Jump to content

Psiholozi i psihijatri ne vole forume ovakvog tipa

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Riot

Riot

Rip Burn †

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts

Posted 03 December 2016 - 15:25

Generalno, za internet vazi mišljenje da ako čovek trazi simptome za određenu fizičku ili mentalnu bolest, da moze da ispadne i da ima rak, i da je uvek bolje kontaktirati stručno lice.Internet svakako daje slobodu svakome da piše šta i kad hoće bez obzira da li je istina ili ne.Čak su i opsesivno trazenje bolesti preko interneta svrstali u neki poremećaj.
Međutim, mnogi imaju iskustva da im nisu pomogla ni stručna lica, i da su na netu našli mnogo veće razumevanje, podršku.Često i ti doktori i psihijatri nemaju vremena, volje, zivaca da se bakću sa ljudima, izvedu neki pogrešan zaključak ili čak prepišu pogrešnu terapiju.
I kada im pomenete da ste čitali na internetu, tačnije na forumima, odmah ospu paljbu kako tamo moze da piše svako šta hoće i kako mnogi upadnu u zablude.

Pravo pitanje je, kome na kraju verovati, internetu, psihologu, psihijatru, samome sebi, nikom?

#2 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 03 December 2016 - 15:27

Verovati psihijatru i onda sebi. Tako je meni ispalo najbolje.

#3 Riot

Riot

Rip Burn †

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts

Posted 03 December 2016 - 15:30

View PostApoptosis, on 03 December 2016 - 15:27 , said:

Verovati psihijatru i onda sebi. Tako je meni ispalo najbolje.

A šta ako je neki nestručan psihijatar ili psiholog? Budimo realni nisu svi profesionalci u svom poslu i ne rade svi iz ljubavi prema tome, neki rade samo za novac.

#4 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 03 December 2016 - 15:34

To je već pitanje "sreće" ako dobiješ (ne)stručnog psihijatra. Psihologe nikome ne preporučujem, svi su govnari.

#5 ĐeneĐene

ĐeneĐene

poluzdrav

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,087 posts

Posted 03 December 2016 - 15:48

nimalo me ne tangira šta oni vole ili ne vole
i mora se biti informisan o bolestima i lekovima
that said... ipak je psihijatar doktor medicine sa specijalizacijom i zna više nego svi mi ovde zajedno
ako ništa ima više objektivnog iskustva

psiholozi koji nisu terapeuti su druga priča skroz
serem im se u diplomu

#6 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,013 posts

Posted 03 December 2016 - 16:14

bolje je kontaktirati stručno lice i onda provjeriti što kaže, uzalud i ako sam sebi dijagnosticiraš točno kad ti treba recept za lijekove. Meni samo zato i služe psihijatri, uglavnom im ne vjerujem nešto puno, kako sam ih mijenjala nekoliko vidim da svi rade na isti princip i ne trude se sami shvatiti što je meni nego pitaju jesam kad bila kod psihijatra, jel mi dao dijagnozu ja im kažem i oni prepišu. Nekoliko puta sam došla i rekla imam problema s depresijom oni se nisu potrudili ni preispitati to. Sama sebi sam bolje pogađala koji će mi lijek odgovarati a koji ne, dva puta sam sama izbacila lijek ili povećala/smanjila dozu i svaki put sam dobro uradila, najgore kad ne mogu psihijatru dokazati da se ne osjećam dobro na nekom lijeku

#7 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,863 posts

Posted 03 December 2016 - 19:48

Na Fejszbuk grupi "Psiholozi" sam jednom šerovala tekst sa mog tadašnjeg bloga, koji se zvao "Depresija i zapošljavanje", koji se bavio time da je u Srbiji veliki problem što je sve više ljudi depresivno pa se zato sve teže i manje bore da nađu posao i napreduju.
Gomila ljudi me je napala, izvređala, a jedna mi je i pretila, što uopšte pišem o depresiji ako nisam diplomirani psiholog, kao i da dovodim ljude u zabludu itd.
Užasno iskustvo i pakosni i zlobni ljudi. A psiholozi.

#8 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,013 posts

Posted 03 December 2016 - 20:27

View PostAruena, on 03 December 2016 - 19:48 , said:

Na Fejszbuk grupi "Psiholozi" sam jednom šerovala tekst sa mog tadašnjeg bloga, koji se zvao "Depresija i zapošljavanje", koji se bavio time da je u Srbiji veliki problem što je sve više ljudi depresivno pa se zato sve teže i manje bore da nađu posao i napreduju.
Gomila ljudi me je napala, izvređala, a jedna mi je i pretila, što uopšte pišem o depresiji ako nisam diplomirani psiholog, kao i da dovodim ljude u zabludu itd.
Užasno iskustvo i pakosni i zlobni ljudi. A psiholozi.

psiholozi te tako napali zbog teksta? :wacko:

#9 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 03 December 2016 - 20:36

Meni je na jednom chatu pri pomenu simptoma depresije jedna osoba napisala ti si mali nešto baš načitan, nemoj da se zajebavaš sa mojom praksom.

#10 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,863 posts

Posted 03 December 2016 - 20:36

View Postkruška, on 03 December 2016 - 20:27 , said:

psiholozi te tako napali zbog teksta? :wacko:

Da. Raspravu je započeo jedan lik kome se nije dopao jedan drugi tekst sa bloga, a ovo mu je bio povod da istrese svoju frustraciju, pa su se na to nadovezali i ostali. Problem je bio na kraju i naziv bloga "primenjena psihologija", iako su tekstovi bili ili duhoviti ili nekog opšteg tipa, kakvi se mogu pronaći po novinama i časopisima, u kojima se nikakve bolesti ni lečenje nisu pominjali. Ali, eto, to im je smetalo jako.
Nije bio problem toliko neko sporenje, već čista mržnja i agresija koju su pokazali.

#11 Worth

Worth

zen štetočina

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 439 posts

Posted 03 December 2016 - 21:55

Mislim da psiholozi veruju u nekakav univerzalni pristup odedjenoj grupi karaktera, tj profila licnosti koji moze da "radi" tj koji je ispravan.
Ono sto ne vide to je da je svako licnost za sebe i da univerzalnih pravila nema. Intuitivno se vise mozete pribliziti ljudima i pomoci im da vam se otvore, i pomoci im na kraju, mnogo vise i mnogo pre nego nekakvim sistemskim razgovorom, shemama i tabelama, formulama i grafikonima.
Zato ja i kazem, meni ne treba psiholog, meni treba iskreni prijatelj koji je u stanju da saslusa i na koga mogu da se oslonim.

#12 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,418 posts

Posted 03 December 2016 - 22:58

Djelimicno ih razumijem jer velika je vecina internet stranica napunjeno glupostima. Cisti clickbait stvoren zbog reklama i profita.
Doneo mi covjek mobitel na popravak i pola sata mi prica gluposti koje je o mobitelima naucio napamet sa neta i foruma. Osmojezgreni procesor xxy GHz, xxx Gb, 4G.
-Znas li ti covjece reci za bilo koji sklop tog mobitela na kojem principu radi? Pokazem mu dio na ploci njegovog mobitela i pitam ga sta je to i cemu sluzi na tom mjestu? Idi kuci zadivi babu svojim genijalnim znanjem! Ne smaraj me dok radim.
Nista procitano na Internetu ne smijemo uzeti zdravo za gotovo bez visestruke provjere. Treba provjeriti cije su to rijeci i tko ih je zapisao.

Meni, a vjerujem i mnogima od vas, nas forum je jako bitan dio drustvenog zivota jer smo usamljeni u svom svijetu. Bitno je da smo svjesni cinjenice da nismo doktori. Mi mozemo samo pisati o vlastitim iskustvima i razmotriti informacije koje nalazimo. Ja dozivljavam ovaj forum kao vrstu grupne terapije.

Psihijatri ne znaju na koji nacin se mi postavljamo prema tome.
Ako Ivo napise da se htio ubiti dok je trosio Velafax a ja napisem da se od Velafaxa osjecam odlicno, svatko od vas ce si uzeti te informacije na svoj nacin.

#13 Gerda

Gerda

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 03 December 2016 - 23:55

Ma i oni su ljudi ko i svi, ima ih dobrih i losih i svakakvih, i psihijatra i psihologa. Diploma nista ne znaci ako nema drugih kvaliteta. Da ne spominjem kakve sve neznalice dolaze do njih. Vecini su nazalost bitnije pare i neki socijalni status nego dobrobit pacijenata. Ali uvijek ima izuzetaka, ima ih cak koji i virnu tu da nauce nesto;-)

Ovo sto Aruena kaze da su je napali zbog nekog posta... Pa toga mislim ima u vecini profesija, pa i generalno u zivotu. Ti najgluplji i najnesposobniji ljudi su uglavnom i najiskompleksiraniji, zato masu diplomama i skrivaju se iza nje. Dobri strucnjaci nemaju potrebu nista dokazivati, spremni su priznati da nisu sveznalice, da mogu pogrijesiti i uvijek su otvoreni za nauciti nesto novo, cak i od obicnih smrtnika, heheh.

#14 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,013 posts

Posted 04 December 2016 - 10:02

View PostGerda, on 03 December 2016 - 23:55 , said:

Ma i oni su ljudi ko i svi, ima ih dobrih i losih i svakakvih, i psihijatra i psihologa. Diploma nista ne znaci ako nema drugih kvaliteta. Da ne spominjem kakve sve neznalice dolaze do njih. Vecini su nazalost bitnije pare i neki socijalni status nego dobrobit pacijenata. Ali uvijek ima izuzetaka, ima ih cak koji i virnu tu da nauce nesto;-)

Ovo sto Aruena kaze da su je napali zbog nekog posta... Pa toga mislim ima u vecini profesija, pa i generalno u zivotu. Ti najgluplji i najnesposobniji ljudi su uglavnom i najiskompleksiraniji, zato masu diplomama i skrivaju se iza nje. Dobri strucnjaci nemaju potrebu nista dokazivati, spremni su priznati da nisu sveznalice, da mogu pogrijesiti i uvijek su otvoreni za nauciti nesto novo, cak i od obicnih smrtnika, heheh.

s ovim se potpuno slažem, diploma ne znači ništa, pogotovo ne znači da je neko pokupio svo znanje iz struke, ko je stvarno pametan zna da to nikada neće doseći i pokušava se stalno obrazovati

#15 Kosta73

Kosta73

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 213 posts

Posted 04 December 2016 - 20:28

View PostGerda, on 03 December 2016 - 23:55 , said:

Potpisujem.  "U času kada stupam među članove liječničke profesije, svečano obećajem da ću svoj život staviti u službu humanosti... itd... itd..."

Ne vole ove naše forume i sajtove ali zato vole kada im svake nedelje ostaviš 50E u privatnoj praksi ako nećeš da čekaš mesecima na zakazivanje u nekoj državnoj šupi da te prime na 5 minuta, nažvrljaju recept i skinu s vrata. (Znam, ovo sam već negde pisao, ali ne mogu da izdržim, iznervirao sam se jer sam lično doživeo manipulisanje dijagnozom zarad izvlačenja para).

Hoću da kažem, da je zdravstvo u našoj državi bolje, mi ne bi morali da se ovako alternativno ispomažemo.

#16 Apoptosis

Apoptosis

Многострадални

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,147 posts

Posted 04 December 2016 - 20:50

Slažem se skroz.

#17 serafim

serafim

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 947 posts

Posted 04 December 2016 - 20:59

@kosta
Nije bas da je mnogo bolja situaciaj po tom pitanju i u drugim drzavama.

Mozda delimicno ne vole i zato sto se nekada na forumima daju saveti koji nisu dobri i od ljudi koji nisu strucni, mislim ovde moze svako da napise sta zeli.

#18 Gerda

Gerda

Napredni član

• Members
  • PipPipPip
  • 81 posts

Posted 04 December 2016 - 22:08

View Postserafim, on 04 December 2016 - 20:59 , said:

@kosta
Nije bas da je mnogo bolja situaciaj po tom pitanju i u drugim drzavama.

Mozda delimicno ne vole i zato sto se nekada na forumima daju saveti koji nisu dobri i od ljudi koji nisu strucni, mislim ovde moze svako da napise sta zeli.
U pravu si, ima nadristrucnjaka tih i u mnogim bogatijim i kao razvijenijim zemljama. Provjereno.

A ovo drugo sto kazes, lupetaju i oni bogme svasta, samo sto za to debelo naplacuju, tu je bar dzabe.

Vezano uz to, sjetih se jedne zgodne izreke sto sam negdje procitala.
'' Neuroticari grade kule u zraku, psihoticari zive u njima, a psihijatri/psiholozi svima njima naplacuju stanarinu. '' Heheh.

#19 ~xO~

~xO~

~ brainstorm sailor ~

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,259 posts

Posted 19 August 2017 - 03:40

Znate kako medicinari zezaju psihologe...da su upisali psihologiju da vide sta im zapravo fali...
Rekao sam mojoj doktorici da sam na forumu nije nista lose rekla :) samomi je rekla da pazim jer cu se prepoznati u vecini simptoma ali to je normalno to se svima desava

#20 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,418 posts

Posted 19 August 2017 - 04:58

Idite npr. na forum.hr i pitajte bilo sto. Mozda u tisucitom postu bude odgovor. Prvih 999 postova je prepucavanje dezurnih trolova.

Da nisam vidio par pravih foruma kao sto je ovaj, ja bi o forumima mislio isto kao i ti doktori koji su vjerojatno na nekom forumu izgubili zivce.

Neobicno mi je sto vecina vas spominje psihologe. Ovdje psiholog nije doktor medicine. Kod psihologa sam bio par puta samo na testiranju.
Ovdje je svaki psihijatar ujedno i psihoterapeut, barem svi kod kojih sam bio.

Vjerovati nekome na internetu koga ne poznam a ne vjerovati psihijatru -
psihoterapeutu koji me iz biljke pretvorio u zivahnog funkcionalnog covjeka bilo bi mi zaista glupo jer moja doktorica je uvjerljivo dokazala svoju strucnost.

Ako ne vjerujete doktoru mijenjajte doktora. Nek obrise diplomom dupe ako vam nece pomoci :P/>

Ne postoji nista vaznije od zdravlja!

Hocemo li po zdravlje kod automehanicara, drvosjece, kovaca, pekara, online dilera?

Psihijatri koje poznam i koji su vidjeli nas forum rekli su mi samo rijeci pohvale jer je po tom pitanju najbolji.

Ponekad se ovdje i svadjamo ali tako dobrog drustva na netu nema, vjerujte. Cak i ti nasi sitni sukobi su cesto dobronamjerni i djeluju kao grupna terapija.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users