Jump to content

- - - - -

oduzimanje poslovne sposobnosti i nametanje staratelja

• Please log in to reply
100 replies to this topic

#41 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,127 posts

Posted 31 May 2017 - 13:35

I nikog nije briga zasto sam pokusala suicid niti koliko sam patila i u kojoj sam agoniji bila pa sam to uradila, samo su me strpali u lazu niko me nije saceko da se osvestim pa da me pita hocu li ja na lecenje, to sta sam uradila nije to njihova briga nego moja volja da su prosli pakao koji sam ja prosla i oni bi to uradili makar bili zdravi jos 100 puta!

#42 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 31 May 2017 - 13:46

Ako si pokusala suicid vodis se kao neuracunljiva, jer to i jesi. Zato te niko nista i ne pita.

#43 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,265 posts

Posted 31 May 2017 - 13:53

Samo da kažem da nije u svim zemljama zakon da te vode u bolnicu jer si pokušao suicid.
Niti bi to trebalo da tako bude.
Čovek ima pravo da odluči o svom životu, pa i da ga oduzme.

Zamislite nekog bolesnog od raka da odbije lečenje i da ga onda vežu, stave mu pelenu i na silu mu daju terapiju?
Jel da da bi bio skandal?
Pa pisalo bi u svim mogućim medijima, društvenim mrežama itd.
On sebi oduzima život time što odbija lečenje, ali ga niko ne primorava na to.

Pravo je nekog i da bude neuračunljiv, i da pokuša suicid itd.
I nisu svi koji pokušaju suicid neuračunljivi, ali to je već druga tema.
Treba naravno pomoći, ali ne pod prisilom.

Jedino nema pravo da ugrožava druge, ali i tada treba samo sa sudskim nalogom i dokazanom neuračunljivošću da ide u bolnicu, ali opet bi i tamo trebalo da ima pravo da odbije lekove, pa neka ga drže izolovanog, recimo. I da ga ne drže doživotno tamo, kao što sada umeju da rade.

Realno, ne želim ikada da dođem u ruke njihovog sistema.

#44 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,090 posts

Posted 31 May 2017 - 14:15

View PostAruena, on 31 May 2017 - 13:53 , said:

Realno, ne želim ikada da dođem u ruke njihovog sistema.
Nadam se da nikad i nećeš.

#45 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 31 May 2017 - 15:06

Pravo je psihoticne osobe pod deluzijama da se ubije? Aurena, izvini ti nemas pojma sta je patologija. A ako neko ima rak ima pravo da odbije da se leci.

#46 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,265 posts

Posted 31 May 2017 - 15:32

Nisu sve suicidalne osobe psihotične, niti sve imaju deluzije.
Inače, volela bih zaista da nemam pojma šta je patologija.

#47 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 31 May 2017 - 15:45

Ali jesu. Sve f dijagnoze su psihoze. I depresija je vrsta psihoze. Ali to je tek druga tema.

#48 Dejzi

Dejzi

juanita

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 942 posts

Posted 31 May 2017 - 15:50

Joj MAtilda molim te sa tom svojom "naučnošću" nemoj da iznosiš te svoje narodske teorije, pogotovo ako si, kako sam shvatila, u nekoj vezi sa medicinom. Daj malo kritičke svesti.

#49 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,992 posts

Posted 31 May 2017 - 16:10

Narodske teorije? Ha ha ha. Uzmite vi neku strucnu literaturu pa se malo obrazujte, prosirite vidike. Nemam ja ovde problem sa kritickim razmisljanjem. Ja svaku moju tvrdnju mogu da dokazem, ali ne da mi se vise raspravljati sa ljudima koji misle da su pametniji od knjige a vamo pisu neke doktorate. Odakle si ga prepisala da mi je znati. Pozdrav.

#50 Macak

Macak

Ožujski zec

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,090 posts

Posted 31 May 2017 - 16:22

Koji se psihički zdrav čovjek hoće ubiti?

Imao sam nekad suicidne ideje i pokusaje. To nisam bio ja, zdrave pameti nego bolest i dobro je sto nisam!

Iz tog kuta nisam vidio danasnji suncani dan i topli zagrljaj.

#51 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 31 May 2017 - 16:43

View PostMacak, on 31 May 2017 - 16:22 , said:

Koji se psihički zdrav čovjek hoće ubiti?

dešava se, psihičke bolesti su vodeći uzrok samoubojstva ali nisu jedini, ljudi su ubijaju i zbog teških fizičkih bolesti, pogotovo kad su bolovi u pitanju, ljudi se ubiju i u ratu, zbog izloženosti nasilju, zbog siromaštva, usamljenosti....Samoubojstvo uopće ne mora da ima veze s psihičkim bolestima.

#52 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 31 May 2017 - 17:45

View PostMacak, on 30 May 2017 - 23:05 , said:

Zamisli odjel sa stotinjak pacijenata, dva ili tri med. tehničara, jednog dežurnog doktora i pacijenticu koja na psihijatriji odbija uzeti tablete i ona odjednom hoće kreirati svoja pravila. (special snowflake) Nije li već bila kod doktora više puta prije te situacije i sutra ujutro opet prolazi vizita i opet može biti kod doktora kad doktor radi? Svo dostupno osoblje se treba cijelu noć brinuti samo za nju jer neće uzeti tablete? Misli da je u hotelu? Svađala bi se?
Znate li kakve sve psihopate ti tehničari prežive? Ne biste vjerovali. Nema vremena ni sekunde čekati doktora. Koji zakon? Zakon odjela koji poštuješ ili te spakuju.

Macak ovako bi razmisljala prosecna osoba koja sa f dijagnozama nikad veze nije imala. Tipa "otkud ja znam sta i kako, i trebala je da bude vezana, luda je, mozda ce nekog povrediti".  Zakon je zakon i mora se postovati, bio on bolnicki ili drzavni. Uostalom, i u Palmi su se strogo postovala pravila i kada se neko pobuni, jasno se objasni zasto se nesto radi i nema problema. I ovako nas jebu na sve strane, ne treba ti jos da osobe koje treba tu da su za tebe se tako ponasaju...

Zasto je Palma sto puta bolja od Laze i ljudi izlaze u mnogo boljem stanju iako su takodje psihoticni? Zato sto je odnos mnogo humaniji, niko te nece vezati jer places nego ce doci da te utese, sestre dodju do tebe pa te pitaju kako si, angazovane su na pacijentima... Pacijentu je pruzena sansa i tretira se kao covek a ne kao pacov. I u Palmi su ljudi bili vezivani ali sve je to bilo mnogo humanije, U Lazi bas niko ne radi sa pacijentima, sestre su nadobudne i cesto po ceo dan uopste ne izlaze iz svoje sobe u kojoj po ceo dan piju kafu... Kad nesto trazis, cak i ono najosnovnije, kao da si im trazio milion dolara... Eto ta zena sto je bila vezana, nedelju dana nije smela da ima nikakve posete. Zasto? Jer znaju da ako vide clana porodice vezanog tri dana pocece da se raspituju da li to mora i da li je zakonito. A nije. I moze tuzba da padne. Ovako gomila ludaka nesto tvrdi da je videla, a niko drugi nista nije video.

Ne znam kako je kod vas u Hrvatskoj, ja znam da iz Laze ljudi izlaze jednako sjebani ili sjebaniji nego sto su usli. I dalje imam fleshove od svega sto sam tamo dozivela i sto sam gledala da se drugima radi. Meni ni najosnovnije nisu dali, bila sam kao usporeni retard od Rispolepta, bauljala okolo, balila i niko se nije setio da mi da Mendilex da popravim motoriku. Dobila sam ga tek od privatnog doktora koji se ziv nacudio sto ga nisam dobila kao lek.

#53 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 31 May 2017 - 17:52

View Postkruška, on 31 May 2017 - 16:43 , said:

dešava se, psihičke bolesti su vodeći uzrok samoubojstva ali nisu jedini, ljudi su ubijaju i zbog teških fizičkih bolesti, pogotovo kad su bolovi u pitanju, ljudi se ubiju i u ratu, zbog izloženosti nasilju, zbog siromaštva, usamljenosti....Samoubojstvo uopće ne mora da ima veze s psihičkim bolestima.

istina, evo bas pre par dana je u Beogradu devojka skocila sa Brankovog Mosta (i spasena je). Ocuh je zlostavljao fizicki i seksualno godinama. I ajde ti onda pored toga budi normalan.

#54 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 31 May 2017 - 17:55

View Postmatilda, on 31 May 2017 - 13:46 , said:

Ako si pokusala suicid vodis se kao neuracunljiva, jer to i jesi. Zato te niko nista i ne pita.

Mene su pitali. Cim sam se probudila, isla sam kod doktorke gde su me pitali da li zelim da ostanem. Obecali su da ce mi pomoci i ja sam pristala jer nisam znala sta da radim. Bila sam polusvesna svega. Nisam mogla ni da se potpisem kakva sam bila, nego sam otisak prsta na papir stavila.

Moji su bili izrazito protiv toga da ja ostanem tamo kad su videli na sta bolnica lici, ali ja sam vec potpisala papir.

#55 Iimitless

Iimitless

CAR

• Banned on request
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,318 posts

Posted 31 May 2017 - 17:59

View PostAruena, on 31 May 2017 - 15:32 , said:

Nisu sve suicidalne osobe psihotične, niti sve imaju deluzije.
Inače, volela bih zaista da nemam pojma šta je patologija.

ja sam kod Jerotica citala da su osobe koje su pokusale suicid u nekoj vrsti psihoze. Suzena svest je u pitanju u svakom slucaju.

Ja sam realno posle pokusaja suicida bila izrazito psihoticna i bila sam za bolnicu.

#56 merion

merion

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 386 posts

Posted 31 May 2017 - 21:26

View Postmatilda, on 31 May 2017 - 15:45 , said:

Ali jesu. Sve f dijagnoze su psihoze. I depresija je vrsta psihoze. Ali to je tek druga tema.
Matilda ne pricaj nesto sto ne znas,prvo zavrsu medicinu ako cemo o tome.Nisu sve F dijagnoze psihoze.

#57 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,127 posts

Posted 31 May 2017 - 22:36

Aruena, Kruska i Secerlema u pravu ste, mnogi koji prolaze kroz neki pakao pokusaju suicid a za one koji to neshvataju imam pitanje. Je li neko bio silovan u 9 godini zivota, trpeo fizicko i psihicko nasilje u porodici i skoli, imao vise teskih operacija gledao kako mu baka umire bio 20 puta u lazi na surovom b odelenju i da vise ne nabrajam? nije li normalno da kada ti je zivot pakao odlucis da ti je svega dosta?! i sta, ja sam neuracunjiva??! NE JA SAM BILA OCAJNA!

#58 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,127 posts

Posted 31 May 2017 - 22:38

Dajte ljudi nemojte diskrimisati i same sebe, i mene i ostale. ja nisam bila neuracunjiva vec ocajna davila sam se u agoniji svog surovog zivota i nisam vise mogla to da podnesem!

#59 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,265 posts

Posted 01 June 2017 - 12:54

View Postcaka 41, on 31 May 2017 - 22:36 , said:

Aruena, Kruska i Secerlema u pravu ste, mnogi koji prolaze kroz neki pakao pokusaju suicid a za one koji to neshvataju imam pitanje. Je li neko bio silovan u 9 godini zivota, trpeo fizicko i psihicko nasilje u porodici i skoli, imao vise teskih operacija gledao kako mu baka umire bio 20 puta u lazi na surovom b odelenju i da vise ne nabrajam? nije li normalno da kada ti je zivot pakao odlucis da ti je svega dosta?! i sta, ja sam neuracunjiva??! NE JA SAM BILA OCAJNA!

Ovo je jezivo što ti se dogodilo i iskreno mi je žao.
Silovana u 9. godini je nešto najstrašnije, plus ovo ostalo.
Nisi neuračunljiva.

Bilo je u Srbiji poslednjih dana više pokušaja samoubistva.

Devojka skočila sa mosta jer su je zlostavljali na grozne načine.
Čovek se upucao u glavu ispred bolnice gde mu žena umire.
Radnik "Goše" se obesio jer nije imao od čega da izdržava porodicu.

Smesti sve te ljude u normalnu državu i normalne okolnosti i svi će biti ok.

#60 yup

yup

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,127 posts

Posted 01 June 2017 - 14:47

Aruena hvala ti sto me razumes i skroz si u pravu :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users