeluje i kao AD...
U svakom slucaju,Eglonyl mi je dosta popravio percepciju sredine,a ujedno me i lijepo smiruje...

Ipak, nisam cuo da Zoloft ima svojstvo antipsihotika...tim vise sto mu je zadatak prilicno suprotan od ucinka klasicnog antipsihotika...
Zoloft bi te trebao dizati u trenucima kad te antipsihotik previse skulira(izdeprimira)

#43 kia

kia

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 310 posts

Posted 31 August 2006 - 17:54

joj sorry pospani zabunila sam se umjesto antidepresiva napisala sam antipsihotik..mislila sam ustvari na antidepresiv sad sam to ispravila...

#44 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 31 August 2006 - 17:57

Cekaj kia, sta si ti sve pila od lekova

#45 kia

kia

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 310 posts

Posted 31 August 2006 - 18:20

rispolept,xanax,praxisten,zoloft i prazine ali na njih sam strasno loše reagirala nisam mogla disati itd..pa mi ih je ukinula odmah nakon dva dana terepije

#46 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 31 August 2006 - 18:31

Uf,dobro su te kljukali...i antipsihotici,i antidepresivi i anksiolitici...
I za psihoze i za neuroze...i za depru.

Mislim da ti uistinu treba lijecnik koji ce se odluciti sto ti je...

Imas jednu zanimljivu stvar na BPD...kaze da se on i zove granicni poremecaj zato sto su oboljele osobe stalno na granici Neuroze i Psihoze...(uz iskljucenje cistih psihoticnih stanja-a kazes da ih ni ti nisi imala)...
Probaj malo prosvrljati po tom podforumu...mozda i nadjes nesto...
(s obzirom na kombinacije kojima te kljuka...)

#47 kia

kia

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 310 posts

Posted 31 August 2006 - 18:37

ma kazem ti da sam se prije svih tih lijekova osjecala bolje kaj je najgore u svemu..a ?ime me svime i kljukala nije ni cudno da sam pukla! -_-

#48 tea26

tea26

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 806 posts

Posted 02 September 2006 - 08:52

pa nisi pukla

#49 kia

kia

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 310 posts

Posted 02 September 2006 - 10:40

ma dobro nisam al to se tak veli  :angry:

#50 gattuso

gattuso

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 761 posts

Posted 06 September 2006 - 08:35

Pitanje...znam osobu kojoj je dato da pie 50 mg Zolofta.

Nisam strucnjak za lijekove i doze, ali da li to znaci da je problem bas tezak?

#51 ASTROLAB

ASTROLAB

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 904 posts

Posted 06 September 2006 - 12:27

50 mg je standardna doza za Zoloft i to je jedna tableta

#52 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 06 September 2006 - 13:41

I ja pijem Zoloft od 50 mg.
to je standard,kako kaže Astrolab.
To nije neubi?ajena doza,može ona biti i ve?a.

#53 kia

kia

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 310 posts

Posted 06 September 2006 - 16:04

ja sam pila 50 mg X 3 puta dnevno i ništa mi nije pomoglo!!bar se ja tako osjecam

#54 Guest_Pospani (Gost)

Guest_Pospani (Gost)
  • Guests

Posted 06 September 2006 - 16:07

I ja sam na 50 mg...
Kako vec i ostali kazu...Zoloft 50 mg je standard...
Prva dva tjedna se obicno krece s pola tablete(25mg)...a nakon toga se doza poveca na standardnih 50 mg.
Obicno se prvih par tjedana pije navecer,prije spavanja,u svrhu manjeg osjecaja nuspojava...
Nakon toga se prelazi na jutarnje kljukanje.
Doza moze biti i veca...(postoje i tablete od 100mg)...ali to se ipak daje rijedje...cesca je varijanta da se ubaci jos jedan(drugi) lijek.

#55 Guest_Dzudi (Gost)

Guest_Dzudi (Gost)
  • Guests

Posted 21 October 2006 - 23:34

Ja pijem Zoloft od kraja avgusta...i evo bliži se kraj oktobra...i ništa.
Ose?am se isto kao i pre, možda još i gore-sve sam nervoznija i nervoznija...i praznina je sve ve?a...
:clapping:

#56 zelenka

zelenka

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,757 posts

Posted 22 October 2006 - 13:41

kia, on 31 Aug 2006, 06:20 PM, said:

ja sam pila zoloft 4 mjeseca i imala sam i dalje depresivne, suicidne i kojekakve misli..a zoloft glasi kao jedan od najboljih antidepresiva, na kraju krajeva kada sam imala osje?aj da mi ništa ne pomaže prestala sam ga piti i obavjestila sam svoju doktoricu ali telefonski rekla je dobro,e pa mene zanima dal postoji koji jos bolji antidepresiv koji bi meni mozda bolje legao? kakva su vasa iskustva??

meni isto nije djelovao...  :clapping:
poslije toga sam pocela uzimat velafax. smanjili su se strahovi. al sad se skidam s njega. to je sve individualno, pijes jedan pa drugi dok ne nadjes onaj koji ti najbolje pase.

#57 anchi

anchi

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 516 posts

Posted 01 November 2006 - 13:33

ja pijem zoloft ve? 3 god ali stvar je u tome što nikad nisam bila depresivna pa ni sad ali pošto imam pani?ne napade mislim da sam ga morala kombinirati sa xanaxom. ali zašto? ni sad nisam depresivna pa ga još pijem. mislim da nas doktori previše kljukaju sa tabletama a to je opet individualno.

#58 Lu Salome

Lu Salome

Napredni ÄŤlan

• Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Posted 01 November 2006 - 14:56

Meni je poceo delovati posle dve nedelje. Raspolozenje se naglo popravilo i bila sam puna energije.
Pila sam ga samo tri meseca tako da ne znam kako deluje na duze staze.

#59 Alex77

Alex77

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 8 posts

Posted 30 November 2006 - 21:23

jedno pitanjce za iskusne zoloftdžije  :D

dakle, 22 dana sam na zoloftu (50 mg) u kombinaciji s xanaxom (1-1,5 mg)...

specijalnih nuspojava nisam imao ni na po?etku, ali moram priznat da ni nakon tri tjedna ne osje?am neko pretjerano poboljšanje... i dalje me dere anksioznost, s gotovo svakodnevnimpani?nim napadajima....

ne znam ni sam šta da mislim. jel prošlo dovoljno vremena za prve efekte, ili je to to što mogu o?ekivat od zolofta? ili previše tražim?   -_-

#60 Vanci

Vanci

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 130 posts

Posted 30 November 2006 - 22:25

Alex77, on 30 Nov 2006, 09:23 PM, said:

jedno pitanjce za iskusne zoloftdžije  :D

dakle, 22 dana sam na zoloftu (50 mg) u kombinaciji s xanaxom (1-1,5 mg)...

specijalnih nuspojava nisam imao ni na po?etku, ali moram priznat da ni nakon tri tjedna ne osje?am neko pretjerano poboljšanje... i dalje me dere anksioznost, s gotovo svakodnevnimpani?nim napadajima....

ne znam ni sam šta da mislim. jel prošlo dovoljno vremena za prve efekte, ili je to to što mogu o?ekivat od zolofta? ili previše tražim?   -_-

To je još uvijek premalo vremena. Zoloftu u pravilu treba i 4 do 6 tjedana za prve u?inke. Ako barem malo osje?aš poboljšanje budi zadovoljan. Možda bi bolje bilo da piješ Xanax s postepenim opuštanjem, ali to bi trebao u razgovoru s lije?nikom. Ne znam kad te je naru?io na kontrolu. Isto tako, ako ni nakon 6 tjedana ne bude pomaka onda se obi?no povisuje doza na zolofta na 2 tablete, ali to stvarno treba sve ?initi samo nakon iskrenog razgovora s psihijatrom i na njegovu preporuku. Za sada je kod tebe sve u granici normale. Naoružaj se strpljenjem i pri?ekaj još dva tjedna.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users