Jump to content

- - - - -

Posao ili zdravlje

• Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 11 June 2017 - 23:37

Mozda je bilo slicnih tema, ali zanima me sta biste napravili. Zamislite posao koji vas izludjuje i koci u mentalnom napretku. Cini vas previse umornim, iznimno napetim i depresivnim. Primorani ste slusati zalbe na koje nemate utjecaja i nemaju direktne veze sa vama, ali vi ste prvi na koje ce se istresti. Tako je svaki dan. To vam je u opisu posla. Shvacate da vas polako "guta" i uzima vam svu energiju. Pocinjete ga mrziti, i vikend vam nije dovoljan da se psihicki odmorite. Niste sposobni ni za sta nakon 8 sati, jer ste potpuno slomljeni.
Vrijedi li sebe zrtvovati, a vec se brinete da bi vam takav posao mogao biti okidac za lose psihicko pa i fizicko stanje ?

#2 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,651 posts

Posted 11 June 2017 - 23:42

*
POPULAR

Ne vrijedi. Cim dobijes posao pocnes traziti bolji i ne spominjes to nikome. Mora se imati rezervu. Nema vise sigurnog posla.

#3 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 11 June 2017 - 23:50

Može biti i siguran provjereno, ali ja ga ne želim vise raditi. Ne mogu se zamisliti ovako još par godina. Ludim od pritiska.

#4 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,405 posts

Posted 11 June 2017 - 23:53

Slažem se s Mačkom, nije vredno zdravlja ni kidanja, možda samo kao privremeno rešenje a nikako na duže staze, može ti uništiti psihu potpuno...
:(

#5 Macak

Macak

Više munjen nego munjevit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,651 posts

Posted 12 June 2017 - 00:01

Tko zna kako ce biti na novom poslu? Sa druge strane rijeke trava izgleda zelenija i velike ribe se pracakaju dok ne preplivas.
Kad god sam nasao bolje presao sam. Nije uvijek bilo bolje.
Uči, misli, pripremi se za natjecaje.

#6 pogresna

pogresna

tropical fruit

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,405 posts

Posted 12 June 2017 - 00:23

Znaš kako, negde je bitno da spoznaš svoju snagu ili koliko možeš da 'zagrizeš' , da se tako izrazim, ili šta bi uopšte hteo od posla..
Evo meni se smučio kancelarijski posao u finansijama, gde je uvek stresno i puno pritiska a ogromna je odgovornost da se ne pogreši, jer barataš prebacivanjem velike količine novca sa računa na račun, pregledaš ugovore koji nekad imaju po 15 strana, meriš svako slovo da ti ne promakne nešto što bi posle mogao biti povod za tužbu gde bi i ja lično i firma snosili velike kazne.... Veruj mi da ne znam ni sama zašto sam 10 godina sebe silila da izdržim tim pre što ni zarada nije bila nešto, već na nivou proseka...
Sad bih radije bila čistačica negde i isprljala ruke i iskrivila leđa nego da opet radim u takvom okruženju...pa nek je i mala plata..

Ne savetujem ti naravno da ideš na lošije, opet imam isti stav kao Mačak, trudi se da napreduješ u znanju, veštinama pa se nadam da ćeš uspeti da nađeš bolji posao, ali u svakom slučaju ako te posao ovoliko opterećuje i slama psihički, svakako potraži neki manje stresan :)

#7 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 394 posts

Posted 12 June 2017 - 07:15

View PostMacak, on 11 June 2017 - 23:42 , said:

Ne vrijedi. Cim dobijes posao pocnes traziti bolji i ne spominjes to nikome. Mora se imati rezervu. Nema vise sigurnog posla.
sve ovo i odmah štekati za crne dane  kad se ne bude imalo ili moglo

#8 kruška

kruška

sočna

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6,341 posts

Posted 12 June 2017 - 09:43

ne vrijedi, ali ako se ne može naći drugi posao i nema se od čega drugog živjeti onda se i mora ako se ne želi umrijeti od gladi

#9 atina

atina

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,914 posts

Posted 12 June 2017 - 11:50

View Postpogresna, on 11 June 2017 - 23:53 , said:

Slažem se s Mačkom, nije vredno zdravlja ni kidanja, možda samo kao privremeno rešenje a nikako na duže staze, može ti uništiti psihu potpuno...
:(

+ 1.

#10 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 12 June 2017 - 17:59

Zapravo sam bila u ovoj situaciji na poslu i to mi se i danas resava. Tudje greske se sve svaljuju na moja ledja. Jednostavno nauci da se odvojis od tih zalbi i ne shvataj ih previse licno.

#11 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 12 June 2017 - 18:01

prvo zdravlje, a kasnije će sve doći samo od sebe

#12 SnowPeach

SnowPeach

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 926 posts

Posted 12 June 2017 - 18:18

View Postzeus20, on 12 June 2017 - 18:01 , said:

prvo zdravlje, a kasnije će sve doći samo od sebe

Zapravo i nece jer okruzenje moze da i odmogne i pomogne kod psihickog zdravlja.

Treba gledati naravno da pomogne.

Nemoguce je vegetirati po ceo dan jer necemo da budemo okruzeni negativnim ljudima pa se ne druzimo ni sa kim, necemo da radimo jer nam se ne svidja posao i slicno. Ponekad te niko i ne pita sta ti se svidja nego se boris za golu egzistenciju. Kada do toga dodje bolje biti ocelicen i losim stvarima nego potpuno osetljiv.

Ja sam zbog svog posla i zavrsila u bolnici po drugi put, ali me je na duzi rok gledano posao spasio. I razmisljala sam da dam otkaz jer mi je zdravlje bilo ozbiljno ugrozeno i sad mi je drago sto nisam. Sta bih radila medju 4 zida u kuci osim sto bi mi svakave gluposti padale na um i sto ne bih imala para? Da li bi mi na drugom poslu bilo bolje? Verovatno ne, jer nije do posla nego do mene.

Jednostavno, danas retko da postoji i idealan posao, svi su zgrceni od stresova, nervozni i od toga se jedino treba distancirati. Pa sta ako se zale, mogu do sutra da se zale, ako ti znas da to nije tvoja krivica i do tebe, bas te briga.Ili bi bar trebalo. Kad je psihicki bolestan, covek je preosetljiv i ne gleda na stvari bas najracionalnije.

#13 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,705 posts

Posted 12 June 2017 - 18:21

View Postsecerlema, on 12 June 2017 - 18:18 , said:

Zapravo i nece jer okruzenje moze da i odmogne i pomogne kod psihickog zdravlja.

Treba gledati naravno da pomogne.

Nemoguce je vegetirati po ceo dan jer necemo da budemo okruzeni negativnim ljudima pa se ne druzimo ni sa kim, necemo da radimo jer nam se ne svidja posao i slicno. Ponekad te niko i ne pita sta ti se svidja nego se boris za golu egzistenciju. Kada do toga dodje bolje biti ocelicen i losim stvarima nego potpuno osetljiv.

Ja sam zbog svog posla i zavrsila u bolnici po drugi put, ali me je na duzi rok gledano posao spasio. I razmisljala sam da dam otkaz jer mi je zdravlje bilo ozbiljno ugrozeno i sad mi je drago sto nisam. Sta bih radila medju 4 zida u kuci osim sto bi mi svakave gluposti padale na um i sto ne bih imala para? Da li bi mi na drugom poslu bilo bolje? Verovatno ne, jer nije do posla nego do mene.

Jednostavno, danas retko da postoji i idealan posao, svi su zgrceni od stresova, nervozni i od toga se jedino treba distancirati. Pa sta ako se zale, mogu do sutra da se zale, ako ti znas da to nije tvoja krivica i do tebe, bas te briga.Ili bi bar trebalo. Kad je psihicki bolestan, covek je preosetljiv i ne gleda na stvari bas najracionalnije.

kad bi mogli birati posao i ljude s kojima želimo raditi onda bi to sigurno pridonijelo izlječenju.
međutim, to je u domeni znanstvene fantastike.

#14 desing

desing

Još malo pa MASTER

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 834 posts

Posted 12 June 2017 - 20:20

Pitanje je bilo krajnje jednostavno, a ovdje gdje se trenutno nalazim se može naći posao. Nije toliko teško. Slažem se sa vama da je zdravlje bitnije, naročito ljudima koji su osjetljiviji na stres. Previše je pritiska. Znate, imate tisuću svojih problema, a primorani ste slušati tuđe, iako im zapravo ne možete pomoći. To je taj čuveni "call centre". Ja sam temu otvorio jer sam primijetio da mi ništa dobro nije donio osim stresa i napetosti. Slušaju vam sve pozive, mjerkaju da li ste rekli ovako ili onako. Zovu vas nervozni ljudi a pauze između poziva skoro da nema. Bojim se da ću psihički stradati, pa čemu onda sve ? Mislim da sam bio dovoljno hrabar da sebi priznam da to stvarno nije posao za mene, i da mi treba nešto mirnije.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users