Jump to content

- - - - -

Libido i depresija

• Please log in to reply
248 replies to this topic

#41 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,029 posts

Posted 04 July 2017 - 08:12

nemoguće je izmjeriti težinu depresije jer je to subjektivno,
svakome je njegova depresija najteža.

slažem se sa serafimom.
ovi novi antidepresivi samo potisnu i priguše emocije ili što bi Ameri rekli shut your brain off
to je možda dobro za depresije uzrokovane nekim nesretnim događajem ili reakcijom na stres.
smrt u obitelji, neka traumatična iskustva i događaji, ptsp.
nekome tko pati od atipične depresije (manjak samopouzdanja, koncetracije, volje, energije, hipersomnija, povećan apetit, umor, anhedonia, nedostatak libida) ssri će samo pogoršati stanje.

#42 mr.Frusciante

mr.Frusciante

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 July 2017 - 08:23

View Postplavo, on 03 July 2017 - 21:28 , said:

Imaš li glavobolje ?
Nemam glavobolje.

View Postserafim, on 04 July 2017 - 06:54 , said:

@nikolachaki
Ovo su neki moji trenutni stavovi i ne mora biti da imaju veze sa zivotom. Trenutno sam bez emocija potpuno i ja trazim resenje.
SLazem se sa tvojim stavovima i ja nenaklono gledam prema bilo kakvim tabletama kao resenju problema.Menij je mnogo fascinantna istocnjacka medicina,nazalost nisam jos imao kontakta sa njom ali cim zavrsim fakultet planiram da otuputujem u neku zemlju u potrazi za resenjem ako do tada ne resim ovaj problem.Mislim da se tamo generalno ovakvi problemi (ne samo za mene nego i u okviru same depresije) mnogo lakse resavaju i sto je najvaznije prirodnim putem.
Inace sta je tebe dovelo do takve situacije,ti nemas prblema sa seksualnim nagonom ili..?Ja mislim kada bi ovo sa libidom bilo reseno da bih veoma brzo uspeo da izadjem iz celog problema.Ali dobro otom potom videcemo.

#43 mr.Frusciante

mr.Frusciante

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 July 2017 - 08:29

Inace zaboravio sam da napomene,ne znam koliko je to vazno ali eto sada sam se setio.
U okviru uroloskog tretmana receno mi je da probam sa magicnom tableticom za muskarce.Preporucen mi je ,,bilive",on ne deluje kao vijagra ili cijalis recimo zato sto za razliku od njih on pokrece svoje dejstvo tek kada se osoba uzbudi.
I naravno kako sam ja na nuli nista se nije desilo,samo bacene pare,nista vise.

#44 mr.Frusciante

mr.Frusciante

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 July 2017 - 08:35

Zaboravio sam da vas upitam jos jednu stvar.Pre nego sto sam dosao do sadasnje lekarke prosao sam par psihologa/psihijatara koji nisu bili kompetentni za ovakvu vrstu problema pa su me prosledjivali na drugu adresu.Jedan od njih secam se dobro mi je kazao kako on nije strucan ali kako bi mi savetovao da odem na snimanje glave,magnetna reconanza je u pitanju ako se ne varam.

Pa da li su i vama to preporucivali,kakva su vasa iskustva i da li je stvarno moguce tim putem utvrditi nesto vezano za probleme sa depresijom ili nekim drugim oboljnjem tog tipa?

#45 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,995 posts

Posted 04 July 2017 - 08:38

Zeus, Serafim, ljudi -  znate toliko puno o lekovima, vi bar dobro znate da ad ne leči problem, samopouzdanje, niti je stanju da priguši stres, to rade anksiolitici najpre... ad je tu samo da omogući lakše funkcionisanje nervnog sistema, a probleme treba rešavati voljno, sampouzdanje se gradi malo po malo, postizanjem nekih ciljeva koje smo sebi postavili :)

#46 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,995 posts

Posted 04 July 2017 - 08:48

View Postkalisi, on 03 July 2017 - 19:26 , said:

Pazi, ja mislim da svi psihički problemi nastanu tako sto se pruža otpor nekom svom osecanju, nekoj svojoj potrebi, tako se napravi blokada u organizmu i onda krene dar mar. Zato, najvažnije po tebe je da sa terapeutom obradiš te traumatične situacije i da oslobodis to sto si potisnuo. Jer depresija je samo sekundarni problem. Libido je čak nakon sekundarnog. Dakle džaba da rešavaš libido kad je problem s njim uzrokovan depresijom i džaba da rešavaš depresiju kao takvu samu za sebe ako ne prodres do uzroka i tu razresis šta ima. I to sto pre, dok je situacija još relativno sveza.

Potpuno isto mislim kao Kalisi, oslabljen libido je samo posledica, zato ne verujem da može biti trajnijeg poboljšanja bez da se dođe do pravog uzroka...

#47 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 04 July 2017 - 08:51

Odi na magnetnu zašto da ne, ako su ti već savetovali, ona ne zraci, e sad da li se može videti nešto u vezi depresije, ne znam, ja bih volela da može, odmah bih otrcala. Ne znam zašto su ti je preporucivali, volela bih da znam. Ali u svakom slučaju magnetna ne može da ti škodi, bar proveriš da ti je sa glavom sve čisto. Pu ne daj bože postoje neuroloski nemi tumori koji za manifestacije imaju depresiju. Zašto ne proveriti.
Moja priča je komplikovana, ni sama je bas ne razumem tako da neću daviti njom, ni sama ne razumem šta to lekovi donose a odnose,niti mi se vraća na sve to, komplikovano je bas. Bilo bi lepo kad bi mogao sve da rešiš bez lekova Al to je jako teško možda i nemoguće, ja ne znam druge alternative ovde. Jedino psihoterapijom ako nešto uspes. Postoji grupa ljudi kojima lekovi spase život, tako da nadajmo se da ćeš biti međju njima.

#48 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 04 July 2017 - 09:05

I svi mi imamo taj neki okidač kad je sve pocelo, neko ne otpati šta treba, neko se zezne pa zbog gluposti pati i nervira se više nego sto treba i gotovo je, ravnoteža se naruši, pa se ti posle vrati u ravnotežu.

#49 genova

genova

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 172 posts

Posted 04 July 2017 - 09:09

Eo i ja da dam svoje misljenje, Najpre svidja mi se momak o kome se vodi rijec, iako nisam strejt :D
Ovaj ja ti prvo predlazem da das sebi neko vr. da se depra stisa, ona je dosla kao posljedica neceg, ona ne dodje odjednom..
Onda ne bih ti savjetovala da dajes pare na razne psihoterapeute, ipak ti sam mozes da prodres sam u sebe i dodjes do kljucnih uzroka..
Sto se tice libida trebalo bi da se vrati, don't worry ;) pricam iz licnog iskustva, kao i osjecaj tuge i srece. Sad tuge nisam sasvim sig. mozda neke stvari ni ne treba vise da osjecas; a za osjecaj empatije nisam sigurna, ja je ne osjecam kao nekad, iako i dalje zelim da pomognem...
Mislim da nije lose da pijes neki ad, to ne moze toliko da skodi libidu vjerovatno, kolko mozda sama depra. Daj sebi vremena, jer vrijeme je sve i sve je vrijemE ;)

#50 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 04 July 2017 - 09:12

Dao je sebi vremena 2 godine, dakle i previše :) a da se libido vrati sam od sebe posle godinu dana pa suludo je očekivati :)

#51 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 357 posts

Posted 04 July 2017 - 10:43

View PostNikolachaki, on 04 July 2017 - 08:35 , said:

Ja mislim kada bi ovo sa libidom bilo reseno da bih veoma brzo uspeo da izadjem iz celog problema.Ali dobro otom potom videcemo.
Šta je starije, kokoš ili jaje, pitanje je sad.
Otiđi na magnetnu, to je jednostavan pregled i pij prepisane AD, nekome ko ih nije nikada koristio  gotovo pa moraju djelovati na depresiju, ako je ona u pitanju.

#52 mr.Frusciante

mr.Frusciante

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 July 2017 - 13:02

View Postgenova, on 04 July 2017 - 09:09 , said:

Eo i ja da dam svoje misljenje, Najpre svidja mi se momak o kome se vodi rijec, iako nisam strejt :D
Ovaj ja ti prvo predlazem da das sebi neko vr. da se depra stisa, ona je dosla kao posljedica neceg, ona ne dodje odjednom..
Onda ne bih ti savjetovala da dajes pare na razne psihoterapeute, ipak ti sam mozes da prodres sam u sebe i dodjes do kljucnih uzroka..
Sto se tice libida trebalo bi da se vrati, don't worry ;) pricam iz licnog iskustva, kao i osjecaj tuge i srece. Sad tuge nisam sasvim sig. mozda neke stvari ni ne treba vise da osjecas; a za osjecaj empatije nisam sigurna, ja je ne osjecam kao nekad, iako i dalje zelim da pomognem...
Mislim da nije lose da pijes neki ad, to ne moze toliko da skodi libidu vjerovatno, kolko mozda sama depra. Daj sebi vremena, jer vrijeme je sve i sve je vrijemE ;)
Hvala,nadam se da ce biti tako kao u tvom slucaju :).
Lepo si to rekla vreme je sve.Ja sam itekako svestan da je nase vreme ograniceno i izuzetno ga cenim.Zato zelim maksimalno i sto lepse da ga iskorstim.Zbog toga sam tuzan sto mi ono toliko izmice i protice ni u cemu.Al dobro znam da ce ovo jednom da prodje i da cu na neki nacin jednog lepog dana zbog same depresije josh vise da cenim zivot :).

A sto se tice terapeuta,ne idem privatno jer sebi ne mogu to da priustim.A kada sam cuo za cene zapitao sam se  da li uopste prosecan covek sa ovih podrucja moze da ima taj pa mogu komotno da kazem luskuz.
Ja za sada imam dobra iskustva sa drzavnim institucijama,bez ikakvih zamerki :)

#53 mr.Frusciante

mr.Frusciante

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 July 2017 - 13:06

View Postplavo, on 04 July 2017 - 10:43 , said:

Šta je starije, kokoš ili jaje, pitanje je sad.
Otiđi na magnetnu, to je jednostavan pregled i pij prepisane AD, nekome ko ih nije nikada koristio  gotovo pa moraju djelovati na depresiju, ako je ona u pitanju.
Otici cu svakako,predlagao sam to bas prosli put doktorki ali tada nije smatrala da je to jos neophodno.
A terapiju pijem redovno,jedino nekad je malo tesko naci wellbutrin jer je uvozni lek ali to bude kratkotrajno odstupanje,dan ,dva-tri.

#54 mr.Frusciante

mr.Frusciante

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 04 July 2017 - 13:32

View Postkalisi, on 04 July 2017 - 08:51 , said:

Moja priča je komplikovana, ni sama je bas ne razumem tako da neću daviti njom, ni sama ne razumem šta to lekovi donose a odnose,niti mi se vraća na sve to, komplikovano je bas. Bilo bi lepo kad bi mogao sve da rešiš bez lekova Al to je jako teško možda i nemoguće, ja ne znam druge alternative ovde. Jedino psihoterapijom ako nešto uspes. Postoji grupa ljudi kojima lekovi spase život, tako da nadajmo se da ćeš biti međju njima.
Ne znam kako ti hoces,ali slobodno je podeli ovde sa nama,otvori novu temu ili mi posalji u privatnu poruku.Ja znam da slusam a siguran sam da i gomilu drugih ljudi ovde interesuje tvoja prica i spremni su da ti pomognu kao sto ste vi svi meni.
Evo proslo je nesto vise od 24h od kada sam otvorio temu a dobio sam toliko novih informacija,podrske i pozitivne energije.Nisam ocekivao da ce se toliko puno ljudi posvetiti mom problemu.
Ovim putem vam se svima zahvaljujem,divni ste!
A sto se tice razloga zbog kojeg su hteli da me posalju na magnetnu nisu mi bas obrazlozlili,vrv da moze nesto da se uoci putem nje pa su videli to kao potencijalno resenje problema.Ne znam cak ni da li su to smatrali kao resenje za depresiju,libido ilio mozda oba.
Ako odem na to snimanje javicu ti iskustva i nakon razgovora sa doktorkom koliko to moze da pomogne u resavanju nasih problema

View Postkalisi, on 04 July 2017 - 09:12 , said:

Dao je sebi vremena 2 godine, dakle i previše :) a da se libido vrati sam od sebe posle godinu dana pa suludo je očekivati :)
Da bas tako,ja sebe smatram za jako strpljivu i razumnu osobu ali sto je mnogo mnogo je.

#55 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 05 July 2017 - 14:37

Kako guras? Slobodno pisi ovde :)  Bas me zanima Kako ce se odvijati tvoja prica jer ti sa nam ovde nov, bez iskustva sa lekovima I svime , pa je najmanje komplikovano pratiti stanje.
Da li mislis da si mogao da predupredis ovo stanje da si drugacije reagovao na neke okolnosti? To je ono sto Ja pitam sebe, mada nije to pametno pitanje, treba gurati napred od mesta odakle si I ne osvrtati se nazad al eto zanima me ukratko sta mislis jer zanima me sve ovo oko ovih stanja, sto ti kazes fascinantno mi je Kako do ovog dodje il ne dodje.

#56 mr.Frusciante

mr.Frusciante

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 101 posts

Posted 05 July 2017 - 23:04

Hvala na pitanju,super sam trenutno.Jos uvek je ona chill faza :)
Citao sam mnoge zanimljive teme od kada sam na forumu,hteo sam da se u neke ukljucim ali jos nisam imao vremena.Kada ih lepo iscitam onda cu da ostavim neki svoj komentar.Tako da ne planiram dai imam samo epizodnu ulogu na forumu,druzicemo se mi josh svakako.

A sto se tice pitanja siguran sam da do svega ovoga ne bi doslo da sam u odredjenim situacijama doneo drugacije odulke(koje sam pri tome imao tada u vidu).Konkretno na prelazu iz iz srednje na fax je nacicnjena ta neka greska u mom slucaju.
NIkako nisam trebao da krecem na fax,iskreno nikada nisam ni zeleo ali sam tada josh bio pod uticajem tudjih misljenja pa sam resio na nagovor drugih a porodice i rodjaka pre svega.Trebao sam tada odmah da pocnem da radim i da se upotpunosti osamostalim,pogotovo zato sto moja porodica nema tako idilicne uslove za zivot.Na osnovu toga su se ranije a pogotovo kasnije gradili ti neki problemi koji su me korak po korak doveli do trenutne situacije.
Ne ide meni lose fax,odgovoran sam i nadam se da cu sada u oktobru da ga zavrsim u roku ali jednostavno za mene je to gubljenje vremena.Ucenje stvari koje me ne interesuju,pri tome bubanje i bubanje,los odnos nastavnika,gomila stresa,malo stecenog konkretnog znanja i na samom kraju podsticanje i nagradjivanje neradnika su te neke lose stvari koje sam donekle i ocekivao ali ne u ovolikoj meri.

MOzda cu sada malo da skrenem sa teme ali kada sam vec poceo da nastavim.Cudan sam ja za mnoge jer, smatram da je karijera nekakav idealizovani produkt savremenog doba.Svi teze samo nekakvom napredovanju,novcu ,posedovanju stvari koje ih cesto i ne zanimaju,tako mnogo gluposti a tako malo zivljenja i sustinskog uzivanja u ovom bozanskom svetu.Mene to uopste ne interesuje,nemam nameru da cuvam novac i kupujem neke kuce,automobile i razlicite druge stvari.Samo zelim da se bavim onim sto volim, vidim sto vise predela na ovom svetu i upoznam sto vise dobrih  ljudi razlicitih kultura i razmenjujem energiju sa njima.Otuda i taj stav prema univerzitetu,samo nazalost sto on jos nije bio toliko iskristalizovan u tom trenutku.
Ali zato sam siguran da  kada iz ovoga jednom izadjem bicu znatno  kompletnije bice.Ko zna da se ovo sve nije dogodilo mozda uopste ne bih imao iste poglede na svet i razne stvari u njemu kao sto ih imam sada.Po meni depresija ima i nekih dobrih stvari po coveka,samo se treba iz nje iscupati :)

Ne zelim ovde da vodim (na neki nacin) monolog u razgovoru sa tobom,napisi tvoje stavove,sta ti je u mislima sada ili od pre.Nekako osecam da mi ne verujes ali mene zaista interesuju i tvoji i stavovi drugih korisnika.Volim da razmenjujem misljenja i zamolio bih te da napises to sto ti se trenutno vrzma po glavi :)

#57 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 06 July 2017 - 06:13

Mnogo mi se svidjaju ovi tvoju Stavovi, I mislim da si potpuno u pravu, ljudi jure zure I onda " u potrazi za boljim sutra izgubila se svrha " . Ja trenutno mislsli u glavi nemam jer imam brain fog :D doduse, jutros sam se probudila sa znatno bistrijom glavom, napravila sam par promena koje Hvala Bogu deluju izgleda, videcemo jos je rano za pricati Ali glavu mi je bistrija jutros, pa cu moci reci par reci :) naravno, I ja mislim da ne bi doslo do ovog da sam odreagovala drugacije u nekim situacijama. Isto je krenulo od faxa, kod mene pogresno upisanog Ali na " ceni ", pa onda teranje sebe da se prilagodis I zavolis taj fax, iako ti se gadi, pa onda potpun gubitak sebe jer Sam od tolikog guranja sebe protiv sebe izgubila potpuno kompas ko sam tu ja I Sta zelim. Onda se tu izdesavala jedna ljubavna situacija gde sam opet zbog stvari " koje ne treba uraditi jer su loše " izgubila sebe , otisla u suprotnost svojim osecajima I tu je bila kulminacija, tad sam potpuno izgubila sebe. Pa da, kad se resi mislim da svakako čovek postane mudriji, prošao je pakao, zna kakve stvari vode do pakla, zna da je postovanje svojih zelja zapovest i da je njihovo nepoštovanje potpisivanje smrtne presude sebi. Pogotovu kad su te želje one najdublje kao sto su ljubav, strast, nadahnuće. Eto, to se desilo meni, ja sam lično ubila vatru u sebi i dovela sebe do ludila tako sto sam silovala sebe da radim nešto sto treba a ne nešto sto svim bićem želim. :)

#58 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 06 July 2017 - 06:22

Pustila sam da glas uma, straha nadjača glas srca i duše i tako se izgubila.

#59 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,353 posts

Posted 06 July 2017 - 06:27

To ti je kad pustis da um nadjaca dusu, onda ona pobegne ili rascepi se. Pa ti dalje vidi kako ces bez nje. A ja sam na nesrecu silovatelj, jak mi je um I imam jaku kontrolu Ali to je bilo dobro sve dok nisam posla u suprotnost sebi I tako rascepila sebe.

#60 Tovar

Tovar

MAGARE

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 974 posts

Posted 06 July 2017 - 09:35

I meni se baš sviđa tvoje razmišljanje Nikola.
Samo me zanima od kojih sredstava bi sebi obezijedio putovanja i upoznavanja različitih kultura(uzimajući u obzir da fakultetsko obrazovanje ne garantira financijsku stabilnost, a kamoli neki zanat recimo, osim ako si baš baš majstor svog posla)?

Ni meni se ne sviđa funkcioniranje ovdašnjih fakulteta. Vjerujem da je tamo negdje na zapadu sve to mnogo bolje organizirano, ali ovdje je sam odnos profesora, plan i program užas.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users