Jump to content

- - - - -

Možete li da osetite tuđu ljubav, podršku, iskrenu brigu?

• Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 04 July 2018 - 17:43

View Postkruška, on 03 July 2018 - 18:43 , said:

ne znam u kojem ti svijetu živiš onda :biggrin: stvarnost da je ljudima stalo do drugih, stvarno, ono stvarnooo??? :biggrin: Jer upravo sam nedavno potpisivala peticiju za oslobođenje djevojke iz sudana kojoj je prijetila smrtna kazna jer je ubila muža koji ju je silovao s rođacima dok su je roditelji prisilili na brak i kad se to desilo otišla je kod roditelja koji su je prijavili policiji. I ne to nije ekstremni slučaj to je svakodnevnica u nekim zemljama i ne samo to, da ne nabrajam sve ostalo, kužim da ljudi žele gledati pozitivnije na svijet i tražiti dobro u većini ali nemoj mi govoriti o realnosti jer realnost je obično ružnija nego ju vidimo, a ne ljepša. A masa ljudi ima manjak empatije, to nije neka manjina nego veliki broj ljudi. Previše ljudi okrene glavu na drugu stranu izbjegavajući gledati nečiju patnju i pretvara se da je sve super. Promašila sam temu sad, ali morala sam :D
Ne kažem sad da nema dobrih ljudi, da ne budem pogrešno shvaćena

Pa eto koliko ljudi je potpisivalo peticiju za tu devojku iz Sudana? Sve su to ljudi koji zele neko dobro nekome koga ni ne znaju i cija ih je prica potresla. Koliko bi muskaraca objektivno silovalo svoju zenu sa rodjacima? Mnogo manje nego onih koji su protiv toga i voljni su da odvoje vreme da pomognu, pa makar i potpisivanjem peticije.
Nema smisla zatvarati oci pred zlobom odredjenih ljudi, ali stav da su ljudi neempaticni i zli sam po sebi nije konstruktivan i vodi nepoverenju i tome da nismo ni svesni koliko ljudi mogu biti i dobri.

#22 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,838 posts

Posted 04 July 2018 - 18:03

View PostCyanide, on 03 July 2018 - 14:55 , said:

Al pričam i o stvari da ja IMAM podršku. Od mame, drugarice, druga, druga, druga...i još ovde nekih...ali ja to ne osetim...kao da deo mene ne zna da oseti tuđu brigu, ljubav...

Problem je u tome što suštinski,negde duboko u svojoj podsvesti,ti zapravo ni najmanje ne veruješ u tu podršku...Biće da upravo iz tog razloga i nisi u stanju da je doživiš u onom pravom smislu te reči.

#23 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 04 July 2018 - 18:04

View Postkruška, on 03 July 2018 - 18:43 , said:

ne znam u kojem ti svijetu živiš onda :biggrin: stvarnost da je ljudima stalo do drugih, stvarno, ono stvarnooo??? :biggrin: Jer upravo sam nedavno potpisivala peticiju za oslobođenje djevojke iz sudana kojoj je prijetila smrtna kazna jer je ubila muža koji ju je silovao s rođacima dok su je roditelji prisilili na brak i kad se to desilo otišla je kod roditelja koji su je prijavili policiji. I ne to nije ekstremni slučaj to je svakodnevnica u nekim zemljama i ne samo to, da ne nabrajam sve ostalo, kužim da ljudi žele gledati pozitivnije na svijet i tražiti dobro u većini ali nemoj mi govoriti o realnosti jer realnost je obično ružnija nego ju vidimo, a ne ljepša. A masa ljudi ima manjak empatije, to nije neka manjina nego veliki broj ljudi. Previše ljudi okrene glavu na drugu stranu izbjegavajući gledati nečiju patnju i pretvara se da je sve super. Promašila sam temu sad, ali morala sam :D
Ne kažem sad da nema dobrih ljudi, da ne budem pogrešno shvaćena

nije ni svaka realnost ista ;)

#24 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 04 July 2018 - 18:17

itekako mogu da osetim 'tuđu ljubav, podršku, iskrenu brigu'
tu sam gde sam zahvalljujuci drugima prvenstveno

#25 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,838 posts

Posted 04 July 2018 - 18:55

View PostCyanide, on 04 July 2018 - 03:43 , said:

Aaa brt. Evo svidela mi se jedna osoba, i ja sam izgleda njoj. Teoretski gledano. Ali evo ja patim što tripujem da se ja toj osobi ne sviđam iako mi je jasno dato do znanja da se sviđam...

Ti kao žensko zapravo treba da se potruduš da razlučiš (tj.razgraničiš) to da li mu se dopadaš u emotivnom ili,možda ipak,samo striktno-seksualnom smislu te reči...Eto,to je po meni ipak glavni problem u ovoj tvojoj situaciji,a to da li mu se sviđaš ili ne...Pa naravno da mu se i te kako sviđaš,samo je veliko pitanje u kom smislu.

Eto,to je nešto o čemu bih ja razmislila da sam na tvom mestu...

#26 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 04 July 2018 - 18:59

pa sta i ako je seks u pitanju to je takodje ok

ljudi vole da se jebu

#27 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 04 July 2018 - 20:02

View PostIimitless, on 04 July 2018 - 17:43 , said:

Pa eto koliko ljudi je potpisivalo peticiju za tu devojku iz Sudana? Sve su to ljudi koji zele neko dobro nekome koga ni ne znaju i cija ih je prica potresla. Koliko bi muskaraca objektivno silovalo svoju zenu sa rodjacima? Mnogo manje nego onih koji su protiv toga i voljni su da odvoje vreme da pomognu, pa makar i potpisivanjem peticije.
Nema smisla zatvarati oci pred zlobom odredjenih ljudi, ali stav da su ljudi neempaticni i zli sam po sebi nije konstruktivan i vodi nepoverenju i tome da nismo ni svesni koliko ljudi mogu biti i dobri.

Sad skrećemo s teme, bilo bi dobro da se izdvoji u posebnu temu. 400 000 ljudi je potpisalo tu peticiju, a na svijetu je preko 7 milijardi ljudi,a da potpišeš peticiju ne treba ti neka specijalna dobrota to je sekunda posla, uz to djevojka je opet osuđena na zatvor i novčanu kaznu jer se branila, a zašto? Jer je u tim zemljama žena posjed, a u tim zemljama živi veliki broj ljudi u odnosu na ostatak svijeta, u Indiji je silovanje svakodnevnica, žene u većini arapaskih zemalja gotovo da nemaju prava. A to je samo jedan dio, u Africi izrabljuju djecu, ove tu razvijene zemlje, koje prodaju porizvod po skupljoj cijeni, a tamo plačaju ljude siću za teški rad. To nije manjina to je većina. Znaš li da za krzneni kaput često životinjama čupaju kožu s njih dok su žive? Pa koliko ljudi još nosi bez ikakvih problema krzno? Koliko ljudi mari za to? imaš li ideje koliku agoniju prođu životinje u tom, koje imaju imaju isti osjećaj bola kao i ljudi. U mesnoj industriji često samelju piliće žive za nečiju hrenovku, koliko ljudi mari za to? Jer jedno je ubiti a sasvim drugo je stvarati nekome užasnu patnju. Čak i onaj ko ubije može imati empatiju, ali stvarati agoniju nekome to već pokazuje manjak empatije. Jesi li čula za Milgram eksperiment i Stanford prison? Ti eksperimenti govore koliko je većini ljudi zapravo lako nanijeti drugima bol. Jedno istraživanje gdje su skenirali aktivnost mozga koji se smtra odgovornim za empatiju je pokazalo da polovica ispitanika ima smanjenu aktivnost tog centra.
Moje mišljenje nije takvo jer mi se sviđa misliti da je masa ljudi bez empatije ili ima vrlo slabo razvijenu empatiju, nego jer puno toga upučuje na to. Uz to, nepovjerenje prema ljudima nije nužno loše, može te zaštiti, loše je kad ne vjeruješ nikome, a ja mislim da ima vrlo dobrih ljudi, koji uvijek pokušavaju pomoći i žele uraditi nešto bolje, ali jednostavno sve ukazuje na to da oni nisu većina. Bilo bi lijepo da je drukčije, ali da je drukčije svijet ne bi bio takav kakav jest, jer većina ipak oblikuje svijet, a ne manjina.

#28 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,838 posts

Posted 04 July 2018 - 23:58

View PostWANNABE, on 04 July 2018 - 18:59 , said:

pa sta i ako je seks u pitanju to je takodje ok

ljudi vole da se jebu

Ma,ne želim da Veronika iz ove priče izađe na bilo koji način povređena,tj.ne bih da se slučajno desi da na kraju završi sa nekim izneverenim nadama i očekivanjima...Eto,to je sve.

#29 neprilagodjena1

neprilagodjena1

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 273 posts

Posted 05 July 2018 - 09:35

Ja ne mogu. To mi je najbolnija tacka.

#30 Ank

Ank

CAR

• Banned
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,098 posts

Posted 05 July 2018 - 11:22

Ljudi su dvolicni, tesko je prepoznati kad foliraju, a kada se zaista brinu i iskazuju iskrene emocije.

#31 WANNABE

WANNABE

jebulja

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,803 posts

Posted 05 July 2018 - 11:26

View Postarchaic_tiger, on 04 July 2018 - 23:58 , said:

Ma,ne želim da Veronika iz ove priče izađe na bilo koji način povređena,tj.ne bih da se slučajno desi da na kraju završi sa nekim izneverenim nadama i očekivanjima...Eto,to je sve.

pa bude li razmisljala kao ti ostace i bez te ljubavi i bez makar secanja na dobar sex ;)

#32 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,070 posts

Posted 05 July 2018 - 19:40

Nemam iskustva sa seks-šemama (da li se to tako zove?), ali valjda se ljudi ne trude mnogo ako je samo to...?! Tj. ako bude hteo otvorenu vezu, poliamoriju itd, pojaviće se ponovo...?!

#33 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,070 posts

Posted 05 July 2018 - 19:43

View Postarchaic_tiger, on 04 July 2018 - 18:55 , said:

Ti kao žensko

Nema razlike.

#34 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,838 posts

Posted 05 July 2018 - 20:18

View PostHyperdrive, on 05 July 2018 - 19:40 , said:

Nemam iskustva sa seks-šemama (da li se to tako zove?),ali valjda se ljudi ne trude mnogo ako je samo to...?!

Trude se,trude se i kada je u pitanju samo to. Trude se i te kako...Muško je muško,a nagoni su nagoni,i nema tu sad mnogo priče niti bogzna kakve filozofije...

#35 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,070 posts

Posted 06 July 2018 - 09:48

Ponavljam, ne verujem u te navodne razlike između polova. Videla sam i žene koje odgovaraju tom opisu muškaraca i muškarce kojih odgovaraju tom opisu žena.

To, plus me ovo direktno dotiče, jer flertujem sa 10/10 tipom. :P

Addendum: mislim da je ova tema prešla iz jednog u drugo, tj. da bi pola ovog sadržaja trebalo prebaciti na ovu: http://www.depresija...d=678349&st=960

#36 Dreamcatcher

Dreamcatcher

inzenjer mentalnih konstrukcija

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 643 posts

Posted 06 July 2018 - 13:29

Ja sam zensko ,ja sam zensko ,ja sam zensko ...

Rodoljub

#37 Zephyr

Zephyr

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 06 July 2018 - 14:04

Tebra,  mogu da osetim sve...od ljubavi do patnje.
I ne samo ono što je u vezi sa mnom.

Zato i jesam tu đe sam. Prso.

#38 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,838 posts

Posted 06 July 2018 - 16:22

View PostDreamcatcher, on 06 July 2018 - 13:29 , said:

Ja sam zensko, ja sam zensko, ja sam zensko...

Ne zezaj?!... :huh2: A ja sve vreme tripovala da si ti muško...

Nema,nego sam se ja očigledno totalno pogubila na ovom Forumu :unsure: Više ne znam ni ko je muško,ni ko je žensko,ni ništa...

#39 neprilagodjena1

neprilagodjena1

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 273 posts

Posted 06 July 2018 - 17:17

View PostZephyr, on 06 July 2018 - 14:04 , said:

Tebra,  mogu da osetim sve...od ljubavi do patnje.
I ne samo ono što je u vezi sa mnom.

Zato i jesam tu đe sam. Prso.
A sto sam ja onda prsla kad ne osecam. Bar ne ljubav i to ..

#40 Zephyr

Zephyr

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 205 posts

Posted 06 July 2018 - 17:59

View Postneprilagodjena1, on 06 July 2018 - 17:17 , said:

A sto sam ja onda prsla kad ne osecam. Bar ne ljubav i to ..

Jbg, to ne znam.
Ne prsnemo svi iz istih razloga. (:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users