Jump to content

* * * * * 1 votes

Graničarski chat - Naša iskustva, svakodnevna podrška i pomoć u rešavanju problema

• Please log in to reply
116 replies to this topic

#101 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,717 posts

Posted 13 January 2019 - 15:48

View Postmemes2, on 13 January 2019 - 12:25 , said:

Pojela sma cokoladu i verovatno ce me udariti secer sto nije dobro..Ali beg se drugi nije mogao.naci..
Pozdrav svima Hyperdrive dami sam se obratila na drugoj temi.Imam 29 god ovo cudo su mi prepisali sa 18..Ne znam sta bih rekla..Znam samo da nisam suicidalna..
I sto kaze gore Candy clan..jel moguce da grese..mislim koje je to ubistvo za nas

U međuvremenu si na drugoj temi napisala da imaš i shizoafektivni. E, to objašnjava onaj karbapin.

#102 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,081 posts

Posted 13 January 2019 - 19:59

View Posts_marsa_pala, on 12 January 2019 - 18:51 , said:

Da li mi neko moze reci iz iskustva da li je u pojedinim fazama kod borderline-a paradoksalno prisutan i jako izrazen strah od smrti?
A onda se javim ja. Jedna od najsuicidalnijih.

Dešava se i strah ali je kratak..

#103 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,717 posts

Posted 14 January 2019 - 02:36

Muči me samosabotiranje već nedeljama. Ne mogu prosto da prestanem. Od Nove godine sam na kratko videla Hijeroglifi i bila kod moje drugarice B. i to je to. Izvisila sam za svaki događaj na kojem je trebalo da budem. Ponižavam se na poslu i rušim sopstveni ugled.

Jednostavno, podsvest mi govori da sam stoka, neopevana džukela, đubre i da nisam ništa zaslužila. Ali ZAŠTO OVO RADIM?

#104 s_marsa_pala

s_marsa_pala

Inventar foruma - night shift

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 277 posts

Posted 14 January 2019 - 03:11

View Postᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ, on 13 January 2019 - 19:59 , said:

A onda se javim ja. Jedna od najsuicidalnijih.

Dešava se i strah ali je kratak..

Hvala Hijeroglifu na odgovoru <3

View PostHyperdrive, on 14 January 2019 - 02:36 , said:

Muči me samosabotiranje već nedeljama. Ne mogu prosto da prestanem. Od Nove godine sam na kratko videla Hijeroglifi i bila kod moje drugarice B. i to je to. Izvisila sam za svaki događaj na kojem je trebalo da budem. Ponižavam se na poslu i rušim sopstveni ugled.

Jednostavno, podsvest mi govori da sam stoka, neopevana džukela, đubre i da nisam ništa zaslužila. Ali ZAŠTO OVO RADIM?

A sa tobom potpuno saosecam... ponekad se pitam da l cu morati te Drine do kraja zivota da ispravljam

#105 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,717 posts

Posted 14 January 2019 - 03:26

I tu vidimo koliko nas ima, ceo spektar. Hijeroglifi ima stalno suicidalne ideacije. Ja sam ih imala samo tri meseca kad mi je depresija bila na onom kritičnom nivou, kad su i vitalne funkcije usporavale.

I sve ono sa alkoholom, drogom i promiskuitetom - ja npr. ništa od toga, plašila bih se gubitka kontrole samo tako!

Hajde neka me neko natera da radim. Evo, OPET se tripujem da je par ljudi ljuto na mene. UGH.

#106 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,081 posts

Posted 14 January 2019 - 04:19

View PostHyperdrive, on 14 January 2019 - 03:26 , said:

I tu vidimo koliko nas ima, ceo spektar. Hijeroglifi ima stalno suicidalne ideacije. Ja sam ih imala samo tri meseca kad mi je depresija bila na onom kritičnom nivou, kad su i vitalne funkcije usporavale.

I sve ono sa alkoholom, drogom i promiskuitetom - ja npr. ništa od toga, plašila bih se gubitka kontrole samo tako!

Hajde neka me neko natera da radim. Evo, OPET se tripujem da je par ljudi ljuto na mene. UGH.

Pa da... Smrt mi ko dobar dan..
A evo SAD NE želim da umrem.. Ali nije baš strah.. Samo ne želim.. A želim...

Hipi nisam ja ostali su nebitni :')

Edited by Hyperdrive, 14 January 2019 - 04:40 .
Hijeroglifi napravila hijeroglife.

#107 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,081 posts

Posted 14 January 2019 - 05:15

View Postᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ, on 14 January 2019 - 04:19 , said:

Pa da... Smrt mi ko dobar dan..
A evo SAD NE želim da umrem.. Ali nije baš strah.. Samo ne želim.. A želim...

Hipi nisam ja ostali su nebitni :')
Edit razlog... Hahaha... Pa zato se i zovem heroglif..

Nego... Je l ima neko da doživi atak na sopstvenu ličnost.. I obako zbog nebitne osobr poludi...
Ja to retko... Jbga pribudila sam se na levu ruku, a tu sam povredila..

#108 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,717 posts

Posted 15 January 2019 - 12:20

Čekaj, misliš li na situacije kad te neko izvređa i poludiš od besa, ali se istovremeno osetiš i inferiorno?

#109 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,081 posts

Posted 15 January 2019 - 12:49

View PostHyperdrive, on 15 January 2019 - 12:20 , said:

Čekaj, misliš li na situacije kad te neko izvređa i poludiš od besa, ali se istovremeno osetiš i inferiorno?
Ne. Mislim na situaciju kada te izvređa nebitna osoba a ti se razbesniš plus samopouzdanje ode niže od pakla..

#110 archaic_tiger

archaic_tiger

histerična kraljica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,198 posts

Posted 15 January 2019 - 21:49

Pa to ti je to,LOL :lol: Mislim,to ti je upravo ovo što je Hyperdrive opisala.

(s tim što je,s obzirom da tebe mogu da "istriggeruju" čak i irelevantne osobe,verovatno još i drastičnije od ovoga na šta je ona mislila)

#111 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,717 posts

Posted 16 January 2019 - 04:59

Upravo tako. Ili ove situacije kao moja za koju obe znate, pre skoro pa mesec dana, gde sam bukvalno prvo imala histeričan napad i za nekoga ko nije ništa kriv rekla gomilu odvratnih stvari. Bio je "gad", "đubre", "prikriveni sociopata"...i sve sam to rekla nekome ko je njegova krv, dok me momak nije smirio i rekao da, kad kažem "neka ide u pičku materinu" govorim i o njegovoj majci. :unsure:

Posle toga me je uhvatila paranoidna ideacija vezana za praćenje, jer je opet počela da me troluje luda baba. Na kraju sam uletela u neku kratku, klasično graničarsku, blagodepresivnu epizodu i morala samoj sebi da dignem Flunisan.

A tehnički, deo koji me je najviše uvredio bio je što moj Kosta pao s mosta nije rekao drugarici da me pozdravi. Sad se tome smejem. Kakav sam ja kreten. :laugh4:

#112 Hyperdrive

Hyperdrive

Balloon without a string

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5,717 posts

Posted 18 January 2019 - 08:47

Hajde da ja lepo priznam celoj planeti da namerno odlažem rok za završetak izmena na klijentovom sajtu za nedelju dana kako bih intenzivno radila sledeće sedmice i toliko se umorila da se uspavam baš onda kad ne treba (iduće subote), iako me moja najbolja prijateljica i njen mali ugursuz čekaju i dogovaramo se da idemo na jedan divan događaj za klince još od avgusta.

#113 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,081 posts

Posted 18 January 2019 - 15:48

Pa šta je ovo više sa pažnjom.. Koji kurac više...
Je l moguće da depresija toliko ubije pažnju... A i nisam u nekoj extremnoj depri... Mada konstatpvan mi je potemećaj pažnje ali lrk za to može isključivo neurolog da da... A ja sam zaboravila da odem naravno... Pošto mi je i memorija ko da imam 80 a ne 23...

#114 archaic_tiger

archaic_tiger

histerična kraljica

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,198 posts

Posted Yesterday, 20:44

Moguće je...Depresija ume da baš značajno snizi sposobnost pažnje i koncentracije.

#115 lupus

lupus

CAR

• Honorable Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,057 posts

Posted Yesterday, 20:55

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ, on 18 January 2019 - 15:48 , said:

Pa šta je ovo više sa pažnjom.. Koji kurac više...
Je l moguće da depresija toliko ubije pažnju... A i nisam u nekoj extremnoj depri... Mada konstatpvan mi je potemećaj pažnje ali lrk za to može isključivo neurolog da da... A ja sam zaboravila da odem naravno... Pošto mi je i memorija ko da imam 80 a ne 23...

Pisi. U neku svesku, notes, bilo sta, sta treba da uradis. I kad odradis stikliraj. Meni to pomaze da se osecam bolje, posebno kad stikliram, a i dobro je da se ne zaboravi.

#116 ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

ᑥᗗᕫᗗ ᐐᘓᗽᔛᙽ

Matora

• Senior Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,081 posts

Posted Yesterday, 22:22

View Postlupus, on 19 January 2019 - 20:55 , said:

Pisi. U neku svesku, notes, bilo sta, sta treba da uradis. I kad odradis stikliraj. Meni to pomaze da se osecam bolje, posebno kad stikliram, a i dobro je da se ne zaboravi.

Džaba. Ja ne mogu ništa. Dva monuta ne mogu da se skoncentrišem na jednu stvar.

#117 maza

maza

Fikus

• Global moderator
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 777 posts

Posted Yesterday, 23:28

Hijeroglifi, slušaj, imaš sigurno u telefonu onaj podsetnik, namesti ga da ti svira pet alarma u različitim vremenskim razmacima ako treba, radim i ja tako. Sada manje.

Kada zakažeš neku obavezu, istog trenutka upiši u telefon, ne čekaj, da zbog rasejanosti ne bi zaboravila.
Depresija zaista ubija kocentraciju i pojam o vremenu, moraš da se dovijaš.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users