Jump to content

Klonazepam (RIVOTRIL, KLONOPIN)

• Please log in to reply
846 replies to this topic

#801 dibidus

dibidus

Baby

• Newcomers
  • Pip
  • 7 posts

Posted 14 August 2018 - 21:02

100 ljudi 100 reakcija, meni su podjednako cudne ove doze od 3 x0,5 pa da se neko navuce, a pri tom ima izvestaja i od 3x5 za koje mislim da su slonovske, elem ja roche rivotril 0,2 koristim vec par meseci no posto sam naplasen od navlake ne koristim ga svakodnevno.
nakon bromazepana diazepama, xanaxa etc. s ovim lekom moze se relativno nekako preziveti dan s tim sto ga ne bih trosio kao uspavanku, sve u svemu meni pre podne i predvece 2 x 2 mg 3 do 4 puta nedeljno olaksa zivot itekako pritom je odlican u danima alkoholne apstinencije

#802 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 15 August 2018 - 09:18

Ja sam bio uspio sići na dozu od 2 x 1/2 Rivotrila, međutim, došlo je do strašnih poremećaja na nivou srca.

Kad sam se vraćao iz Šapca, što je 3h i par minuta od ovog mog "grada" tj sela u kom živim, dobio sam jako gušenje i tahikardiu, opresije u grudima i leđima, koje su trajale dobrih 1h.

Kad smo stigli kući, tj do prve apoteke, uzeo sam nitroglicerin, sublingvalno, i prošlo je to.

EKG je bio 144 u mirovanju, urađen UZ srca, srce u redu, ergometrija (stres opterećenje srca na traci za trčanje) isto u redu.

Poslat kod psihijatra.

Od kako sam se vratio na 3 x 1 Rivotril, nisam više imao problema nikakvih sa srcem...

Od kako sam počeo piti samo jutarnju kavu, ono poslije buđenja, i 1 nes, 2 u 1, do 2 dnevno, i to ne poslje 15h, nema više ni insomnia.

Jebi*a, zavisan sam od benzodiazepina.

Profesorka Ivetić, epileptolog kad sam bio poslije 12. maja, kad sam imao najgori grand mal epi attack, i to u sred hrama, tad sam pio 6 Rivotrila na dan i 400 mg Lamictala.

Poludila žena kad je vidila.

Odmah je oborila dozu Lamictala, poslije EEGa nakon neprospavane noći izmjenila th, AET, i tražila da se ukine Rivotril u potpunosti.

Međutim Profesorka Dickov, ne da.

Od 2010. sam uvijek bar na 4 mg Rivotrila, i apsolutno psiho - fizički zavisan od njega.

Rekla je da ispod 6 mg nećemo ići.

Iako je ona Načelnik odeljenja za bolesti zavisnosti, neće me pokušati skinuti sa Rivotrila, jer sam sam pokušao supstitucionom th Bensedinom, i nije bilo teorije, ma ni teorije da smanjim dozu ni na par dana a da ne krenu srčani, crevni i epi problemi...

#803 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 15 August 2018 - 17:36

zanimljivo svi pišu o strašnim problemima skidanja sa benzosa
a ja sam se skinuo sa 4 mg rivotrila za 1 dan i nisam imao nikakvih nuspojava

#804 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,306 posts

Posted 15 August 2018 - 17:57

Jedan procenat ljudi ne postaje zavisan od benzosa, ostali da.

#805 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 15 August 2018 - 19:29

Ja sam na minimalno 4 mg ili 3, stvarno se ne sećam, bio konstantno na Rivotrilu ili Lorazepamu ili na oba, od 2010...

#806 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,306 posts

Posted 17 August 2018 - 14:37

Apsolutno sjajan lek, koji me je spasavao više puta.
Samo izaziva zavisnost pa se mora paziti da se ne uzima olako.

Drugačiji je nego ostali BZD, smiri me, stabilizuje i popravi raspoloženje.
Moja odlična reakcija na ovaj lek bi možda značila da bi mogli da mi daju neki drugi stabilizator, koji ne pravi zavisnost.

#807 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 09 September 2018 - 17:22

Ja se svako jutro budim sa suicidalnim idejama o okončanju života.Jel moguče da mi rivotril to pravi?I to se javlja samo ujutru pri buđenju,odjednom samo je to na pameti.

#808 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,060 posts

Posted 09 September 2018 - 21:28

View Postfrozensun, on 09 September 2018 - 17:22 , said:

Ja se svako jutro budim sa suicidalnim idejama o okončanju života.Jel moguče da mi rivotril to pravi?I to se javlja samo ujutru pri buđenju,odjednom samo je to na pameti.

Meni je to pravio. Moguće je. Kad je izašao iz sistema, prestalo je.

#809 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 13 September 2018 - 11:01

Od pre 20-ak dana počeo sam da kašljem,suhi kašalj i jako mi je teško udahnuti,otežano dišem.Ispio sam antibiotik ništa,3 dana, nisam kašljao, jutros opet.
Kao da imam bronhitis.
3x išao doktorima slušali mi pluča kažu nema ništa,sve ok.Dobio sirup za suhi kašalj popio pola i dalje kašljem.
Klonazepam pijem nekih 5 mjeseci ,2 mg pred spavanje.
U listi nus pojava ovog lijeka piše respiratorna depresija,pa ne znam jel moguče da upravo zbog ovog lijeka imam ove simptome?
A ja ga moram piti radi nesanice.Mogu probati da vidim kad radim 2 noćne smjene kad ga ne pijem,da li ću onda kašljati.

#810 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 13 September 2018 - 11:17

View Postfrozensun, on 13 September 2018 - 11:01 , said:

Od pre 20-ak dana počeo sam da kašljem,suhi kašalj i jako mi je teško udahnuti,otežano dišem.Ispio sam antibiotik ništa,3 dana, nisam kašljao, jutros opet.
Kao da imam bronhitis.
3x išao doktorima slušali mi pluča kažu nema ništa,sve ok.Dobio sirup za suhi kašalj popio pola i dalje kašljem.
Klonazepam pijem nekih 5 mjeseci ,2 mg pred spavanje.
U listi nus pojava ovog lijeka piše respiratorna depresija,pa ne znam jel moguče da upravo zbog ovog lijeka imam ove simptome?
A ja ga moram piti radi nesanice.Mogu probati da vidim kad radim 2 noćne smjene kad ga ne pijem,da li ću onda kašljati.

Probaj tako, mada je respiratorna depresija zapravo usporenje disanja, ne baš vezano za kašalj.

#811 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 13 September 2018 - 11:26

Šta da probam?Ma mislim da i tad sam kašljao eh sad ne znam koliko se rivotril zadržava u krvi,al sigurno ne bi trebalo 48 sati.

#812 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,306 posts

Posted 13 September 2018 - 12:14

On je vrlo netoksičan lek, tako da mislim da bi kašalj verovatno bio od nečeg drugog, ja kašljem i prehlađena sam, drugi su alergični, svi kašljucaju.

#813 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 13 September 2018 - 12:34

PIše u listi nus pojava:respiratorna depresija.
Eh sad ne znam šta je to.
Ja sam počeo piti lijek za alergiju ne pomaže,ispio jak antibiotik ne pomaže šta je sljedeće RTG pluča ako mi da,a mora mi dati.
Ili promjeniti lijek za alergiju ako sam postao alergičan prvi put u životu.

#814 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,306 posts

Posted 13 September 2018 - 12:58

Respiratorna depresija - usporavanje disanja, prestanak disanja, verovatno ako se neko predozira.
Oni navedu sve moguće na taj listić, da bi se ogradili od mgućih tužbi i zato ja to retko čitam.

Rivotril je dosta siguran i bezbedan lek, jedino što pravi određenu zavisnost i mora se ukidati polako.
I utiče na pamćenje loše.
To je sve od loših stvari kod mene.

2 mg je uobičajena doza.

#815 Apoptosis

Apoptosis

Turn over

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,295 posts

Posted 13 September 2018 - 13:15

Stvarno je nemoguće da ti izaziva te probleme Rivotril.

Aruena je u pravu.

A zadržava se u krvi zavisno od osobe do osobe, tj do citohroma jetre, pušenja, kafe, alkohola itd.

#816 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 13 September 2018 - 13:20

Dobro ja pijem 3 mg+5 mg sanval da bih mogao zaspati.
Onda ne znam šta je.
Svakako idem sutra doktorici pa nek me šalje specijalisti tek preskosutra, ako ovaj kašalj i teško disanje ne prestane.
Malo ste me ohrabrili.

#817 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 14 September 2018 - 13:52

Danas sam bio kod pulmologa.Snimao 3x pluča nema ništa.Ona tvrdi da je od rivotrila,pita me možete li prekinuti lijek piti rekoh ne mogu to je nešto najblaže što pijem za nesanicu.Evo večeras i sutra sam noćna neću ga piti pa ćemo vidjeti hoću li kašljati.

#818 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 15 September 2018 - 09:28

Ooo Bože sinoć ga nisam popio i evo od jutros ne kašljem.Nije valjda od njega.Sad sam se uspaničio,proradila hipohondrija ne znam šta da radim?
Nemam šta drugo piti za san osim njega,ništa drugo ne djeluje više.
https://www.drugs.co...de-effects.html
Evo piše kašalj kao sporedni efekat.

#819 frozensun

frozensun

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 233 posts

Posted 15 September 2018 - 09:57

evo i ovde piše:
https://www.alims.go...1699-10-001.pdf

#820 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,057 posts

Posted 15 September 2018 - 11:53

ma pusti nuspojave. što Aruena kaže oni na papiru za svaki lijek navedu sve živo.
pročitaj nuspojave za običan andol pa će ti sve biti jasno

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users