Jump to content

jesu li psiholozi zli i bezobrazni?

• Please log in to reply
105 replies to this topic

#1 Srecna

Srecna

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 293 posts

Posted 19 November 2016 - 12:51

Mnogo mi je lose... Ono sta sam se najvise plasila a to je da ostanem bez dzeparca desilo se. Ne radim nigde, studiram. Sad ne smem da uzmem dzeparac.
Kod psihologa ne idem jer su svi bezobrazni, dobro jedna je ok ali ne mogu kod nje iz drugih razloga. Mislite li da su psiholozi bezobrazni? Mislim da jesu a za jednu mogu da kazem i da je zla.
Za privatnog nemam a jako mi je lose. Hoce li mi ikad biti bolje, samo hocu da zivim bez psihoze koja mi je sve pokvarila. Mislim da samo da ja imam takve probleme.

#2 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,327 posts

Posted 19 November 2016 - 13:41

View PostSrecna, on 19 November 2016 - 12:51 , said:

Mnogo mi je lose... Ono sta sam se najvise plasila a to je da ostanem bez dzeparca desilo se. Ne radim nigde, studiram. Sad ne smem da uzmem dzeparac.
Kod psihologa ne idem jer su svi bezobrazni, dobro jedna je ok ali ne mogu kod nje iz drugih razloga. Mislite li da su psiholozi bezobrazni? Mislim da jesu a za jednu mogu da kazem i da je zla.
Za privatnog nemam a jako mi je lose. Hoce li mi ikad biti bolje, samo hocu da zivim bez psihoze koja mi je sve pokvarila. Mislim da samo da ja imam takve probleme.

Ja mislim da su psiholozi zli. Koliko imaš godina? Možda da odeš kod psihijatra da ti prepiše antidepresiv?

#3 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 19 November 2016 - 15:06

ima bezobraznih psihologa masa, poslje nekih mi je trebala dodatna terapija

#4 doomaaciin

doomaaciin

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,068 posts

Posted 19 November 2016 - 15:18

View Postkruška, on 19 November 2016 - 15:06 , said:

Slažem se, pogotovo su državni bili fuj svi kod kojih sam probao, jedino je dobro prošlo privatnog ali mi je masno naplatio...

#5 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,538 posts

Posted 19 November 2016 - 15:28

ni ja nisam zadovoljan drž psiholozima odnosno psihološkinjama
psihijatri su tu i tamo ali psiholozi... brrr...

#6 Srecna

Srecna

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 293 posts

Posted 20 November 2016 - 04:09

View PostApoptosis, on 19 November 2016 - 13:41 , said:

Ja mislim da su psiholozi zli. Koliko imaš godina? Možda da odeš kod psihijatra da ti prepiše antidepresiv?
Imam 23 godine, imam prepisan antidepresiv i to mogu da kupim ali mi se ne pije, probala sam da pijem malo sa xanaxom ali mi nista nije pomoglo.

View Postkruška, on 19 November 2016 - 15:06 , said:

Tacno tako. Bas bezobrazno se ponasaju.

#7 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,651 posts

Posted 20 November 2016 - 05:15

Srecna, antidepresiv ne moze tako pomoci. Ali ni malo. Da bi antidepresiv poceo imalo djelovati trebas ga trositi redovno, svaki dan u isto vrijeme najmanje dva tjedna, nekome prodjeluje pravo tek nakon mjesec dana. AD se ili trosi redovno ili ne trosi nikako. Od neredovnog trosenja imas samo njegove lose nuspojave i bude ti jos gore. Daj mu priliku. Probaj. Dva mjeseca svaki dan u isto vrijeme. Ako za dva mjeseca ne budes bolje mjenjaj antidepresiv.
Od svakakvog zanimanja ljudi ima bezobraznih na zalost. Ja sam upoznao valjda samo dobre psihologe. Ne mogu reci ni rijeci protiv.

#8 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 20 November 2016 - 07:18

Ja od psihologa i ocekujen da bude direktan i kaze neke stvari koje ne primecujem i koje mi moja okolina ne zeli da kaze. Neko mozda ne ocekuje da cuje svoje mane i greske, pa to tumaci kao bezobrazluk. Mnogo je losije kada odem kod psihologa koji mi ocigledno podilazi, verovatno u nadi da ato duze dolazim i sto vise nobca mi uzme.
To su moja iskustva sa 3 privatna i jednim drzavnim psihologom

#9 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 20 November 2016 - 09:52

psiholog treba da nudi rješenja za probleme a ne govori o manama i greškama

#10 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 20 November 2016 - 10:08

Da bi pronasla resenje treba da ti ukaze na mane koje ceato ne lrimetis. Pocetak resenja je kada shvatis da imas mane i probleme koje treba da resavas. Najlakse je reci ti imas zivotne peobleme i niai kriv, a mi cemo da ti dignemo samopouzdanje i bice sve ok. Pravi psiholog treba od nas da napravi coveka da prepozna svoje greske, radi na sebi i pocne da ih resava.
Obozavam privatne paihologe kod kojih dodje kao na kafu sa komsijom gde ti pricas on klima glavom i na kraju ti imas probleme zato ato su drugi krivi. I ako je tako treba da radis na tome da se prilagodis, lakse je peomeniti sebe negi drustvo ili sve oko sebe. Bar ja tako gledam na to

To je proces i ne svodi se na tri posete psihologu.

#11 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,538 posts

Posted 20 November 2016 - 10:11

salžem se sa serafimom
cilj lečenja je da ti budeš rezilijentniji i u miru s svojim manama i greškama
nisam mislio na to kada sam rekao da su psiholozi brrr
moje iskustvo je da sve rade preko kurca i da otaljavaju nezainteresovano
pritom nemaju mnogo posla za razliku od psihića sa kojima sam uvek uspostavljao bolji odnos

#12 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 20 November 2016 - 10:11

svi ljudi imaju mane, to što mi neko kaže mane ne znači da će se promijeniti, ako ja dođem i nabrojim što mi konkretno smeta, recimo jednom sam rekla imam problem s odustajanjem teško mi je zadržati se na nečemu na duže vrijeme, i prepričavam ja njoj sve primjere u kojima sam odustala, a ona meni a pa to ti ne valja, a kako ćeš tako. I kakvo je to rješenje? Kao da neko ko se godinama bori sa psihičkim problemima ne zna svoje mane i greške, prije će trebati reći vrline jer masa nas ima nisko samopouzdanje, a nisko samopouzdanje stvara probleme.

Kad mi mane i greške stvarale loše život neki ljudi bi imali očajan, a opet nemaju imaju bolji nego mnogi od nas, žalosna istina je da najgori često prođu puno bolje, tako da mi je u svakom slučaju glupo ukazivati na mane i greške jer od tog osoba može biti samo još više nesigurna i osjećati se obezvrijeđeno, pogotovo ako neko ima već takve osjećaje i dođe kod psihologa da mu još malo spusti ono malo lijepih emocija o sebi

#13 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 969 posts

Posted 20 November 2016 - 10:23

Kao i u svakom poslu ima onih koji ga obavljaju kako treba a i onih koji ga otaljavaju samo onoliko koliko je potrebno da zarade za zivot. Psihijatre i ja vise volim, oni ti na osnovu simptoma daju lek, srede hemiju bez tvog uticaja i to idmah osetis bez mnogo napora. Psiholog ti ukaze na probleme, da sugestije kako da to uradis, neke vezbe i tako, ali sve je na tebi i vrlo cesto rezultata nema ili su slabo vidljivi. Psiholog je neutralna strana u tvom zivotu i nema razloga da bude subjektivan ili zao.

Doduse najveci je problem sto psihologa i psihijatara ima masa kojima treba pomoc i koriste lekove kao i mi.

@kruska
Da je sampouzdanje najveci problem, problema ne bi bilo. Samo rokaj dopamin ili neki lek koji ga dize bez granice i da vidis kako bi svi bili puni sampouzdanja. Lose je samopouzdanje kada nije na realnim osnovama.

#14 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 20 November 2016 - 10:50

View Postserafim, on 20 November 2016 - 10:23 , said:

@kruska
Da je sampouzdanje najveci problem, problema ne bi bilo. Samo rokaj dopamin ili neki lek koji ga dize bez granice i da vidis kako bi svi bili puni sampouzdanja. Lose je samopouzdanje kada nije na realnim osnovama.

možda tebi nije, samopouzdanje jest najveći problem, ako će ti šta sjebati život onda će to biti manjak samopouzdanja više nego išta drugo. Kad kreneš u školu treba ti samopuzdanje da bi učio, ako misliš da ne možeš nešto naučiti teško da ćeš i pokušavati i da ćeš uspjeti, kad kreneš na fakultet isto, bilo kojom aktivnosti da se kreneš baviti treba ti samopuzdanje, kad tražiš posao samopouzdanje je vrlo važno, u prviatnom životu je isto toliko važno, gdje god makneš, šta god radiš samopuzdanje ti je ključno, kao i ljubav prema sebi. I znam po sebi da sam bila sretna onda kad sam vjerovala da mogu uraditi i napraviti puno toga jer sam vjerovala u svoje sposobnosti i život mi je daleko bio bolji. A od pričanja o manama i greškama niko se usrećio nije jer ni mane ni greške nikad neće nestati iz života

#15 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,538 posts

Posted 20 November 2016 - 10:53

ali kruška to poslednje što si rekla je ključno
"mane i grreške nikada neće nestati iz života"

dakle rešenje je da budeš u miru s tim da budeš rezilijentnija na sopstvene neuspehe

#16 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 20 November 2016 - 10:59

pa jest to rješenje (donekle), ja govorim da nema smisla nabrajati nekome njegove greške i mane, to je ono što želim reći. Pričati o njima uz objašnjavanje kako ih prihvatiti je druga stvar, ali neki psiholozi krenu osuđivati, a to nije ono što bi oni trebali raditi. U svakom slučaju ja ne mislim da su psiholozi zli ili nešto tako samo mislim da mnogi ne znaju kako se efikasno postaviti prema nekome

#17 ĐeneĐene

ĐeneĐene

think less feel more

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,538 posts

Posted 20 November 2016 - 11:02

ma da možda sam mogao izabati srećniji naslov splita razmišljao sam tabloidno sorrry everybody

ja nisam naišao na psihologa odnosno psihološkinju koja me je osuđivala
najgore što mi se desilo je da osetim kao neku podsmešljivost mojim banalnim problemima a i to sam se možda istripovao

#18 Nibrist

Nibrist

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 569 posts

Posted 20 November 2016 - 11:17

Možda u većem gradu ima boljeg izbora za državne. Bio sam rešen da od mojih više ne uzmem ni dinar ali šta vredi trenutno zavisim od njih, razmišljam da tražim novac za privatnog pa razumeli ne razumeli, ovako funkcionisati je samo još gore i ne vodi nikud. Ne znam kako već ide ali ako je prvi mesec do tri puta, narednih par po jednom i posle na par mseci po jednom, neka izdvoje i ako smo u krizi. Tek sa psihozom bez lekova je samouništavanje.

#19 Primal Pain

Primal Pain

Manic Depressive

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 378 posts

Posted 20 November 2016 - 12:11

Kako su ljudi zli, tako su i psiholozi zli (ljudi su biip...) Moja psihologinja je divna. Iako je državni klinički psiholog. Sve zavisi od čoveka...

#20 Emanuil

Emanuil

Све за Христа, Христа ни за шта!

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,327 posts

Posted 20 November 2016 - 12:18

Moja državna psihologinja je jako prijatna, mada neće da me pozdravi na ulici. To jest, bila je prijatna, od hospitalizacije ne idem kod nje, jer je ona i privatna rekle da sam isključivo za psihijatra, psihoanaliza i psihoterapija, izazivaju još veću dekompenzaciju zbog isplivavanja potisnutih trauma.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users