Jump to content

* * * * * 1 votes

poremećaj pažnje (ADHD, ADD)

škola/fakultet

• Please log in to reply
106 replies to this topic

#101 archaic_tiger

archaic_tiger

Zlatno čeljade

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,841 posts

Posted 15 July 2017 - 09:03

View PostFoggy, on 12 July 2017 - 21:43 , said:

Meni su rekli da nema šanse da ovo imam i da "svaki ADHD preraste u bipolarni, ili u antisocijalni poremećaj kad osoba odraste".

...What? :worried:

#102 Dina

Dina

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 15 July 2017 - 18:12

Takvih gluposti sam se ja naslusala poprilicno. Ne razumeju to kod nas ni psihijatri, ni psiholozi, doktori, alternativci....a svi se ponasaju kao da znaju sve o tome. Kao sto su uostalom u ovoj zemlji svi strucnjaci za sve. Dozivljavala sam cak i od nekakve agresvne zubarke cuti kako onaj ko je mogao zavrsiti skolu sigurno nema adhd, da osoba samo treba sebe prihvatiti takvu neobicnu kakva jeste, i jos tuce budalastina. Kad ni u razvijenim zemljama ne moze adhd da se izleci, sta tek mogu ljudi ocekivati ovde.

#103 AxlRose

AxlRose

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 posts

Posted 15 July 2017 - 22:43

View Postarchaic_tiger, on 15 July 2017 - 09:03 , said:

...What? :worried:
Zasto je cudno da poremecaj paznje preraste u antisocijelni poremecaj, ako covjek ne moze da se koncentrise kad razgovara sa nekim i ako to traje neki period vrlo je moguce da ce doci i do antisocijalnog poremecaja.

#104 Dina

Dina

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 16 July 2017 - 00:34

Pomesao si sa asocijalnim poremecajem. Antisocijalne licnosti su psihopate, "ljudi" koji su u stanju ciniti zlo drugima bez kajanja. Sto se tice asocijalnih,  nedostatak koncentracije u dosadnim razgovorima tesko da moze dovesti do socijalne izolacije.

#105 AxlRose

AxlRose

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 posts

Posted 16 July 2017 - 00:59

View PostDina, on 16 July 2017 - 00:34 , said:

Pomesao si sa asocijalnim poremecajem. Antisocijalne licnosti su psihopate, "ljudi" koji su u stanju ciniti zlo drugima bez kajanja. Sto se tice asocijalnih,  nedostatak koncentracije u dosadnim razgovorima tesko da moze dovesti do socijalne izolacije.
Jesam, pomijesao sam, priznajem :), onda ipak ne moze dovesti do antisocijalnog poremecaj,a ali do socijalnog mislim da moze. Kod covjeka koji ima poremecaj paznje, kod njega moze da se razvije socijalna fobija npr., narocito ako ima poremecaj paznje u mladosti, djetinjstvu.

#106 Dina

Dina

Član

• Members
  • PipPip
  • 27 posts

Posted 16 July 2017 - 03:21

Da, tacno je da se kod mnogih sa add-om razvije depresija i anksioznost, pa i socijalna fobija. Par puta sam cula od nekih da se ne osecaju kao da su na istoj vibraciji sa drugima, dugo ne nadju partnera/partnerku, a i grubost i nerazumevanje odraslih prema njima u detinjstvu zbog pokazivanja simptoma add-a ostavlja posledice po njihovo samopouzdanje. Ipak, mislim da je za razvijanje asocijalnog poremecaja potrebno vise, da se desi neka trauma npr.

#107 zeus20

zeus20

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,274 posts

Posted 16 July 2017 - 06:51

mogu samo potvrditi da ste obadvoje u pravu. neliječeni add u odrasloj dobi može izazvati još tonu problema. depresiju, anksioznost, socijalnu fobiju, poremećaje ličnosti...

Also tagged with škola/fakultet

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users