Jump to content

- - - - -

Rezonovanje mog "ludila" i moja životna priča (vrijedi pročitati)

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 19 June 2017 - 23:35

Pukla me neka inspiracija, a to su otkako mi se sve ovo izdešavalo rijetki trenuci.

Dolazim s posla nakon 9očasovnog rada u magacinu sa svakakvim "sortama" ljudi. Smatram ih ni�im od sebe jer to su primitivni, veoma glupi i ru�ni ljudi koji se samo bave tuđim �ivotima, ogovaraju druge i �ele im zlo. Nazovite me đubretom, čime god, neću se naljutiti. Nemam ego, stoga - udrite.

Majka me je dočekala sa rečenicom "Ja sjutra nemam šta da ti dam da jedeš." Naravno, to je jako tu�no. Ne smijem ni pod razno da ostavim posao iako mi šteti jer imam problem sa kostima jer nećemo imati da platimo kiriju, struju, vodu, hranu i sl. Čak štaviše volio bih još jedan posao.

Oduvijek sam bio različit. Riđi dječak sa pjegama, ne shvatajući da sam poseban htio sam da se uklopim u društvo koje me je ismijavalo zbog mog prezimena, izgleda i ostalog. Jedini predstavnik svog prezimena u svojoj zemlji i produ�etka loze, loze koje neće biti.

Prije neku noć drug mi je rekao da imam izgled "od milion dolara". Ja u to ne vjerujem iako smatram za sebe da sam lijep ali opet u neku drugu ruku iskompleksiran. Cure su oduvijek padale na moj izgled jer nisam imao novca u �ivotu, to su uglavnom bili rijetki trenuci kad bi se rodbina sjetila da udijeli neku siću ili ako ja odradim neki sezonski posao preko k****.
Danas ja sa svojih 27 godina u �ivotu nemam baš ništa, ama baš ništa. Ni ručak za pauzu, ni novca da se ošišam, o patikama da ne pričam. Dok moji drugovi naravno o tome ne razmišljaju, njihovi roditelji nalaze svakakve načine da im pru�e što god po�ele i ti isti drugovi se �ale, kukaju i pljuju sistem. Koji k?

Irelevantno, totalno. Nećemo o njima.

Ne �elim više da pričam o svojoj prošlosti, o svojim psihičkim i fizičkim problemima otkako znam za sebe.

Valjda sam rođen spolja normalan, a unutra faličan.

Muka mi je više da se borim, jer ovo je borba svakog je*enog sekunda. Zaista me smara. Postavljam sebi pitanje koji je moj cilj ovdje? Ka�u da ništa ne nosimo na onaj svijet. Pa dobro, mogu li ja ponijeti malo ljubavi, neka sjećanja o lijepim destinacijama koje sam proputovao ili čak ni to?

Pitam se zašto mi je nazvaću ovo Bogom, valjda ga tako zovu dalo ovakvu muku ovako mladome? Ja znam da ne mo�emo svi biti zdravi i napuniti sto godina, ali se opet pitam, why me?

Upoznao sam hiljade i hiljade ljudi. Vjerujem da mi se sjutra nešto desi, većina bi se radovala. Jer ljudi su takvi - govanca, kao i ja.

Svakog dana na poslu srećem poznanike, drugove, majčine kolege kojima se u očima VIDI "šta radi pobogu ovaj momak na ovom poslu ovdje, zar nije on završio fakultet i radio u kancelariji?" Da, mislim da pro�ivljavam najgoru noćnu moru. Dušmanima kojih imam mali milion izgleda da uspijeva. Svi su se oni sredili, obezbijedili sebe i svoje, a ja. Ja nastavljam da sla�em kese i ćutim, pun milion pitanja. A opet ono prvo koje mi ne da mira i koje ću ponoviti, zašto ja?

Zašto više ne znam da sviram? Zašto više ne osjećam ništa? Zašto više ne mogu da se radujem jutarnjem suncu? Zašto ne mogu da osjetim toplotu ljetnjeg sunca, mirisa mora, zašto je sve u meni sa svega 27 godina umrlo?

Ja ZNAM da meni nijedna tableta neće pomoći da se izborim sa depersonalizacijom. Da nikada neću moći da osjetim konekciju sa svijetom, sa osobama, koje kao da su u drugoj dimenziji a svega su tik neposredno pored mene? Zašto neko drugi gleda iz moje glave? Na sve to psihijatri daju neke ŠNJ odgovore. Šta mi se desilo? Jesam li ja lud ponavljam po stoti put ili nisam? Zašto pijem tablete ako se neki nerv, nešto u mom mozgu pomjerilo i to se nikada više neće vratiti? Pa ne pijem tablete za prehladu. Kakav dopamin, serotonin i ostala govna. Nešto se desilo u mom organizmu preko noći i to nije uspjela nijedna tableta da vrati. Mo�da je moj problem neurološke prirode pak? Snimao sam mozak na CT i MRI skeneru i ništa nije pokazao. Mislim ništa patološko. :)

Pitaju me na poslu koliko imam godina i kad im odgovorim svi zinu. "Mi mislili imaš 20." Da, zinem i ja. Zinem, jer ništa nisam postigao, jer ništa nemam prijatelju-prijateljice koja-i gledaš da platiš studije tim sezonskim poslom i odlepršaš u neku zemlju gdje ćeš da završiš za "psihoterapeuta, jer ljudi imaju problema" a zapravo ne znaš da preko puta tebe sjedi osoba koja je potpuna suprotnost tebi, koja se hvata za glavu kad čuje tvoj vokabular i još čuje da studiraš psihologiju na engl u MKD a ne znaš ni pade�e? Eh �ivote, kurvetino Bukowskoga. A ja, ja se pitam hoću li moći i to da završim da valja, da slo�im te kese kako valja, ili nastavljati da la�em kako sam tu da sakupim novac za master studije a ne umijem rečenicu da zapamtim.

Toliko toga bih vam rekao ali ostaviću za neki sledeći put. Laku noć svima, zZz. :)

#2 kalisi

kalisi

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,345 posts

Posted 20 June 2017 - 07:35

Želim ti sreću i da izdržiš :flower:  Znam koliko je teško, zato drži se. AKo nađem rešenje javim ti. Ono što sigurno znam je da će vremenom stvari biti bolje. I ja sam bila u očajnom stanju kao ti al sam dogurala do koliko tolke normalnosti. I dalje ne mogu da radim stvari koje sam nekad radila, ali sam se bar pomerila za četvrtinu puta. Ostatak nadam se da će doći, radim na tome i ne prestajem da se naydam u to, osim na trenutke. A zašto ti? Epa to pojma nemam, i nemaš ništa od postavljanja tog pitanja :) Drž se i veruj mi, biće bolje, to ti garantujem jer znam po sebi.

#3 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 20 June 2017 - 10:05

Veoma iskreno i dirljivo napisan tekst,Korn...Ali moram ti reći da postoji jedna stvar koja mi je naročito upala u oči u ovom tvom tekstu. Da ti je teško-to niko ne spori,ali kod tebe kao da postoji neka čudna,prenaglašena preokupacija time kako te drugi ljudi doživljavaju,šta će drugi da pomisle,da li si "dovoljno dobar" u poređenju sa tim drugima,šta su sve oni postigli a ti još uvek nisi...Sve je to razumljivo,s obzirom da i sam kažeš kako se još od detinjstva osećaš kao jedna veoma usamljena osoba,izolovana od sveta...Mi usamljenici smo veoma često isuviše preokupirani drugim ljudima i njihovim životima,dok oni našim-nisu ni izbliza toliko.

Drugo što hoću da ti kažem jeste ono što već i sam znaš,a to je da-iako niko od nas ovde nije stručnjak,svi mi negde dobro znamo (evo,neka me neko ispravi ako grešim)-da se za ovoliko uznapredovalu depresiju kao što je tvoja ne daje terapija od par meseci da te "brzinski digne na noge",i da dalje "pičiš sam". Jednostavno,nije to-to,i ja iz tvojih dosadašnjih postova stičem utisak da je tvoj psihijatar (možda?) malčice potcenio čitavu tvoju priču (ili mu ti možda nisi sasvim iskreno i otvoreno stavio do znanja koliko je tebi zaista loše). Evo,uzmimo mene kao jedan primer: Meni moja terapija uopšte nije delovala prvih mesec dana,pa mi je onda na tu terapiju nadodat jedan novi lek,AP (sa ciljem da terapija konačno počne da deluje),pa je onda prošlo još puna dva meseca,i tek su se onda počeli jasno osećati neki prvi,početni efekti terapije (koji su verovatno krenuli još i ranije,ali sam ih ja lično postala svesna tek nakon ta dva meseca). Jeste da ja i ti ne pijemo istu terapiju,ali ono što hoću da ti kažem jeste da ne ide to na "brzu brzinu",kako bi taj tvoj doktor hteo...Pa evo,pitaj bilo koga na ovom Forumu (ili poslušaj bio koji YT klip gde psihijatri govore o depresiji i o AD),pa ćeš videti da svi kažu da je,kada su AD lekovi u pitanju,6 meseci terapije neki minimalni minimum (s tim što moja doktorka kaže da je krajnji minimum godina dana,a da neretko treba čak i više od toga)...Ne želim ja da kažem da je tvoj doktor pogrešio kombinaciju i da te ta tvoja terapija neće "podići na noge" (jer verovatno hoće),ali samo mislim da ona (možda?) nije adekvatna stadijumu depresije u kojem se ti verovatno već duže vreme nalaziš. Eto,to bi bilo neko moje mišljenje koje možda i nije tačno,ali barem ja to tako vidim...

#4 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 20 June 2017 - 10:46

View Postarchaic_tiger, on 20 June 2017 - 10:05 , said:

Veoma iskreno i dirljivo napisan tekst,Korn...Ali moram ti reći da postoji jedna stvar koja mi je naročito upala u oči u ovom tvom tekstu. Da ti je teško-to niko ne spori,ali kod tebe kao da postoji neka čudna,prenaglašena preokupacija time kako te drugi ljudi doživljavaju,šta će drugi da pomisle,da li si "dovoljno dobar" u poređenju sa tim drugima,šta su sve oni postigli a ti još uvek nisi...Sve je to razumljivo,s obzirom da i sam kažeš kako se još od detinjstva osećaš kao jedna veoma usamljena osoba,izolovana od sveta...Mi usamljenici smo veoma često isuviše preokupirani drugim ljudima i njihovim životima,dok oni našim-nisu ni izbliza toliko.

Drugo što hoću da ti kažem jeste ono što već i sam znaš,a to je da-iako niko od nas ovde nije stručnjak,svi mi negde dobro znamo (evo,neka me neko ispravi ako grešim)-da se za ovoliko uznapredovalu depresiju kao što je tvoja ne daje terapija od par meseci da te "brzinski digne na noge",i da dalje "pičiš sam". Jednostavno,nije to-to,i ja iz tvojih dosadašnjih postova stičem utisak da je tvoj psihijatar (možda?) malčice potcenio čitavu tvoju priču (ili mu ti možda nisi sasvim iskreno i otvoreno stavio do znanja koliko je tebi zaista loše). Evo,uzmimo mene kao jedan primer: Meni moja terapija uopšte nije delovala prvih mesec dana,pa mi je onda na tu terapiju nadodat jedan novi lek,AP (sa ciljem da terapija konačno počne da deluje),pa je onda prošlo još puna dva meseca,i tek su se onda počeli jasno osećati neki prvi,početni efekti terapije (koji su verovatno krenuli još i ranije,ali sam ih ja lično postala svesna tek nakon ta dva meseca). Jeste da ja i ti ne pijemo istu terapiju,ali ono što hoću da ti kažem jeste da ne ide to na "brzu brzinu",kako bi taj tvoj doktor hteo...Pa evo,pitaj bilo koga na ovom Forumu (ili poslušaj bio koji YT klip gde psihijatri govore o depresiji i o AD),pa ćeš videti da svi kažu da je,kada su AD lekovi u pitanju,6 meseci terapije neki minimalni minimum (s tim što moja doktorka kaže da je krajnji minimum godina dana,a da neretko treba čak i više od toga)...Ne želim ja da kažem da je tvoj doktor pogrešio kombinaciju i da te ta tvoja terapija neće "podići na noge" (jer verovatno hoće),ali samo mislim da ona (možda?) nije adekvatna stadijumu depresije u kojem se ti verovatno već duže vreme nalaziš. Eto,to bi bilo neko moje mišljenje koje možda i nije tačno,ali barem ja to tako vidim...

Bio sam mjesecima na seroksatu, godinu na zoloftu, na ne bas malim dozama. Nisam doduse nikada pio stabilizatore. Promijenio sam psih. On je taj koji je rekao da me malo digne. Digao me nazovi to tako, dva dana. Svi oni kazu kako tablete sluze da daju odskocnu dasku. Vidjecu na sledecoj kontroli.

@ulisi

Hvala. :)

#5 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 263 posts

Posted 20 June 2017 - 10:50

Da bi poznali od istoka sunčanoga i od zapada da nema drugoga osim mene; ja sam Gospod i nema drugoga,
Koji pravim svjetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.

Isaija 45: 6-7

#6 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 20 June 2017 - 10:56

View PostGraničniHisterDistimić, on 20 June 2017 - 10:50 , said:

Da bi poznali od istoka sunčanoga i od zapada da nema drugoga osim mene; ja sam Gospod i nema drugoga,
Koji pravim svjetlost i stvaram mrak, gradim mir i stvaram zlo; ja Gospod činim sve to.

Granicni, brate po dijagnozi. Aman mani me tih izmisljotina, pls. Nista licno.

#7 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 263 posts

Posted 20 June 2017 - 10:57

View PostKorn, on 20 June 2017 - 10:56 , said:

Granicni, brate po dijagnozi. Aman mani me tih izmisljotina, pls. Nista licno.

važi , kako god ti hoćeš , ništa lično

#8 Riot

Riot

Rip Burn †

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 687 posts

Posted 20 June 2017 - 11:00

Da, citati iz Biblije ce mu mnogo pomoci..... :wacko: lel

#9 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,418 posts

Posted 21 June 2017 - 00:07

*
POPULAR

U kojem tisucljecu zivis? U doba dok suncev sustav jos nije bio poznat? U doba dok se nije smjelo reci da se zemlja krece? Dok se mislilo da je ogromna ploca?
Jesi li isao koji dan u skolu osim na vjeronauk?
Ili namjerno hoces praviti od nas budale? Citaj pravila, vjerske teme su zabranjene.
Da se svijet i dalje kruto i slijepo drzi biblije mene bi prije moje desete godine neka zvijer pojela jer sam bio bolezljiv a tebe jer bi tad bio jos zatucaniji..
Neki od nas na forumu jesmo malo ludi ali ne vrijedjaj nam inteligenciju jer je ima i za izvoz.
Ima sigurno foruma sa vjerskim temama, tamo pisi o gospodu koji pali i gasi svjetlo. Neki mozda imaju takva bozanska iskustva kad otvore frizider.

#10 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,863 posts

Posted 21 June 2017 - 08:10

Iskreno, da mi doktor da da pijem SSRI mesec-dva, ja bih potražila drugo mišljenje.
Pa ti lekovi tek tada i počinju da deluju.

#11 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 21 June 2017 - 11:11

View PostAruena, on 21 June 2017 - 08:10 , said:

Iskreno, da mi doktor da da pijem SSRI mesec-dva, ja bih potražila drugo mišljenje.
Pa ti lekovi tek tada i počinju da deluju.

Sve znam Aruena. Ali to je 4o misljenje.

#12 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 21 June 2017 - 11:46

Bojim se da to 4.mišljenje koje si dobio jednostavno,najkraće rečeno-ne valja...

(just saying :ph34r2:)

#13 Korn

Korn

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 266 posts

Posted 21 June 2017 - 16:12

View Postarchaic_tiger, on 21 June 2017 - 11:46 , said:

Bojim se da to 4.mišljenje koje si dobio jednostavno,najkraće rečeno-ne valja...

(just saying :ph34r2:/>)

E nzm. Jedino da nzm sam sebi nekako pomognem. Danas izbih tipa zamalo na poslu. Agresija se javila opet. Sto je dobro jer sam previse bio pasivan. Rekao da ga kradem i zaletio se put mene. Sefica rekla pusti budalu, da ga punes pao bi.

#14 GraničniHisterDistimić

GraničniHisterDistimić

MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 263 posts

Posted 21 June 2017 - 16:48

View PostMacak, on 21 June 2017 - 00:07 , said:

U kojem tisucljecu zivis? U doba dok suncev sustav jos nije bio poznat? U doba dok se nije smjelo reci da se zemlja krece? Dok se mislilo da je ogromna ploca?
Jesi li isao koji dan u skolu osim na vjeronauk?
Ili namjerno hoces praviti od nas budale? Citaj pravila, vjerske teme su zabranjene.
Da se svijet i dalje kruto i slijepo drzi biblije mene bi prije moje desete godine neka zvijer pojela jer sam bio bolezljiv a tebe jer bi tad bio jos zatucaniji..
Neki od nas na forumu jesmo malo ludi ali ne vrijedjaj nam inteligenciju jer je ima i za izvoz.
Ima sigurno foruma sa vjerskim temama, tamo pisi o gospodu koji pali i gasi svjetlo. Neki mozda imaju takva bozanska iskustva kad otvore frizider.

ja tebe ništa nisam razumio i ne smatram da smo na istom nivou znanja , svi veliki ljudi naučnici su se pitali o bogu ili bili vjernici .

svako dobro

#15 Macak

Macak

Promjenjivi

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,418 posts

Posted 21 June 2017 - 18:18

Ti si izgleda stvarno bio samo na vjeronauku. Znaš li koliko naučnika je mučeno i ubijeno zbog nauke, u ime crkve?
Nezamislivo je za koliko nas je baš crkva unazadila jer su mučili i spaljivali na lomači bilo koga tko se usudio biti napredniji.

A sad moj osobni razlog zašto se meni zamjerila:
Kad sam počeo zaostajati u rastu i kad su me vršnjaci prestigli sa rastom jedna baba je počela širiti laž da je to zbog toga što sam nastao u grijehu i zato što su moji otac i majka bili brat i sestra.
To nije bilo dovoljno pa me je i velečasni spomenuo u crkvi kao primjer, eto što se dogodilo zbog bluda, razvrata, incesta...
Učinjena mi je ogromna šteta koju je bilo skoro nemoguće ispraviti. Ja sam bio mali klinac i pojma nisam imao tko je u pravu ali zbog te babe i zbog tog svećenika sam počeo istraživati.

Doktori su otkrili uzroke, lijek je bio tad preskup pa nisam dobio koliko sam trebao dobiti, još sam bio jedan od pokusnih kunića, vadili mi krv svaki dan da vide što se promjenilo nakon što su mi dali hormon rasta :D Doktor je u svakom otpusnom pismu napisao detaljno uzroke i razliku između moje dijagnoze i dijagnoza djece brata i sestre ali to nitko nije htio uzeti u obzir, njihova teorija je njima bila jedina ispravna.

Nitko u maminoj rodbini nije bio u rodu s nikim u očevoj rodbini. Iako su od davnina tu u Slavoniji obje obitelji, jedni vuku korijene iz Egipta a drugi iz Ukrajine. DNK analiza ni babama ni djedovima ni zaluđenom svećeniku nisu bili dokaz jer opet, koji god uzrok bio, ni krivog ni dužnog, po njihovoj teorije Bog me je kaznio za grijehe mojih predaka i tako dalje, bla, bla, bla...

Došao novi svećenik, čuo prvi dan tu priču i opet ja kriv za grijehe mojih predaka.
Došao treći svećenik, ja odmah odoh njemu i kažem što će čuti, pokažem mu hrpu papira i pitam ga, može li istražiti koji su to bili grijesi mojih predaka da ja moram ispaštati svu tu sramotu koju su mi navalili na vrat osim tog poremećaja.
On par dana kasnije čuo staru priču, čitao stare knjige, prevrnuo detalje, preispitao ljude koji su to grijesi a da ih i sami nisu počinili...
Priča napokon stala. Neki su me prestali gnjaviti za to, prestala ta tema i ja mislio riješen problem.
Nema veze što se nitko nije ispričao za svoju glupost i mučenje tolike godine. Bio sam sretan što nitko o tome ne priča.
Do prošle godine, pitao me jedan djed: Jelda su ti otac i mater bili brat i sestra? Pitam ga od koga je to čuo.. Kaže od neke žene koja je tek doselila odnekud.

Neće me danas spaliti na lomači jer tvrdim da svjetlo u frižideru uključuje prekidač a ne Bog. Da se zemlja okreće oko svoje osi i oko sunca a da mjesec putuje oko zemlje.
Znam da je ljudska glupost bezgranična, i da je najlakše pretpostaviti da o svemu tome odlučuje Bog.

Možda je moja vjera u pravu? Možda me je Bog u kojeg ja vjerujem spasio od svega što me htjelo ubiti baš zato jer sam preživio te babe i djedove i njihove teorije.

Granični što se to s tobom događa u zadnje vrijeme? Nisi prije propovijedao. Zašto sad to radiš?
Da sam admin, baš zbog onih spomenutih baba, djedova i svećenika, baš zbog nepravde koja je meni u ime neke religije nanesena za svaki citat iz te biblije zbog kojeg je netko nedužan mučen, ubijen, optužen davao bih ban. Za svaki neistinit citat a ima ih previše jer je pisana u doba kad se tako malo znalo davao bih ban. Za svaku propovijed deset WP odjednom za svaki slučaj.

Jesam li vas svaki dan možda uvjeravao da je Bog samo onakav kako ga ja doživljavam ili da Boga takvog kakvog ti spominješ nema? Nisam.
Ako tebe vjera čini sretnim, budi sretan na kvadrat ali ne gnjavi ostale s tim kao ja što davim autogenim treningom, hormonima, čajem, meditacijom.
Ako meni pomaže meni dobro. Kažem da mi pomaže ali nije mi svaki post na tu temu i nisam čuo da je tko zna koliko ljudi mučeno i ubijeno u ime te teme.

#16 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 21 June 2017 - 20:27

View PostMacak, on 21 June 2017 - 18:18 , said:

Granični što se to s tobom događa u zadnje vrijeme? Nisi prije propovijedao. Zašto sad to radiš?

Slažem se sa ovim o čemu Mačak govori,GHD...Ipak ovo nije mesto za stvari koje ti ovako agresivno propovedaš. Evo baš je pre nekoliko dana jedan član Foruma dobio i wp zbog religijskog trolovanja (dakle,taman u vreme kada si i ti odjednom počeo da opsesivno propovedaš religiju-gle slučajnosti, LOL)...U svakom slučaju,hoću da kažem da sve ovo što radiš jednostavno nije prikladno za ovakvo mesto (barem ne u ovolikoj količini,i ne na topicima koji nemaju ama-baš-nikakve veze sa tim). Ovo već na neki način može da se smatra...Pa-skoro pa floodovanjem,ako baš hoćeš.

#17 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,863 posts

Posted 21 June 2017 - 20:38

View Postarchaic_tiger, on 21 June 2017 - 20:27 , said:

Slažem se sa ovim o čemu Mačak govori,GHD...Ipak ovo nije mesto za stvari koje ti ovako agresivno propovedaš. Evo baš je pre nekoliko dana jedan član Foruma dobio i wp zbog religijskog trolovanja (dakle,taman u vreme kada si i ti odjednom počeo da opsesivno propovedaš religiju-gle slučajnosti, LOL)...U svakom slučaju,hoću da kažem da sve ovo što radiš jednostavno nije prikladno za ovakvo mesto (barem ne u ovolikoj količini,i ne na topicima koji nemaju ama-baš-nikakve veze sa tim). Ovo već na neki način može da se smatra...Pa-skoro pa floodovanjem,ako baš hoćeš.

Da nije ovo isti taj član?
Klon?

#18 archaic_tiger

archaic_tiger

Kristalno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,125 posts

Posted 21 June 2017 - 20:44

Ma pojma nemam,a pravo da ti kažem-nije više toliko ni važno...Ja sam nekad tvrdila da je to klon,ali nije imalo "konkretnih dokaza",tako da...Ma,u svakom slučaju,nije više ni bitno. Što se mene tiče,samo neka se malo normalnije ponaša... :dry:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users