Jump to content

- - - - -

oprostajno pismo

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#21 kruška

kruška

wonky

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 7,898 posts

Posted 27 September 2018 - 20:13

View PostMarginalna, on 27 September 2018 - 19:46 , said:

Pronađi aplikacije na kojima se ljudi druže i kreni da pričaš o svemu što ti je na duši. Mnogi su spremni da čuju više nego što tebi to izgleda...

kakve su to aplikacije :blink:

#22 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 28 September 2018 - 12:31

@kruška

Ne znam da li je dozvoljeno da reklamiram, javi se na pp :)

#23 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 28 September 2018 - 20:21

View Postdesspair, on 26 September 2018 - 13:40 , said:

Za 2 mjeseca punim 40 g i nemam apsolutno nista u zivotu,ni posao ni djevojku ,sjedim sam i zatvoren u sobi godinama s bolesnim ocem koji je pri kraju i jedva prezivljavamo.ti danas i pripremio strik kojim cu se veceras objesiti....Zbogom,proklinjem dan kad sam se rodio.

drugi su ti se već javili , a ja bi samo da dodam da sam negdje pročitao da su najpodložniji psihičkoj krizi samci u tačno 40-toj godini.
vjerovatno neki prelomni period,
izdrži proći će.

#24 kicavac

kicavac

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 384 posts

Posted 28 September 2018 - 20:36

Da, ja sam sa 30 bio u depresiji. Okrugle gidine

#25 desspair

desspair

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 29 September 2018 - 05:16

Nisam nista puno ocekivao od ovoga.Srce ce mi puknut od usamljenosti i tuge.Razina neljudskosti i ispraznosti vasih odgovora je zapanjujuca.Nema nicega u onome sto pisete,ni trune ..nicega.Prazne fraze i floskule,tek toliko,cak bih bih rekao i s dozom prikrivene srece jer "nekko je ipak gore od mene ".Razina skamenjenosti srca i duse je gotovo apsolutna.Nemam trenutno vise rijeci.....

#26 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 29 September 2018 - 07:20

Uf.. ako si bio na mqq sad mi je jasno zašto.

#27 pukla_ko_kokica

pukla_ko_kokica

GARGAMEL

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,496 posts

Posted 29 September 2018 - 08:27

*
POPULAR

Nisam htjela biti kučka odmah, ali sada ću biti!

Iz pravilnika:
2.18 Na forumu je zabranjeno ( između ostaloga) otvaranje topica s temom najave suicida - u slučaju da se tako osjećate odmah pozovite hitnu pomoć ili idite u dežurnu bolnicu

Reći ću i zašto. Prvenstveno zato što su nam praktički ruke vezane, jer dok bi preko ISP-a i / ili sličnih stvari uspjeli doći do podataka o toj osobi i nešto konkretno učiniti prošla bi određena količina vremena, a vrijeme je ključni faktor kod ovakvih stvari. A drugi i možda bitniji razlog od prethodno navedenog je kako to utječe na ostale članove, pa je dovoljno samo da se baci oko na KSOD u vrijeme otvaranja ovog topica i vidi koliko je svih potresla ova tema.

Dali tumačiti pravilnik eksplicitno i doslovno, je već priča za sebe, međutim čim se otvorila tema odmah sam se sjetila ove točke. Ne kažem da ne treba biti orijentiran prema pojedincu, ali treba i malo baciti oko na širu sliku.

Neću ulaziti u ničiji psihološki profil, niti nagađati jeli ovdje riječ o trollu ili ne, ali jasno je iz prethodnog posta začetnika ove teme da smo svoju energiju i vrijeme u želji da mu pomognemo utrošili za kurac.

#28 pogresna

pogresna

gospodža

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,038 posts

Posted 29 September 2018 - 10:13

Tačno tako Kokice. Apsolutno sam za to da se ovo pravilo revitalizuje u punoj meri.

#29 desspair

desspair

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 29 September 2018 - 11:54

puno si energije potrosila stvarno ... 5 sekundi da natipkas 3 fraze...ma dobro,nisam nista ni ocekivao...ako si admin brisi to sve

#30 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 29 September 2018 - 13:15

@desspair

Samo mogu da kažem da ne možeš od potpunih stranaca očekivati ne znam kakvo saosećanje, ali si dobio reakciju i podršku koja u trenucima očaja znači. Tek nakon nekog vremena boravka na forumu može se iskristalisati da li se sa nekim možeš povezati i dobiti više od toga... Nije lepo da kritikuješ ljude koji su odreagovali. Kako bi se osećao da niko ništa nije napisao?

Meni je, na mojoj prvoj temi mnogo značilo što su ljudi odgovorili i bilo je razlog da se opet vratim, a tada sam bila sama samcijata...

#31 Aruena

Aruena

CAR

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,308 posts

Posted 29 September 2018 - 14:35

*
POPULAR

Da sam admin, dobio bi ban.
Ljudi su pokušali da ti pomognu koliko mogu i veruj mi, niko se ne raduje ovde tuđoj nesreći.

#32 desspair

desspair

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 29 September 2018 - 14:41

u redu je,ja sam kriv za sve.

#33 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts

Posted 29 September 2018 - 15:05

View Postpogresna, on 29 September 2018 - 07:20 , said:

Uf.. ako si bio na mqq sad mi je jasno zašto.

I meni. Zato će se vratiti na MQQ i dobiti jedan warning point zbog ovoliko uvreda - dva odgovora su prijavljena, verujem da bi bilo još prijava da se nisam ranije vratila.

I zadržaće se pravilo iz vremena Kokičine administracije. Sve je više nego jasno.

#34 Nevidljiva sjena

Nevidljiva sjena

AKTIVNI SLUŠALAC FORUMA

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 391 posts

Posted 29 September 2018 - 15:06

*
POPULAR

jbt. ova pukla ko kokica je genijalna. Tipu je toliko loše da se planira ubiti a ti mu pravilnik citiraš. I to još baš nakon što je on komentirao razinu neljudskosti i ispraznosti ovdje. Toga se ni Kafka ne bi sjetio.

Slažem se da se i Despair grubo ponaša ali to je razumljivo. Trenutačno mu je toliko loše da se planira ubiti. Kada se sjetim šta sam ja sve radio u govorio kada sam bio u tim krizama. Tih njegovih par komentara na račun vaše empatije nije ništa u usporedbi sa onime šta sam ja govorio ljudima i to čak ljudima kojima je bilo stalo do meni a ne strancima na forumu.

View Postdesspair, on 29 September 2018 - 14:41 , said:

u redu je,ja sam kriv za sve.

Sorry što si na ovakav doček naišao.  Sorry što ti ranije nisam odgovorio. Ja sam pod jedan: i sam jako depresivan pa se uvijek jedna natjeram napisati poruke ovdje a pod dva : nekako nisam znao ni šta da ti kažem. Ja sam u sličnoj situaciji kao i ti. Promašen život. uvijek posve sam, samo što ja imam 32 godine. Ne mogu ni zamisliti kako je tebi sa svojih 40.vjerujem da ću ja puno prije svojeg četrdesetog rođendana završiti u ludnici ak se ne roknem.. tako da stvarno... ne mogu ti pružiti neki mudri savjet koji ce sve riješiti jer ni sam sebi ne mogu pomoći  ali ako želiš možeš mi se javiti preko pp. Znam i sam kako je to kada nemaš s kime pričati a i sam sam kada pokušam pričati o svojim problemima nalazio samo totalno nerauzmjevanje,low iq fraze i osudu umjesto pomoći.

ugl. ako trebaš nekoga s kime možeš pričati o svojim problemima javi mi se kad god želiš.

#35 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts

Posted 29 September 2018 - 15:08

Ma kakva neljudskost? Još kad to kaže neko ko je baš na ovom podforumu bio izrazito bezobrazan prema gomili ljudi, koliko pre par sedmica.

#36 Marginalna

Marginalna

Još malo pa MASTER

• Members
  • PipPipPipPip
  • 189 posts

Posted 29 September 2018 - 17:15

Dobri su ovakvi izlivi, kako god okreneš... Kada ti od 20 ljudi jedan odgovori smisleno, ti si srećan čovek. Ne možemo se svi kapirati jer nemamo svi istu pozadinu...

Čitala sam da u nekim plemenima psihičke probleme leče tako što pojedincima dozvole da se ponašaju kako hoće, naravno sve dok time ne štete sebi ili drugima... To jeste nekakav ventil mada je teško zamislivo u savremenom društvu. Šta znam...

#37 Hyperdrive

Hyperdrive

stereolight

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,094 posts

Posted 29 September 2018 - 17:19

Nisam pametna. PMS. Spava mi se. Radite šta hoćete.

#38 archaic_tiger

archaic_tiger

tinejdžer

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,870 posts

Posted 29 September 2018 - 18:09

View Postdesspair, on 29 September 2018 - 05:16 , said:

Nisam nista puno ocekivao od ovoga. Srce ce mi puknut od usamljenosti i tuge. Razina neljudskosti i ispraznosti vasih odgovora je zapanjujuca. Nema nicega u onome sto pisete,ni trune...nicega. Prazne fraze i floskule,tek toliko,cak bih bih rekao i s dozom prikrivene srece jer "neko je ipak gore od mene." Razina skamenjenosti srca i duse je gotovo apsolutna. Nemam trenutno vise rijeci...

Desspair...Mi očigledno ovde nismo baš najbolje razumeli jedni druge-ni mi tebe,a (dozvolićeš mi da kažem) ni ti nas. Naime,koji je razlog tome što u našim rečima nisi u stanju da vidiš nikakvu svetlost,da vidiš bilo kakvu utehu,naznaku spasa? Razlog tome je,Desspair,što si ti sam na onom mračnom mestu na kojem te je depresija odvela: Na "dnu bunara" gde si odavno izgubio poverenje u ljude i gde su ti emocije otupele,onamo gde ti glasovi očajanja i beznađa odzvanjaju u glavi i govore ti kako više niko nikada neće biti u stanju da te razume,niti će ikada biti u stanju da ti na bilo koji način pomogne...

Poodmakli stadijum depresije je takav da formira "nevidljivi zid" otuđenosti i nepoverenja između nas i drugih ljudi. Taj zid je ono što te sprečava da vidiš saosećanje u našim rečima. Taj zid je ono što je kod tebe stvorilo nepoverenje,oduzelo ti sposobnost da vidiš dobru nameru u rečima i postupcima drugih ljudi. Isto tako,moram ti reći da mi nismo detaljno upoznati sa tvojim životnim okolnostima,te moraš shvatiti da je naš odgovor na tvoje pisanje (po svojoj opsežnosti i sadržini) u skladu sa onim što o tebi znamo,što u ovom trenutku-priznaćeš-i nije tako mnogo.

Zbog toga nam se otvori. Piši o svojim životnim okolnostima,o svojoj prošlosti,osobama koje su obeležile tvoj život...Moraš da razumeš da u stanju panike i straha u kojem smo se našli zbog iracionalnih težnji koje su te onog dana obuzele ni naš mozak nije bio u stanju da funkcioniše baš najbolje,te stoga ne zameri ukoliko je neko od nas bio pod isuviše velikim emocionalnim uplivom da bi ti u onom trenutku pružio malo adekvatniju pomoć. Stoga bi možda bilo najbolje da o tvojim problemima na Forumu prodiskutujemo upravo sada kada si konačno "hladne glave",jer činjenica je da se ipak jedino u takvim trenucima može prosuđivati na racionalan i konstruktivan način u pravom smislu te reči.

#39 plavo

plavo

MEGA-MASTER

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 380 posts

Posted 29 September 2018 - 23:06

Desspair, optužuj ti nas, nema veze,

nego, jesil ti poslušao tigričin savjet iz tvoje prošle teme, a to je bilo da počneneš koristiti antidepresive ?

bez lijekova bi ovdje većina potunula na tvoj nivo u roku od mjesec dana,
zaboravi priče o neefikasnosti istih

#40 desspair

desspair

Član

• Members
  • PipPip
  • 34 posts

Posted 30 September 2018 - 12:39

Nisam nikad koristio tablete jer mislim da ce me upropastiti do kraja.Moja situacija je realna i ne zelim biti natabletirani zombi koji se u takvoj situaciji "osjeca dobro"

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users