Jump to content

Klonazepam (RIVOTRIL, KLONOPIN)

• Please log in to reply
835 replies to this topic

#1 hypo

hypo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 10 posts

Posted 27 October 2006 - 09:22

Anybody

Jeste li culi za ovaj lijek??
Da li ga neko mozda koristi protiv anksioznosti i ako da kako dijeluje??

Pozdrav svima _.::

#2 Angel Heart

Angel Heart

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,352 posts

Posted 27 October 2006 - 10:38

http://www.farmakolo...eria/n_c_ae.htm

Klonazepam je jedan od najja?ih antiepileptika. Pripada skupini benzodiazepina. Klonazepam pokazuje farmakoloke osobitosti koje su zajedni?ke svim benzodiazepinima, a to su antiepilepti?ki, sedativni, mii?no relaksiraju?i i smiruju?i u?inci. Mehanizam djelovanja klonazepama objasnit ?emo u poglavlju o anksioliticima. Brzo djeluje priguuje mnoge tipove epilepti?ke aktivnosti stoga se moe koristiti za lije?enje svih tipova epilepsije. Zgodna stana je to to je prakti?ki netoksi?an.
Registrirani u RH za 2006: Rivotril (F. HOFFMAN LA ROCHE)

vise:
http://www.tegobe.co...he/rivotril.htm

#3 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 27 October 2006 - 10:54

Ne plasi se pij ga..kod mene ja kazem dobro jutro rivotrilu...dobar dan rivotrilu......dobro vece ridzo i laku noc :zev:

#4 hypo

hypo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 10 posts

Posted 28 October 2006 - 18:31

View PostAngel Heart, on 27 Oct 2006, 11:38 AM, said:

http://www.farmakolo...eria/n_c_ae.htm

Klonazepam je jedan od najja?ih antiepileptika. Pripada skupini benzodiazepina. Klonazepam pokazuje farmakoloke osobitosti koje su zajedni?ke svim benzodiazepinima, a to su antiepilepti?ki, sedativni, mii?no relaksiraju?i i smiruju?i u?inci. Mehanizam djelovanja klonazepama objasnit ?emo u poglavlju o anksioliticima. Brzo djeluje priguuje mnoge tipove epilepti?ke aktivnosti stoga se moe koristiti za lije?enje svih tipova epilepsije. Zgodna stana je to to je prakti?ki netoksi?an.
Registrirani u RH za 2006: Rivotril (F. HOFFMAN LA ROCHE)

vise:
http://www.tegobe.co...he/rivotril.htm

Tnx a lot
:meda:

View Postjelllena, on 27 Oct 2006, 11:54 AM, said:

Ne plasi se pij ga..kod mene ja kazem dobro jutro rivotrilu...dobar dan rivotrilu......dobro vece ridzo i laku noc :zev:

I koliko si dugo " na njemu"
Zasto ?
Jesi nesto drugo prije koristila?

:hmmm:

#5 Dead Countess

Dead Countess

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 13 posts

Posted 28 October 2006 - 18:32

i ja pijem rivotril po potrebi, ali nisam ga vec dugo uzela...

#6 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 28 October 2006 - 19:57

Ma ja ga pijem dugo....cak je i moja dr rekla da sam se ja navikla na njega pa da ga pijem i dalje pa kad bude vreme da se ostavlja bice to polako i strpljivo.Uopste se zbog toga ne brinem ..APre njega sam pila malo bromazepam,malo bensedin,malo ksalol...hahaha narkomanka a?

#7 hypo

hypo

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 10 posts

Posted 30 October 2006 - 08:34

View Postjelllena, on 28 Oct 2006, 08:57 PM, said:

Ma ja ga pijem dugo....cak je i moja dr rekla da sam se ja navikla na njega pa da ga pijem i dalje pa kad bude vreme da se ostavlja bice to polako i strpljivo.Uopste se zbog toga ne brinem ..APre njega sam pila malo bromazepam,malo bensedin,malo ksalol...hahaha narkomanka a?

Hehe, ma nije niko narkoman,
Ja licno izbjegavam sve lijekove, ali bolj je popiti lijek i biti miran nego se patiti sa svim tim uzasom koji se desava.
Ja nisam ni na kakvim lijekovima, povremeno imam vibracije, imao sam par napada panike, sad se dobro nosim s tim.
Interesovalo me je moze li se taj rivotril piti onako po potrebi ili se mora uzimati kao terapija.

:srculenca:

#8 jelllena

jelllena

CARICA

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,366 posts

Posted 30 October 2006 - 11:58

Moze po potrebi..slobodno kad ti je lose kokni 0.5mg ili 1/4 od 2mg..sad ne znam koji imas.SLOBODNO PO POTREBI.

#9 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 20 May 2007 - 13:18

Ovako, ne znam ima li igdje na forumu rasprava o rivotrilu pa sam evo otvorila topic.

Ja nemam epilepsiju već depresiju ali dr mi ga propisala 0,5 mg uveče ali ja brate ne znam da mogu reći da on bilo kako na mene djeluje. Tj, popijem ga i ništa. Doduše prije spavanja ali opet...
Čitala sam negdje da je pomogao mnogima kao anksiolitik ali ja ništa ne osjećam.

Spavala sam i prije njega dobro pa ne znam koji će mi on vrag...? Samo se filam tabletama

Mogu ja ovo pitati svoju dr ali mi je na dužem odmoru pa sam mislila vas pitati šta vi osjećate kad ga popijete?

Hvala Posted Image

#10 tonka

tonka

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,931 posts

Posted 20 May 2007 - 13:20

Zašto ti je prepisan Rivotril?
Mislim,on je sedativ.
Ako nemaš potrebu za njim,bolje ga je ne piti.

#11 zoki

zoki

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 326 posts

Posted 20 May 2007 - 17:59

rivotril je i anti-epileptik, anksiolitik,  i svašta još, ima široku lepezu upotrebe.

kolko si ga puta pila do sad? Sećam se da i ja prvi put kad sam popio 0.5 nisam ništa značajno osetio. već posle jesam.

njemu treba malo više vremena da kickinguje i ostvari efekat, jer se ne rastvara u vodi. mada ako ti je prazan stomak, onda ide brzo Posted Image

u rangu je sa xanaxom (ksalol). otprilike to je najači anxiolitik. osetićeš već.

ali ako ti ne treba, nemoj da piješ.

#12 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 20 May 2007 - 19:44

A ne znam zašto mi ga je i propisala. Valjda da me odkanta. Ona je nešto rekla kao on rasterećuje mozak kad previše razmišljaš, ono kad imaš pritisak i to. A ja ga pijem već jedno mjesec dana, uveče 0,5 mg pred spavanje ali sam za tri noći uzela 1mg samo da provjerim kako će na mene djelovati.

Ja zaspem tako da neznam da li djeluje. Zašto se on uzima samo uveče, jer tako piše na uputstvu? Jel ga vi uzimate samo uveče ili...

Kako se vi osjećate, tj, šta osjetite kad ga uzmete?

Molim vas, odgovorite mi, jer kako sam rekla dr mi je na odmoru, te je ne mogu ovo pitati.

#13 Draga

Draga

CARICA

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,921 posts

Posted 20 May 2007 - 20:44

Lana, kao sto su i sama znas, Rivotril je pre svega antiepileptik ali su kasnija istrazivanja pokazala da se u manjim dozama moze koristiti i kao anksiolitik (antiepileptici kao i anksiolitici imaju snazno delovanje na centralni nervni sistem). Namena Rivotrila u tvom slucaju je verovatno smirivanje anksioznosti i generalno opustanje, odnosno sedativno dejstvo. Medjutim, za razliku od antidepresiva koji se trebaju uzimati svaki dan da bi imali nekog efekta, Rivotril se moze uzimati samo po potrebi - znaci kad osetis jaku nervozu, nesanicu i tome slicno. Takodje, cesto ga uzimaju ljudi s napadima panike jer Rivotril ima trenutno dejstvo, odnosno dolazi do smirivanja vec nakon kratkog vremena.  Ukoliko ti za sada nemas takvih problema, onda nema potrebe da uzimas Rivotril jer on nakon nekog vremena moze dovesti do ovisnosti i stvaranja tolerancije. Tvoja doktorica ti je prepisala Rivotril verovatno pretpostavljajuci da ces s obzirom na prirodu svog problema imati potrebe za anksiolitikom, odnosno za necim sto ce momentalno delovati smirujuce i opustajuce. Ukoliko nemas izrazenu nervozu i probleme sa spavanjem, onda nema potrebe da uzimas Rivotril jer kao sto i sama primecujes - dejstvo istog neces ni osetiti i samo ces se bespotrebno navikavati na lek koji ti za sada, kako izgleda, nije ni potreban.

#14 Care

Care

My name is care - (engl. briga, ), a carica sam odavno

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,101 posts

Posted 20 May 2007 - 21:37

Ja koristim rivotril kao sedativ. Pila sam ga 4x dnevno, dakle svakih 8 sati, smanjila na dva ujutro i navečer. Mene je u početku jako smirivao i pomogao mi otkloniti nesanicu. Za sada se ne žalim.

#15 lana75

lana75

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 169 posts

Posted 21 May 2007 - 19:49

Draga, ti si mi baš draga.  Posted Image

Hvala na objašnjenju, pa valjda ga ne trebam ni piti. Ali sam vas morala to pitati jer mi je čudno što ništa ne osjećam kad ga popijem.

Draga, ti mi izgleda da mnogo znaš o psihijatriji. Uvijek sve znaš.

#16 balon

balon

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Posted 21 May 2007 - 22:12

Ja ga pijem samo po potrebi kao sto je Draga navela kada osetim jaku nervozu znaci kao anksiolitik ili kada ne mogu da zaspim.Na mene utice kao sedativ

#17 celecg

celecg

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 52 posts

Posted 23 May 2007 - 12:42

EVO TE I OVDE!MOJ PRIJATELJ GA UZIMA KAO STABILIZATOR UZ SEROXAT. I TVRDI DA NE MOZE DA SE NAVUCE NA NJEGA.ON JE BAS BIO LOSE.MANICNA DEPRESIJA SA HIPOHONDRIJOM.SADA JE ZAMALO PA ONAJ STARI.JA SAM FARMACEUT.RIVOTRIL POMAZE NEURONIMA DA PREMOSTE AKTIVNE HORMONE HIPOFIZE I DAJU ELEKRICNI ODGOVOR NA NJIH.ZNACI TREBA DA TI POMOGNU DA SE UMIRIS.PROBAJ SA MALIM DOZAMA,DA TE NE USPAVLJUJE.POLJUBAC

#18 Maltretator

Maltretator

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 31 posts

Posted 05 July 2007 - 23:51

Meni je na početku jako pomagao da zaspim, a sad nakon 10 dana izvrsno djeluje kao anksiolitik.

#19 Ale

Ale

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 277 posts

Posted 06 July 2007 - 00:45

Ja sam ga koristio skoro godinu i po dana, sad po potrebi, i osetim ga kad popijem

#20 Zli_Zec

Zli_Zec

Član

• Newcomers
  • PipPip
  • 29 posts

Posted 16 July 2007 - 05:04

View Postlana75, on 20 May 2007, 02:18 PM, said:

Ovako, ne znam ima li igdje na forumu rasprava o rivotrilu pa sam evo otvorila topic.

Ja nemam epilepsiju već depresiju ali dr mi ga propisala 0,5 mg uveče ali ja brate ne znam da mogu reći da on bilo kako na mene djeluje. Tj, popijem ga i ništa. Doduše prije spavanja ali opet...
?itala sam negdje da je pomogao mnogima kao anksiolitik ali ja ništa ne osjećam.

Spavala sam i prije njega dobro pa ne znam koji će mi on vrag...? Samo se filam tabletama

Mogu ja ovo pitati svoju dr ali mi je na dužem odmoru pa sam mislila vas pitati šta vi osjećate kad ga popijete?

Hvala Posted Image

Evo, upravo je prepisan i meni i to iz potpuno istih razloga kao tebi !

Jučer sam ga uzeo prvi put a sad sam pročitao ovaj topic pa ćemo vidjeti...  Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users